HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dezbateri Filosofie

Acest subforum este destinat dezbaterilor filosofice. Pentru discutii religioase va initam sa vizitati subforumul Universul Credintei.

> "amintiri" ?, nu stiu ce titlu sa-i pun
jet li
mesaj 11 Aug 2009, 10:43 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.196
Inscris: 31 January 04
Din: ae
Forumist Nr.: 2.045



Vi s-a intamplat sa nu vreti sa faceti o poza unui anumit loc unde ati fost ? Sau sa nu vreti sa luati o piatra, o frunza pentru amintire ? Un loc care v-a impresionat cumva. Sau un film - nu orice film, sa nu mai vreti sa il vedeti a doua oara ? Desi a fost foarte "frumos" ?

De ce ? Pentru cei care exista intrebarea. Cui nu i s-a intamplat niciodata - nu stie ca exista intrebarea.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
leirn
mesaj 31 Aug 2009, 09:41 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.928
Inscris: 4 December 06
Forumist Nr.: 9.039



QUOTE(jet li @ 11 Aug 2009, 11:43 PM) *
Vi s-a intamplat sa nu vreti sa faceti o poza unui anumit loc unde ati fost ? Sau sa nu vreti sa luati o piatra, o frunza pentru amintire ? Un loc care v-a impresionat cumva. Sau un film - nu orice film, sa nu mai vreti sa il vedeti a doua oara ? Desi a fost foarte "frumos" ?

De ce ? Pentru cei care exista intrebarea. Cui nu i s-a intamplat niciodata - nu stie ca exista intrebarea.

Mdam...se intampla. smile.gif Nu fac poze pentru ca ma simt atat de bine in momentul respectiv incat a lua aparatul si a ma apuca sa butonez si sa potrivesc jocuri de lumini nu mai inseamna a contempla...Si ce sa fac cu pozele?! Sa ma uit la ele si sa-mi amintesc? Nu am nevoie de amintiri in Prezent...
Cu pietrele e diferit...am io o chestie cu ele. smile.gif Oricat de frumoasa ar fi o piatra de rau, daca simt ca locul ei e in rau si nu langa mine, in rau ramane.


"Fiecare fulg de zapada cade exact la locul potrivit"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 June 2024 - 12:36 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman