HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Reabilitare Casa, solutii noi de reparatii si mentenanta locuinte
The Dude
mesaj 25 Jul 2014, 11:08 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



...Nu.

Nu traim vremuri care sa favorizeze investitiile imobiliare...In fapt, criza mondiala provenita fix din acest sector, a descurajat considerabil aproape toate initiativele asemanatoare.


Traversam asadar o perioada in care trebuie sa ne multumim cu ceea ce am reusit sa dobandim; asa ca in spiritul confortului si pentru mentinerea starii de neliniste careia ii datoram nevoia de a construi, hai sa ne reorientam entuziasmul catre mentinerea in cele mai bune conditii, modernizarea si/sau reabilitarea spatiilor pe care le locuim..


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
The Dude
mesaj 25 Jul 2014, 01:19 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 9.057
Inscris: 24 August 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.595



Felina thumb_yello.gif


Cateva dintre prdusele recomandate:

Doar o membrana chimica evolutiva cum este RADMYX permite o rezolvare definitiva a problemei intampinate legata de infiltratii in beciul casei (de data asta panza freatica s-a ridicat peste masura, iar apa a inceput sa-si faca loc prin peretii beciului) . Plus ca pe langa efectul de oprire a infiltratiei de apa rezolvati problema umezelii membrana chimica sigiland perfect si impiedicand patrunderea apei, dar permitand eliminarea sub forma de vapori a umezelii existente.

Iata caracteristicile si avantajele folosirii acestui produs:

Radmyx este un produs de impermeabilizare folosind creşterea cristalină pentru betoane şi zidării de cărămidă afectate de umezeală
Impermeabilizează suprafeţele de beton sau zidărie de cărămidă pe suprafaţa de presiune hidrostatică negativă sau pozitivă sau în masa de beton în cazul turnării de betoane proaspete
Este singurul produs de pe piaţa românească ce se poate adăuga ca aditiv în beton şi să obţină o impermeabilizare în masă aproapiată de 100%, pe toată durata de viaţă a betonului, la costuri reduse cu 25-30% faţă de folosirea membranelor la fundaţii.
Există numeroase referinţe din întreaga lume şi de-acum şi în România
Este extrem de versatil putand fi folosit sub forma concentrata, prin cernere, prin pensulare etc.
Există agrementul tehnic nr. 003-02/141-2004 pentru folosire în România, avizat de Ministerul Transportului, Construcţiilor şi Locuinţei
Garanţia per aplicare este reala si este de 10 ani dar protecţia suprafeţei este pe toată durata de viaţă a suprafeţei tratate
Radmyx se poate aplica în numeroase situaţii unde variaţiile de temperatură sunt mici: pivniţe, fundaţii, tuneluri, rezervoare de apă, piscine
După aplicare şi uscare, suprafeţele se pot tencui şi vopsi după dorinţă folosind vopsele pe bază de apă
Colmatează microfisurile viitoare
Împreună cu Radcon Formula #7 permite oprirea scurgerilor sub presiune
Aplicat ca Radmyx Mortar permite repararea şi impermeabilizarea crăpăturilor şi a golurilor, impermeabilizarea îmbinărilor ne-evolutive
După aprox cinci-şapte zile Radmyx Slurry formează o membrană impermeabilă evolutivă ce colmatează capilarităţile şi oprind pătrunderile viitoare de apă
Permite obţinerea de mari economii prin tratarea pe interior a structurilor afectate de umezeală, fără a mai fi nevoie decopertarea şi tratarea suprafeţelor exterioare a structurilor afectate de umezeală
betonul, şapa sau tencuiala ies din start impermeabile pe toată grosimea lor
durata de impermeabilizare in masa de beton este infimă (cât timp se face amestecarea agregatelor în stare uscată)
beneficiarul nici nu vede hidroizolatorul la faţă, deoarece hidroizolatorul face impermeabilizarea la staţia de betoane
dacă apar probleme de infiltraţii datorită unor probleme mecanice (apariţie de microfisuri, segregări datorită nevibrării corecte), aceste probleme se rezolvă de la sine sau cu efort minim
preţul de impermeabilizare (3-9 EUR per mp) este, de cele mai multe ori, sub preţul material+manoperă de aplicare plus protecţia membranelor bituminoase
pentru aplicarea membranelor bituminoase betonul, şapa sau tencuiala trebuie lăsate să se matureze (14-28 zile) şi să fie uscate
dacă aplicarea membranelor bituminoase se face cât substratul este încă imatur sau chiar puţin umed, membranele se vor dezlipi curând deoarece se acumulează apă din vapori sub membrană
şansele de apariţie a unor erori de aplicare sunt infim de mici comparabil cu aplicarea de membrane bituminoase
membranele de suprafata se pot străpunge accidental de meseriaşii ce lucrează ulterior
apa odată pătrunsă pe sub membrane, chiar printr-un singur loc, poate să se infiltreze în construcţie prin cu totul alt loc; de multe ori identificarea locului în care membrana este spartă este extrem de dificilă



ATENTIE !! produsul este prezentat la modul general, existand variante pentru tratament in adaus beton (constructii noi), interventi din inautru spre in afara, si din afara spre inauntru

Acest topic a fost editat de The Dude: 25 Jul 2014, 01:21 PM


--------------------
"Te iubesc, Richard Parker. Vei fi mereu cu mine. Fie ca Dumnezeu să te aibă in grijă !"
<arraink@yahoo.com>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
The Dude   Reabilitare Casa   25 Jul 2014, 11:08 AM
The Dude   Unul dintre cele mai comune neajunsuri cu care sun...   25 Jul 2014, 11:23 AM
The Dude   ...si ele constau in impermeabilizari, superficial...   25 Jul 2014, 12:21 PM
The Dude   principiul actiunii este unul fizico-chimic, iar e...   25 Jul 2014, 12:33 PM
Felina   Foarte interesant! nu te opri te rog...   25 Jul 2014, 01:06 PM
The Dude   Felina Cateva dintre prdusele recomandate: D...   25 Jul 2014, 01:19 PM
The Dude   Cei de la Gaffer au si ei cateva propuneri: Din f...   25 Jul 2014, 01:25 PM
The Dude   Drywallteam ofera o gama de solutii profesionale d...   25 Jul 2014, 01:27 PM
The Dude   cireasa de pe tort...sfatul Den Braven, daca nu si...   25 Jul 2014, 01:38 PM
The Dude   Al doilea loc vulnerabil al unei case este invelit...   29 Jul 2014, 08:52 AM
The Dude   Solutii ceva mai ample, pentru reparatia invelitor...   30 Jul 2014, 08:55 AM
The Dude   RE: Reabilitare Casa   30 Jul 2014, 09:03 AM
The Dude   Invelitori bitumate....presupun procese calde de a...   31 Jul 2014, 09:44 AM
Felina   Foarte interesant mafriend!   31 Jul 2014, 01:57 PM
The Dude   Invelitorile bitumate sub forma de sindrile, au av...   1 Aug 2014, 01:37 PM
Felina   tare mi-ar place un invelis de sindrila (sita se s...   11 Aug 2014, 03:10 PM
The Dude   ba sunt fara numar....si cu marfa mai buna ca in t...   11 Aug 2014, 03:28 PM
The Dude   ..acum, invelitorile din sita, nu sunt extraordina...   12 Aug 2014, 01:48 PM


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 17 June 2024 - 12:10 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman