HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Basarabia E Romania!, Chisinau si Bucuresti doua inimi romanesti...
cocosel
mesaj 21 Oct 2012, 03:15 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



Revin dupa mult timp! mwah1.gif

Nu deschid acest topic pentru a face un patriotism desantat..ci pentru ca in ultimul timp se intampla evenimente incredibile...pe care in cea mai mare parte presa din Romania le tin ascunse...(mitinguri de amploare, abuzuri, incidente la Balti, multi tineri care militeaza pentru Unire blink.gif )

In primul rand Basarabia e Romania! a trecut de la sloganul scris pe niste garduri si ziduri...si incepe sa prinda un contur...

Intr-o Europa in disolutie fara solutii concrete..se ridica in Moldova si acum in Bucuresti un amplu curent de REUNIRE. thumb_yello.gif

Actiunile stradale tot mai numeroase ale celor care pledeaza pentru Unirea Republicii Moldova cu România din anul 2012 in care se implinesc 200 de ani de cand aberant strainii au rupt pamantul romanesc (desi, termenul corect ar fi, “reunirea”) – 25 martie, Chisinau, 13 mai, Chisinau, 22 iulie Cahul, 5 august, Balti, Chisinau 16 septembrie (peste 10000 de oameni)...culmineaza cu raspunsul celor din Bucuresti care le demonstreaza politicienilor ca noi nu ne-am uitat frati si ca este primul pas. Greu, mai greu decat ati crezut, dar Unirea e un obiectiv perfect realizabil pentru ca, stiti deja, suntem din ce in ce mai multi, din ce in ce mai puternici, din ce in ce mai uniti. A venit timpul sa vorbim de Unire nu doar despre un ideal, nu despre un vis la care sa nu renuntam pentru a nu ne recunoaste invinsi. A venit timpul sa fim noi cei care trimitem mesajele... rolleyes.gif

Unirea face Puterea! Basarabia e Romania!

CU TOTII ERAM REGIMENTE ROMANE…

Astazi la Bucuresti peste 30 de organizatii civice, non-guvernamentale, apolitice in declaratii au strans cateva mii care au facut un mars de solidaritate pentru militanti din Chisinau care se lupta pentru libertatea lor...cerand Unirea...si aclamand ca este doar primul pas pentru refacerea Romaniei. thumb_yello.gif ohyeah.gif

Voi mai credeti in Unirea cu Basarabia?





Acest topic a fost editat de cocosel: 21 Oct 2012, 03:28 PM


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 10:00 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman