HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Vand Drujba Noua , Drujbe Noi
valentin
mesaj 22 Apr 2012, 10:03 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 8
Inscris: 24 August 11
Forumist Nr.: 26.991



Vand drujbe noi noute,marca "VIKI" eu le aduc din austria,dar tara fabricatiei lor nu o stiu (banuiesc ca e china,ca nah ..)

Nu vreau sa fac precum romanu' care isi lauda marfa,dar din cate am observat eu sunt destul de bune,in raport pret-calitate.Am inceput comertul cu ele pentru ca in primul rand aveam nevoie eu de o drujba ,si asa mi-am adus mie una la inceput ,cu care am inceput o constructie din lemn ,si de asta vorbesc din experienta proprie.Primul lucru la care m-am uitat a fost la rotita aceea dintata care pune in miscare lantul,sa nu fie din plastic,sa fie din metal,pentru ca am tot vazut prin pietele noastre drujbe ,care pe langa ca erau de la 250 lei in sus ,avea chestia aceea din plastic,care dupa cateva folosiri se ducea dracu'.
Toata treaba ce am observat-o la ele este ca la inceput ,tot trebuie sa ii reglezi lantul ,pentru ca pe masura ce isi face rodaju se tot slabeste pana la un punct..dupaia nu mai ai treaba cu ea.
Mentionez ca nu este pentru exploatari forestiere! este facuta pentru a o avea pe langa casa,gradina,mai un pom taiat,un lemn de foc ,dulgherie,etc.Cu toate astea de vre-o 2 luni pe a mea o cam fortez,sa zic asa ,sa vad ce poate si in primul rand sa vad ce vand !si rezultatul e unul bun..

Datele ei tehnice sunt urmatoarele:

Capacitate cilindrica: 52 cmc
capacitate rezervor benzina : 550 ml
capacitate rezervor ulei: 260 ml
carburator :Walbro wt 716
greutate 5,6kg
Lama Lant - 45 cm

Cutia contine :
1 Drujba
1 lama lant
1 aparatoare lama
1 lant
1 bidon gradat pentru amestec
1 set ustensile(o cheie tubulara cu surubelnita ,o surubelnita mai mica pentru reglat avans etc,si vre-o 3 imbusuri cu dimensiuni diferite)
1 gheara cu 2 suruburi,ce se monteaza pe drujba pentru taiat copaci ,sau lemne cu diametru mare

Consumul nu l-am vazut niciunde mentionat in instructiuni,dar nu e mare...eu de dimineata pana seara in regim de dulgherie ,bag cam doua plinuri in ea..asta inseamna cam un litru,dar eu v-am zis ca o utilizez non stop..de aici concluzia o trageti voi.

Din lipsa de timp,pentru alte intrebari va stau la dispozitie la Tel: 0743355990 sau 0743910231 , pe forum stau destul de putin ,pentru ca in prezent am de construit o cabana ,si imi ia cam tot timpul.In cazul in care nu am semnal,sau nu raspunde nimeni ,reveniti dupa ora 19 ,pana seara tarziu .

Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 01:35 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman