HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Muzica Buna, Ce este, mai exact?
genicon
mesaj 25 Aug 2003, 12:59 PM
Mesaj #1


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Inspirat de un post, mi se pare ca al carminei, am creat acest subiect. Normal, cam ca toate de aici de pe muzica nu va fi prea dezbatut, dar asta chiar este interesant.

Haideti sa incepem de undeva, ca restul va veni de la sine: Ce inseamna muzica buna, ce inseamna muzica de calitate? Astept...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
black ice
mesaj 25 Aug 2003, 09:51 PM
Mesaj #2


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Cel mai bine cred ca e daca nu dam exemple. Altfel se vor isca certuri.
Eu de exemplu, nu as include la categoria "muzica buna" pe Voltaj. As include insa pe Cargo, Iris, Phoenix, Pasarea Colibri, Semnal M....si tare cred ca mai sunt si altii asemenea.

Acum, strict on-topic.
Sintagma "muzica buna" e prea vaga iar daca ne ghidam dupa dictonul "gusturile nu se discuta" tragem concluzia ca ceea ce asculta fiecare cu placere poate fi considerat "muzica buna" de respectivul si astfel am incheiat problema.
Asadar, pentru inceput cred ca ar trebui sa "definim" sau macar sa explicam putin notiunea de "muzica buna". Iar asta nu la modul particular - personal ci din contra: cat se poate mai general.
Cred ca doar astfel vom ajunge la o concluzie cat de cat unanim acceptata.

Lasand, acum, teoria putin la o parte, eu zic ca fiecare gen muzical are unele formatii care pot fi cuprinse fara nici o grija in grupul de muzica buna universala.


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 21 May 2024 - 01:35 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman