HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Ceva De Ras
Figaro
mesaj 14 Aug 2003, 04:09 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Desi pare incredibil nu m-am luat pana acum permisul de conducere. blush.gif Sotia are carnet de 5 ani si conduce excelent blush.gif Acum ma duc la scoala, ca un scolar cuminte ce sunt. Dar nu prea reusesc sa invat. N-am directie cu volanul... cu greu retin legislatia...

Ce parere aveti?


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Cain
mesaj 15 Aug 2003, 05:31 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.533
Inscris: 18 March 03
Forumist Nr.: 93



Mda, tocmai am luat examenul... ma rog examenELE, sala si traseul... Banale. Daca citesti atent regulamentul, si faci chestionarele - pentru a invata si a te obisnui cu mentalitatea politistului, care este diferita de a noastra, cu 180 grade - sala o iei din prima. Iar pt traseu... trebuie sa te gandesti la treaba urmatoare: Doar nu mi-o da o gaura in fund, ca am mai dinainte una ! (citat din Beruriere, cine stie, cunoaste). Surprinzator, cand i-am spus instructorului cu cine am traseul, mi-a spus ca e cam naspa.. si cred ca s-a exprimat foarte foarte retinut, sa nu ma demoralizeze. Insa eu am mers rupt in .. fund ! Dupa ritmul meu, care stiam ca este ok, am intrat in trafic cand mi s-a parut mie potrivit, desi gaboru' ma apostrofase ca am ratat multe ocazii, am franat usor inainte de a lua orice curba, am dat semnal chiar si cand drumul normal urma cursul firesc la stanga, iar in dreapta se facea o ulita, am mers prudent in dreptul trecerii de pietoni.. si SURPRIZA !!! dupa DOUA minute, m-a pus sa merg cu spatele 5 metri, si mi-a zis ca .. "admis" ! Nu tu parcari cu spatele, opriri in rampa, chestii de genul asta... Insa, inainte de fiecare gest, ma asiguram in oglinzi! Esential! Cam asta este smile.gif Suna-ma, sa-ti dau niste chestionare extrem de utile, si materialul dupa care am invatat; eu unul nu mai am ce face cu el. smile.gif


PS. Instructorul mi-a zis ca nenea militianu, fiind de scoala .. veche, ca sa zic asa, nu ma va agreea cu parul lung, chiar si strans in coada, asa cum il aveam... 'tui pe masa... m-am tuns... asta a fost al doilea motiv, dar a atarnat cam la fel de greu ca si gura femeii !!

-Later edit - PPS. Cand zic "tocmai", inseamna acum 5 ore wink.gif !!! De atunci ma tot stradui sa ma imbat la servici - ca tot am liber azi, si ... doar am ramas fara bere 28.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 9 May 2024 - 11:57 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman