HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dezbateri Filosofie

Acest subforum este destinat dezbaterilor filosofice. Pentru discutii religioase va initam sa vizitati subforumul Universul Credintei.

 
Reply to this topicStart new topic
> Quotes
Quetzalcuatl
mesaj 22 Jun 2010, 06:51 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 12 May 10
Forumist Nr.: 16.776



"In heaven all the interesting people are missing."
Nietzsche

"When Fascism comes to America it will be wrapped in the flag and carrying the cross"
Sinclair Lewis

"True love is like ghosts,which every one talks about and few have seen."
La Rochefoucauld

"I disaprove of what you say,but I will defend to death your right to say it."
Voltaire

'I refuse to believe in a God who always needs to be praised."
Nietzsche

"Be as you wish to seem."
Socrates

"Believe it or not,I can actually draw."
Michelangelo

"The earth does not belong to us,we belong to the earth."
Chief Seattle

"They made us many promises,more than I can remember,but they kept one: they promised to take our land and they did."
Chief Red Cloud



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 22 Jun 2010, 07:59 PM
Mesaj #2


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



han.gif quetzalcuatl!

Mai există un topic cu citate... specific acestui forum este să postăm traducerea în română, nu e cu supărare, dar e de preferat. spoton.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 24 Jun 2010, 08:31 AM
Mesaj #3


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



This is too much of heaven

Eiffel 65


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Jun 2010, 08:31 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
AdiM
mesaj 25 Jun 2010, 12:37 AM
Mesaj #4


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 17 December 09
Forumist Nr.: 15.545



NOUĂTĂȚI EDITORIALE

Ultimele titluri, după știrile zilei... Nu râdeți, că încă nu știți ce urmează!

Bibliografie satirică a lumii românești de azi.

Cele de mai jos sunt simple impresii artistice generate de un suflet care nu știe să (se) ascundă...

1. "Eroi au fost, erou sunt încă" - patronimie autentică nemaghiară și neevreică, de Corneliu Vadim Tudor

2. "Cum să te dai tătucul poporului ca să fii un bun tătic al fiicei tale" - sfaturi pentru părinți, de Traian Băsescu

3. "Numărătoare cu coji calcaroase" - poeme din visele găinii distruse de cocoș, de Adrian Năstase

4. "A lua ca să pară că dai" - filozofie discipolovistă de prim-ministru secund prezidențial, de Emil Boc

5. "Suporterul investitor" - ghid de retrogradare cu mândrie în liga a doua pentru cluburi mari, de Gigi Becali

6. "Relaxare în curenții de aer" - terapie alternativă vânturată pentru scăparea de ambiții politice, de Mircea Geoană

7. "Politica egal-părtinitoare" - teoria puterii neconcludente dar profitabile în ideea "Ighen, măi!", de Marko Bela

8. "Mai am un singur zvon" - secretul longevității în politică după o execuție din iubire de clasă, de Ion Iliescu

9. "Dobânda, scopul vieții noastre" - teorie bancară ieftină, necenzurată și necomisionată, de Mugur Isărescu.

10. "Televiziunea popoului" - sau cum să faci bani din bârfe mărunte și murdare dar scabroase, de Dan Diaconescu

11. "Țiganii cei curați" - apologie rasială pentru telefoane mobile, jurnaliști și palate, de Traian Băsescu

12. "Lovitură de sfat" - sau cum să strigi isteric la B1TV ca să-ți slujești președintele adumulat, de Radu Moraru

13. "Solidaritate cu criza" - cum să-i scăpăm scăpați pe cei care au jefuit România din 1989, de... (Justiția Română?)

14. "Caltaboșul românesc" - tratat culinar de tratație națională, nedigerabil în justiție, de Decebal Traian Remeș

15. "Să ieșim bine în toată lumea" - ofertă turistică pentru români, din generozitate fundamentală, de ColonHelp

16. "Geanta mea nu e a ta" - teoria binelui individual modernist din perspective ministeriale blonde, de Elena Udrea

17. "Școala ca factor poștal" - politică minimalistă în educația unui popor nu prea pedelist, de Daniel Funeriu

18. "Am cântat și eu cândva" - amintiri din vremurile când se mai putea câștiga din cântat, de Crin Antonescu

19. "Motocicleta cu care n-am căzut" - memorii salvatoare în pofida nerealizărilor, de Călin Popescu-Tăriceanu

20. "Ochiul meu vă vede încă" - idei politice minunative pentru posteritatea supraviețuitoare actuală, de Victor Ciorbea

21. "Fără fricuri spre succesuri" - secretul reușitei europene în pofida unui tată prea președinte, de Elena Băsescu

22. "Ecuația nimicului deștept" - spartană divagație despre ce înseamnă să fii secretat de stat, de Cornel Dinu.

23. "Profeții despre ce am aranjat" - mărturii inocente despre îmbogățirea unor arbitri de fotbal, de Dumitru Dragomir

24. "Goagăl popular" - explicație bine cinstită a metodei de găsire eficientă a soluțiilor inculte, de Marian Vanghelie

25. "De la frații muncitori la puterea în stat" - metodă practică de a deveni ministru din sindicalist, de Miron Mitrea

26. "Cum am scăpat de mineri" - povestea descătușată a unui poet lider închis și apoi descuiat legal, de Miron Cozma

27. "Bogatul iubitor din mașina noastră" - cum să-ți împlinești visele personale de femeie, de Monica Columbeanu

28. "Te iubesc, mamă, mortal!" - destăinuiri familiale fals-oneste cu scandaluri regizate live, de Adriana Bahmuțeanu

29. "Divele între noi două" - dialog imaginar și răstălmăcitor cu o iubită divă concitadină, de Mihaela Rădulescu

30. "Tata nu a cunoscut chiuveta" - memorii artistice despre sursele vii de inspirație apoasă, de Ștefan Bănică junior

31. "Intempestiv v-o zic de m-am..." - dizertație tăioasă de îmblânzire a scorpiilor din mintea mea, de Valentin Stan

32. "Noi nu mai trăim în România decât ieri" - satiră sociofită autodidactă și atotdisprețuitoare, de Mircea Badea

33. "Integrarea suedeză în absolut" - o nouă cale de urmat pentru românii spiritualizați destul, de Gregorian Bivolaru

34. "Câștigi dublu" - secretul biletului potențial norocos plătit cu 7 salarii medii pe economie, la SuperBingo Metropolis

35. "Vinul meu din vina mea" - poezie rebelă cenzuratoare legal pentru toți cei care beau altceva, de Mircea Dinescu

36. "Am știut dar n-am putut" - mesaj academic și de o cinste onorifică pentru puterea ideală, de Emil Constantinescu

37. "Crede și nu comenta" - scuză oficială pentru penetrarea în politică și în școli laice a religiei, de Biserica Română

38. "Boala ca factor de stress" - cum suferim din cauza bolnavilor insuficient de sănătoși, de la Ministerul Sănătății

39. "Arta ca compensație" - onoranta stimulare a meritelor pensionarilor celebri prin premiile mele, de Ion Caramitru

40. "Nu mai scuip România iubită" - cum m-am vindecat de strănut prin funcția publică, de Horia Roman Patapievici

41. "Benzină pentru toți!" - pledoarie economică și ecologică pentru energii pașnice, bune și scumpe, de Dinu Patriciu

42. "Relaxați-vă fiscal" - sfaturi de afaceri pentru cei care încă mai au bani ce le produc griji, de Sorin Ovidiu Vântu

43. "Constituția la mila noastră" - îndrumar jurisdicțional pentru politicieni în hățișurile afacerilor, de Viorel Hrebenciuc

44. "Există morți mai morți ca morții" - mesaj inițiatic de dincolo de sticlă pentru fraieri oteviști, de Elodia Ghinescu

45. "Nașii mei - puterea noastră" - manea cu toate soiurile de palate și pirande balcanice, de Bercea Mondialu

46. "Să-ți zic io, mâncați-aș!..." - crez ocultean cu maxim efect transcendental în portofelul tău, de Mama Omida

47. "Să fii beat sau să fii lacom toată ziua?!" - filosofie antică despre cum oare o fi mai bine, de Nicolae Văcăroiu



Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 10:24 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman