HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

 
Reply to this topicStart new topic
> Dosare Paranormale Ale Kgb
The Dude
mesaj 3 Aug 2011, 08:33 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



"Un film documentar nerecomandat celor care suferă de paranoia, deoarece contine secvente care le vor īnrăutăți simptomele. Īnsă acest fascinant film īti va mentine atentia trează pe toată durata sa prin subiectele pe care le tratează: predictii telepatice, controlul mintii, masini pentru modificarea stării mentale si microunde, doar cāteva dintre fenomenele pe care KGB le-a experimentat īn īncercarea de a fi pe primul loc īn lume īn acest domeniu tenebros."


Dosare Paranormale KGB

Acest topic a fost editat de The Dude: 4 Aug 2011, 07:11 AM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 4 Aug 2011, 07:21 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



In completarea acestui documentar si pentru intregirea imaginii asupra modului in care era tratat factorul PSI la inceputul razboiului rece, recomand filmul, proaspat aparut si ca bonus la revista Gazeta Sporturilor (cred)

The Men Who Stare at Goats - Omul care se holba la capre. Distributie Ewan McGregor, George Clooney. Regizat de Grant Heslov.

film ce sugereaza caricatural, ca paranormalul ar fi aparut ca domeniu de studiu dintr-o neantelegere si printr-un joc al subtilitatilor.
Potrivit peliculei nimeni nu credea in el insa si rusi si americani se suspectau reciproc de rezultate spectaculoase in aceasta directie si taman din acest motiv escaladau haotic cercetarea.

Printre glume si aluzii nu putem insa sa nu remarcam unele dezvaluiri care au fost in timp confirmate de guvernul american.
Rusii nu au dezvaluit oficial nimic...totul la ei a ramas intr-o zona a speculatiilor ce pot foarte usor sa fie confirmate sau infirmate in orice moment, functie de necesitati........De aceea cred ca filmul de mai sus ar trebui macar vizionat.


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 4 Aug 2011, 08:35 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



PARANORMALUL. Este un domeniu secret, o preocupare a tuturor serviciilor in incercarea lor de a patrunde in mintea umanilor. Eu cred ca umanii pot fi manipulati mental, acesta este slabiciunea lor, creierul controleaza totul, dar poate fi controlat. Dosare paranormale exista in orice arhiva a oricarui seviciu secret, orice este inexplicabil, rational, logic, devine paranormal si este cercetat de un departament special al serviciilor. Mergand pe filiera rusa as amintii o butada a cercetatorilor rusi in domeniu, "orice eveniment paranormal este un eveniment normal, necercetat". Multi spun ca rusii sunt avansati in acest domeniu, eu cred ca exista departamente care cerceteaza paranormalul in fiecare tara care se respecta, as spune ca americanii si evreii i-au depasit pe rusi.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Aug 2011, 08:35 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
The Dude
mesaj 5 Aug 2011, 07:14 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Ideea e ca cele doua filme urmarite cu rigoare dezvaluie un lucru cel putin bizar: nimic nu va fi descoperit aici pentru ca nimic nu este acoperit.

In luna iulie a anului 1969, in cursul misiunii primei aselenizari Apollo 11, astronautul Edwin (Buzz) Eugene Aldrin are si o datorie necunoscuta la data lansarii: aceea de a transmite din spatiu un mesaj telepatic prin care toti cei care l-ar fi receptionat erau chemati sa apeleze un anumit numar de telefon.

In ciuda unui antrenament sustinut, nimeni nu acrezut ca acest experiment ar fi putut avea vreo consecinta...Au fost insa cateva sute de apeluri la acel numar..de pe tot globul...mai putin din zonele de unde locuitorii nu isi puteau permite, ori nu aveau voie sa sune in state...

Paranormalul exista. Felul in care rusii au incercat sa intunece mintea jucatorului de sah pe care il doreau discreditat seamana izbitor de mult cu povestea flacarii violet din politica romaneasca recenta..Zau, filmele astea chiar merita urmarite...

Acest topic a fost editat de The Dude: 5 Aug 2011, 07:15 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 5 Aug 2011, 07:39 PM
Mesaj #5


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Bre, mie dosarele astea secrete deconspirate imi miros a manipulare. Ca urmare, evit cat pot sa le citesc, pt a nu fi manipulat inconstient (stii tu, cand iti infige unul o idee ciudata in creier nu o mai scoti ani de zile si te lasi condus de ea fara sa iti dai seama). Prefer sa ma documentez din alte surse decat dosare secrete deconspirate. jamie.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 5 Aug 2011, 07:58 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Corect...dar daca cineva incearca sa te controleze de maniera asta, azi cu siguranta nu va mai folosi canale atat de uzate ci mijloace mult mai subtile..poate din celelalte surse decat "cele deconspirate" ????

Mie imi place sa evaluez toate informatiile...chiar si pe cele pe care le suspectez de manipulare...sau mai ales pe ele... thumb_yello.gif


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 5 Aug 2011, 08:08 PM
Mesaj #7


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(The Dude @ 5 Aug 2011, 08:58 PM) *
Corect...dar daca cineva incearca sa te controleze de maniera asta, azi cu siguranta nu va mai folosi canale atat de uzate ci mijloace mult mai subtile..poate din celelalte surse decat "cele deconspirate" ????

Mie imi place sa evaluez toate informatiile...chiar si pe cele pe care le suspectez de manipulare...sau mai ales pe ele... thumb_yello.gif


Probabil cand voi acumula o cantitate apreciabila de informatie si experienta, voi intra si eu in "placinte" doar de dragul studiului. Intr-adevar, poti afla multe studiind o "placinta" dar daca nu esti instruit indeajuns ti-o poti fura elegant. Cat despre canalele de transmitere, hmm, umbra cea mai deasa e sub felinar! jamie.gif


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 5 Aug 2011, 08:14 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



ti-o poti fura elegant din orice pozitie...sistemul a depasit cu mult limitele noastre de protectie...ne ataca in toate modurile...subliminale, subtile sau directe.


QUOTE
hmm, umbra cea mai deasa e sub felinar!


hmm.gif ...dupa cum cel mai uzitat principiu al secretului consta in a "ascunde la vedere" ...................

Acest topic a fost editat de The Dude: 5 Aug 2011, 08:14 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 Aug 2011, 09:15 PM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Mai era o varianta: "Cand Dumnezeu vrea sa-ti ascunda ceva, ti-l pune in fata ochilor"


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrei Hagherlac...
mesaj 16 Jun 2015, 05:27 PM
Mesaj #10


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 43
Inscris: 15 June 15
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 75.455



Eleganta rusoaicelor care folosesc energia sufletească. O națiune rusa de manipulatori ai energiilor, sublimand mentalul. Li s-a administrat vodka pentru a-i tulbura. KGB-ul are cei mai puternici 'paranormali'. E o alta scoala acolo. Rusia detine supremația războiului psihologic de adancime. SUA urmează știința, URSS a fost mereu One step further.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 16 Jun 2015, 05:49 PM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Rusii manipulatori ai energiilor mentale? prin comparatie cu islamistii rusii sunt niste ageami. Nu trebuie sa credem acum ca existenta lui Rasputin le-a daruit rusilor aceasta insusire de manipulare a maselor. Religiile au fost intodeauna pe primul loc in topul "manipulatorilor", sectele, doctrinele etc. Ceea ce am admirat la sovietici a fost faptul ca acestia nu considerau fenomenele inexplicabile, gen OZN, magia, telepatia, telekinezia etc. ca fiind inexistente ci doar le catalogau ca nefiind indeajuns de cercetate, ceea ce este diferit de psihoza din lumea occidentala care profita de pe urma unor astfel de evenimente. Atat rusii cat si americanii si nu numai, au incercat, testat, experimentat fenomene telepatice, telekinetice etc. posibil sa fi ajuns la oarece rezultate care sunt cu siguranta strict secret. Avand in vedere pananormalul nu ma pot abtine sa atrag atentia asupra constructiilor megalitice si "forta sunetului", a ritmului, plecand de la simpla toba a samanului pana la notele distincte ale chimvalelor, surlelor etc. la impactul acestora asupra psihicului uman.

Acest topic a fost editat de Marduk: 17 Jun 2015, 10:23 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Jun 2015, 11:51 PM
Mesaj #12


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Or fi fost la Oiminiakiakov la 70° C minus,
Pun pariu ca la asa temperaturi nici n-au mai stiut ce cerseteaza, bine ca Lada a mai sarit la demaror.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 03:49 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman