HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Muzica Buna, Ce este, mai exact?
genicon
mesaj 25 Aug 2003, 12:59 PM
Mesaj #1


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Inspirat de un post, mi se pare ca al carminei, am creat acest subiect. Normal, cam ca toate de aici de pe muzica nu va fi prea dezbatut, dar asta chiar este interesant.

Haideti sa incepem de undeva, ca restul va veni de la sine: Ce inseamna muzica buna, ce inseamna muzica de calitate? Astept...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
genicon
mesaj 31 Aug 2003, 11:07 AM
Mesaj #2


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Foarte bine ai zis, katman! smile.gif

Eu cred ca "muzica buna" poate fi numita si aceea care face parte dintr-un anumit gen si care, ascultata de un fan inrait al unui alt gen, sa fie catalogata drept "buna". Adica daca un punker, obsedat si innebunit de acest stil, asculta o trupa rock si zice "mie chiar imi place", atunci poate fi numita muzica buna. E drept, din nou intra aici in considerare gusturile specifice unui anumit om...

Stau si ma intreb acum... oare exista "muzica buna" , in sensul general-valabil, adica... sa existe o trupa despre care sa spuna toata lumea ca face muzica buna? Stau si ma gandesc la beatles, de exemplu. Sau la queen. Exista persoane, oare, care sa nu guste vreuna dintre aceste formatii? E drept, nu cu toate piesele, dar numai cateva ar fi un pas inainte...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 22 May 2024 - 02:18 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman