HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Conjunctura Nefericita, Esseu
Tony Almeda
mesaj 16 Jun 2004, 12:48 PM
Mesaj #1


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 173
Inscris: 24 May 04
Forumist Nr.: 3.618



Buna tuturor!

Astazi în drum spre birou, ma gândeam sa ma apuc de un mic roman si sa-l postez pe forum (pentru critici, corectii si de ce nu idei laugh.gif ).
Daca nu este la locul potrivit rog un moderator sa-l mute sau sa-l stearga (dupa caz smile.gif ).
Va rog sa nu postati în ideea de a continua povestirea, eventual doar sa-mi spuneti ce anume nu vi se pare credibil sau sa-mi atrageti atentia asupra pasajelor mai putin comestibile...
citire placuta ph34r.gif


Preambul

Mirosul asfaltului ud amestecat cu cel al florilor dadea un chef nebun de viata celor doi adolescenti îndragostiti ce strabateau strazile Bucurestiului într-o frumoasa dimineata de primavara ...
În afara de concertul pasarilor si zgomotul masinii de salubrizare ce uda strazile totul era mut, încremenit ca-ntr-o asteptare de sarut. Cei doi nu se lasara rugati si se sarutara îndelung si cald aidoma primelor raze de soare peste strada somnoroasa ...
- Îti multumesc pentru seara aceasta, spuse ea dulce, a fost minunat.
- Nu prea-mi place când se fumeaza, replica el. Este si motivul pentru care am fost putin mai tacut. Dar sunt simpatici foc cu totii...
- Da! Mai ales Grasanu', spuse ea si râse usor.
Se opri, o cuprinse de solduri si o lipi de el încet privind-o în ochi fermecat...
- Ai cel mai frumos zâmbet din lume! si o saruta îndelung.
În afara de câteva raze de soare jucause strada continua sa fie pustie, poate doua siluete în departare care dadeau impresia ca se apropie.
Trecura pe lânga un Bmw negru, cu geamuri fumurii, iar el îl admira pe furis.
- Deja m-ai uitat, îl râse ea piscându-l usor de coaste.
El tresarii puternic, iar aceasta-i facu sa izbucneasca-n în hohote.
În fata lor siluetele de adineaori se transformara într-un cuplu îndragostit dar mult mai înaitati în vârsta ...
Discutia dintre cei doi adolescenti continua:
- As vrea sa-ti marturisesc ceva, începu el vizibil stânjenit de ceea ce avea sa urmeze, sti, când te-am vazut pentru prima oara nu-mi imaginam nici macar în vis ca-ntr-o zi voi putea sa te sarut.
Ea râse stânjenita si încerca sa raspunda însa el îi pecetluii buzele cu un nou sarut, iar apoi continua:
- Nu-i nevoie sa spui nimic ... vroiam doar... , si nu-si termina fraza pentru ca un nou eveniment îl facu sa priveasca peste umar...
Un mormait surd acompania de data aceasta cântecul pasarilor si se apropia. Era masina pe care o admirase adineaori.
Celalt cuplu se apropia si el.
- ... vroiam doar sa-ti pun ca sunt fericit cu tine si ca te iubesc cu toata fiinta mea, continua el dar un zgomot teribil sfâsie linistea si vraja aidoma unui ropot de aplauze de la sfârsitul unei piese de teatru.
Iubirea-i fu smulsa din mâna de o forta nevazuta, iar el fu lovit îngrozitor de tare în umar fiind aruncat la pamânt.
În cadere vazu femeia si barbatul celalalt secerati de aceeasi forta teribila.
A încercat sa se reactioneze însa o cortina neagra si rece i se lasa peste privire interzicându-i accesul la acest spectacol neasteptat si înspaimântator.

Acest topic a fost editat de Tony Almeda: 16 Jun 2004, 01:49 PM


--------------------
Notre plus grande gloire n'est pas de ne jamais tomber,
mais de nous relever chaque fois que nous tombons.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 May 2024 - 03:50 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman