HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Fimoza La Baieti
Oiski-Poiski
mesaj 26 Oct 2005, 09:46 AM
Mesaj #1


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



Mai oameni buni.Stiu ca cei mai multi dintre vizitatorii de pe aici nu au inca copii insa poate ca vor avea.De aceea consider ca trebe de musai sa va povestesc ca altfel explodez.
Daca nu va pricepeti intrebati, cititi, informati-va insa nu actionati ca niste barbari.
Un copil se naste fie fetita fie baietel.Din fericire la fetite e clar .Cel putin in tarile civilizate nu se apuca nimeni sa le mutileze din dorinte de o mai buna igiena sau stie pusca mea de ce.
Ei, cu baieteii e altfel.Nu stiu de ce parintii nu sunt multumiti cu ce le atarna odraslelor intre picioare si vor sa-i ajute sa devina si mai curati si mai virili si mai si mai si mai.
Pielea aceea care acopera penisul se va decalota de una singura cu timpul, cel mai tarziu cand copilul isi va descoperi podoaba si se va juca cu ea.
Nu va apucati sa trageti de nebuni de ea ca asa cum voua barbatilor maturi nimeni nu se apuca cu intentie sa va striveasca ouale ca se stie ce dureros este exact asa unui om normal nu-i va trece prin cap ca locul acela nu e dureros si ca oricum un bebe uita durerea.
Nu va luati dupa medicii care dupa parerea mea nu i-as lasa nici macar sa taie o gaina dar mai sa puna mana pe copilul meu.

Nu stiu daca sunteti constienti cu cata viteza am scris ce am scris.Asa sunt de indignata.
Exista pagini intregi in internet despre fimoza si cand e necesar CU ADEVARAT sa se intervina chirurgical .
CITITI ca de aia v-a daruit natura ochi ca sa vedeti.
Si minte ca sa intelegeti.Iar cei care nu inteleg sau nu vor sa inteleaga sfatul meu :Nu faceti copii , cumparati-va un caine mai bine.


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Oiski-Poiski
mesaj 27 Oct 2005, 07:02 AM
Mesaj #2


femeia de pe luna
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.998
Inscris: 22 January 05
Din: LUNA
Forumist Nr.: 5.504



QUOTE (Artanis @ 26 Oct 2005, 11:09 PM)
Citeam pe undeva ca la nemti sunt clinici unde ai "optiunea" de a opera bebelusul pt. eliminarea apendicului, imediat dupa nastere, pt. a nu avea probleme pe viitor... cry.gif

Ei, uite ca prostia asta nu am auzit-o pana acuma.Si locuiesc aici de zece ani si crede-ma ca daca cuiva i-ar fi trecut prin cap sa ceara asa ceva i-ar fi luat Judendamt-ul copilul din leagan.Jugendamt se ocupa cu drepturile copiilor.Daca iti pocnesti copilul si te vede vecinul si te paraste la astia ai toate sansele sa ajungi la tribunal .
Prin urmare haide sa nu aberam inainte sa stim.
Si ca venii vorba de gauri in urechi , aveam vreo trei ani cred cand bunica-mea a fugit dupa mine cu acu , eu nu am stat si una din gauri mi-a facut-o stramb.Copilul a crescut, gaura se vede urat daca atarna un cercel de ea asa ca nu mai port cercei.

Cat despre subiectul de care ma plangeam ma intreb daca noi romanii suntem un popor de tembeli pentru ca asa ne-au crescut comunistii insa mai avem sanse de salvare sau suntem din mosi stramosi asa si cu salvarea nu iese nimica.
Cum poate sa zica o mama ca ce sa facem daca noi mamicile nu ne putem impotrivi hotararilor medicilor ? Eu nu stiu daca sa plang sau sa rad.Adica de ce sa nu ne putem impotrivi ? A coborat Dumnezeu pe pamant si s-a impartit cu bucatica la fiecare medic iar acuma noi fumeile ne punem o carpa pe cap si facem matanii in fata lor ?
POATE SA-MI EXPLICE CAREVA DE CE O MAMA NU SE POATE IMPOTRIVI IN FATA UNUI MEDIC CAND ACESTA VREA SA-I NENOROCEASCA COPILUL ??????
Nu avem limba ca sa vorbim ? Nu avem minte ca sa gandim ?
Si dupa aia se intreaba ca ce-o fi ca dupa ce medicul i-a decalotat copilul de noua luni acuma ala mic a facut un edem la putzulica .
Adica mamele in Romania au respect mai mult de un halat alb decat de iubirea pentru proprii copii ?
Refuz sa cred cu incapatanare ca prostia s-a revarsat acolo.Am sa tot spun pana cand li se va schimba mentalitatea.Cu riscul sa fiu pusa la colt de nebuna.

Acest topic a fost editat de Oiski-Poiski: 27 Oct 2005, 07:03 AM


--------------------
"Vorbeste doar atunci cand cuvintele tale sunt mai valoroase decat tacerea"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 2 June 2024 - 11:56 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman