HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Bancuri Cu Prosti, Mare e gradina ta, Doamne!
Erwin
mesaj 13 May 2009, 09:28 PM
Mesaj #1


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



1. ÎNTÂMPLĂRI ADEVĂRATE: (primite pe mail)

Un tip a cumparat un frigider nou pentru casa lui. Ca sa scape de cel vechi, l-a pus in fata casei cu un carton pe el, pe care scrie:
E gratis, il vrei, ia-l acasa.
4 zile a stat frigiderul acolo si nimeni nici macar nu s-a uitat la el. A realizat ca oamenii erau prea neincrezatori in aceasta oferta. Asa ca a decis sa schimbe cartonul :
Frigider de vanzare cu 100 ron.
A doua zi cineva l-a furat!

Intr-o zi mergeam pe plaja cu niste prieteni cand deodata cineva a tipat :
- Uite o pasare moarta!... cineva s-a uitat in sus spre cer si a exclamat :
- Unde, unde?

Cand se uita la o casa, fratele meu a intrebat agenta imobiliara in ce directie este nordul, el a explicat ca nu vrea ca soarele sa-l trezeasca in fiecare dimineata. Ea a intrebat:
- Soarele rasare in nord? Cand fratele meu i-a explicat ca soarele rasare in est de ceva timp, ea a dat din cap si a zis:
- Oh, nu prea tin pasul cu lucrurile astea...

Luam pranzul intr-o cafenea, cand fara sa vrem am auzit-o pe angajata ca vorbea despre o arsura solara pe care a facut-o la sfarsitul saptamanii cand mergea spre plaja cu masina. A condus cu ea decapotata, dar nu credea ca se va arde pentru ca era in mers.

Sora mea are un fel de cutit in masina care este special pentru a taia centura de siguranta in caz ca ramane blocata din cauza unui accident. Ea il tine in portbagaj.

Umblam cu un prieten cand am vazut o femeie cu un cercel in nas, de care era atasat un un lantisor pana la cercelul din ureche. Prietenul meu a zis
- Nu se va rupe lantul de fiecare data cand va intoarce capul?
A trebuit sa-i explic ca nasul si urechea unei persoane raman la aceeasi distanta una de cealalta indiferent in ce directie va intoarce capul…

Nu mi-am gasit bagajele in zona pentru bagaje din aeroport. Asa ca am mers la biroul bagaje pierdute si i-am spus femeii de acolo ca bagajele mele nu au aparut. Ea a zambit calm si mi-a spus sa nu imi fac griji deoarece ea este pregatita si instruita profesional si ca sunt in maini bune.
- Acum, m-a intrebat ea, a ajuns avionul dumneavoastra?

Cand munceam la o pizzerie am observat un barbat care a comandat o pizza mica la pachet. Parea sa fie singur si bucatarul l-a intrebat daca doreste sa taie piza in 4 sau in 6 felii. A stat si s-a gandit un pic inainte sa raspunda:
- Lasa in 4 felii, nu cred ca imi este destul de foame sa mananc 6 felii.

DA! Astfel de oameni trăiesc printre noi!
Din pacate, nu doar traiesc printre noi, dar se si reproduc!

rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Marduk
mesaj 16 May 2009, 09:35 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(CharonOfNyx @ 16 May 2009, 09:12 AM) *
In urma cu un an sau doi umbla pe YM! un mesaj, care suna cam asa:

Am si eu o amintire tare, pe vremuri cand HD-urile erau cat un frigider, aveam probleme cu echilibrarea capetelor si apareau fel de fel de probleme. Pentru inspectarea discurilor exista un aparat inspector de discuri, asa se numea, intr-o zi avem o problema la discul system si calculatorul era blocat nu mai mergea nimic. Suna inginerul de sistem la un alt centru de calcul sa duca cineva sa ia ispectorul de discuri, directorul centrului care era complet pe dinafara, coboara din birou si intreba ce se inatampla. Inginerul ii zice ca trebuie trimisa o masina pentru inspectorul de discuri, la care directorul zice, "sa ia si el un taxi si-i platim noi". Toti cei prezenti au amutit, directorul pleaca si toti ca la un semnal izbucnesc in hohote. rofl.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 May 2009, 05:20 PM
Mesaj #3


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.099
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(marduk @ 16 May 2009, 09:35 AM) *
Am si eu o amintire tare, pe vremuri cand HD-urile erau cat un frigider, aveam probleme cu echilibrarea capetelor si apareau fel de fel de probleme. Pentru inspectarea discurilor exista un aparat inspector de discuri, asa se numea, intr-o zi avem o problema la discul system si calculatorul era blocat nu mai mergea nimic. Suna inginerul de sistem la un alt centru de calcul sa duca cineva sa ia ispectorul de discuri, directorul centrului care era complet pe dinafara, coboara din birou si intreba ce se inatampla. Inginerul ii zice ca trebuie trimisa o masina pentru inspectorul de discuri, la care directorul zice, "sa ia si el un taxi si-i platim noi". Toti cei prezenti au amutit, directorul pleaca si toti ca la un semnal izbucnesc in hohote. rofl.gif

Am intrat pe IE
Misto de tot, nu vrea ce vreau eu sa zic.
M-am hotarât ca nu m-am.

Acest topic a fost editat de Cla: 16 May 2009, 05:23 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
Erwin   Bancuri Cu Prosti   13 May 2009, 09:28 PM
Cla   Misto! Tot adevarata: La maica-mea la servic...   14 May 2009, 01:43 PM
CharonOfNyx   In urma cu un an sau doi umbla pe YM! un mesaj...   16 May 2009, 08:12 AM
Erwin   Tare, Charon! una auzită de la un cole...   16 May 2009, 08:50 AM
Cla   QUOTEnevastă, tu nu te-ai uitat că asta ...   16 May 2009, 03:43 PM
marduk   QUOTE(CharonOfNyx @ 16 May 2009, 09:12 AM...   16 May 2009, 09:35 AM
Cla   QUOTE(marduk @ 16 May 2009, 09:35 AM) Am ...   16 May 2009, 05:20 PM
Titus Herbert   RE: Bancuri Cu Prosti   16 May 2009, 03:24 PM
Cla   Asta cred ca se incadreaza aici. Nu de alta, da-i ...   17 May 2009, 09:08 AM
Rovaniemi   Ești rău ... așa se scrie Mangalia ...   17 May 2009, 09:17 AM
Cla   Apropo Mnagalia... un coleg de-al meu (grec) a fos...   17 May 2009, 09:18 AM
Cla   Fara comentar...   17 May 2009, 09:33 AM
Cla   ...miliarde de prosti...   17 May 2009, 01:21 PM
Cla   @Erwin: E o poveste germana, incerc s-o traduc: St...   17 May 2009, 07:34 PM
Erwin   noroc că mai pricep ceva nemţeşte, ...   17 May 2009, 08:46 PM
Cla   Exact   17 May 2009, 09:30 PM
Cla   Apropo peripetii de la munca, asta chiar ca-i un b...   18 May 2009, 06:59 AM
Cla   Înca una, tot de la munca. Pentru a functiona util...   18 May 2009, 07:29 AM
CharonOfNyx   QUOTE(Erwin @ 17 May 2009, 09:46 PM) noro...   18 May 2009, 12:08 PM
Cla   [quote name='CharonOfNyx' date='18 May...   18 May 2009, 02:46 PM
Cla   Un sef misto si care se tine ca atare ar fi arunca...   18 May 2009, 02:14 PM
Cla   Da.   18 May 2009, 03:06 PM
CharonOfNyx   Problema: Un constructor este platit 50...   28 May 2009, 11:48 AM
Cla   Nu-i banc, da'-i tare si o traduc aici. Din sp...   29 May 2009, 09:36 PM
Erwin   Au şi alţii proştii lor: A DC airp...   13 Jun 2009, 04:30 PM
Boudicca   Hai să vă zic una . Azi am avut proba sc...   26 Jun 2009, 07:31 PM
Cla   Fara cuvinte...   4 Jul 2009, 01:24 AM
Justitiarul   CRISTI SAI CU BUZZ LA MN K TE CIUFULESC restul scz...   15 Sep 2010, 03:08 PM
turbo trabant   Prima data, am murit toti in 2000. Din cauza ca m...   15 Sep 2010, 07:32 PM
Justitiarul   RE: Bancuri Cu Prosti   18 Sep 2010, 07:15 PM


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 3 May 2024 - 05:46 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman