HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Astronomie Observaţională şi Astrofotografie Planetar&#, votaţi proiectul lunii
Erwin
mesaj 12 May 2011, 11:13 AM
Mesaj #1


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Vă rog să votaţi proiectul d-lul profesor Dan Stanciu din Bucureşti pentru ca o şcoală să primească finanţare privată (PETROM) pentru construirea unui observator şcolar! Ia doar 5min înregistrarea, din păcate este necesară pentru a vota. Acordaţi 5 minute şi un vot unor copii însetaţi de cunoaştere şi unui profesor inimos! Mulţumesc!

Mesajul original de pe www.astronomy.ro:

QUOTE
Buna ziua!
Am MARE nevoie de ajutorul tuturor celor care mă cunosc si al celor care doresc sa fie introdusă astronomia si astrofotografia in scoli si licee. Am trimis un formular pentru finanţarea unui proiect pe care l-am intitulat "Astronomie observaţională şi astrofotografie planetară" pe site-ul www.taraluiandrei.ro
Mulţi elevi de la şcoala 111, sector 4, doresc să participe. Cei mai mulţi erau în prag de abandon şcolar. Dacă până la sfârşitul lunii acesteia reuşesc să adun cel mai mare nr. de voturi, Petrom va finanţa cumpărarea instrumentelor pe care le-am trecut pe listă şi vom începe cu elevii (poate şi cu unii profesori) să gustăm din dulcele dar al cercetării ştiinţifice a cerului. Vă rog, ajutaţi-mă, am nevoie de cât mai multe voturi. Dacă doriţi să se înceapă derularea unui astfel de proiect intraţi pe WWW.TARALUIANDREI.RO, eticheta "Oraşul tău", secţiunea "Votează proiectul lunii" şi daţi-mi votul vostru pentru proiectul "ASTRONOMIE OBSERVAŢIONALĂ ŞI ASTROFOTOGRAFIE PLANETARĂ"
Mulţumesc mult,
Cu stimă,
Dan Stanciu


Succes! thumb_yello.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 May 2011, 02:20 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am votat ii urez succes, eu am avut o experienta trista cu o astfel de initiativa, sper sa reuseasca, desi prioritatile in aceasta tara par sa fie altele, mai ales in ceea ce-i priveste pe profesori.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 12 May 2011, 10:39 PM
Mesaj #3


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Mulţumesc, Marduk, în numele lui Dan! spoton.gif Nu se ştie, încercarea moarte n-are! smile.gif

Votaţi, hangii şi hangiţe! Nu costă nimic! smile.gif E timp până în 18 mai dacă nu mă înşel.


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 March 2024 - 12:55 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman