HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Universul Credintei:

Mesajele cu caracter ateist sau care au ca scop denigrarea unei religii sunt interzise in cadrul acestui forum.

> Imparatia Cerurilor, in cer sau pe pamant???
roua
mesaj 18 Apr 2006, 02:41 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 66
Inscris: 11 January 06
Forumist Nr.: 7.641



As dori sa va intreb, Imparatia este numai in ceruri, sau se extinde si in sfera pamantului, vor fi oameni demni de Imparatia Cereasca si altii doar vor trai vesnic pe pamant, si ce e cu acel numar 144 000 vor mosteni Imparatia, e un simbol sau ce reprezinta???? Imi aduc aminte de un citat din Apocalipsa in legatura cu acest numar si se specifica acolo ca acestia sunt cei care nu s-au intinat cu femei, "verguri curate" , se refera acest lucru la faptul ca cei care vor mosteni Imparatia nu au intretinut relatii sexuale ??? E putin straniu pentru mine...nu mai inteleg nimic...si de fapt ce reprezinta Imparatia, este ea Sanul Tatalui, Nemurirea, Desavarsirea....am citit un articol in care se specifica ca simbolic vorbind Imparatia e echivalenta cu Tronul lui Dumnzeu??? voi ce parere aveti, am observat ca aici sunt oameni care se dedica foarte mult intelegerii aspectelor spirituale si de asta am indraznit sa intreb!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
thunder
mesaj 13 May 2006, 04:12 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (roua @ 18 Apr 2006, 04:41 PM)
As dori sa va intreb, Imparatia este numai in ceruri, sau se extinde si in sfera pamantului

- pt. inceput vreau sa punctez anumite lucruri pe care le-au amintit si alti colegi de forum dar si altele suplimentare.

- in primul rind trebuie punctata una dintre cele 7 legi cosmice universale, mai precis 2. LEGEA CORESPONDENTEI care cuprinde:

QUOTE
2. LEGEA CORESPONDENTEI: “Ceea ce este sus este si ceea ce este jos, ceea ce este jos este si ceea ce este sus

Corespondentele ne ajuta sa decriptam tainele universului. Ceea ce este jos, adica in planul fizic (pe pamant), este ca si ceea ce este sus, adica in spirit (in ceruri). Ceea ce este in mic este si in mare. Aceasta lege ne ajuta sa intelegem ca totul se leaga, si acea disociere care se face uneori intre spirit si materie este falsa, fiindca spirit si materie una sunt. Asa se face ca materia sau mai bine zis corpul nostru fizic exprima la randul sau mentalul, spiritul. Minte sanatoasa in corp sanatos. Aceasta a doua lege explica faptul ca exista o armonie, un raport constant, o corespondenta intre diferitele planuri de manifestare ale Vietii si Fiintei - respectiv planul material, mental si spiritual. Aceste planuri sunt asemanatoare, diferenta intre ele fiind doar de grade si - niveluri de vibratii aparent diferite.


- atfel spus, Imparatia Cerurilor exista si in noi si in afara noastra. In afara noastra unde ? Daca ai citit si acele revelatii cuprinse in linkul de mai sus ai inteles complexitatea acestei Manifestari (Creatii) a lui Dumnezeu. Astfel, Imparatia Cerurilor din afara noastra se regaseste undeva in aceasta Creatie si are o manifestare multipla, ea manifestindu-se atit in planul cauzal, cit si in cel astral si deci si in cel fizic. Astel, avem o manifestare a Imparatiei Cerurilor la nivel cauzal, care s-ar putea numi "inima" si "locuinta CEREASCA", care are diferite "reflexii" ("materializari") in diferite locuri "spatiale" si chiar "temporale" atit in lumile paralele astrale cit si in lumea fizica (Universul fizic). Acea afirmatie cu "coborirea Imparatiei Cerurilor" este o expunere oculta a "materializarii" Imparatiei Ceresti Cauzale, impreuna cu partea sa Astrala, pina in planul fizic, aspect care conduce la o manifestare fizica concreta a unei asa zise Imparatii Ceresti in lumea fizica, deci in cazul nostru pe planeta Pamint. In opinia mea, nu cred ca aceasta planeta ar fi singura sau va fi singura care va avea pe ea "proiectia" (manifestarea) Imparatiei Cerurilor ca si parte concreta, palpabila. Odata cu aceasta "coborire" a "noilor ceruri si paminturi" cea mai mare parte din legile si principiile dupa care erau guvernate existenta si viata pe aceasta planeta se vor schimba (unele disparind, altele modificindu-se, ca si un asa zis "up grade", alte fiind noi, specifice numai unor astfel de lumi elevate, etc), trecindu-se la o manifestare superioara, elevata, producind transformari puternice chiar si in fiintele umane pt. ca ele sa poate "rezista" acestor schimbari colosale, care vor fi in special schimbari de continut si nu atit de forma, cu toate ca vor fi si astfel de transformari (ca de ex. sanatate deplina, reintinerirea si regenerarea corpului, modificarea ADN-ului etc), motiv pt, care doar "cei putini, sau asa zisi alesi" vor putea accede la acea lume "fizica". Din acest motiv se vorbeste tot mai des in ultimii ani de o transformare spirituala a oamenilor si a omenirii in general, care se produce de la sine (prin modificare nivelului de vibratie la nivelul intregii planete), odata cu apropierea acelui moment de o importanta cosmica, deci la nivelul intregii Creatii a lui Dumnezeu, motiv pt. care toate civilizatiile (din intreaga Creatie, cu toate cele trei lumi ale sale, cauzala, astrala si fizica) constiente si motivate, sint "cu ochii de aceasta minuscula planeta" si urmaresc cu mare interes si chiar sustin si ajuta (planeta si umanitatea) in acest demers spiritual planetar, repet, cu implicatii la nivelul intregii Creatii, pe toate nivelele ei. Unele surse spirituale vorbesc de o asa zisa "Mare Translatie", la care va participa umanitatea si planeta aceasta, fiind se pare chiar pt. prima data cind se produce un astfel de eveniment cosmic. Din acest motiv, trierea fiintelor care vor avea acces la aceasta Mare Translatie ("coborirea Imparatiei Cerurilor" pe Pamint) este f. dura/selectiva si fara echivoc. Asa cum ne spune printre cuvinte pilda celor 10 fecioare (si nu sute, sau mii sau milioane cum am presupune ca ar fi populatia planetei) se pregateste cadrul fizico-subtil pt. acest mare eveniment. Nr. 10 este ales nu pt. cantitate, ci pt. a desemna printre altele si ideea de "putini alesi", sau calea cea strimta, pe care o urmeaza f. f. putine fiinte. Chiar si asa, continuind analogia din pilda de mai sus, din cei care au avut acces la aceaste informatii (simbolizati aici prin cele 10 fete) si care vor urmari sa se pregateasca pt. aceasta "nunta" (venire) a Mirelui (Iisus), 5 fete vor esua pt. ca nu sint cu adevarat pregatite pt. a intra in Imparatie. Candela simbolizeaza structurile fizico-subtile ale fiintei, iar undelemnul este energia spirituala elevata ce ii asigura posibilitatea aspirantului de a accede la acea lume elevata, numita aici Imparatia Cerurilor. Alaturi de aceasta energie elevata este modificata in mod conex si (nivelul de) constiinta (aluzie directa la lumina candelei) al fiintei si de aici este atit de importanta trezirea spirituala venita in urma unei practici spirituale autentice, vii.

Facind anumite conexiuni cu diferite pasaje din Biblie, printre care si din Apocalipsa, dar nu numai, pot spune ca Iisus se va manifesta in acel moment fiind alaturi de cei pregatiti pt. acest salt spiritual personal, si chiar galactic am putea spune. El va super-viza si sustine aceasta Mare Translatie si alaturi de El se vor afla si alte mari spirite divine ale Manifestarii, unele manifestate si in alte momente pe planeta, fie ca apostoli, fie ca invatatori spirituali, fie ca profeti sau alte meniri si misiuni divine, cum si altele ce nu s-au manifestat vreodata pe planeta Pamint, apartinind altor civilizatii si lumi si planete. Participarea la acest cosmic eveniment s-a facut in urma unei trieri ce nu cred ca mintea omeneasca ar pute-o cuprinde, asa ca, atentie celor care au urechi de auzit, aceste fiinte care au inceput deja sa se intrupeze aici pe Terra, asa ca le sugerez celor ce apuca sa citeasca aceste rinduri, sa se uite bine in oglinda si mai ales in launtrul lor si in viata lor de pina acum si sa constientizeze (aminteasca) diferite situatii si evenimente care la momentul producerii lor vi s-au parut "ciudate", "stranii" sau "curioase", sincronicitati ce nu pareau a avea vreun sens logic, vise sau/si amintiri "ciudate", etc. S-ar putea ca unii dintre voi sa aibe unele suprize chiar si din aceste reamintiri. Ceilalti care nu au avut asa ceva, sa-si analizeze evenimentele si starile prin care vor trece in viitor, iar cei care nu sint pregatiti cu adevarat pt. aceste informatii si evenimente, puteti ride, face bascalii, ironiza samd aceste "idei SF" sau chiar face obisnuitele atacuri la persoana si denigrari in speranta ca veti murdari cu ceva cele spuse sau macar veti devia atentia celorlalti sau baga intr-o stare de confuzie. Nu pot decit sa va spun ca masura cu care judecati veti fi judecat la acele momente de care am amintit mai sus.

QUOTE
vor fi oameni demni de Imparatia Cereasca si altii doar  vor trai vesnic pe pamant, si ce e cu acel numar 144 000 vor mosteni Imparatia, e un simbol sau ce reprezinta????

- da, vor fi oameni demni de aceasta Mare Translatie; cit despre "traitul vesnic" pe Pamint ma abtin sa fac comentarii laborioase. Dupa parerea mea, exista lumi si realitati subtile mult mai inalte decit cele cuprinse chiar si in aceasta Imparatie a Cerurilor pe Pamint, ca sa nu amintesc si de starea de indumnezeire, sau comuniunea cu Dumnezeu Tatal in Imparatia Lui, chiar si in aspectul ei Transcendent, in care aceasta lume duala, imanenta, "dispare". Dupa parerea mea, dar si a marilor intelepti ai acestei planete, aceasta este forma cea mai inalta de realizare spirituala, comuniunea TOTALA cu Dumnezeu, cu Constiinta Sa Infinita, in care traiesti sentimentul de a fi UNA cu TATAL CERESC, despre care vorbea Iisus, de a resimti si trai starea de Tatal este in Mine si Eu in Tatal. Dincolo de asta, unele spirite divine, adevarati Fii ai lui Dumnezeu, au renuntat de buna voie la acea trecere in acea stare Suprema, pt. a ramine in Manifestare si a-i ajuta pe fratii lor mai mici. Unele traditii spirituale ii numesc pe acestia "bodisatvasi", altii "arhati", altii profeti, altii invatatori divini etc. Ei fac un MARE sacrificiu pt. fratii lor mai mici, ca si ei sa ajunga acolo unde ei deja au ajuns, actionind la unison cu alti Fii ai lui Dumnezeu, formind adesea chiar unele confrerii spirituale ce isi au diferite "locuinte" in spatiul acestei Creatii Cosmice (deci chiar si pe Terra) a lui Dumnezeu, fiind UNA cu VOIA divina, cu Dumnezeu Tatal. Stiu ca sint niste informatii "grele" si putini le vor "digera", dar asta nu mai depinde de cine sau prin cine se ofera acestea ... ci de cit de pregatiti va prind ele in acest moment in care le cititi. Cei interesati cu adevarat va sugerez sa le salvati, caci nu se stie cit vor mai ramine "vizibile" pe net. Veti vedea cum vor sari in sus unii si altii la aceste afirmatii, unii le vor lua in ris, unii le vor "scuipa", altii le vor nega, altii le vor uita, samd. Le amintesc tuturor de pilda semanatorului. Succes.

- numarul de 144.000 este simbolic. Asa ceva nu poate fi batut in cuie din moment ce in fiecare clipa omul poate alege o cale sau alta. Deci de alegerea fiecaruia in parte va depinde numarul final. Am uitat sa precizez ca alaturi de asa zisii Fii ai Luminii, care multi deja s-au intrupat pe Terra, s-au intrupat si parte din fii ai intunericului, ce actioneaza si vor actiona pt. a se opune acestui plan al lui Dumnezeu si Fiilor Luminii si mai ales de a testa fiintele ce vor avea acces la acest eveniment cosmic, dar chiar si ele la rindul lor sa fie testate, pt. ca, ATENTIE, in mod paradoxal, ACUM este un moment in care de o "banala" alegere, chiar si aceste spirite malefice pot alege calea Luminii, chiar de ar avea N-spe mii de pacate. Este un moment de GRATIE DIVINA colosala, in care pina si ultimul si cel mai negru pacatos va avea sansa de a "sterge" nenumaratele lui pacate si intunecimi (karma negativa). Desigur, in cazul lor va fi mai greu, datorita marii greutati karmice care le sta in spate si a tendintelor malefice atit de adinc inradacinate in constiinta lor. Chiar si lui Lucifer, Dumnezeu ii intinde o mina in aceste momente apocaliptice. Depinde de el ce va alege.

- daca alegerea e la indemina pina la asemenea nivele "inalte" (precum lucifer si alti "ingeri decazuti"), va dati seama ca si pt. oamenii de rind exista aceasta alegere.

- ce se va petrece cu oamenii care nu sint pregatiti subtil spiritual ? Sigur/exact nu stiu nici eu, insa din deductiile si intuitiile pe care le-am facut/avut pina acum, unii vor muri (parasi planul fizic), altii vor ramine in planul fizic terestru cu vibratia subtila la care se afla acum Terra, traind astfel posibilele dezastrele care pot sa se manifeste la nivel mondial, dupa cum si Apocalipsa aminteste. E ca si cum ar exista doua lumi fizice paralele, intr-una Raiul (pe pamint), in alta iadul (pe pamint). Acest tip de evenimente apocaliptice si mari popotopuri s-au mai petrecut in istoria de mii si mii de ani a planetei (ce e mult mult mai veche decit o prezinta VT) in care o parte a civilizatiei ramase, sau venite mai apoi pe Terra, au refacut viata si o noua civilizatie, iar ciclul cosmic s-a repetat cu diverse "mici" modificari. La aceasta noua rascruce in derularea vietii planetare, Dumnezeu vrea sa ofere ocazia fii lor Sai sa faca o astfel de Trecere (Translatie) fara suferinta, sau cu una cit mai mica, in comparatie cu ceea ce a fost alta data sau e profetit deja in Apocalipsa. Alegerea insa depinde de directionarea spirituala a umanitatii. Poate acum intelegeti de ce sint atit de multe deviatii si cai deviante si fulminanta vinatoare a grupurilor si fiintelor spirituale si imensa manipulare mondiala la care asistam (in special prin intermediul mass mediei, de aceea va sugerez in mod expres sa "priviti" dincolo de aparentele pe care vor sa vi le lase aceasta mass media corupta si vinduta/obedienta, in special in jurul unor subiecte amplu si straniu mediatizate, cum ar fi astfel de "descoperiri de evanghelii", morti ciudate, scandaluri si evenimente nationale si internationale; veti fi uimiti cite veti putea descoperi dincolo de cuvintele si imaginile lor ales selectate pt. a manipula opinia publica, sau diferite "vinatori de vrajitoare", "sinucideri in somn sau in te miri ce situatii bizare" etc). Neintimplator Romania si poporul roman vor avea un imens rol de jucat in aceasta trezire spirituala la nivel planetar si din aceasta cauza multe spirite divine f. elevate s-au incarnat deja si contiuna sa se incarneze in Romania, dar nu numai aici. D'asta sint atitea persoane cu diferite inzestari paranormale, unele pur si simplu capatate din senin, fara sa fi facut nici cea mai mica practica spirituala, iar la alte persoane la au existat anumite integrari in diferite practici spirituale. Din acest motiv, Romania si poporul roman, sint f. f. vizate de grupurile de interese malefice, si fara sa stie, romanul sufera si este chinuit de tot felul de lipsuri, iar "natura" se manifesta atit de furibund asupra diferitelor locuri din tara si asupra unor oameni, in speta, asupra poporului roman si mai ales de ce se vor petrece tot felul de "ciudatenii" cu noi ca popor, si in spatele caror evenimente stau minti diabolice ce abia asteapta sa ne decimeze pe toti romanii ce le-ar putea sta in cale, pt. a putea ei sa se instaureze ca si stapini pe acest tarim binecuvintat de Dumnezeu. Da, chiar si ca loc fizic (dar si subtil), Romania are multe zone si focare spirituale cu totul deosebite, ba chiar am putea spune ca ea (Romania) este "coroana spirituala" a acestei planete in aceste vremuri (epoca, ciclu cosmic). Acesti fii ai intunericului stiu asta, dar sarman romanul, tinut in incultura si ignoranta, nu stie asta si i se ascunde aceasta comoara care i-a fost daruita de Dumnezeu chiar si lui, ca om, ca fiinta umana, si ca neintimplator s-a nascut roman si locuieste pe aceste meleaguri. Nu sint deloc intimplatoare profetiile despre Romania si multe multe relatari ale unor clarvazatori romani (si nu numai romani) care spun ca "vad" cam aceleasi situatii ce sint cuprinse in acele profetii facute cu multi ani in urma.

QUOTE
Imi aduc aminte de un citat din Apocalipsa in legatura cu acest numar si se specifica acolo ca acestia sunt cei care nu s-au intinat cu femei, "verguri curate" , se refera acest lucru la faptul ca cei care vor mosteni Imparatia nu au intretinut relatii sexuale ???

E o referire simbolica. Daca ar fi mot a mot, ar insemna ca femeile nu au ce cauta intre cei 144.000 pt. ca ele au de ales intre a fi lezbiene sau neintinate cu (alte) femei. smile.gif In opinia mea, este mai degraba o referire la modul in care unii aleg ca abordeze actul sexual, intr-un mod lumesc, banal si vlaguitor, sau intr-un mod superior, spiritualizant, implinitor si ca si un instrument ce poate fi utilizat in bine sau in rau, catre evolutie sau involitie, catre elevare sau degradare spirituala.

QUOTE
E putin straniu pentru mine...nu mai inteleg nimic...si de fapt ce reprezinta Imparatia, este ea Sanul Tatalui, Nemurirea, Desavarsirea....am citit un articol in care se specifica ca simbolic vorbind Imparatia e echivalenta cu Tronul lui Dumnzeu???

Din toate cite "putin", si chiar mai mult de atit. smile.gif

QUOTE
voi ce parere aveti, am observat ca aici sunt oameni care se dedica foarte mult intelegerii aspectelor spirituale si de asta am indraznit sa intreb!

- sper sa-ti fie de folos sufletului si spiritului tau si sa-i aduca "rod", sau neintimplator ales de tine, "roua" diminetii spirituale a acestor vremuri. sorry.gif

Acest topic a fost editat de thunder: 13 May 2006, 05:35 AM


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
roua   Imparatia Cerurilor   18 Apr 2006, 02:41 PM
caa   Foarte grea întrebare ai pus roua. Nu cred c...   18 Apr 2006, 04:11 PM
Noa   Interesanta intrebarea ta roua. Si inca citeva as...   18 Apr 2006, 04:44 PM
dannst   QUOTE Imparatia este numai in ceruri,...?dar e vre...   18 Apr 2006, 05:06 PM
roua   [/QUOTE] si basmele pot fi confundate cu aspecte s...   18 Apr 2006, 05:27 PM
edinide   Roua, Dumnezeu nu este o Entitate Materiala, ci e...   19 Apr 2006, 05:39 AM
Bolt   QUOTE Universul Material este Binele si Raul Adica...   19 Apr 2006, 07:11 AM
abureala   QUOTE Intru inceput, Tu, Doamne, ai intemeiat pam...   19 Apr 2006, 08:49 AM
roua   Abureala faptul ca eu va intreb pe voi anumite luc...   19 Apr 2006, 12:19 PM
abureala   QUOTE (roua @ 19 Apr 2006, 02:19 PM) Abureala fa...   19 Apr 2006, 12:33 PM
roua   din ceea ce spuneai tu sa citesc: "va deven...   19 Apr 2006, 12:55 PM
Clopotel   Draga Roua, Scriu acum putin si in graba, deoarece...   19 Apr 2006, 01:06 PM
roua   QUOTE (Clopotel @ 19 Apr 2006, 02:06 PM) Draga Rou...   19 Apr 2006, 01:18 PM
bishop   @Abureala - redau finalul linkului tau : http://ww...   20 Apr 2006, 01:35 AM
edinide   QUOTE Dupa cum vezi lumea materiala va dispare com...   20 Apr 2006, 02:18 AM
abureala   QUOTE (bishop @ 20 Apr 2006, 03:35 AM) L-au ...   20 Apr 2006, 09:53 AM
bishop   QUOTE (abureala @ 20 Apr 2006, 10:53 AM) sunt...   24 Apr 2006, 09:36 PM
abureala   QUOTE (bishop @ 24 Apr 2006, 11:36 PM) Nu tin sa a...   25 Apr 2006, 08:47 AM
roua   QUOTE (abureala @ 25 Apr 2006, 09:47 AM) 1. Infin...   25 Apr 2006, 10:27 PM
edinide   QUOTE Am cateva intrebari la care caut inca premia...   26 Apr 2006, 07:30 AM
Bolt   QUOTE Altfel, acolo nu va mai fi gluma sau teribi...   26 Apr 2006, 08:10 AM
abureala   QUOTE (roua @ 26 Apr 2006, 12:27 AM) QUOTE (aburea...   26 Apr 2006, 08:21 AM
geriA3e   QUOTE Roua: QUOTE As dori sa va intreb, Imparatia....   26 Apr 2006, 06:17 PM
roua   Nu prea am inteles eu ce ai tu de comentat vis a v...   26 Apr 2006, 07:07 PM
geriA3e   QUOTE (roua @ 26 Apr 2006, 08:07 PM)...cred c...   26 Apr 2006, 08:19 PM
Clopotel   Draga Roua, Te rog sa ma scuzi ca am intarziat cu ...   26 Apr 2006, 08:30 PM
Clopotel   Din lucrarea: Apocalipsa Sf. Ioan: un comentariu o...   26 Apr 2006, 08:33 PM
Clopotel   Din lucrarea Comentariu la Apocalipsa - Savvas Ago...   26 Apr 2006, 08:37 PM
Clopotel   (continuare) Nimic sigur nu se poate spune despre ...   26 Apr 2006, 08:40 PM
Clopotel   (continuare) Despre înţelesul specific al num...   26 Apr 2006, 08:42 PM
Clopotel   VII. Ultima posibilitate de opţiune a credinc...   26 Apr 2006, 08:43 PM
Clopotel   (continuare) Ca şi vedeniile anterioare ale p...   26 Apr 2006, 08:46 PM
roua   Clopotel am vazut ca mi-ai raspuns si iti multumes...   26 Apr 2006, 10:57 PM
edinide   QUOTE ...toate aceste descoperiri ma debusoleaza c...   27 Apr 2006, 03:33 AM
edinide   Clopotel, Te rog da-mi legatura catre locul de und...   27 Apr 2006, 03:36 AM
edinide   @bol QUOTE QUOTE Altfel, acolo nu va mai fi gluma ...   27 Apr 2006, 03:43 AM
Clopotel   Draga Roua, Nu zic ca e rau sa te uiti pe National...   27 Apr 2006, 07:14 AM
roua   Stii cum e Clopotel, nu e vorba in sine de acest ...   27 Apr 2006, 06:54 PM
Clopotel   Draga Roua, QUOTE ceea ce ma framanta pe mine este...   27 Apr 2006, 10:20 PM
roua   Am citit...e intru-catva relevant...adica "ex...   28 Apr 2006, 01:18 PM
Clopotel   Draga Roua, QUOTE pe mine ceea ce ma opreste in a ...   28 Apr 2006, 01:48 PM
roua   Multumesc Clopotel   28 Apr 2006, 01:57 PM
cactus   Sper sa fiu la subiect..."Imparatia cerurilor...   28 Apr 2006, 06:22 PM
cactus   S-a rezolvat; multzam Clopotzelius..   28 Apr 2006, 06:59 PM
Clopotel   Materialul trimis de Cactus in format pps: Sfantul...   28 Apr 2006, 07:43 PM
edinide   QUOTE ...as vrea sa stiu (se prea poate sa vreau l...   29 Apr 2006, 06:52 AM
roua   QUOTE (edinide @ 29 Apr 2006, 07:52 AM) Roua, Lip...   29 Apr 2006, 09:05 AM
edinide   QUOTE acest lucru nu ma ajuta, as prefera sa raspu...   1 May 2006, 05:05 AM
roua   Felul in care pui tu problema nu e deloc edificato...   1 May 2006, 12:21 PM
cactus   @ moderator - n-am stiut unde sa postez. Uite ce a...   1 May 2006, 08:38 PM
roua   QUOTE (cactus @ 1 May 2006, 09:38 PM) "Deci:...   1 May 2006, 09:24 PM
Clopotel   Draga Roua eu cred ca nu gresesti... Draga Cactus...   1 May 2006, 09:56 PM
edinide   QUOTE QUOTE QUOTE "Deci:"ce s-ar fi inta...   2 May 2006, 05:45 AM
cactus   @ edinide - Danke; vezi... de aia am postat chesti...   2 May 2006, 06:02 AM
edinide   QUOTE m-as gandi care a fost rostul avertismentulu...   2 May 2006, 06:54 AM
cactus   RE: Imparatia Cerurilor   2 May 2006, 07:15 AM
geriA3e   QUOTE "Deci:"ce s-ar fi intamplat cu jer...   4 May 2006, 03:45 PM
edinide   @geriA3e Pentru ca vorbesti in dodii este greu de...   5 May 2006, 05:32 PM
geriA3e   Bună dimineaţa Edinide! (e aproape ...   5 May 2006, 10:00 PM
edinide   QUOTE "Deci" "jertfa" şi ...   6 May 2006, 03:31 AM
Kyklos   Pe ce principii palpabile imi puteti spune ca exis...   6 May 2006, 05:21 PM
Bolt   Ce intelegi prin imparatia cerurilor ? Nu orice ex...   6 May 2006, 08:02 PM
Kyklos   Bolt religia cand spune imparatia cerului se refer...   6 May 2006, 10:57 PM
roua   QUOTE (Plutarh @ 6 May 2006, 06:21 PM) Pe ce ...   7 May 2006, 11:01 AM
geriA3e   Răspundu-ţi Edinide: DA. (Existen...   7 May 2006, 11:31 AM
Bolt   @plutarh : QUOTE Bolt religia cand spune imparati...   7 May 2006, 02:02 PM
ZAMOLXE   QUOTE (edinide @ 2 May 2006, 07:54 AM) Pomul Binel...   7 May 2006, 03:22 PM
Kyklos   Rezulta ca evitatii un raspuns la-ntrebarea mea , ...   7 May 2006, 03:51 PM
roua   @plutarh adicatelea daca noi evitam sa iti dam un...   7 May 2006, 05:25 PM
Bolt   @plutarh : QUOTE Rezulta ca evitatii un raspuns l...   7 May 2006, 05:37 PM
Kyklos   Acest studiu e fezabil , exista alta sursa in afar...   7 May 2006, 07:24 PM
roua   QUOTE (Bolt @ 7 May 2006, 06:37 PM) @roua : QUOT...   7 May 2006, 09:44 PM
edinide   @zamolxe QUOTE QUOTE Pomul Binelui si Raului n-a ...   8 May 2006, 02:21 AM
edinide   @plutarh QUOTE QUOTE Pe ce principii palpabile im...   8 May 2006, 02:47 AM
Kyklos   QUOTE (edinide @ 8 May 2006, 03:47 AM) Impara...   8 May 2006, 05:09 PM
abureala   QUOTE (Plutarh @ 8 May 2006, 07:09 PM) QUOTE (edin...   8 May 2006, 05:19 PM
edinide   @plutarh QUOTE Nu vreau sa rastalmacesc cuvintele ...   9 May 2006, 05:43 AM
Bolt   @ROUA : QUOTE Cand ar fi buna ideea atunci? Idea b...   9 May 2006, 10:00 PM
roua   QUOTE (Bolt @ 9 May 2006, 11:00 PM) @ROUA : Q...   9 May 2006, 10:36 PM
Bolt   Atunci e bine. Cauta-L plecand de la zero (renas...   11 May 2006, 07:15 AM
roua   QUOTE (Bolt @ 11 May 2006, 08:15 AM) Atunci e bine...   12 May 2006, 11:07 AM
thunder   QUOTE (roua @ 27 Apr 2006, 12:57 AM)Apropos n...   13 May 2006, 12:42 AM
thunder   QUOTE (Clopotel @ 27 Apr 2006, 09:14 AM)Draga...   13 May 2006, 12:53 AM
thunder   QUOTE (Clopotel @ 28 Apr 2006, 12:20 AM)Aceas...   13 May 2006, 01:00 AM
thunder   QUOTE (Clopotel @ 28 Apr 2006, 09:43 PM) Materialu...   13 May 2006, 01:05 AM
thunder   QUOTE (Plutarh @ 7 May 2006, 05:51 PM)Rezulta...   13 May 2006, 01:18 AM
thunder   QUOTE (Plutarh @ 7 May 2006, 09:24 PM)Acest s...   13 May 2006, 01:38 AM
edinide   @thunder QUOTE - din pacate asistam la o ofensiva ...   13 May 2006, 03:22 AM
thunder   QUOTE (roua @ 18 Apr 2006, 04:41 PM)As dori s...   13 May 2006, 04:12 AM
roua   Eu iti multumesc thunder pentru ca ai explicat cum...   13 May 2006, 01:42 PM
edinide   QUOTE In opinia mea, este mai degraba o referire l...   15 May 2006, 04:04 AM
roua   Edinide intr-un fel sunt in asentimentul tau in p...   15 May 2006, 03:02 PM
edinide   QUOTE am observat ca tu esti inversunat cand e vor...   16 May 2006, 04:33 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 15 May 2006, 06:04 AM)QUOTE ...   17 May 2006, 03:08 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 15 May 2006, 06:04 AM)QUOTE ...   17 May 2006, 03:13 AM
edinide   QUOTE QUOTE Sunt curios cum arata Sexul tau ...   17 May 2006, 06:38 AM
gio19ro   QUOTE (edinide @ 13 May 2006, 04:22 AM) Satana l...   23 May 2006, 08:06 PM
edinide   QUOTE Ihm, si in Evul Mediu, cand puterea era la B...   26 May 2006, 04:51 AM
dannst   edinide cu scuze ca sint off, te-ntreb ca ta vad c...   28 May 2006, 11:42 PM
edinide   QUOTE cu scuze ca sint off, te-ntreb ca ta vad cit...   30 May 2006, 06:13 AM
2 Pagini V   1 2 >


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 8 June 2024 - 11:39 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman