HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dezbateri Filosofie

Acest subforum este destinat dezbaterilor filosofice. Pentru discutii religioase va initam sa vizitati subforumul Universul Credintei.

> Impliniri
No-name
mesaj 9 Apr 2010, 11:43 AM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 15
Inscris: 9 November 09
Din: Ardeal
Forumist Nr.: 15.295



Toti in copilarie am visat sa fim "cineva" sau "ceva".Sa visam cu ochii deschisi ca atunci cand vom fi mari si vom avea "putere"o sa facem o sumedenie de lucruri...Daca nu am reusit sa ne urmam visele,daca pe drum ceva..cineva a intervenit,acumulam frustrari si devenim suparati pe oameni ..pe viata?De fapt o suparare mascata, pe noi insine...?Credeti ca v-ati urmat visele?....Cand va priviti in oglinda va puteti spune"esti cine-mi doream".Si daca nu ati reusit....cum puteti trai cu asta?



--------------------
Mai departe de moarte, mai departe de viaţă,
mai departe de dragoste, mai departe de mine.....
Şi cursa continuă.(Paler)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
No-name
mesaj 11 Apr 2010, 08:26 PM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 15
Inscris: 9 November 09
Din: Ardeal
Forumist Nr.: 15.295



"De dincolo de campiile de ieri,vine uneori sa ma vada,o fetita de la joaca.Fetita care eram EU..se uita la mine visatoare si se infioreaza..sperand sa vada femeia care as fi putut fi"

Voiam sa fiu filoloaga...n-am fost...
Voiam sa plec din oras..n-am plecat...
Voiam sa fiu mama...n-am acceptat darul ce mi-a fost dat si acum..il caut tardiv probabil..
Voiam sa fiu cu picioarele pe pămānt - barbata! - nu am fost. Nu īmi place să mă agăţ de pămānt la fiecare pas īmi place să fiu femeie ...
Voiam sa fiu sotie...dar.., cānd a fost timpul m-a găsit unul şi după ce mi-a stors sufletul, aşteptările..m-a lăsat goală īn mijlocul vieţii pentru că m-a descoperit pe mine īn toată fiinţa mea si nu pe alta - care ar fi vrut să fiu.
Multe din vise nu mi le mai amintesc...poate e un instinct de "autoaparare" a sufletului ca sa poata supravietui...Pentru a nu simti "mediocritatea" in care se afunda zilnic..ritmic...
Cum ma suport?...Pedepsindu-ma
Cum ma privesc in oglinda?..Nu ma privesc decat in fuga si vad doar imaginea de ansamblu..niciodata ce-i dincolo de ea...


--------------------
Mai departe de moarte, mai departe de viaţă,
mai departe de dragoste, mai departe de mine.....
Şi cursa continuă.(Paler)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 April 2024 - 09:54 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman