HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Întrebari Elementare
Cla
mesaj 18 Jun 2013, 12:09 PM
Mesaj #1


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



De ce se invârt fluturii de noapte pe lânga bec, dar pe timp de zi, când e lumina, n-au chef si dorm ? blink.gif

Rog raspunsuri de "zi-ne ce ai în cap" biggrin.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 18 Jun 2013, 12:16 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 10 Oct 2013, 05:30 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Initial am vrut sa deschid un nou topic, dar am considerat ca acest topic poate raspunde oarecum "intrebarilor" mele.
Prima intrebare:
- de ce se deschide o licitatie, pentru achizitionarea unor pantofi, uzine, mine, cai ferate etc. daca nu exista acordul unei institutii democratice, consiliul concurentei?
Sa consideram ca GFR este de buna credinta, domnul Stoica are posibiliatatea achitarii banilor in urma licitatiei adjudecate. Ce urmeaza? Se asteapta acordul institutiei democratice, consiliul concurentei, recte al consiliului european in domeniu. Daca acordul este negativ, GFR poate cere daune de la guvernul roman, de la buget, in cele din urma de la mine, cetatean roman, european, platitor de taxe si impozite, nu stiu cat am sa-i platesc acestui domn Gruia, daca privatizarea CFR esueaza, dar sunt indignat ca trebuie sa-i platesc ceva, doar pentru ca legea este anapoda.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 24 Nov 2013, 02:20 AM
Mesaj #3


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.096
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Marduk @ 10 Oct 2013, 04:30 PM) *
- de ce se deschide o licitatie, pentru achizitionarea unor pantofi, uzine, mine, cai ferate etc. daca nu exista acordul unei institutii democratice, consiliul concurentei?


Marduk, cu câtiva ani în urma a fost si România la licitatie, pe ebay.
Nu m-as mira daca nu se-ar vinde pe-acolo si niste rahat de câini de pe la Brigitte Bardot, pentru junkies.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 01:13 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman