HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Suspiciune
gand
mesaj 24 Jul 2003, 12:49 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 60
Inscris: 9 July 03
Forumist Nr.: 441



Da suspiciunea frau imaginatiei? ea este cea care ne face sa fim mereu en garde?
Ce credeti?


--------------------
"Libertatea consta in a spune DA"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
atta
mesaj 24 Jul 2003, 02:12 PM
Mesaj #2


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 373
Inscris: 18 June 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 386



Cred ca este o intrebare mult prea generala pentru a'i raspunde altfel decat in particular.
Exista oameni suspiciosi si oameni creduli. Intamplarea face ca eu sunt si una si alta smile.gif. Cred ca depinde de cat de indepartata este ultima oara cand m'am ars si mai depinde si de felul de oameni cu care interactionezi.

Cum se poate naste suspiciunea? Din experienta de viata ce conduce la o buna cunoastere a oamenilor... si mai ales la o recunoastere a lor (indeletnicire pe care eu nu am deprins'o) sau frica de oameni (p'asta am cam deprins'o... recunosc, mi'e cam frica de oameni necunoscuti... daca ar fi fost si Scufita Rosie ca mine... smile.gif ) si aici cred ca apare imaginatia de care vorbeai tu..

Si da, suspiciunea ne pune in garda... asta mi se pare destul de evident... Intrebarea ar fi ce ne face sa fim suspiciosi.

Sper ca n'am raspuns (prea) pe langa subiect...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gand
mesaj 25 Jul 2003, 09:19 AM
Mesaj #3


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 60
Inscris: 9 July 03
Forumist Nr.: 441



Probabil nesinceritatea celorlalti ne face sa fim suspiciosi sau experientele neplacute pe care le-am avut..sau e doar un zid de protectie..


--------------------
"Libertatea consta in a spune DA"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 25 Jul 2003, 09:19 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Sagitarius
mesaj 28 Sep 2003, 12:24 PM
Mesaj #4


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 212
Inscris: 16 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 782



In mod sigur nesinceritatea...apoi experientele neplacute pe care le-ai avut in trecut iti creeaza o suspiciune.Eu daca o persoana e deschisa cu mine...nu mai sunt suspicios! wink.gif


--------------------
La vita e bella!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
katia
mesaj 28 Sep 2003, 02:42 PM
Mesaj #5


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 109
Inscris: 7 September 03
Forumist Nr.: 720



Daca cineva incearca sa ma linguseasca, automat intru la idei cum ca ceva nu e in ordine.. ca incearca sa mi se ascunda ceva mad.gif Cand sunt intre oameni pe care nu-i cunosc, in situatii neobisnuite sau noi, adrenalina determina o atentie mai mare la actiunile celor din jur. yikes.gif


--------------------
The end is always near ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andreea159
mesaj 1 Oct 2003, 03:15 PM
Mesaj #6


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 54
Inscris: 24 September 03
Forumist Nr.: 837



Eu nu sunt suspicioasa din fire, dar cand ma simt cu musca pe caciula, imi imaginez tot soiul de scenarii demente, avand senzatia ca ceilati stiu exact cat stiu si eu. De-abia dupa ce scap cu fata curata, realizez ca am uat-o complet razna! Asa ca, da, suspiciunea e un mare motor pentru imaginatie, cel putin la mine.


--------------------
Andreea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Figaro
mesaj 1 Oct 2003, 03:17 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.234
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 63



Cat timp suspiciunea nu devine patologica e ok.


--------------------
Vreti sa vedeti ceva funny? Tastati alinalinuta in Yahoo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 2 Oct 2003, 04:06 AM
Mesaj #8





Guests






Eu cred ca mai degraba imaginatia naste suspiciuni...Pt ca vezi ceva sau auzi ceva...Acea chestie poate fi nesemnificativa, dar cum imaginatia noastra e infloritoare, pe nesimtite apar suspiciunile...Si de aici se face un cerc vicios: suspiciunile dau nastere altor imaginatii care, la randul lor dau nastere altor suspiciuni...Si uite-asa te trezesti la spitalu' 9 si nu stii de ce rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CharonOfNyx
mesaj 13 Sep 2009, 05:31 PM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 702
Inscris: 4 January 09
Forumist Nr.: 12.814



Cata dreptate aveai in urma cu 6 ani... sase ani ohmy.gif

Parca-i fi zis-o ieri. smile.gif


--------------------
E=mc2 - pe bune!
cine are curaj sa bage mana-n foc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 13 Sep 2009, 05:37 PM
Mesaj #10


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



QUOTE(Afrodita @ 2 Oct 2003, 05:06 AM) *
Eu cred ca mai degraba imaginatia naste suspiciuni...Pt ca vezi ceva sau auzi ceva...Acea chestie poate fi nesemnificativa, dar cum imaginatia noastra e infloritoare, pe nesimtite apar suspiciunile...Si de aici se face un cerc vicios: suspiciunile dau nastere altor imaginatii care, la randul lor dau nastere altor suspiciuni...Si uite-asa te trezesti la spitalu' 9 si nu stii de ce rofl.gif


Si mai grav e cand incepi sa iti impartasesti suspiciunile altcuiva si o dati in paranoia impreuna, alimentandu-va suspiciunile unul altuia (sau una alteia devil.gif ) pana cand suspiciunea devine aproape certitudine, fara sa-ti dai seama, si... inevitabil... tot la spitalul 9 ajungi rofl.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 13 Sep 2009, 08:27 PM
Mesaj #11





Guests






rofl.gif Mah, in sfarsit vad si eu un post stravechi, de acu doo secole, in care aveam dreptate laugh.gif Iar viata (si mai ales seara de ieri) mi-au confirmat asta, desi preferam sa nu am dreptate fix in asa ceva laugh.gif

Sere, noi doo trebuia de mult sa fim acolo biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 01:17 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman