HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Momente Vesele Cu...
bdl
mesaj 20 Jul 2003, 04:34 PM
Mesaj #1


Cel Mai Amuzant Forumist
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.642
Inscris: 15 March 03
Din: Unde e cald si bine
Forumist Nr.: 86



Toma Caragiu

--------------------------------------------------------------------------------
Un telefon discret
Icoane pe sticlă... icoane... Asa zic si eu afacere... (formează la telefon)
- Alo Marcel?
- Da.
- Misu la telefon... vorbesc de la un telefon public, sunt la Satu-Mare, scurt. Pot să-ti procur niste vestigii, ieftine...
- Ce măi?
- Niste... reminiscente sticlă...
- Aha... Martini. Ia-mi si mie câteva să...
- Mda... numai la băutură ti-e capu'. Am niste racile domnule... racile. Chestii d-ălea care nu ne mai dezbărăm noi si ne critică, le iau ieftin la prima mână.
- Aha, înteleg, ca la mare...
- Da, da, nu întelegi nimic. Ce am venit la Satu-Mare ca să iau ceasuri, ce esti nebun?
- Eh, atunci?
- Vorbesc de la un telefon public.
- Ahh... si te plouă acolo...
- Păi, nu plouă! Cum o să plouă...
- Ah, la Bucuresti plouă, rău de tot.
- Eh, da, da... observ că plouă pe banii mei.
- Păi spune, ce e?
- Păi cum sa-ti explic?...
- Păi oricum.
- Marcel, tu crezi în cineva pe lumea asta?
- Cred, în Maricica.
- Eh, mi-ai luat de grijă, minune, minunea asta cu Maricica... Lasă-mă cu Maricica că-nebunesc! Marcel... pot să-ti procur...
- Ei, ce?
- Păi asta e, ce... ce... Niste vederi cu ramă de se pun ele în casă pe peretele de la răsărit.
- Eu pe peretele ăla pun frigiderul.
- Nu... esti contra mea, esti contra mea... eu stiu unde pui tu frigiderul Marcel... Nu toti oamenii pun frigiderul pe peretele ăla unde când intră cu botezul se duce drept acolo.
- Eh, în baie?...
- Esti nebun! Cum o să intre cu busuiocul în baie, cap de rumegus! Marcel, Marcelică... Misu la telefon...
- Da măi, tu...
- Nu stiu, eu nu-ti cunosc părintii dar despre tine am auzit c-ai fost premiant în liceu, fi atent la ce-ti spun... Când zic Maramures, traditie, artă, artă primitivă, tu la ce te gândesti?
- Hmm... la Maricica...
- Lasă-mă doamne cu Maricica că-nebubesc!
- De ce să te las băi?! De ce să te las?! Ma iubeste, o iubesc... de ce să te las?
- Marcel, fi atent Marcel că-ti dau de-nteles. Daca-as zice luate-ar dracu', ar fi păcat...
- Păi normal, ce ti-am făcut?
- Si nu pot să-l omor că-i departe... Marcel, fi atent. Zic Maramures, traditie, ape, munti... că mai ascultă vreo-unu... localnici peste tot, si-n casă la câte-un localnic... la câte-un localnic în casă... eh, ce găsesti la un localnic în casă?
- Palincă...
- Dacă mai zici odata palincă te strâng de gât prin telefon!... Atâta sti, palincă si Maricica! Mai bine erai mistic, întelegi? Mistic! Mistic!!
- Păi nu sunt măi...
- Păi, puteam să am eu norocul ăsta? Dute la dracu'!
- Ba du-te tu la dracu'!
- Unde să mă duc eu Marcelică?
- La dracu'...
- Aha... hai că începi să intri pe drumul cel bun. Esti pe-aproape Marcelică, pe-aproape, fi atent... unde să mă duc eu Marcelică?
- La dracu'...
- Aha! Eh,eu zic ceva invers...
- Aha... vrei să te impaci?
- Nu, vreau să te otrăvesc Marcel, vreau să... Fi atent Marcelică, fi atent, stai că te iau altfel. Fi atent că nu mai am decât doi polei. Ascultă, tu ai văzut la televizor serialul ăla cu unul care avea ceva pe cap?
- Da, Kojak...
- Omule, ăla n-avea dici păr, darămite...
- Mite ce?
- Mite... nu că poate să-nebunească omu'! Poate să-nebunească omu'! Ascultă Marcel, stai că te iau altfel, am găsit - Bucurestiul, Bucurestiul îl cunosti, opera, opera sti unde e?
- Da.
- E, ce e vizavi de operă?
- Restaurantu' Opera...
- Eram sigur... Ascultă consumator ramolit, dar lânga restaurant, alături, când o iei pe strada sfântul Elefterie, subliniez sfântul Elefterie, ce e?
- Un părculet...
- Bravo Marcel... bravo Marcelică, asa este, un părculet, da asa e. Si când intri-n părculet... întelegi? Eh, eu pot să-ti procur...
- Castane...
- Asta este!... Asta este!... Castane! Uite de ce dau eu 200 de lei la telefon ca să te întreb pe tine dacă nu vrei să-ti aduc castane de la Satu-Mare. Marcel urmăreste-mă că nu mai am bani...
- Ce să te urmăresc, eu-s de la militie?...
- Marcel, Marcel stai, stai că te iau altfel... E ziua ta?
- Pe 29 mai.
- Când vrei tu...
- Nu e când vreau eu, ti-arăt si buletinul dacă vrei...
- Nu, te cred Marcelică, te cred, nu, nu trebuie să-mi arăti, nu trebuie să-mi arăti... esti în elementul tău... Vin, Maricica alături, pe masă vin...
- Rosu...
- Rosu, rosu... cum vrei tu... de care bei tu. Tu închini un pahar. Fi atent... închini un pahar de vin!
- Da.
- Zi mă închin!!
- Da domne, ce mare lucru?
- Imi vine rău... îmi vine rău! E complet idiot, e idiot complet... Marcel, Marcel, stai că te iau altfel. Nu ai vin...
- Cum să n-am eu?! De ce să n-am eu, bă, vin?!
- Ho stai! Stai, presupunem că n-ai vin, na!
- Păi am bere...
- Nai nici bere! N-ai nimic lacomule! N-ai nici bere, nici vin, nimic! Nici un fel de băutură si Maricica a fugit cu unu-n provincie... Tu nu te rogi să-i calce tramvaiul?
- Numa' pe el...
- Normal... Eh, si cum te rogi?
- Călca-l-ar tramvaiul...
- Răule! Răule! Si nu-l calcă... renunti?
- Nu...
- E, ce zici? Cum te rogi tu?
- Arde-l-ar focul...
- Păi nu e frumos...
- Da, da' s-o ia pe Maricia e frumos?
- Păi nu e, nu e... si atuncea tu zici - dă Doamne! Doamne să-l calce tramvaiul! Zi!
- Să-l calce...
- Să te calce pe tine de idiot!... Zi după mine! Dă...
- Dă...
- Doamne...
- Doamne...
- Stop!! Stop!!! Aici am vrut s-ajung. Am niste poze cu omu'...
- Cum adică, tu sti cu cine-a fugit Maricica si mi-ai ascuns...
- Esti nebun... esti nebun. Am poze cu ălălaltul, cu...
- Da' ce sunt doi?
- Unul singur... celălalt... singuru'! singurul!...
- Da, ce să zic, mare lucru să ai poza mea...
- Da, bravo Marcel, bravo Marcel, va să zică tu esti un Dumnezeu...
- Da, sunt...
- Bine! Bine! Atunci făti icoane pe sticlă la Foto Buzesti să vezi dacă ti le cumpără cineva. Marcel, alo Marcel? Marcel?? Na, că s-a-ntrerupt. Tocmai acuma când plecaseră si ăstia din jur. Marcel?? (bate în telefon, apoi formează din nou) Alo? Alo? Misu! Misu! Cum care Misu? Misu Mateiescu, Oraca, colegul tău. Marcel? Marcel, fi atent că pot să vorbesc c-au plecat toti. Vreau să-ti procur niste icoane vechi pe sticlă. Marcel? Nu e Marcel? Nu e casa Marcel? Nu e o casă? Da' ce e?... Tovarasul ofiter... vă rog să mă iertati... am gresit!...




--------------------
user posted image
-
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
gonen
mesaj 5 Nov 2004, 04:18 PM
Mesaj #2


ex-bogho
*****

Grup: Membri
Mesaje: 637
Inscris: 21 October 04
Forumist Nr.: 4.717



Nea Mărin si tomobilu
Mă nepoate, mă, iti spusai io ce mi sa-ntimpla? Mă spusai sau nu spusai? Nu spusai, ca de cînd nu te vazui, cand dracu iera sa-ti spui? Las', ca si dacă te vedeam, ce, parca-t spuneam? Nu-t spuneam, ca nu puteam! Ca fusai la spital! Ce te miri asa? Nu te uita ca mă vez zdravan si sanatos, ca dacă me vedeai cu fr'o doua saptamani desurupat, nu dai pe mine nici-un praz degerat, auz? Pa'stai să spui!
N-am de lucru intr-o vineri, si-i zîc lu Veta:
- Mă Veto, fata tatii, stii ce mă gandii io?
- Ce te gîndisi? 'ce ia.
- Să mă duc pi la Bucuresti, zîc io.
- Pa' di ce? 'ce ia.
- Iote asa, zîc io.
- Pa' di ce "iote-asa", zîce ia.
- De-aia, zîc io.
- E, dacă e de-aia, du-te, zîce ia, du-te, dacă ie de-aia. Ca tot trebuie să treci pi la nasu Pantelica, să-i duci hirdaiasu cu muraturi, de am zis noi cd i-l dam, ca poate si-auce si iel aminte si ne da masina de cusut, pe care a zis ca ne-o da.
Zis si făcut. Plecai, ajunsai. Da' cînd ajunsai aci la Bucuresti, la nasu Pantelica, ii gasii pe tot gramada-n curte. Stau si să uitau la un tomobil.
- Buna ziua, zîc io, bine v-am gasit.
Iei nimic. Se uitau la tomobil, vorbeau tot odata, rîdeau, sareau în sus de bucurie...
- Mă dracie, ce să fie?
Cam beut, mi se parura, mai ales nasu, traznea a simbure de pruna.
O vad io pe nasa Reta mai intr-o parte, mă duc la ia si zîc:
- Saru-mîna nase, bine v-am gasit.
- Aa, bine venisi! Iote Pantelica, finu Marin di la Bailesti. Da' ce-ai în hirdaiasu ala?
- Pa' muraturi! Nu ne fu vorba asa? Io să va aduc muraturi si voi sa-mi dat masina de cusut.
- Pa' ce masina, ca nu mai ie.
- Iu, Doamne ia-ma, pa' di ce?
- Iote, n-avu de lucru Pantelica, o vindu, si cu banii de-i loa, juca la loz în plic si cistiga masina asta "Fiat 850", ca chiar acusica ne pregatim să plecam pi la Sinaia.
- Pa' ce treaba avet voi la Sinaia, ce catat voi la Sinaia?
- Pa n-avem nici-o treaba, da' dacă avem masina?
Asta asa ie! cînd are omu masina, nu mai ie nevoie să aiba fr'o treaba, se mai duce si-asa să aiba de un-sa-ntoarce.
Ei, să suira iei în masina, nasu Pantelica cu nasa Reta în fata, al bătîrn cu a bătîrna, parinti lu nasa, socrii lu nasu Pantelica, de, în spate...
Zice nasu:
- Loat si copiii acolo-n spate.
- Mă Pantelica, pa' hu e voie decît patru persoane, zîce al bătîrn.
- Ia uita mă la iel!? Pa' ce copii ie persoane? Inghesuiti-i mă dracu acolo... Iote la iel!
- Da' cu ciuciu Marin ce facem? 'ce nasa Reta.
Ciuciu sînt io, stii?!
- Pa' să stea si iel tot în spate, 'ce nasu.
- Pa' cum să stea si ciuciu Marin în spate?
- Iote pe ciuci, zise nasu Pantelica.
- Aa, ca bine zîci, 'ce nasa.
- Auzi, ciuciu Marin? Matale stai pe ciuci, da' cînd t-oi zîce io sasa, te culci pe burta, auz?
- Pa' di ce?
- D-aia, ca-nseamna ca ie frun militian si să nu te vada ca nu ie voie.
- Pa' dacă nu ie voie, nu mă sui, zîc io.
- Hai mă, zîce nasu, ce iesti copil? Sui dracu odata acolo ca ne grabim... Iot la iel!
Mă suii. Da' ca să n-am bataie de cap, mă pusai di la-nceput pe burta. De vazut, nu vedeam nimic, da' o auzam pe nasa Reta ca-i mergea gura ca melita.
Asa Pantelica, bag-o-ntr-a patra, calc-o pe coada, depasteste-l p-ala, vez d-ala cu camionu, ca vrea să se suie pe noi. Iote la aia, se cauta-n poseta-n mijlocul bulevardului, si pe ia poate-o cata moartea pe-acas', si ia cherde vremea p-aci.
- Iote la ala cu duba, depaseste si nu semnalizeaza, zîce nasu. Ce ba, iesti chior, de nu clipesti?
- Lasa-l Pantelica, zîce nasa, tu vez de volan, ca de dracuit il dracuiesc io! Mă vaca neagra, trage pe dreapta!
Mă fratilor, dupe frun ceas juma, intepenisem de tot.
- Mă, zîc, mai e mult, mă?
- Ce să fie? zîce nasa.
- Pa' Bucuresti, zîc io.
- Ha, ha, ha, iote mă, uitaram de ciuciu Marin, zîce nasu, scoal mă dracu de-acolo, ce se firsi Bucurestiu de mult! Tu nu vezi ca sîntem la kilometru sasa?
Cînd zisa sasa, sarii pe burta, ce ierea să fac?
Iei lesinara de rîs. Al bătîrn zîce:
- Mă fine, narod iesti, nu sarii mă pe burta, decît cînd ie sasa de militie, nu de kilometri.
- Mă, ce masina ie Fiatu asta, iote avem peste suta la ora si nici nu simtasti.
- Iote la ala cu basculanta, zîce nasa, merge parca ie cu ochii mortului. Ce Pantelica, o să-i inghitim noi motorina astuia, ia depaseste-l!
- Tineti-va bine, zîce nasu, c-o calc pe coada.
Mă frate-miu, si cînd o zbici odata, mă pomenii în brata la coana mare.
- Ce te cocotasi pe mine, mă? Vezi ca nu-ti cunosti lungul nasului? Stai dracu acolo jos, ca acu apare militia!
- Pa' de unde să apara, zîc io, din porumb?
- Sasa, zîce ia!
- Ce? zîc io.
- Sasa, si nu de kilometri.
Mă, dacă vazui c-o tine p-a iei, sarii pe burta, ce dracu ierea să fac.
- Mă Pantelica, zîce al bătîrn, de unde-l gasisi mă pe finu-tau asta, ca numa pe bataturile mele sta, auz, mi le nenoroci, ce mai!
- Lasa mă tata, zîce nasu, mai rabda si tu ca acu ajungem. Ca iete avem peste 150 la ora, da' tineti-va bine, ca intram în curbe.
Mă fratilor si cînd o incepu s-o cearna, la inceput mai rar, da' p-orma din ce în ce mai des, ierea cîndnasu-n nasa, cînd nasa-n nasu, cînd al bătîrn în a bătîrna... cînd a bătîrna-n al bătîrn... Iei se veseleau tare... Asa Pantelica, calc-o pe coada... sperie-l p-ala cu trabantu...
Io nu vedeam nimic, ca mă calca pe cap cînd a bătîrna, cînd al bătîrn, cînd copiii, cînd tot deodata.
Mă fratilor, si cînd ierea veselia mai în toi, ne bufniram o data de ceva tare, de mă pomenii io deasupra, peste iei.
- Pantelicaaa!... ia-o la stinga, zîce nasa.
- Taci fă, nu fii naroada, cum s-o mai iau la stinga, tu nu vezi ca sîntem în aier si cu roatele-n sus?
Da' n-apuca să firseasca vorba, ca ne mai bufniram odata.
Mă nepoate, si d-aci-n colo nu mai stiu nimica, mă!
Să făcu o bezna... si mi-era bine... si mi-era bine ca cînd eram copilas mic...
Mă trezii io, mă minghiia ceva pe oichi. Deschid io oichi, o crenguta de brad, cum o batea vintu, asa mă mingiia. Cînd mă uit mai bine, eram p-o creaca, ca rufele la uscat. La fr'o trei-patru metri supt mine, iarbe verde, floricele... frumos! Mă, zîc, ce-o fi cu mine, n-oi fi-n rai!... Da'-ncet, incet, mi-ad'sai aminte de nasu... de nasa... Mă, zîc, ce-o fi cu-aia, mă, unde-o fi aia, mă?...
Cum mă gîndeam io asa, aud p-unu, zîce:
- Iote, dom'le, mai ie unu-n pom!
- Ce cat acolo, bade, ce cat acolo?
- Ce să cat, zîc io, dude cat! aia cat...
- Hopa, zîce, dude? Pa' ce mă, bradu are dude, are dude bradu?
- Are, zîc io, cum să n-aiba? Daca are nasu Pantelica carnet de conducere, di ce n-ar avea bradu dude!... iote la iel!
- Otule... otule... ia da-te jos d-acolo!
- Pa' di ce? zîc io.
- Iote-asa, ne suim frumusel în masinuta, si mergem o tirisica pin' la Sinaia.
- Io-n masina, nici mort!
- Pa' cît o să stai acolo?
- Iote, pin' la iarna, pin-o da zapada si vin io usurel la vale cu sania, ca de zdruncinatura sînt satul.
- Tovarasu maior, zîce, iote asta, nu vrea să se dea jos!
- Cînd mă uit, un militiian! Sasa, zîc, si sarii pe burta, ce ierea să fac?
Ee, cu chiu cu vai, ne-aduna. Da' să vezi, minunea minunilor, copiii, nicaieri! Ii cautaram, ne suciram, nu-i gaseam de fel, de fel. Cum intrasam noi în a padure cu peste 130 de kilometri, copilasii, mai usori, ii arunca peste un dimb, intr-o plasta de fin. N-avura nimic copiii, da'acolosa ierea o tabara de pioneri care se pregatea să plece la Brasov si aia, la-nghesuiala, ii luara si pe-ai nostri!
Pe noi ne dusa la spital. Io scapai usor, ca n-avusai decît o mîna sucita. O mîna sucita, un picior rupt si capu spart în opt locuri. Da' se chinuira mult pînă-mi scoasara de supt chiele acele alea de brad. Ca ieream verdee... verde de tot si nu puteam să mă duc asa la Veta, ca cine stie ce-si inchipuia aia!
Cu nasu se chinuira rău...!
Auziti mă fratilor, la iel dinti de oltean...! Muscasa asta din volan ca din covrig, auz? Nu, ca la dinti n-avu nimic, la dinti, da' nu vrea să dea drumu la bucata aia de volan, de fel, de fel. Pina nu-l adormira, nu putura să i-o scoata, ce mai! Coaste, n-avu rupte decît fr'o doua, ca fr'o doua la-nceput nu i le gasea de fel. Ca-i auzii io pe doftori p-acolo, cînd zîceau ca nasa Reta ar avea una-n plus.
Al bătîrn scapa al mai usor. Da' se chinuira si cu iel. Să chinuira pînă-i scoasera bujia, stii...? Pina-i scoasera bujia d-acolo... d-acolo, de unde intrasa, ce mai! ca nu putea să i-o scoata, ca se gidila, rîdea si să zbatea.
A bătîrna avu noroc! Ia avu al mai mare naroc!
Auz mă nepoate, asta a bătîrna, soacra lui nasu de, asta toata viata iei a fost o fandosita! Asta toata viata iei a vrut dint de aur, auz, ce-i lipsea iei, dint de aur? Si-auz noroc pe ia, c-auzii io o sora acolo la spital, cînd ii zîcea la alta:
- Auz, tu, ce-i gasira la aia bătîrna-n gura?
- Ce tu?
- Platina di la motor, tu!
Auz ma naroc pe ia!
Acu sîntem toti sanatosi! numa nasu Pantelica mai ie-n ghips, da' si iel tot acasa.
Ca dupe accident, vorbi nasu cu-n mecanic particular, baiat priceput, stii? Zice nasu:
- Mă nea Filimoane, vezi ce dracu mai pot să faci din masina asta!
Si a făcut omu ce-a putut! A loat bucatica de radiator care mai ramasasa-ntreaga, a loat ventilatoru, l-a ascutit bine, bine, motor cum nu mai avea, i-a pus o manivela si a făcut o masina de tocat carnea de toata frumusetea. Da' nu-i gata, ca trebuie s-o vopseasca, ca mi-a zis iel sa-l intreb pe nasu, dacă să-i dea tot coloarea dinainte.
Cînd auzi nasu, 'ce:
- Mă fine Marine, nu mai mă face să mă rid, ca-mi cade ghipsu-n gura.
Ca uitai să va spui ca nasu ie-n ghips pînă-n dreptu gurii si, cînd rîde, i se freaca dinti-n ghips, stii?
- Ca-i zisai io:
Vez mă nasule ce-nseamna ecesu de viteza? Vez ce patiram?
- Taci mă, nu fii prost, ca cu viteza avusaram naroc! Ca dacă n-aveam viteza si nu saream în padure la curba aia, intram în ailalta, s-acolo dam diract în paretele de stinca, de ne-amestecam de tot, de si pe cruce trebuia să ne scrie la un loc.
Io numa cînd mă gîndii, să fi ramas pe lumea ailalta cu a bătîrna, cu soacra lu nasu, de, imi venii să iau cimpii!
Acu, la iei acasa ie veselie mare! Cum s-aseaza toti la masa, nasu Pantelica din pat, din odaia ailalta, face ca masina, stii?
- Uu... uuu...
Si sar tot pe burta sub masa. Rîde nasu, mă, rîde, d-a-nceput să i se toace ghipsu-n dreptu gurii.
Acu, mă duc si io acas', da sînt multumit! Ca mă duc acasa, da' nu mă duc cu mîna goala, ca dacă nu mai avura masina aia de cusut, mi-o detera mie p-asta de tocat carne. Mă, să vez ce se umfla Veta-n pene, să vez ce se umfla, stii? Pa' cine mai ie ca ia, s-aiba masina de tocat carne "Fiat 850". Ia uite la ei!

Acest topic a fost editat de bogho: 5 Nov 2004, 04:19 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
bdl   Momente Vesele Cu...   20 Jul 2003, 04:34 PM
bdl   Toma Caragiu ------------------------------------...   20 Jul 2003, 04:35 PM
bdl   Toma Caragiu O, brad frumos -----------------...   20 Jul 2003, 04:36 PM
bdl   Toma Caragiu ------------------------------------...   20 Jul 2003, 04:37 PM
bdl   Toma Caragiu ------------------------------------...   20 Jul 2003, 04:38 PM
bdl   Toma Caragiu ------------------------------------...   20 Jul 2003, 04:39 PM
Mistinguett   Bdl, am LP-ul cu Nea Tomita   20 Jul 2003, 08:41 PM
bdl   Am si eu vreo doua prin tara. Le mai ascultam din ...   20 Jul 2003, 09:58 PM
Mihai   Genial intr-adevar. Un mp3 cu Toma Caragiu de la F...   21 Jul 2003, 09:40 PM
bdl   Si nu stiu daca ati vazut filmul Actiunea Monstrul...   21 Jul 2003, 11:26 PM
Figaro   Nu cred sa existe un film, piesa de teatru sau mom...   29 Jul 2003, 04:29 PM
ypsilonalpha   QUOTE (bdl @ Jul 21 2003, 11:26 PM) Si nu stiu dac...   29 Jul 2003, 04:36 PM
Figaro   Ala era Cornelush, contabilul (parca) Mai tine...   29 Jul 2003, 04:38 PM
ypsilonalpha   "N-o sa ma mai duc cu ei in Delta niciodata...   29 Jul 2003, 04:40 PM
Figaro   Mi l-am amintit, era Ovidiu Shumacher. Haideti sa...   30 Jul 2003, 11:08 AM
aurasupacurasu   Super momente cu Toma Caragiu bdl   31 Jul 2004, 01:53 PM
bdl   Dap, Alt gen de umor, un pic diferit de Vacanta Ma...   31 Jul 2004, 02:53 PM
Georgia   Da pe vremea lui ceasca erau multi actori buni acu...   31 Jul 2004, 03:19 PM
mutulica   Eu as pune si pe Marin Moraru in top!   31 Jul 2004, 04:41 PM
Afrodita   Mai aveti momente din astea? Ca mor de ras Mai vr...   31 Jul 2004, 11:15 PM
contraste   Bagati-l si pe mai vechii Grigore Vasiliu Birlic, ...   7 Aug 2004, 02:43 PM
Jarrive   1. Dem Radulescu 2. Puiu Calinescu 3. Jean Constan...   10 Aug 2004, 01:04 PM
bogho   Nea Mărin si tomobilu Mă nepoate, mă, iti spusai ...   5 Nov 2004, 04:18 PM
Serenity   Bdl, bogho.. You guys made my day! Nea Mar...   1 Feb 2005, 09:33 PM
Serenity   O afacere oltenească Mă frate-miu, cîn...   1 Feb 2005, 09:38 PM
Serenity   Nea Mărin si Anu Nou Mă frate-miu, cum ...   1 Feb 2005, 09:41 PM
Serenity   Nea Mărin şi PPC Mă frate-miu, sîn...   1 Feb 2005, 09:46 PM
Serenity   Sucă la armată Mă frate-miu, dintr...   1 Feb 2005, 09:49 PM
Serenity   Gata, ultima.. Si fie-mi cu iertare daca v-am str...   1 Feb 2005, 09:54 PM
Endgegner   Toma Caragiu N-ai pe cineva Stimaţi ascult...   2 Feb 2005, 12:12 AM
Cla   Atat... te inteleg... "Cica stau de vorba 2 p...   2 Feb 2005, 01:14 AM
Eclectic   Azi se implinesc 28 de ani de la moartea lui Toma ...   4 Mar 2005, 08:34 PM
Endgegner   In memoriam Toma Caragiu Toma şi baletul E...   4 Mar 2005, 10:24 PM
secunda   Momente Vesele Cu... 4 Mar 2005, 10:24 PM [Pacal...   5 Mar 2005, 09:22 AM
Serenity   Amicul google   5 Mar 2005, 07:40 PM
John B   QUOTE Amicul google  sau mai nou amicul you...   19 Jan 2007, 03:25 PM
axel   ...   13 Mar 2007, 06:22 AM
March   Radio Erevan La Radio Erevan, o bunicuţ...   29 Jul 2007, 04:33 PM
March   Ca tot este pe aproape, momente vesele cu.... Mos ...   26 Nov 2007, 07:23 PM
Gavrochette   Fragment dintr-un stand up comedy cu Jean-Marie Bi...   26 Nov 2007, 08:11 PM
Justitiarul   RE: Momente Vesele Cu...   26 Jun 2010, 07:33 PM
Justitiarul   RE: Momente Vesele Cu...   28 Jun 2010, 08:46 PM
Justitiarul   Genial!!!   3 Jul 2010, 08:04 PM
Erwin   RE: Momente Vesele Cu...   3 Jul 2010, 10:48 PM
Justitiarul   RE: Momente Vesele Cu...   6 Jul 2010, 01:10 PM
Justitiarul   Melodia pe care o interpreteaza cei doi ma inebune...   7 Jul 2010, 05:57 PM
Justitiarul   Superb!!!   7 Jul 2010, 06:23 PM
Cla   Momente vesele cu Loriot. (Poza atârna strâmb) L...   16 Sep 2011, 11:42 AM


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 06:50 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman