HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dincolo de Ratiune

Ideea acestui forum nu este de a starni polemici intre cei ce cred si cei ce nu cred in astre, in Dumnezeu, in terapii naturiste, in miracole sau in ghicitul in palma. Pragul acestui forum poate fi pasit de oricine, fara nici o exceptie, dar cei care nu sunt de acord cu ideile sau marturisirile celor care posteaza aici, sunt rugati sa se abtina in a face comentarii malitioase, sau contradictorii. Aici ne dorim sa avem coltisorul lipsit de orice stres, iar scopul real ar fi acela de a-i ajuta pe cei din jurul nostru sa se simta bine, ba chiar sa gaseasca solutii catre iesirea din situatii disperate - de ce nu?

> Vampirismul Energetic, interviu, marturii, detalii
little1
mesaj 8 May 2010, 12:10 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 471
Inscris: 19 February 04
Forumist Nr.: 2.280



"Cu ce vreau sa-mi īncep reflecţiile?
Vreau să īnţeleg ce se īntāmplă īn oceanul infinit de energie ce umple şi hrăneşte lumea noastră.
Vreau sa īncerc sa īnţeleg, cu mintea mea slabă şi limitată, ce-i īn jurul meu.
Vreau să-mi lărgesc capacitatea de a cunoaşte pentru a şti mai mult despre mine despre viata, despre relatia mea cu mine semenii si Dumnezeul meu.,,

Grigore K.





1. Exista o specializare a vampirilor ca modalitate de absorbtie a fortei noastre vitale?


Da si EI sunt impartiti in functie de necesitatile, cantitatea si tipul de energie si ce fac cu aceasta mai departe.
De aceea spunem ca se impart in trei mari clase :

1. Nativi – cei care devin sau se nasc.
2. Educati – cei care invata sa devina sau sa perfectioneze nativul din ei.
3. Organizatii vechi sau ordine – cei care folosec energia preluata abuziv si se consacra diverselor scopuri obscure, mai putin sau deloc cunoscute.



2. Vampiri doar iau energie sau si dau? Si lor li se fura energia?

- Vampirii pot fi si donatori sau numai perceptori.
- Perceptorii sunt : umani, terestri si spatiali. Cei mari iau de la cei mici.
- Scopurile difera si energiile furate de la victime difera.



3. In functie de ce au fost clasificati vampirii ?


- In functie de tehnica si calea folosita de ei (poarta de intrare in victima) sunt diferiti ca periculozitate.
- Categorii de vampiri : emotionali, mentali, sexuali, hormonali si energetici.
- Cei energetici sunt : aurici, eterici, astrali, mentali, cauzali, spirituali.



4. Cine poate fi o victima a celor cunoscuti sub numele de vampiri?


- In primul rand cei care nu stiu nimic de existenta si stilul lor de viata.
- Apoi cei care au auzit dar nu cred.
- Urmeaza cei care au auzit, stiu, dar le lipseste partea practica: identificarea si apararea.
- Bineinteles ca cei mai vizati sunt cei care practica o disciplina spirituala. Ei au energia curata, multa si se pot recupera usor alimentand continuu vampirul care il poseda.



5. Parcurgand cursul ,,Introducere in vampirism,, am realizat ca este ceva serios si actual. ABC-ul in apararea contra vampirilor ne-a trezit la realitate. Credeti ca este suficient sau ar trebui sa parcurgem mai in profunzime?


- Necesitatea securitatii noastre, familiei, bunurilor creeaza dorinta si nevoia de a sti mai mult , de a te apara mai mult , mai bine si mai usor .
- Toti oameni vor mai mult, mai bine si mai usor. Este o tendinta normala a umanitatii sa se trezeasca la realitate si apoi sa foloseasca realitatea pentru creearea unei vieti mai bune.



6. Cine poate participa la aceste cursuri si care sunt motivele care-i determina ?

- Din ceea ce am observat la ultimul curs au fost participanti din toate mediile sociale.
- Cu precadere cei care au de-a face cu oamenii, psihologi, doctori, oameni de afaceri, terapeuti , maseuri, cosmeticieni, brokeri, agenti de asigurari, in negocieri sau leadership.



7. In psihologie sau alte discipline oficiale exista o recunoastere a fenomenului , o clasificare a vampirilor ?


- Da exista. Cel mai usor fel de a clasifica vampirii emotionalii este conform tulburarilor de personalitate cu care corespund cel mai mult gandurile si actiunile lor.
- Fiecare tip de vampir este definit de o nevoie imatura si imposibila care, pentru el, este cel mai important lucru din viata.



8. Vampiri psihici actioneaza diferit fata de cei emotionali. Exista vreo diferenta ?


- Numele de vampiri psihici ne dezvaluie imediat atitudinea noastra in ceea ce priveste persoanele care fura energie.
- De asemenea dezvaluie, nu tot atat de evident, atitudinea noastra fata de persoanele de la care ei iau energia. Vampirul este un hot care isi secatuieste victimele.





9. Ce trebuie sa facem noi pentru a nu mai fi afectati de EI ?

- In primul rand pentru a ne ajuta si vindeca pe noi si ceilalti trebuie sa recunoastem persoanele care iau energie de la altii.
- Intelegerea atator situatii de vampirizare are la baza printre altele situatia in care persoanele de la care ei iau accepta asta la un anumit nivel constient sau inconstient.
- Libertatea apare atunci cand nu ne mai proiectam frica si neputinta asupra altora, cand nu ii mai invinovatim pe ceilalti si nu ne mai victimizam.
- Permisiunea de a da si de a lua nu trebuie sa fie acordata pe o fundamentare constienta/intentionata individualizata.
- Aceasta permisiune vine dintr-o atitudine fundamentala privind actul de a da si, respectiv, de a lua.



10. Viata este completa si complexa. De ce credeti ca ne pune in situatia de a experimenta acestea ?


- Experienta noastra de viata include a da si a lua in grade diferite si ne oglindeste unde ne aflam pe spectrumul egoism-altruism.
- Egoismul sau egocentrismul sunt caracteristici nedorite.
- Altruismul este vazut in mod obisnuit ca ceva pozitiv.
- Trebuie sa existe un echilibru intre egoism si altruism.
- Cei care sunt exagerat de altruisti risca sa devina persoana fara vointa, martiri sau sa “faca rau din prea multa bunatate”.
- Altruistilor le este greu sa spuna “nu”.
- Cei care iau fara sa se gandeasca sunt de multe ori oameni foarte buni, care au invatat sa ia energie prin mijloace nepotrivite.
- De asemenea, exista si oameni foarte egoisti si nepasatori fata de ceilalti.
- Acestea sunt exemple ale extremelor spectrului.
- Majoritatea dintre noi suntem undeva la mijloc si, ca toate fiintele vii, abilitatile si echilibrul nostru fluctueaza.



11. Exista atitudini sau comportamente care ne transforma in victime ?


- In general auzim vorbe ca ,,...lasa-l si pe el sa traiasca , ...lasa-l ca e nebun,...ca nu stie ce face, ...nu-ti pune mintea cu prostul,...samd., ele ne pun in situatia de a lasa garda jos, e suficient o fisura in structura, in gandirea sau fiinta noastra pentru ca acel sarpe sa creasca la pieptul nostru pana atunci cand ne va musca. - De multe ori nu o mai apucam pe a doua.
- Atitudinea de consimtire a celui care da creaza o deschidere care permite celui care ia sa se conecteze cu cel care da.
- Cand ne conectam intre noi, desi in mod obisnuit nu este ceva la vedere, se creaza realmente o legatura energetica, pe care nu o vedem cu ochiul liber.
- Si astfel apare in relatia dintre oameni situatia de dominant si dominat.



12. Exista metode sau mijloace de contracararea vampirismului in cultura umanitatii ? Este un fenomen intalnit pe toate continentele ?


- Da, exista de la inceputul umanitatii si promoveaza selectia naturala a speciilor.
- Cel mai bun merge mai departe. Ca sa fii bun trebuie sa te instruiesti.
- La inceput omul nu stie dar cauta.
- Apoi afla dar nu crede , rade.
- Mai tarziu ar vrea sa invete dar nu are timp.
- In final vrea , are timp dar nu mai are cu ce.



Exista asa zisele legaturi energetice, emotionale, mentale sau spirituale care ne pot inlantui, bloca sau distruge. Oameni din trecut cum ar fi cei din tribul Huna au vorbit de aceste “cordoane” de legatura cu secole in urma ; sau terapeuti moderni cum ar fi Phyllis Krystal, un terapeut din California, a dezvoltat o tehnica ce se numeste Taiatul legaturilor, o metoda de a taia legaturile ce ne impiedica sa fim noi insine.





Din impresiile participantilor la cursul ,,Introducere in vampirismul emotional si energetic
:





” Inca de la inceput pot spune ca a fost un curs extraordinar care ne-a trezit la adevarata realitate in care traim, unde vampirizam si suntem vampirizati. Ma asteptam sa vad cum este un vampir, in schimb am aflat ca uneori chiar eu sunt un vampir, cu sau fara intentie.
Am realizat ca trebuie sa lucrez mult mai mult cu mine. Pentru a nu mai avea stari de moleseala, dureri de cap sau somnolenta provocate de altii trebuie sa invat sa evit a mai fi o victima. A fost interesant sa vedem ca o mare parte din vampirizare se intampla in familie cu cei apropiati si prieteni.
Dupa acest curs a fost socant sa realizez ca muncesti si apoi vin altii sa-ti ia ceea ce ai strans , si uneori chiar noi singuri suntem cei care daruim. A fost o trezire. Acum stiu ca pentru a pastra ceea ce ai strans trebuie acordata o mai mare atentie muncii cu noi insine si practicii interne.”

Mihaela G.





“ Cand am auzit prima data de acest curs nu ma asteptam sa ma duc si sa invat despre vampirii din societate, vampiri care se afla la fiecare pas in jurul nostru indiferent din ce categorie fac parte. Am aflat cum se comporta, care este clasificarea lor si cum ne putem feri de ei, dar lucrul la care m-am asteptat cel mai putin a fost ca voi invata atat de multe despre mine si modul in care functionez ca si persoana.
Acum dupa ce cursul s-a incheiat pot spune ca am aflat mult mai multe lucruri decat am crezut intial ca se vor prezenta . Cu toate ca o mare parte din ceea ce am invatat la acest curs nu ma pune intr-o lumina foarte buna, atat in ochii mei cat si ai persoanelor cu care interactionez si care au fost si ele prezente, consider ca, faptul ca stiu ca am o problema pe care trebuie sa o rezolv si ca pot sa accept acest lucru, este un prim pas important pe drumul care duce la eliberarea de un comportament si mod de gandire gresit.
Intotdeauna cand ai o problema partea cea mai dificila este sa admiti acest lucru. Cel mai mare merit al acestui curs din punctul meu de vedere este faptul ca a reusit sa prezinte foarte multe informatii si comportamente care tin de un vampir emotional fara a le asocia in mod implicit sau explicit cu persoanele care le manifesta. De aceea am putut accepta informatiile pentru ca ele se refereau la un comportament si nu se refereau efectiv la mine ca si persoana.”

Alex S.



” Cursul a fost unul de exceptie, cu un impact ca si cursul de nutritie ( cand a fost inteles a devenit un mod de viata). Cursul a fost pe masura asteptarilor, vroiam metode de identificare si metode de aparare impotriva vampirilor. Cred ca daca vom reusii sa ne aparam intr-un mod eficace vom avea mult de castigat. Personal chiar pot sa spun ca acum privesc lumea cu alti ochi.Efectiv e altceva, ceva care nu se spune nu se explica dar se face.!!!
Nu stiam ca sunt chiar atat de multe tipuri si asa bine structurati si antrenati mai ales cei din « forurile superioare ». Ma asteptam sa vorbim mai mult despre cei din ordin insa am vazut pe urma ca e important sa incepem cu clasa a-1-a si poate in cursul urmator sa aflam mai multe despre istoria lor. ”

Sarhan I. R.



” Cursul de vampirism a fost benefic, necesar si util. Pentru a se putea proteja de vampirii energetici, este important ca oamenii sa stie ce se preda la acest curs, mai ales ca majoritatea dintre noi vampirizam involuntar.

A fost util de aflat:

- cum sa descoperi vampirii energetici ;

- cum sa te protejezi de ei ;

- care sunt efectele cand esti vampirizat ,

- si cum sa iti revii dupa ;

- cum se pot educa vampirii ca sa nu mai simta nevoia sa faca rau.

Poate se face un curs si pentru vampirii energetici si un alt curs pentru vampirii energetici care o fac involuntar. ”

Petre C.

” Cursul de vampirism este foarte interesant prin informatiile intalnite, notiunile de psihologie la care eu nu prea m-am gandit niciodata (cred ca notiune e prea putin spus).
Dupa acest curs mi s-a marit vigilenta, atentia cu privire la ce se intampla in jurul meu. Vreau sa cunosc mai mult in ceea ce priveste identificarea vampirilor, de orice fel, si cum pot sa-i contracarez.
Cursul a reusit sa-mi trezeasca si mai mult interesul pentru ideea de protectie a mea insumi si a celor din jurul meu. ”

Aurelian P.





” Initial l-am privit ca pe un subiect « decupat si decuplat de viata », chiar pueril. Necredibil pentru « individul – standard – rational » cu masina in leasing, concediu de vara in Grecia, kilograme in plus si « proprietar » de casa ipotecata la banca. Nu merge, nu se leaga…
Daca tema nu venea de la Adrian, imi vedeam de treaba trei zile. Weekend-urile sunt frumoase in afara Bucurestiului. Insa de mult timp ma deranjeaza faptul ca schema proprie de gandire poate fi usor rulata de un calculator obisnuit, asa ca am acceptat, sceptic ce e drept, provocarea. Pana la urma, de ce nu ?
Lucrurile s-au transformat intr-o ocazie buna de a vedea cum am trait « in parti » cu mintea, fara sa le leg niciodata in « sistem », cu consecinta lipsei de perceptie, de actiune si simtire corecta. Ma confruntasem cu toti vampirii, energetici, emotionali, mentali, sexuali, hormonali, in toate variantele lor. Dar nu ma pricepeam nici sa-i numesc, nici sa-i analizez, nici sa-i recunosc ca atare… Rareori le-am facut fata cu succes, de fiecare data intamplator si foarte scump. Teribil de scump… Imi consumasem energia, timpul, si banii « cu ei », dar si mai grozav a fost sa imi dau seama cum si « ei » au avut acelasi consum, deseori, cu mine. Nu sunt strain de deviza « daca sunt vampirizat, vampirizez. Vampirizez, deci exist »… In latina asta ar suna excelent. Pare ok, normal si cat se poate poate de « corect », daca nu ar fi complet tragic.
De asta mi-am dat seama odata cu primul nivel (din 3) al cursului despre « Vampirismul Energetic ». El, vampirul, traieste in mine, in familia mea, in persoana cu care imi impart viata si patul, in prietenii mei cei mai buni si in majoritatea celor pe care ii cunosc. Sunt deseori repere de care depind. Oameni din jur fata de care ma deschid, oferindu-le asa o « mancare » delicioasa. Daca te grabesti sa ma compatimesti, nu e cazul ; si tu esti in aceeasi situatie… De aici si optiunea personala a relocarii; schimbandu-ma mai repede, ma apar mai bine. Dar pentru a ma schimba trebuie sa « stiu », prima treapta pana sa « fiu », si asta ma invata cursul. Ma pot apara mai bine, vazand mai clar; atac mai prost ca vampir, caci inteleg mai bine. Cursul iti ofera « noticia », dar si mai mult de atat… caci pana la urma practica ne omoara. Vampirul energetic este « hotul din noi » care fura sperand sa nu imparta prada cu « hotul din afara ». Insuccesul este garantat.
Cursul nu-ti ofera certitudini, dar iti deschide posibilitati. Ca orice curs, dar fara sa semene neaparat cu un altul.Asta ma face « post factum » sa-mi felicit nu mintea care ironiza initial subiectul, pana acolo incat ma gandeam sa vin nu doar cu un caiet si un pix, dar si cu niste canini de plastic pentru a fi in acord cu infantilismul de situatie, ci intuitia care m-a pacalit numai cand nu am ascultat-o si increderea in cel care l-a organizat si caruia la final, ca toti ceilalti, i-am multumit.

La cursul asta nu am pierdut nici un gram de sange, dar am castigat macar unul de minte.

Multumesc.”

Cristian T.







” In timpul cursului mi-am dat seama ca din punct de vedere emotional am fost vampirizata si am vampirizat de nenumarate ori. De fapt nu gasesc ca este potrivit cuvantul « vampirizat ». In relatiile dintre oameni exista un permanent schimb de emotii. Este util sa cunoastem diversele tipuri de caractere si interactiuni dintre ele. Asa voi putea sa recunosc si ulterior sa ies din situatia respectiva.

In privinta vampirismului energetic as fi preferat la curs sa fie mai multe experiente si mai multe demonstratii practice despre cum te simti cand esti vampirizat.

Schimburi de energie exista permanent intre oameni, intrebarea este cu ce intensitate, cu ce frecventa, cu ce scop, in ce cantitate, constient sau nu.

Mai am mult de lucru pana cand pot recunoaste si varia toti acesti parametri. Astept cu interes continuarea ! ”

Viorica M.





” Pana la acest curs am crezut ca vampirii sunt niste entitati care « viziteaza » noaptea oamenii pentru a le suge sangele. Nu credeam ca exista in zilele noastre desi filmele si literatura spuneau altceva. Sursele mele de informare erau filmele si romanele, dar niciodata nu am fost interesata de existenta vampirilor.

In timpul cursului de vampirism am aflat foarte multe lucruri si cel mai important a fost acela ca vampirii exista, sunt langa noi, pot fi prietenii nostri, sefii nostrii etc. Ei se hranesc cu energia noastra, ei ne secatuiesc de vitalitate.

Am beneficiat la acest curs de experimente privind « furtul », suptul de energie. Printre obiectivele care au fost realizate se numara :

1. Dobandirea unor informatii teoretice privind tipurile de vampiri si strategiile folosite pentru a nu le permite sa ne suga de energie.

2. Formarea de competente necesare identificarii persoanelor cu abilitati de vampir.

3. Identificarea si modificarea modelelor negative personale pe care le pun in actiune devenind o potentiala victima.

4. Cresterea nivelului de experienta privind domeniul energetic.

5. Cresterea gradului de motivare privind « practica ».

6. Dezvoltarea capacitatii de autocunoastere si autocontrol.

7. Consiliere.

8. Primirea de raspunsuri la intrebarile puse de participanti cu privire la « pierderile de energie ».

9. Invatarea unor strategii de blocare a actiunii vampirilor.

A fost un curs foarte bun !!! ” Rodica C.



” Acest curs m-a ajutat sa-mi formez o idee corecta si clara asupra conceptului de vampirism energetic, vampirii nu sunt fiinte care sug sangele oamenilor la propriu ci sunt acele fiinte care fura oamenilor energia vitala prin diverse metode.

Interesant e faptul ca acum imi dau seama foarte repede daca interlocutorul ma vampirizeaza sau nu. Cunosc senzatiile fizice asociate vampirizarii si incerc ca in cel mai scurt timp sa inchei acea conversatie sau incerc sa reactionez intr-un mod diferit de cum reactioneaza oamenii in mod normal.

Din experimentul facut de tine cu ancorarea corzii, am inteles ce inseamna sa fii vampirizat de cineva de la distanta. Chiar daca intentiile celui/celei care a intins coarda sunt bune, efectul e acelasi. Iti ia din energia vitala.Vizavi de aceasta idee, parerea mea e ca in orice cuplu se formeaza corzi intre cei doi. Se creeaza atasamente. In aceasta situatie as vrea sa stiu daca ei se vampirizeaza reciproc.

In concluzie consider cursul ca fiind foarte folositor, instructiv si plin de informatii pe care nu le poti obtine din alte surse. Acum simt ca am mai mult control asupra vietii mele, sunt mai centrata, si as indrazni sa spun ca sunt chiar mai puternica. ”

Gabi I.



” Intotdeauna cand auzeam de vampiri simteam oroare si cautam sa ma feresc de imaginile lor mediatizate in carti, filme si spectacole. Muzica hard-rock, heavy metal, rap imi creaza disconfort. La fel nu suport atmosfera din mall-uri, supermarket-uri fiindca vin acasa stoarsa si foarte obosita.

Am dorit sa vin la curs, simteam ca este ceva mai profund decat ce spune lumea. Sincera sa fiu am fost si motivata de toate plesnelile pe care le luam si intrebarile pe care mi le puneam: de ce sunt asa, de ce ceilalti reactioneaza asa ? Am venit sa aflu raspunsuri si mai ales rezolvari.

Pe masura ce aflam la curs despre ce este vampirismul, identificarea vampirilor, clasificarea lor pe tipuri si subclase, imi spuneam ca este o treaba serioasa si interesul meu crestea. La inceput nu am avut asteptari prea mari, dar pe masura ce parcurgeam cursul am realizat ca vampirismul este una dintre cele mai serioase probleme ale mele. Ma afecteaza in relatia cu mine, cu parintii mei, cu sotul, fiica, rudele, prietenii apropiati, cu lumea.

Si atunci am luat hotararea sa fiu mai calma, mai echilibrata.

Acest curs m-a facut sa tratez intr-un mod serios problema vampirilor si rolul lor in evolutia oamenilor. Am invatat ca atunci cand esti structurata: o hrana corecta, o apa corecta, un mediu bun, un instructor bun, o scoala buna de care sa apartii, ai parte de un ajutor real. In perioda cursului, familia mea a devenit mai calma, mai cooperanta si s-a realizat mai usor un proiect comun si intr-un mod benefic. Astept nivelul II. ”

Mariana L.





“Daca nu schimbam directia, vom ajunge in locul inspre care ne indreptam.”

Confucius





read more: www.tao.ro

Acest topic a fost editat de little1: 8 May 2010, 12:18 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
little1   Vampirismul Energetic   8 May 2010, 12:10 PM
Blakut   LoLica Vlad Tepes de care era? Hollywood type v...   9 May 2010, 12:02 PM
gypsyhart   @little1 O mica observatie...In citatul de mai jo...   10 May 2010, 09:09 AM
little1   QUOTE(gypsyhart @ 10 May 2010, 10:09 AM) ...   10 May 2010, 10:18 PM
Erwin   QUOTEcred ca e o perspectiva motivanta pentru cei ...   10 May 2010, 11:18 PM
little1   QUOTE(Erwin @ 11 May 2010, 12:18 AM) Doar...   13 May 2010, 06:12 PM
Marduk   Este dovedit ca fiecare organism viu poseda o ...   11 May 2010, 07:12 AM
Erwin   Nu contest că īn lume există multe necun...   11 May 2010, 08:31 AM
Marduk   QUOTE(Erwin @ 11 May 2010, 09:31 AM) Dar ...   11 May 2010, 08:34 AM
little1   ce ziceti de ideea asta: daca folosim 5% din creie...   11 May 2010, 09:39 AM
gypsyhart   QUOTE(little1 @ 10 May 2010, 11:18 PM) cr...   11 May 2010, 10:56 AM
little1   @gypsy: Nu-l ajuta, ei raman vampiri, ba chiar isi...   11 May 2010, 11:25 AM
gypsyhart   QUOTENu-l ajuta, ei raman vampiri, ba chiar isi im...   11 May 2010, 01:14 PM
CharonOfNyx   Vreau si eu sa particip la cursurile alea. Cand, u...   11 May 2010, 01:18 PM
little1   QUOTE(CharonOfNyx @ 11 May 2010, 02:18 PM...   11 May 2010, 10:04 PM
calfa   Dintre toate tipurile de "vampiri", doar...   11 May 2010, 09:36 PM
Blakut   QUOTEce ziceti de ideea asta; daca folosim 5% din ...   13 May 2010, 12:56 AM
little1   QUOTE(Blakut @ 13 May 2010, 01:56 AM) Dac...   13 May 2010, 06:02 PM
alysoft2003   QUOTE(Blakut @ 13 May 2010, 12:56 AM) Dac...   13 May 2010, 06:16 PM
little1   http://mondovista.com/dnax.html   13 May 2010, 05:07 AM
Rehael   QUOTE(little1 @ 8 May 2010, 01:10 PM) ......   13 May 2010, 05:52 PM
The Dude   QUOTE(Rehael @ 13 May 2010, 05:52 PM) Dec...   15 May 2010, 06:38 PM
Rehael   QUOTE(The Dude @ 15 May 2010, 07:38 PM) C...   15 May 2010, 07:00 PM
The Dude   QUOTE(Rehael @ 15 May 2010, 07:00 PM) Dec...   15 May 2010, 07:18 PM
Rehael   QUOTE(The Dude @ 15 May 2010, 08:18 PM) ...   15 May 2010, 08:14 PM
Marduk   Eu cred ca nu stie nimeni cat la % folosim creieru...   13 May 2010, 07:48 PM
exergy33   QUOTE(Marduk @ 13 May 2010, 09:48 PM) ......   13 May 2010, 08:10 PM
Marduk   QUOTE(exergy33 @ 13 May 2010, 09:10 PM) N...   13 May 2010, 10:27 PM
little1   QUOTE(Marduk @ 13 May 2010, 11:27 PM) Cic...   14 May 2010, 09:18 AM
Rehael   Pai, pana la urma, te duci sau nu la curs?   14 May 2010, 09:58 AM
little1   QUOTE(Rehael @ 14 May 2010, 10:58 AM) Pai...   15 May 2010, 12:23 PM
The Dude   little1, nu e o intrebare, e o divagatie. Tehnica ...   15 May 2010, 01:54 PM
Rehael   QUOTE(little1 @ 15 May 2010, 01:23 PM) Nu...   15 May 2010, 02:38 PM
little1   Deci observ ca oricum aveti cel putin cateva inter...   15 May 2010, 09:53 PM
The Dude   QUOTE(little1 @ 15 May 2010, 09:53 PM) De...   16 May 2010, 11:07 AM
Erwin   īntr-o vreme am cochetat şi eu cu paranormalu...   15 May 2010, 11:48 PM
Rehael   QUOTE(little1 @ 15 May 2010, 10:53 PM) De...   16 May 2010, 07:29 PM
little1   Rehael, mi-ar placea sa-ti pot oferi mai multe in...   16 May 2010, 10:40 PM
The Dude   Departe de mine gandul de a te provoca sau de a di...   17 May 2010, 07:24 AM
little1   QUOTE(The Dude @ 17 May 2010, 08:24 AM) A...   17 May 2010, 08:24 AM
Rehael   QUOTE(little1 @ 17 May 2010, 09:24 AM) Re...   17 May 2010, 11:38 AM
The Dude   QUOTE(little1 @ 17 May 2010, 08:24 AM) cr...   18 May 2010, 07:59 AM
Rehael   QUOTE(The Dude @ 18 May 2010, 08:59 AM) ....   18 May 2010, 08:32 AM
little1   cred ca se potriveste totusi... furtul se intampla...   17 May 2010, 12:23 PM
gypsyhart   @little1 QUOTEM-ar fi interesat si parerile voastr...   17 May 2010, 02:29 PM
exergy33   Intrebare : ce se intimpla atunci cind doi vampiri...   17 May 2010, 05:32 PM
mothman   N-am parcurs tot topicul, dar frunzarind asa, pe s...   17 May 2010, 07:43 PM
little1   QUOTE(mothman @ 17 May 2010, 08:43 PM) N-...   17 May 2010, 10:09 PM
CharonOfNyx   QUOTE(exergy33 @ 17 May 2010, 06:32 PM) I...   17 May 2010, 09:11 PM
Erwin   Bine ai revenit, mothman! Suntem la "Di...   17 May 2010, 11:01 PM
mothman   Salutare, Erwin ! Imi pare bine sa vad ca ai r...   17 May 2010, 11:45 PM
little1   Dude, my bad, stilul meu nu e intotdeauna foarte c...   18 May 2010, 10:03 AM
Titus Herbert   QUOTE(exergy33 @ 17 May 2010, 06:32 PM) I...   18 May 2010, 12:24 PM
gypsyhart   @Rehael QUOTECa el nu-si da seama ca degeaba are u...   19 May 2010, 10:57 AM
mothman   @gypsyheart, Exemplul tau, din pacate, mi se par...   19 May 2010, 12:52 PM
gypsyhart   @mothman QUOTEExemplul tau, din pacate, mi se pare...   19 May 2010, 04:01 PM
Marduk   QUOTE(Rehael @ 18 May 2010, 09:32 AM) QUO...   19 May 2010, 04:46 PM
mothman   QUOTE(gypsyheart)Exemplul era menit sa sugereze ca...   19 May 2010, 05:41 PM
little1   Gypsy, permite-mi te rog sa-i raspund eu domnului ...   19 May 2010, 07:32 PM
exergy33   O serie de lucruri ce par paranormale ar putea fi ...   19 May 2010, 07:56 PM
little1   QUOTE(exergy33 @ 19 May 2010, 08:56 PM) O...   19 May 2010, 08:12 PM
Marduk   A defint pana in prezent cineva ce este si cum se ...   19 May 2010, 08:03 PM
Erwin   Am citit articolul despre biofoton, precum şi...   19 May 2010, 10:35 PM
little1   QUOTE(Erwin @ 19 May 2010, 11:35 PM) C...   19 May 2010, 11:02 PM
mothman   QUOTE(little1)Ideea ca creierul si mintea sunt luc...   19 May 2010, 10:51 PM
Erwin   QUOTEIn multe, multe parti din ea, stiinta se spri...   19 May 2010, 11:51 PM
Rehael   QUOTE(gypsyhart @ 17 May 2010, 03:29 PM) ...   20 May 2010, 05:37 AM
gypsyhart   @Rehael QUOTEFaptul ca nu rezonezi cu anumite medi...   20 May 2010, 10:49 AM
exergy33   @little1 Poate ca mie nu mi-e prea clar ce inseamn...   20 May 2010, 12:39 PM
gypsyhart   @mothman QUOTESunt de acord cu faptul ca uneori se...   20 May 2010, 01:21 PM
mothman   QUOTE(little1)ai pus punctul pe i. cand studiezi m...   20 May 2010, 01:29 PM
Erwin   @exergy: Īn articolul postat de little1 scria c...   20 May 2010, 01:32 PM
little1   @mothman 1. nick-ul si avatarul tau sunt interesa...   20 May 2010, 04:32 PM
Erwin   Abordarea mea se vrea mai degrabă filosofic...   20 May 2010, 09:24 PM
mothman   QUOTE(gypsyheart)Pai e simplu, unii au niste limit...   20 May 2010, 10:44 PM
exergy33   ...... QUOTE@exergy - ma intereseaza ideea pe ca...   21 May 2010, 08:16 AM
Rehael   QUOTE(exergy33 @ 21 May 2010, 09:16 AM) P...   26 May 2010, 01:28 PM
gypsyhart   @mothman QUOTEDaca aici te referi la capacitati pa...   21 May 2010, 10:23 AM
mothman   QUOTE(little1)nick-ul si avatarul tau sunt interes...   21 May 2010, 12:11 PM
little1   QUOTE(mothman @ 21 May 2010, 01:11 PM) Su...   21 May 2010, 10:05 PM
calfa   Nu vreau sa deochi cumva acest topic ... dar uite...   23 May 2010, 10:13 PM
mothman   QUOTE(gypsyheart)De ce esti asa de sigur ca nu a r...   24 May 2010, 05:58 PM
Erwin   Eu īncerc să nu fiu foarte vehement īmpotriva...   24 May 2010, 08:26 PM
little1   Un fapt mistic dovedit nu mai poate fi mistic, eh?...   24 May 2010, 11:50 PM
Marduk   Stiinta nu-si poate pierde onestitatea ca n-o are,...   25 May 2010, 09:44 AM
gypsyhart   @mothman QUOTENu crezi ca daca dovedea cineva aspe...   25 May 2010, 03:54 PM
little1   Yeah, what Gypsy said Mistica reala se afla in ...   25 May 2010, 09:54 PM
gypsyhart   Un fragment din cartea de care pomeneam mai sus......   31 May 2010, 01:59 PM
exergy33   Despre fotografiile Kirlian au mai fost niste disc...   31 May 2010, 05:18 PM
Rehael   QUOTE(exergy33 @ 31 May 2010, 06:18 PM) D...   4 Jun 2010, 09:13 PM
Marduk   Nu-i fura "aura" ci doar energia purtato...   31 May 2010, 05:37 PM
little1   QUOTE(Rehael @ 4 Jun 2010, 10:13 PM) astf...   6 Jun 2010, 11:16 AM
Rehael   QUOTE(little1 @ 6 Jun 2010, 12:16 PM) E...   7 Jun 2010, 08:37 AM
little1   QUOTE(Rehael @ 7 Jun 2010, 09:37 AM) Este...   7 Jun 2010, 03:56 PM
Marduk   Nu numai mainile incrucisate il ajuta, trebuie sa ...   7 Jun 2010, 11:20 AM
Marduk   QUOTE(little1 @ 7 Jun 2010, 04:56 PM) Dac...   7 Jun 2010, 04:41 PM
March   Acum juma' de ora am inchis televizorul. Vorbe...   7 Jun 2010, 04:57 PM
Marduk   QUOTE(March @ 7 Jun 2010, 05:57 PM) Simte...   7 Jun 2010, 05:05 PM
Rehael   QUOTE(Marduk @ 7 Jun 2010, 06:05 PM) Nu a...   7 Jun 2010, 08:55 PM
Erwin   e simplu, politica lui Boc&Co e... dincolo de ...   7 Jun 2010, 10:10 PM
2 Pagini V   1 2 >


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 10:13 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman