HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Dezbateri Filosofie

Acest subforum este destinat dezbaterilor filosofice. Pentru discutii religioase va initam sa vizitati subforumul Universul Credintei.

> 1054 Supernova Si Schisma, Au legatura ?
Lucifer
mesaj 6 Apr 2005, 10:20 PM
Mesaj #1


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 253
Inscris: 21 January 05
Forumist Nr.: 5.492



1054 anul a doua evenimente majore: explozia Supernovei (mai precis vizualizarea acestei explozii pentru ca ea explodase demult ) si Marea Schisma a Bisericilor Ortodoxa si Catolica.
Inca de prima data cind am aflat ca aceste doua evenimente au avut loc in acelasi an am fost frapat, banuind o posibila legatura intre ele si fiind curios care dintre ele s-a petrecut mai intii. Pe Internet cautind ( dupa mult timp de la data cind am aflat de coincidenta ) am constatat ca cele doua evenimente sint despartite de doar 11 zile, Supernova fiind prima ! Datele sint 4 iulie respectiv 15 iulie 1054.
Avind aceste date se naste ipoteza: nu cumva Marea Schisma a fost provocata de consecintele induse in organismul celor doi protagonisti de aceasta explozie? Se stie de exemplu ca exploziile solare produc niste dereglari organismului ( inclusiv probabil mintii )
Voi ce parere aveti ?





Acest topic a fost editat de Lucifer: 6 Apr 2005, 10:30 PM


--------------------
Toate ale mele le port cu mine.

Nu cunosc alte merite, decit cele personale.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Artanis
mesaj 14 Jul 2005, 02:26 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.774
Inscris: 28 March 05
Forumist Nr.: 6.013



E discutabil daca exista telepatie de vreun fel wink.gif


--------------------
"The great danger for the most of us is not that our aim is too high and we miss it, but is too low and we reach it." Michelangelo Buonarroti
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 17 June 2024 - 12:18 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman