HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ovidiu Bufnila Vorbeste Serios!
Ovidiu Bufnila
mesaj 7 Feb 2012, 11:49 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Frate, credea cineva ca ma joc? Pai, ce se intampla in Romania? Sau vreti sa murim de foame? Sau vreti s-o frecam la rece si la cald pe Facebook, pe Twitter, Linkeldin, bla, bla? Adica EI se imbogatesc pezi ce trece si noi s-o ardem la foc mic, cu 1000 RON ca salar daca ii avem si pe aia? Chiar vorbesc serios orinunde pe Net. Mi se rupe de ZOSO, de Facebook, de Putin, de Obama de Diaconescu oricare ar fi Diaconescu, bla, bla! Treziti-va ca o sa muriti de foame. Scurt pe doi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 7 Feb 2012, 11:58 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Maica-mea are pensia diminuata dupa ce a tras in jug o viata. Taica-miu la fel. Eu am platit impozit forfetar de m-am rupt. De ce? Sau credea cineva ca sunt un scriitoras cu fluturi in cap? Frate, sunt un barbat adevarat, pe bune, profesionist. Asa ca treziti-va si nu mai umblati dupa cai morti si cai verzi pe pereti. Lasati metaforele imagologice si traiti-va viata de-adevaratelea! Sau va cufuriti de cum apare politaiul cu bulanu de dupa colt sa va ia la buleala? Tare-mi sunteti dragi, dragii mei digitali români de pe intreg cuprinsul Internetului, de pe Facebook, Twitter, Ning, Netlog bla, bla, bla! Ba se duce dreak Natia Romana si noi o ardem lamisto cu prigoni, boci, iliesti, generali si mama generalilor, cu aiureli si cu poeti mascarici si cu jurnalisti vanduti si cu poporani haiosi si simpatici! Alo, treziti-va!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cocosel
mesaj 7 Feb 2012, 12:07 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.933
Inscris: 20 December 06
Din: London/Bucharest
Forumist Nr.: 9.114



QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 7 Feb 2012, 11:58 AM) *
Maica-mea are pensia diminuata dupa ce a tras in jug o viata. Taica-miu la fel. Eu am platit impozit forfetar de m-am rupt. De ce? Sau credea cineva ca sunt un scriitoras cu fluturi in cap? Frate, sunt un barbat adevarat, pe bune, profesionist. Asa ca treziti-va si nu mai umblati dupa cai morti si cai verzi pe pereti. Lasati metaforele imagologice si traiti-va viata de-adevaratelea! Sau va cufuriti de cum apare politaiul cu bulanu de dupa colt sa va ia la buleala? Tare-mi sunteti dragi, dragii mei digitali români de pe intreg cuprinsul Internetului, de pe Facebook, Twitter, Ning, Netlog bla, bla, bla! Ba se duce dreak Natia Romana si noi o ardem lamisto cu prigoni, boci, iliesti, generali si mama generalilor, cu aiureli si cu poeti mascarici si cu jurnalisti vanduti si cu poporani haiosi si simpatici! Alo, treziti-va!


Nea Ovi... te asteptam in Piata sambata sa luptam impotriva ACTA asa cum in toata Europa se va lupta...si apoi continuam cu guvernarea. thumb_yello.gif


--------------------
"Mă simt ca într-o barcă, singur, pe un lac necunoscut, dus de curenti din ce în ce mai departe de mal. Chiar dacă as striga "ajutor" nu m-ar auzi nimeni. Asa că prefer să tac si să cred că alunec printr-un vis. Spre ce? Habar n-am..."
Octavian Paler

" Truth may seen, but cannot be : / beauty brag, but'tis not she; / truth and beauty buried be."
W. S.
"GIVE me women, wine, and snuff / Untill I cry out "hold, enough!" / To No. 7, just beyond the circus day / A winding-sheet, ah ME! I must be away!"
John K.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Feb 2012, 12:07 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
March
mesaj 7 Feb 2012, 01:37 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Don Bufnila,

Iara cazul sa mai apari si pe la noi thumb_yello.gif

Acest topic a fost editat de March: 8 Feb 2012, 04:55 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 7 Feb 2012, 07:10 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Good job!

QUOTE(cocosel @ 7 Feb 2012, 02:07 PM) *
Nea Ovi... te asteptam in Piata sambata sa luptam impotriva ACTA asa cum in toata Europa se va lupta...si apoi continuam cu guvernarea. thumb_yello.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 7 Feb 2012, 08:52 PM
Mesaj #6


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Hai la lupta cea mare, bit cu bit să ne unim! rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 10:42 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman