HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Steve Irwin - Vanatorul De Crocodili - A Murit, celebrul "vanator de crocodili"
Marcus
mesaj 6 Sep 2006, 11:30 AM
Mesaj #1


forumistul sahist - cel mai pasionat forumist
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.308
Inscris: 26 January 04
Din: Bucuresti / Braila
Forumist Nr.: 1.995



Steve Irwin - "The Crocodile Hunter" a murit in Australia

Steve Irwin - celebrul australian care a realizat numeroase documentare televizate privind modul de viata al crocodililor, a murit strapuns in piept de tepii veninosi ai unui peste marin, transmite Reuters. In varsta de 44 de ani, Irwin a fost ucis de o pisica de mare, in timp ce filma pentru un documentar subacvatic in Portul Douglas.

"The Crocodile Hunter" - asa cum era cunoscut in lumea intreaga, Irwin era renumit pentru curajul sau de a realiza reportaje in salbaticie. Totusi, Irwin a fost aspru criticat in 2004 pentru ca isi tinea in brate copilul sau de numai cateva luni, in timp ce hranea un crocodil la o gradina zoologica australiana.

El a mai fost criticat pentru ca a deranjat balenele, focile si pinguinii in timp ce filma in Antarctica.

Irwin a filmat 46 de documentare care au fost difuzate de postul TV Animal Planet, precum si peste 20 de episoade din "The Crocodile Hunter Diaries".


http://www.hotnews.ro/articol_55323-Steve-...n-Australia.htm

sad.gif sad.gif sad.gif cry.gif


--------------------
* * * Nu lăsa visele să piară, pentru că dacă visele mor, viața nu este decât o pasăre cu aripi rupte care nu mai poate să zboare! (Langston Hughes) * * *

Turneul de Sah HanuAncutei 2012
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
dascalita
mesaj 7 Sep 2006, 07:36 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.374
Inscris: 2 May 05
Din: galati
Forumist Nr.: 6.233



Pacat ca s-a sfarsit asa de repede... sad.gif Urmaresc de mult documentarele lui si eram fascinata de curajul nebunesc pe care il avea. Era de asteptat sa sfarseasca asa, se expunea extrem de mult si cred ca incepuse sa creada ca nimic nu i se poate intampla.E socant faptul ca a trecut prin atatea momente cu adevarat periculoase cu crocodilii si serpii veninosi si a murit dinrt-o intamplare banala.Pisicile astea au ucis extrem de putini oameni, nu cred ca si-a imaginat ca va muri astfel...Era un om bun, un om care iubeste animalele si le intelege nu poate fi decat bun.Pacat ca are copii mici si acestia vor fi cei ce-i vor simti realmente lipsa.Dumnezeu sa-l odihneasca!
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
Marcus   Steve Irwin - Vanatorul De Crocodili - A Murit   6 Sep 2006, 11:30 AM
Serenity   Da... si mie, sincera sa fiu, mi se pare aiurea sa...   6 Sep 2006, 12:20 PM
actionmedia   Din cate stiu eu, pisicile de mare ataca oridecate...   6 Sep 2006, 03:36 PM
Marcus   Eu nu inteleg de ce nu si-a luat masuri de protect...   6 Sep 2006, 06:32 PM
dascalita   Pacat ca s-a sfarsit asa de repede... Urmaresc de...   7 Sep 2006, 07:36 AM
Mihai   M-a intristat vestea cand am citit pe Internet. E...   7 Sep 2006, 01:00 PM
Blakut   QUOTE Eu nu inteleg de ce nu si-a luat masuri de ...   7 Sep 2006, 01:02 PM
Mihai   QUOTE Din cate stiu eu, pisicile de mare ataca ori...   7 Sep 2006, 01:09 PM
alysoft2003   Link editat.   8 Sep 2006, 01:39 AM
Cla   Uff! O pisica te zgârie, o pisica de mare te i...   8 Sep 2006, 02:46 AM
Mistinguett   Alysoft, te rog eu onoreaza-i memoria si scoate li...   8 Sep 2006, 03:31 AM
Kyklos   Vânătorul de crocodili   9 Sep 2006, 06:08 PM
March   Se putea ca dumnealor sa nu-si bage coada ! ...   10 Sep 2006, 12:31 PM
Kyklos   Toate fatucile si duduile care fac parte din clubu...   10 Sep 2006, 01:14 PM
Cla   QUOTE (March @ 10 Sep 2006, 12:31 PM)O femini...   10 Sep 2006, 02:14 PM
mutulica   mai... si mie mi se parea tras de par si exagerat ...   11 Sep 2006, 08:20 AM
Felina   Toata stima pentru Steve. Un om deosebit intr-o lu...   11 Sep 2006, 12:01 PM
Cla   Eu nu prea inteleg de ce se face asa tam-tam pe se...   11 Sep 2006, 01:22 PM


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 June 2024 - 10:03 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman