HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Cum Sa Am O Prietena?
darklord_remus
mesaj 13 May 2009, 10:51 PM
Mesaj #1


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 8 May 09
Forumist Nr.: 13.945



In primul rand, salut. 5.gif . Sunt nou aici.
Am citit topicul despre "Cum sa iti faci prieteni?" si am dedus urmatoarele lucruri, care pot fi aplicate si aici, si anume: ca nu trebuie sa cauti cu lumanarea dupa o prietena; vine de la sine, ca nu trebuie sa fi disperat, ca asa cum te uiti tu la ea si ea se uita la tine.

Eu am 18 ani si imediat termin liceul. Pana acum nu am avut niciodata o prietena. Ele nu erau interesate de mine, desi eu incercam sa le dau atentie. Problema mea e ca sunt timid. Mi-e frica sa nu fiu respins. Nu stiu cum sa o abordez fara sa par prea direct. Adica, ok, mai intai trebuie sa fiu amic cu ea si pe urma trec mai departe. Dar cum? Cu invitatul la suc e deja invechita si nu mai merge. Deci cum sa procedez?

Ce am mai citit pe topicul cu "prietenii" si ce se aplica si aici e ca dintr-o simpla conversatie, de la un zambet, o privire, iti poti da seama daca e ceva intre tine si fata. Daca iti zambeste cred ca ar fi un semn. Daca vad ca nu merge, inseamna ca e un "hint" ca nu-i interesata de mine sau are pe altcineva.
O alta chestie e cum afli daca are sau nu prieten?

La anul o sa fiu la facultate. Daca nu reusesc sa gasesc o prietena in clasa, ce sa fac? As putea sa ma duc cu cei din clasa cu care ma imprietenesc. S-ar putea sa fie una din grupul de prieteni ai unui viitor coleg de clasa. De obicei asa se intampla: un prieten iti face cunostiinta cu o fata pe care o stie si ajungi sa fi cu ea.
Nu prea mai stiu ce sa zic.
Daca sunt altii care au avut probleme similare, dar acum au reusit sa treaca peste ele si au niste sfaturi de dat, ii rog frumos le impartaseasca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 26 April 2024 - 07:01 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman