HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Horror Stories, intamplari traite
The Dude
mesaj 9 Jul 2010, 08:24 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Prin '95 mi-am luat un break.
A fost ideea a familiei. Aveam o livada pe la Turnu Sevrein si cineva trebuia sa asigure transportul fructelor de acolo la Bucuresti.
Tot prin perioada aia aveam multe colaborari prin tara. Sunt constructor si am lucrat mult in investitii.

Povestea despre care vreau sa zic s-a petrecut intr-o noapte ploioasa pe autostrada Bucuresti-Pitesti.
Faceam unul din nenumaratele drumuri de noapte care imi puteau asigura prezenta si la serviciul din Bucuresti (din prima parte a zilei) si la celelalte puncte din tara (din restul zilei).

In drumurile mele aveam mereu la mine doua aparate de telefonie mobila (in doua retele) ce apartineau angajatorilor mei si un pistol.
Nu luam decat foarte rar persoane de pe marginea soselei si asta se intampla numai atunci cand ma plictiseam de moarte sau atunci cand simteam ca somnul imi da tarcoale. In noaptea aia insa, imediat ce am iesit din Pitesti, ploaia s-a starnit apocaliptic...Abia vedeam la cinci metrii in fata, asa ca am redus viteza si am aprins toate luminile disponibile..Cand mi-a aparut in fata, prin perdeau de apa, nu am avut nicio ezitare sa opresc si sa o ajut.

Era o doamna de circa 40 de ani, imbracata in taior, cu pantofi cu toc, ce tine pe umar o geanta si in mana o umbrela.
Era cea mai nepotrivita prezenta pentru acel loc si pentru acea vreme...


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
The Dude   Horror Stories   9 Jul 2010, 08:24 AM
The Dude   Primul lucru pe care l-am remarcat cu surprindere ...   9 Jul 2010, 10:41 AM


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 27 April 2024 - 02:24 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman