HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dezbateri Filosofie

Acest subforum este destinat dezbaterilor filosofice. Pentru discutii religioase va initam sa vizitati subforumul Universul Credintei.

 
Reply to this topicStart new topic
> NouĂtăți Editoriale :d, bibliografie satirică a lumii românești de azi
AdiM
mesaj 17 May 2010, 05:25 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 69
Inscris: 17 December 09
Forumist Nr.: 15.545



Cele de mai jos sunt simple impresii artistice generate de un suflet care nu știe să (se) ascundă...

(mai multe pot apare aici sau puteti adauga altele in acest topic).

1. "Eroi au fost, erou sunt încă" - patronimie autentică nemaghiară și neevreică, de Corneliu Vadim Tudor

2. "Cum să te dai tătucul poporului ca să fii un bun tătic al fiicei tale" - sfaturi pentru părinți, de Traian Băsescu

3. "Numărătoare cu coji calcaroase" - poeme din visele găinii distruse de cocoș, de Adrian Năstase

4. "A lua ca să pară că dai" - filozofie discipolovistă de prim-ministru secund prezidențial, de Emil Boc

5. "Suporterul investitor" - ghid de retrogradare cu mândrie în liga a doua pentru cluburi mari, de Gigi Becali

6. "Relaxare în curenții de aer" - terapie alternativă vânturată pentru scăparea de ambiții politice, de Mircea Geoană

7. "Politica egal-părtinitoare" - teoria puterii neconcludente dar profitabile în ideea "Ighen, măi!", de Marko Bela

8. "Mai am un singur zvon" - secretul longevității în politică după o execuție din iubire de clasă, de Ion Iliescu

9. "Dobânda, scopul vieții noastre" - teorie bancară ieftină, necenzurată și necomisionată, de Mugur Isărescu.

10. "Televiziunea popoului" - sau cum să faci bani din bârfe mărunte și murdare dar scabroase, de Dan Diaconescu

11. "Țiganii cei curați" - apologie rasială pentru telefoane mobile, jurnaliști și palate, de Traian Băsescu

12. "Lovitură de sfat" - sau cum să strigi isteric la B1TV ca să-ți slujești președintele adumulat, de Radu Moraru

13. "Solidaritate cu criza" - cum să-i scăpăm scăpați pe cei care au jefuit România din 1989, de... (Justiția Română?)

14. "Caltaboșul românesc" - tratat culinar de tratație națională, nedigerabil în justiție, de Decebal Traian Remeș

15. "Să ieșim bine în toată lumea" - ofertă turistică pentru români, din generozitate fundamentală, de ColonHelp

16. "Geanta mea nu e a ta" - teoria binelui individual modernist din perspective ministeriale blonde, de Elena Udrea

17. "Școala ca factor poștal" - politică minimalistă în educația unui popor nu prea pedelist, de Daniel Funeriu

18. "Am cântat și eu cândva" - amintiri din vremurile când se mai putea câștiga din cântat, de Crin Antonescu

19. "Motocicleta cu care n-am căzut" - memorii salvatoare în pofida nerealizărilor, de Călin Popescu-Tăriceanu

20. "Ochiul meu vă vede încă" - idei politice minunative pentru posteritatea supraviețuitoare actuală, de Victor Ciorbea

21. "Fără fricuri spre succesuri" - secretul reușitei europene în pofida unui tată prea președinte, de Elena Băsescu

22. "Ecuația nimicului deștept" - spartană divagație despre ce înseamnă să fii secretat de stat, de Cornel Dinu.

23. "Profeții despre ce am aranjat" - mărturii inocente despre îmbogățirea unor arbitri de fotbal, de Dumitru Dragomir

24. "Goagăl popular" - explicație bine cinstită a metodei de găsire eficientă a soluțiilor inculte, de Marian Vanghelie

25. "De la frații muncitori la puterea în stat" - metodă practică de a deveni ministru din sindicalist, de Miron Mitrea

26. "Cum am scăpat de mineri" - povestea descătușată a unui poet lider închis și apoi descuiat legal, de Miron Cozma

27. "Bogatul iubitor din mașina noastră" - cum să-ți împlinești visele personale de femeie, de Monica Columbeanu

28. "Te iubesc, mamă, mortal!" - destăinuiri familiale fals-oneste cu scandaluri regizate live, de Adriana Bahmuțeanu

29. "Divele între noi două" - dialog imaginar și răstălmăcitor cu o iubită divă concitadină, de Mihaela Rădulescu

30. "Tata nu a cunoscut chiuveta" - memorii artistice despre sursele vii de inspirație apoasă, de Ștefan Bănică junior

31. "Intempestiv v-o zic de m-am..." - dizertație tăioasă de îmblânzire a scorpiilor din mintea mea, de Valentin Stan

32. "Noi nu mai trăim în România decât ieri" - satiră sociofită autodidactă și atotdisprețuitoare, de Mircea Badea

33. "Integrarea suedeză în absolut" - o nouă cale de urmat pentru românii spiritualizați destul, de Gregorian Bivolaru

34. "Câștigi dublu" - secretul biletului potențial norocos plătit cu 7 salarii medii pe economie, la SuperBingo Metropolis

35. "Vinul meu din vina mea" - poezie rebelă cenzuratoare legal pentru toți cei care beau altceva, de Mircea Dinescu

36. "Am știut dar n-am putut" - mesaj academic și de o cinste onorifică pentru puterea ideală, de Emil Constantinescu

37. "Crede și nu comenta" - scuză oficială pentru penetrarea în politică și în școli laice a religiei, de Biserica Română

38. "Boala ca factor de stress" - cum suferim din cauza bolnavilor insuficient de sănătoși, de la Ministerul Sănătății

39. "Arta ca compensație" - onoranta stimulare a meritelor pensionarilor celebri prin premiile mele, de Ion Caramitru

40. "Nu mai scuip România iubită" - cum m-am vindecat de strănut prin funcția publică, de Horia Roman Patapievici

41. "Benzină pentru toți!" - pledoarie economică și ecologică pentru energii pașnice, bune și scumpe, de Dinu Patriciu

42. "Relaxați-vă fiscal" - sfaturi de afaceri pentru cei care încă mai au bani ce le produc griji, de Sorin Ovidiu Vântu

43. "Constituția la mila noastră" - îndrumar jurisdicțional pentru politicieni în hățișurile afacerilor, de Viorel Hrebenciuc

44. "Există morți mai morți ca morții" - mesaj inițiatic de dincolo de sticlă pentru fraieri oteviști, de Elodia Ghinescu

45. "Nașii mei - puterea noastră" - manea cu toate soiurile de palate și pirande balcanice, de Bercea Mondialu

46. "Să-ți zic io, mâncați-aș!..." - crez ocultean cu maxim efect transcendental în portofelul tău, de Mama Omida
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 02:27 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman