HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Ceaiuri Medicinale - Beneficii Pentru Sanatate
Costin
mesaj 1 Jun 2014, 02:18 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 38
Inscris: 1 March 03
Forumist Nr.: 2



Cand aveti probleme de sanatate, apelati la metode naturiste?

Recent am regasit un site, ceai.info - dedicat ceaiurilor medicinale, in cadrul caruia sunt prezentate numeroase ceaiuri (de unele nici nu auzisem, spre exemplu obligeana), cu efecte benefice asupra corpului umane.

Ce astfel de ceaiuri ati folosit si ce efecte au avut?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
The Dude
mesaj 4 Jun 2014, 08:10 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



io...odata...am facut un experiment...ca la mine la taranoaia sunt niste specii pe acolo...
am cules ienupar (bobite) si macese...le-am lasat la uscat si apoi le-am macinat intr-o rasnita ceausista...de aia de "curtea de arges"..si irosea fain de tot (desi era si de carbune ars, de la colector)...insa ca ceai nu a iesit decat o varza...

in curte la bucale am multa menta si niste zmeura...nu se ingrijeste nimeni de ele si exista suspiciunea neconfirmata ca cei doi pisici si-ar face nevoile (pipilica) pe acolo...

Cand n-am ce face, culeg si bag la storcator...si iese un suc gros cu aroma bestiala..ca si zmeura...dar mai ales menta...si pun miere si fac sirop..la musafiri...dar ei nu se bucura si cer vin...cu sifon...neamuri proaste rofl.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 03:39 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman