HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Programul Unei Zile
Figaro
mesaj 8 Aug 2003, 01:18 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Cum se desfasoara pentru fiecare o zi obisnuita? (Ex. 7 dimineata trezirea, cafeaua, RATB-ul, seful etc.)


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
OMU'BUN
mesaj 9 Aug 2003, 12:17 AM
Mesaj #2


Batranul Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.491
Inscris: 5 June 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 360



La mine perioadele sunt fragmentate, intrucat timpul afectat unui job este limitat, si fiecare job e diferit.
Programul acestei saptamani (cand microbuzul sta parcat in fata casei f-ca in centru unde lucrez acum e f. aglomerat, sunt mari probleme cu parcarile, si se mai plateste si 5 £ "taxa de centru"... pentru fiecare zi in care folosesti zona I )
6.30 - trzirea (de obicei ma ridic inainte sa inceapa radioul sa cante, sau ma trezesc cu cateva secunde mai devreme ) Nu fac mofturi ca n-am cui !
- un sfert de ora in baie pt toate cele importante...
- un alt sfert de ora o recapitulare a programului de peste zi, in care incerc sa nu uit nimic din ce consider ca ar fi important.
7.00 - incalec pe montane-bike si ma indrept spre statia de metrou.
7.30 - iesirea din metrou - trecerea prin magazinul de peste drum, de unde ma aprovizionez cu o cafea si/sau un sanvrich.
7.45 - 8.15 - sanvrich,cafea,presa,amici, poante
8.20 - programul de lucru - dezbatere cu seful (un negru vesnic pus pe shotii ) - Cati oameni avem ? 4 labourers , 6 carpenters si cu noi doi, opt in total. Wooow, ce de bani se irosesc !!! laugh.gif - rade pe seama companiei care ne ...plateste...
8.30 - imi iau romanii si impart sarcinile primite: asamblat sifoniere...
10.00 - vin "meseriasii" de pe la alte agentii si se "crucesc" ce viteza de lucru au romanii (sau ce calitate iese la alinierea milimetrica, in schema "practica" , unde apar probleme,ca la fiecare f-ca tavanul, peretii sau podeaua nu sunt absolut simetrice, iar diferentele trebuiesc mascate cu multa dibacie ) Sfaturi "omenesti" de la indieni -care-s cei mai lenesi meseriasi- "Lasati-o , fratilor, mai moale, ca daca terminam, ne trimit astia acasa... " Logic ! Au si ei dreptate !
11.00 - 11.30 Mic-dejun. De la fereastra cantinei, peisajul e superb: Tamisa curge involburata iar vasele pline cu turisti bazaie in sus si in jos, pe sub Tower bridge. Pe mal, de-a lungul fluviului, deasemenea turisti sau persoane care lucreaza pe la birourile din apropiere. Intre cladirile somptuase, o poienita superba, in care incep sa apara grupuri restranse de pe la birouri, la piknic sau la un fel de plaja ciudata daca ma refer la fetele care-si ridica fustele pana sus de tot, si se intind la soare.
11.40-13.50 - continuarea programului, dar intr-un ritm mai domol.
13.55-14.30 - imi iau 3 mere si merg la... piknic, unde ma intind la plaja in pantaloni scurti.
14.35-14.45 - explicatii amanuntite romanilor de la nivelurile superioare ale cladirii, despre calitatea si culoarea chilotilor pe care i-am vazut de aproape: Chinezoaica ii avea albastri cu dungulite gri (cam ciudat, dar m-am uitat atent blink.gif ) , englezoaica blonda, negri de matase, bruneta tunsa scurt, bikini roz cu danteluta lila...
15.00 se termina anumite piese pentru asamblare. Din pacate nu se prevazuse ritmul nostru de lucru. Sefu' rade, dar n-are ce sa ne dea de lucru pentru... moment... Momentul se prelungeste !
16.30 - Il sun sa aflu noutati. Nimic!
16.40 - Trece managerul cu alaiul dupa el. "Busy, busy ??? " "Yaap !!! " huh.gif
16.45 - Vine sefu' si ma iau de el ca noi vrem... de lucru nu de stat! Se face ca plange de mila noastra... Oricum ne asigura ca cei 12 £/ora, nu ne sunt afectati
17.00 - Au venit comenzile si stam la... overtime dry.gif
19.00 - Sfarsitul programului
19.45-20.30 - baie, masa importanta a zilei.
Dupa masa de seara, desfac o bere de la frigider si trec pe forum... Cine ma mai barfeste, cine ma mai iubeste... Mai scriem si noi cate ceva ca sa ne aflam in ...vorba... cool.gif
01.00 (03 ora Romaniei) somn de voie si de... nevoie...

Acest topic a fost editat de OMU'BUN: 9 Aug 2003, 12:19 AM


--------------------
Dincolo de inocenta e alunecare !
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 May 2024 - 04:00 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman