HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> G A L A T E E A : Revista De Creatie
Sorin ANCA
mesaj 27 Aug 2003, 12:48 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 4
Inscris: 21 August 03
Din: germany
Forumist Nr.: 645



Buna tuturora,

ma numesc Sorin ANCA si sunt redactorul revistei "galateea" - revista de creatie (a diasporei).
Numarul 1 a aparut acum 2 luni, în varianta print si online (www.galateea.net), numarul 2 va apare la 1 octombrie.
Invit pe aceasta cale artisti romani (si de limba romana) stabiliti dincolo de hotarele tarii la colaborare.
Materialele pot fi postate direct de pe pagina revistei sau trimise la adresa info@galateea.net.


In asteptare si seranta al vostru Sorin ANCA


P.S. pentru orice fel de intrebari stau la orice ora din zi si din noapte la dispozitia dumneavoastra

Acest topic a fost editat de Sorin ANCA: 27 Aug 2003, 12:51 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Sorin ANCA
mesaj 9 Sep 2003, 10:19 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 4
Inscris: 21 August 03
Din: germany
Forumist Nr.: 645



QUOTE (dr.agy @ Sep 9 2003, 10:52 PM)
O mica sugestie: Ar fi bine sa acceptati materiale si de la autorii din Romania,nu numai de la cei de peste hotare.Chiar daca sunt 100 de reviste de acest gen,voi puteti face tocmai diferenta!

Btw am citit intr-un post de francmasonerie ceva smile.gif A se da un PM daca e ceva serios D

Buna,


exista o Vatra (romanesca?) care se ocupa de camine cu flacari deschise, exista o Steaua care se ocupa de candelabre, exista, exista si totusi exista... (sic, clici si clici), adeca deschideri spre Europa, mult propovaduite la adunarile anuale de la Neptun... porti s-au deschis spre diaspora, si tot, adeca, de închidere (din pacatele pacatelor)... nu mai pot, tot din nefericire, sa mai cred in povesti si dulcegarii... toti vor sa fie mai nou tradusi in germana, franceza, engleza si nu mai stiu ce limbi de foarte mare circulatie... de ce? de dragul carui succes bastinas? am vrut si vreau ca amanta seducatoare GALATEEA sa ramana asa cum este, ceva cu adevarat romanesc fara umbra de umbrire... si cand ma gandesc ca poate gresesc ma duce gandul la romanii ca Cioran, Eliade, Ionescu (batuti pe-aici in aur si argint) oare cum ar fost batuti de cei dragi de-acasa? nici nu vreau sa ma gandesc... si nu erau extraterestrii cei care l-au exterminat pe Lupascu la Aiud, si asta doar asa ca moft ca tare suntem noi destepti si colaterali... sunt rau in seara asta, da e o terapie... POATE...


astept raspuns grabnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 3 May 2024 - 11:34 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman