HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Atentie !
The Dude
mesaj 7 Jul 2011, 02:29 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Surse neoficiale din anturajul politiei romane dau ca sigura informatia potrivit careia mai multe cadavre de copii mutilate au fost descoperite intr-un parc.
Cadavrele aveau prelevate majoritatea organelor transplantabile in urma unor interventii catalogate ca profesioniste.
Politia doreste sa pastreze anonimatul evenimentului, cu atat mai mult cu cat corpurile gasite sunt in parte identificate ca apartinand unor copii ai strazii.

Cunoaste cineva mai mult despre asta ??

Acest topic a fost editat de The Dude: 7 Jul 2011, 02:30 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Nefertiti
mesaj 8 Jul 2011, 02:22 PM
Mesaj #2


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Una dintre urmările sau posibilele urmări ale unor astfel de zvonistici: isteria.

Cel mai sănătos e ca asemenea informaţii să nu fie date mai departe şi mediatizate aiurea.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Dude
mesaj 8 Jul 2011, 03:51 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



QUOTE(Vera @ 8 Jul 2011, 02:22 PM) *
Cel mai sănătos e ca asemenea informaţii să nu fie date mai departe şi mediatizate aiurea.



Desigur...si cel mai convenabil. Nu numai pentru politie..care chiar vrea sa pastreze anonimatul cazului...ca de aia e POLITIE... rofl.gif
Formularea mea e una corecta consulta DEX-ul ...si istoria Romaniei.

Eu nu colportez aici nimic..Sunt doar mirat de ceva...in fapt de mai multe..
De un comunicat amenintator al politiei, de o tacere suspecta a tabloidelor si al televiziunilor de scandal care ar fi putut face mare tam-tam pe tema..de modul aproape identic in care ministerul de interne (de pe atunci) a tratat cazul Ramaru...de inca multe altele..

...intre care sute de sali de operatii ultradotate si trecute peste noapte "in conservare", statistici europene care arata ca exista mult mai multe organe pe piata si infinit mult mai multe transplanturi efectuate decat donatori si protocoale operatorii cat si, nu in ultimul rand, o anumita nuantare a comunicatului..

Am incheiat ce aveam de spus aici. Cine este isteric, va fi isteric..Crizele lui se pot declansa la fel de usor in cazul atacului unei muste ca si in cazul unui atac nuclear.....n-are nimic de a face cu gravitatea evenimentului. Intre timp nu-i rau, zilele astea, sa fi mai atent cu cei mici..parerea mea thumb_yello.gif

Consulta tu DEX-ul
ANONÍM, -Ă, anonimi, -e, adj., subst. 1. Adj., s.m. și f. (Persoană) cu nume necunoscut, (persoană) care-și tăinuiește numele. 2. Adj. (despre un text, o operă) Al cărui autor nu este cunoscut. 3. S.f. Scrisoare nesemnată. 4. Adj. Fig. Care rămâne neștiut, necunoscut; fără personalitate. ♦ Societate (anonimă) pe acțiuni = întreprindere industrială, comercială sau financiară capitalistă, formată prin asocierea capitalului mai multor acționari. – Din fr. anonyme, lat. anonymus.

pina la pozitia 4 care se apropie cit de cit de ce ai vrut tu sa spui...mai ai 3 variante uzitate ale cuvantului "anonim"

Si abtine-te de la "epitete" ca "dummy"!!


Acest topic a fost editat de The Dude: 8 Jul 2011, 07:47 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 9 May 2024 - 02:37 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman