HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Universul Credintei:

Mesajele cu caracter ateist sau care au ca scop denigrarea unei religii sunt interzise in cadrul acestui forum.

> Despre Rugaciune, pareri si viziuni
thunder
mesaj 29 Nov 2004, 01:37 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



Deschid acest topic pt. a oferi citeva viziuni despre rugaciune, mai ales datorita modului in care un alt coleg de forum, TriRegnum, a atins subiectul. Consider ca nu a procedat corect, chair daca la baza a vrut "binele". Tocmai de aceea, inviti si pe altii sa-si spuna parerea despre rugaciunea, despre modul in care ei se roaga, efectele si rezultatele ei ... cit si mai ales modul in care ei au simtit ca li se raspuinde la aceste rugaciuni ... si MAI ALES in cit timp li s-a raspuns ! smile.gif

- faca o mica trimitere la acel mesaj al lui TriRegnum.

QUOTE (TriRegnum @ 29 Nov 2004, 02:08 AM)
Am vazut aici o serie de replici dure adresate de membrii hanului reciproc ("cine e fara de pacat sa arunce primul cu piatra.").

Asa, ca un umil slujitor al lui Dumnezeu, doresc sa ii rog pe cei anti-misa sa nu-i mai jigneasca pe fratii lor (desigur frati in Adam, si nu in Cristos, caci nu impartasesc credinta Crestina, Sfanta, Apostolica si astfel Mantuitoare), ci sa se roage pentru ei la Dumnezeu, ca astfel sa ii salveze. (multi sunt atei dintre voi, insa doresc totusi sa va indemn la o rugaciune, fie ea cat de mica, macar acum in Advent pentru fratii lor grav rataciti ca sa nu piara).


Acest topic a fost editat de thunder: 29 Nov 2004, 01:37 AM


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
thunder
mesaj 18 Mar 2005, 03:59 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.480
Inscris: 12 December 03
Forumist Nr.: 1.466



QUOTE (edinide @ 15 Mar 2005, 09:16 PM)
QUOTE
Aceste cuvinte si multe altele ca acestea, de ce nu le "crucifici", alaturi de cel care le-a spus ?

Thunder,
Exista o Lege Veche si o Lege Noua. Daca Legea Veche nu era `veche`, Isus nu ar fi adus Legea Noua.

- vad ca ai treaba sau nu vrei sa raspunzi la intrebari simple, ci doar la ce iti place tie. Ok, astept raspunsul la ce te-am intrebat si contiunui comentariul la afirmatiile tale stranii, care sint si off topic pt. acest topic: rugaciunea.

QUOTE
Legea Veche este plina de exemple pozitive si negative, de profeti si ne-profeti, crdinciosi si ne-crediciosi, inselaciuni, ura, ucidere, pacatuire, moarte, razbunare etc. Toate acestea sint deja infierate prin Legea Noua, care este Legea Iubirii: `Iubeste-ti Aproapele ca pe tine insuti`

- cei ce propovaduiesc una si fac alta sint numiti de Iisus si nu numai de El ca fiind FATARNICI, sau mai plastic, "morminte varuite", vopsite pe afara pline de putreziciune pe dinauntru.

- tu incalci cele mai elementare legi si invataturi oferite de Iisus. 1. Judeci pe altii, 2. nu iti iubesti aproapele, 3. birfesti si calomniezi, 4. minti, etc.

- o asa zisa lege a iubirii nu infiereaza nimic, ci elibereaza. Doar in mintea ingusta a unor sectanti apare ideea inlocuirii unor reguli si infierari cu altele "noi". Omul intelept imbina in mod util si intelept invatatura divina indiferent de momentul in care a fost ea expusa, adica una asa zis "veche" si alta "noua".

- ca sa aplici o asa zisa lege a iubirii, trebuie sa ai iubirea in tine, iar asta nu se afla in minte(a ta), ci trebuie sa se afle in inima si sufletul tau. In cazul tau, trebuie sa te anunt cu regret ca nu ai aceasta iubire decit pe buze si in minte. Un om care are trezita iubirea in el, are si sufletul in parte trezit, ceea ce tu, iar nu ai asa ceva. O fiinta trezita sufleteste si plina de iubire, poate simti in mod empatic alte fiinte si poate accede la adevaruri si realitati dincolo de cuvinte. Tu dovedeti cu virf si indesat ca nu ai acces la aceste realitati si la capacitatea de a empatiza cu alte fiinte si ca nici mental nu esti suficient de dezvoltat, sa-ti poti expune propria viziune cu argumente inteligente, ci cu sloganuri si citate rupte de ici de colo. Cu alte cuvinte, nici macar "ginditor" nu esti, ci gindit. Adica au gindit altii pt. tine si acum tu expui ce au gindit ei, repetind papagliceste ce au afirmat unii si altii. Nu mai discut si despre modul in care faci asa zise conexiuni intre informatiile teoretice la care ai ajuns, caci sint lamentabile dpdv al invataturii oculte. Trebuie sa recunosc ca pina si un ateu poate discuta mai inteligent si cu argumente (fie ele mai mult sau mai putin eronate), fata de tipologia de fanatic. Multi atei sint inteligenti dar le lipsesc informatiile, pe cind majoritatea fanaticilor au o cit de cita cunoastere dar le lipsetse inteligenta de a intelege si mai ales aplica dpdv practic acele cunoasteri ezoterice. Fata de fanatic totusi ateul are un avantaj: el gindeste si singur, chiar daca de multe ori o face prost, pt. ca si el este supus cunoasteri limitate a teoriei materialiste pe care el a inteles-o mai mult sau mai putin. Ateul nu se roaga sa zice ca nu are cui. Fanaticul se roaga dar o face intr-un mod limitator. Eu insa spun: mai usor ajunge un ateu in Imparatia Cerurilor decit un fanatic. Ateul va recunoaste cindva ca a gresit sau ca greseste, fanaticul nu va recunoaste, el o tine pe a lui.

- multi credinciosi de indiferent de religie sint precum orbii care se lasa condusi de alti orbi, si d'aia ei nu ajung acolo unde le propovaduieste religia ca ar trebui sa ajunga.

- o autentica rugaciune iti aduce in suflet pe Dumnezeu si de acolo El iti "vorbeste". Nu e nevoie nici macar de 24 de ore pt. asta, ci de o fractiune de secunda. Asa zisa "tehnica a rugaciuni de 24 de ore" este un "instrument" pt. cei "nevoiasi", dar f. puternic pt. ca el iti poate oferi in doar 24 ore (uneori chiar mai putin) ceea ce altii nu au parte in ani si ani de asa zise rugaciuni sau practica religiei (caii) sale.

- eu il pot chema pe Dumnezeu in inima mea, iar El alege sa se manifeste mai mult sau mai putin pleanar. Cine insa poate sa vada si sa simta asta daca el insusi nu traieste o astfel de comuninune ? Cum poate orbul sa judece vederea unui vazator ?

- cind il chemi pe Dumnezeu in inima ta, El vine, nu satana sau mai stiu eu ce demoni ... iar asta se simte prin starile pe care le traiesti in acele momente unice. Cum poti tu sa judeci rugaciunea unor oameni si trairile lor din acele momente ale rugaciunii cind tu nu ai o asemenea experienta extatica ? De unde stiu ca nu o ai ? Pt. ca o dovedesti cu virf si indesat prin ce spui. Cind Dumnezeu se manifesta in inima cuiva acel cineva nu mai are cum sa ramina o fiinta fanatica, ingusta, sectanta, habotnica si sa judece pe unii si pe altii.

QUOTE
Legea Veche a fost scoasa din existenta prin Legea Noua: `Va dau o Porunca Noua: iubiti-va unii pe altii` Daca Legea Noua si Iubirea nu sint in tine, vorbesti cu vorbe Lumesti,

- vedem cum ii iubesti tu pe milioanele de credinciosi de alte orientari spirituale. Numai gura de tine, adica fatarnicie.

- povesteste o stare de iubire extatica divina pe care ai trait-o vreodata in viata ta, eventual una aparuta in momentul in care te rugai. Sentimentul meu clar este ca nu ai habar ce este iubirea si ai trait asa ceva vreodata, asa ca apleaca-te asupra altui subiect, care iti este mai aporpape si mai cunoscut/trait.

- vorbele tale sint lumesti, chiar daca sint "poleite" cu afirmatii "religioase". Realitatile nevazute iti sint straine, precum si legile si principiile divine care coordoneaza intreaga Manifestare a lui Dumnezeu. Eu ma abtin sa folosesc cuvinte si informatii oculte, ezoterice, aici pe un forum public, pt. ca nu isi au locul si necesitatea, dar pot sa te asigur ca nici macar toata cunoasterea ta "ezoterica" nu poate atinge gradul de profunzime si subtilitate al acestor informatii deloc lumesti. Pe linga asta, aceste informatii teoretice imbinate cu practica conduce la o trezire spirituala greu de inteles pt. omul profan sau teoretician (doc si semidoct). Din acest motiv se spune in ocultism: "cunoasterea e putere", pt. ca imbinata cu practica spirituala a acestei cunoasteri, efectele sint colosale si de neinchipuit pt. cel (semi)doct.

- la nivelul rugaciunii exista grade de raportare si o anumita scara a valorilor celui care se roaga si efectelor rugaciunii sale. O aceiasi rugaciune spusa de mai multi oameni (fiecare in parte) va produce efecte diferite in ei, tocmai datorita diferentei de abordare intre ei cit si a gradului de profunzime si trezire spirituala a fiecaruia dintre ei. Tu poti sa spui de sute de ori O, Doamne .. si El sa nu "apara" ... iar altul abia apuca sa gindeasca la asta si Dumnezeu e deja in inima lui.

- dpdv al practicianului, care a abordat atit tehnicile spirituale cit si rugaciunea pot spune ca in practica spirituala se trece prin diferite trepte si etape si modalitati cu diferite profunzimi, functie de nivelul spiritual din momentul in care aplicai o tehnica spirituala sau o rugaciune. Functie de momentul si contextul unei situatii poti avea diferite efecte si rezultate, iar aceste rezultate si efecte pot da si un "barometru" al evolutiei tale si trezirii tale spirituale. Eu personal am trecut prin mai multe faze si etape de acest gen si pot face comparatii clare si chiar "cantitative si calitative" ale acestor efecte si implicit ale gradului de trezite spirituala produs in fiinta mea datorita aplicarii practice a tehnicilor spirituale si ale rugaciunii. Datorita acestor schimbari launtrice s-au produs si multe schimbari exterioare si de gindire si raportare a Dumnezeu si la realitatile subtile nevazute. Ceea ce acum 10-15 ani nu "exista" pt. mine, acum exista si sint pline de esenta si palpabile. Ceea ce acum 15-20 de ani am contrazis ca ar exista, acum folosesc la propria mea vointa. In toti acesti ani am trecut prin diferite trepte si faze, inclusiv practica mea spirituala cit si rugaciunea si comuniunea cu realitatile subtile si cu Dumnezeu sau alte realitati angelice divine. Poti sa tipi tu in gura mare ca eu sau milioane de oameni sintem rataciti cind de fapt noi sintem mai aproape de Dumnezeu decit (multi ca) tine. In cazul meu si nu numai al meu, practica valoreaza cit tone de teorie. Ca nu sint o fiinta perfecta, ca mai am limite si fac greseli .. e firesc, sint inca pe cale, nu la capatul ei. Si dincolo de asta, poti fi la capatul ei ca tot se vor gasi milioane de oameni care sa-ti contexte aceasta realizare spirituala. Priviti la Iisus, la Krishna si la alti avatari si invatatori divini ... cum sint Ei denigrati si negati de milioane de orbi si fanatici si inconstienti. Nu nivelul meu spiritual da si masura modului in care sint privit si inteles de altii, ci nivelul lor spiritual.

- dincolo de asta, sa ne aplecam si asupra aspectul practic al rugaciunii. Va propun sa facem rugaciuni la unison, la anumite ore ... si astfel sa testeze fiecare in parte forta rugaciunii realizata la unison cit si importanta realizarii ei alaturi de fiinte care au o comuniune mai aparte cu lumile divine si cu Dumnezeu. Si nu va propun te miri ce rugaciuni, ci "banala" rugaciune Tatal Nostru, chiar si de 7-10 ori realizata, la o anume ora si interval de timp. Sint chiar deschis sa recunosc ca am gresit in ceea ce am afirmat de tine in cazul in care "vad" si simt modul in care iti raspunde tie Dumnezeu la rugaciunea aceea la unison.

QUOTE
de ocara, de razvratire, de mindrie, de intransigenta, de dispret etc.

- vezi birna din ochii tai si lasa paiul din ochii altora.

QUOTE
Daca Legea Noua este in tine, Inima ta este numai Iubire si cind vezi pe Aproapele nestiutor, nu dispretuiesti, ci suferi, pentru ca Aproapele este parte din Sine.

- un sut in dos este un pas inainte. Asta nu inseamna ca il dispretuiesti pe acela ...

QUOTE
Tu, Thunder, poti sa ai `cunoastere`cita vrei, si dublu decit acum, doar si Satana are propria ei Cunoastere Satanica de care daca te indoiesti, gresesti, dar FARA IUBIRE NU ESTI NIMIC, DECIT INSTRUMENTUL SATANEI.

- eu pot dovedi teoretic si practic ca dintre noi doi cel mai satanic esti tu. Dar cu ce te ajuta pe tine sau pe altii asta ? Ba chiar ti-as putea transmite o anume stare de iubire la o anumita ora, pt. un anume interval de timp. Dar ce folos daca tu nu ai iubirea in tine si nu esti capabil sa simti iubirea in tine si la altii ? Cunoasterea mea nu are nici o legatura cu cunoasterea satanica, mai ales ca de multe ori nu cunoasterea in sine e satanica, ci modul in care o folosesti.

QUOTE
Exista Rugaciune Satanica? DESIGUR !
Exista Rugaciune Dumnezeiasca? DESIGUR!
Sint mijloacele rugaciunii aceleasi? DESIGUR!

- astea sint in mintea ta.

QUOTE
Aici aparea Rratacirea ta, nu lipsa de Cunosatere si nici lipsa de Rugaciune, CI LIPSA DE IUBIRE.

- macar sa ai tu trezita in fiinta ta 10% din iubirea care e trezita si posibil de manifestat prin mine. Si sa-ti spun un mare secret, iubirea asta, la fel ca orice alta energie subtila, nu este a mea, sau a ta, ci a lui Dumnezeu. Noi doar o tranzitam. De modul in care reusim sa fim niste "relee" (intermediari) divini puteam spune ca avem sau nu mai multa sau mai putina iubire. Lipsa de iubire a cuiva este de fapt o inchidere launtrica si subtila fata de anumite realitati subtile launtrice, care te pot ajuta sau nu sa fii un intermediar divin sau mai putin divin, in acest context in intermediar al IUBIRII. Stiu ca nu vei putea intelege, dar priveste acum la tastatura ta. Asa cum tu poti acum sa intinzi mina sa atingi o tasta, la fel de usor imi este mine sa "ating" energia iubirii si sa o amplific in aura mea dupa care sa o pot "savura" sau trimite mai departe la alte fiinte, indiferent de distanta sau lumea in care se afla. Ba mai mult, tie iti poate lua citeva secunde sa faci aceasta "atingere", mie imi ia citeva fractiuni de secunda. Cindva vei intelege ce inseamna sa fii initiat in tainele si principiile si legile divine ale Manifestarii si sa poti sa aplici practic ceea ce altii nici macar teoretic nu isi inchipuie ca ar putea exista sau sa se faca. Orice ai spune tu sau altii de mine rau sau urit sau denigrator, NIMENI (dintre voi) nu ar putea sa-mi ia aceasta "capacitate" de a putea fi un releu al acestor realitati subtile. Poti sa spui tu ca eu asa face asta cu ajutorul lui satana, cum i se reprosa si lui Iisus sa face minunile cu ajutorul lui belzebut, ca asta e doar orbirea si inconstienta voastra. Si eu am fost si mai sint "ratacit", dar mult mai putin ratacit ca tine sau ca mine, cel de alta data. Pina nu vom fi UNA cu Tatal, si sa traim starea de Tatal in noi si noi in Tatal inca sintem supusi limtarii si "ratacirii". Din acest motiv sugerez celor care nu au parte de o anumita cunoastere si practica spirituala, sa apeleze cu incredere la rugaciune. Cere si ti se va da ... pina la urma. smile.gif

QUOTE
Este atit de usor de confundata Cunoasterea in Numele Tatalui cu Cunoasterea in Numele Satanei incit MULTI cad prada Satanei.

- cunoastem asta. Esti un exemplu viu al acestei realitati atit timp cit te pastrezi in starea de fanatism si habotnicie.

QUOTE
Nimenu nu-ti neaga Spiritualitatea, doar si Satana este tot de Natura Spirituala, ci pur si simplu LIPSA IUBIRII DIN INIMA TA, rezultata din vorbele tale de ocara, ceea ce te face Instrumentul Satanei, ca vrei sau nu.

- habar nu ai ce este si ce nu este spiritualul. sad.gif

QUOTE
P.S. Subiectul de fatza ar trebui extins la `Rugaciunea Satanica versul Rugaciunea Dumnezeiasca` pentru ca toate vocile sa se recunosca in aceste pagini

- ok. Tu ocupa-te de ce stii, eu de ce stiu.


--------------------
"De fiecare dată când Legea decade, când dezordinea se face simţită,
Eu mă supun la o noua naştere pentru a-l apara pe virtuos, pentru a-l distruge pe răufacător.

Pentru a restabili Legea, din când în când trebuie să renasc. "
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
thunder   Despre Rugaciune   29 Nov 2004, 01:37 AM
thunder   QUOTE Rugăciunea “Omul este ceea ce gânde...   29 Nov 2004, 01:38 AM
thunder   Mecanismul rugăciunii În invizibil exist...   29 Nov 2004, 01:40 AM
thunder   Paramahansa Yogananda - despre rugăciune “A...   29 Nov 2004, 01:44 AM
thunder   Rugăciunea de 24 de ore Scripturile sanskri...   29 Nov 2004, 12:48 PM
LigiaB   QUOTE (thunder @ 29 Nov 2004, 02:37 AM)[...] ...   25 Jan 2005, 01:58 AM
cactus   CREZ Simt, Doamne, harul pe care mi l-ai dat in d...   1 Mar 2005, 09:46 AM
saldora   QUOTE (thunder @ 29 Nov 2004, 01:37 AM) Tocmai de ...   1 Mar 2005, 02:02 PM
edinide   QUOTE si MAI ALES in cit timp li s-a raspuns ...   2 Mar 2005, 07:25 AM
saldora   QUOTE (edinide @ 2 Mar 2005, 07:25 AM)Stiu bi...   2 Mar 2005, 09:11 AM
saldora   QUOTE (thunder @ 29 Nov 2004, 01:44 AM) Nu te ruga...   2 Mar 2005, 09:32 AM
edinide   QUOTE Nu te ruga niciodată cu atitudinea unui...   8 Mar 2005, 06:13 PM
saldora   QUOTE (saldora @ 2 Mar 2005, 09:32 AM) QUOTE (thun...   9 Mar 2005, 12:54 AM
edinide   QUOTE dar, ma repet, nici o cale nu este a ratacir...   10 Mar 2005, 08:39 AM
edinide   QUOTE Ironia e asemenea lupului din padure care de...   10 Mar 2005, 08:53 AM
saldora   QUOTE (edinide @ 10 Mar 2005, 08:39 AM) El spune ...   10 Mar 2005, 10:10 AM
edinide   Thuder, Felul in care pui problema rugaciunii, din...   11 Mar 2005, 09:02 AM
saldora   Rugaciunea inimii este permanenta si tainica...   11 Mar 2005, 10:19 AM
edinide   Saldora, Rugaciunea este atit Cale Spirituala de ...   12 Mar 2005, 01:03 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 2 Mar 2005, 08:25 AM)QUOTE ...   14 Mar 2005, 06:38 AM
thunder   QUOTE (saldora @ 11 Mar 2005, 11:19 AM) Rugaciunea...   14 Mar 2005, 06:41 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 10 Mar 2005, 09:39 AM)QUOTE ...   14 Mar 2005, 07:06 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 11 Mar 2005, 10:02 AM)Thuder...   14 Mar 2005, 07:46 AM
saldora   Multumesc, Thunder QUOTE Rugaciunea inimii este p...   14 Mar 2005, 10:27 AM
SoliDeoGloria   Pentru mine a te ruga inseamna a te schimba. Rugac...   14 Mar 2005, 03:04 PM
edinide   QUOTE Eu doar o "port" (iubirea) si o po...   15 Mar 2005, 09:21 AM
saldora   Cred ca moderatorul ar trebui sa ia atitudine... d...   15 Mar 2005, 09:33 AM
cactus   Asta-i un alt fel de rugaciune; daca-i off topic, ...   15 Mar 2005, 10:17 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 15 Mar 2005, 10:21 AM)QUOTE ...   15 Mar 2005, 02:53 PM
thunder   QUOTE (saldora @ 14 Mar 2005, 11:27 AM) Multumesc,...   15 Mar 2005, 03:22 PM
edinide   QUOTE Aceste cuvinte si multe altele ca acestea, d...   15 Mar 2005, 08:16 PM
saldora   Din regulament: QUOTE este interzisa trimiterea de...   15 Mar 2005, 08:42 PM
1,618033   Si eu ii rog pe thunder si edinide sa incerce sa c...   16 Mar 2005, 12:13 PM
edinide   Despre Rugaciunea Crestina Rugaciunea Crestina es...   17 Mar 2005, 01:31 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 15 Mar 2005, 09:16 PM) QUOTE...   17 Mar 2005, 06:10 PM
thunder   QUOTE (1 @ 618033,16 Mar 2005, 01:13 PM)Si eu...   17 Mar 2005, 06:34 PM
IO   thunder Doar doua chestiuni... Legea Veche de car...   17 Mar 2005, 07:45 PM
thunder   QUOTE (IO @ 17 Mar 2005, 08:45 PM) thunder Do...   18 Mar 2005, 12:22 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 15 Mar 2005, 09:16 PM)QUOTE ...   18 Mar 2005, 03:59 AM
edinide   QUOTE Sa vina acum unul sau altul si sa zica: ...   18 Mar 2005, 04:05 AM
edinide   QUOTE o autentica rugaciune iti aduce in suflet pe...   18 Mar 2005, 05:23 AM
edinide   QUOTE povesteste o stare de iubire extatica divina...   18 Mar 2005, 05:48 AM
edinide   QUOTE Ba chiar ti-as putea transmite o anume stare...   18 Mar 2005, 06:01 AM
edinide   QUOTE Va propun sa facem rugaciuni la unison, la a...   18 Mar 2005, 06:23 AM
edinide   QUOTE la fel de usor imi este mine sa "ating...   18 Mar 2005, 09:05 AM
edinide   QUOTE Cindva vei intelege ce inseamna sa fii initi...   18 Mar 2005, 09:29 AM
edinide   Thunder, Uite ce spuneam la inceputul acestei disc...   18 Mar 2005, 09:51 AM
IO   Mda, savuros dialog... Sa mai zica ateii ca ei sun...   18 Mar 2005, 09:55 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 18 Mar 2005, 05:05 AM)QUOTE ...   18 Mar 2005, 09:31 PM
thunder   QUOTE (edinide @ 18 Mar 2005, 10:51 AM)Thunde...   18 Mar 2005, 09:42 PM
thunder   QUOTE (edinide @ 18 Mar 2005, 06:23 AM)QUOTE ...   18 Mar 2005, 10:05 PM
thunder   QUOTE (edinide @ 18 Mar 2005, 06:48 AM)QUOTE ...   19 Mar 2005, 02:30 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 18 Mar 2005, 07:01 AM)QUOTE ...   19 Mar 2005, 02:52 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 18 Mar 2005, 07:23 AM)QUOTE ...   19 Mar 2005, 03:03 AM
edinide   Thunder, Nu iti raspund tie ca atare, este dincolo...   19 Mar 2005, 03:15 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 18 Mar 2005, 10:05 AM)QUOTE ...   19 Mar 2005, 03:35 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 19 Mar 2005, 04:15 AM)Thunde...   19 Mar 2005, 04:21 AM
thunder   Invierea marelui avatar divin SRI YUKTESHWAR GIRI ...   19 Mar 2005, 04:39 AM
bishop   QUOTE (edinide @ 11 Mar 2005, 09:02 AM)Uite c...   19 Mar 2005, 11:00 AM
IO   Se cuvine adusa o precizare. Desi este o entitate ...   19 Mar 2005, 02:23 PM
saldora   QUOTE (bishop @ 19 Mar 2005, 11:00 AM)QUOTE (...   19 Mar 2005, 04:05 PM
thunder   QUOTE (IO @ 19 Mar 2005, 03:23 PM)Se cuvine a...   19 Mar 2005, 08:09 PM
edinide   Saldora, Tu ai inima curata si sper sa ti-o pastre...   19 Mar 2005, 08:17 PM
edinide   QUOTE Daca simt o afinitate intre mine si Babaji, ...   19 Mar 2005, 08:46 PM
Maharajah   edinide Din lumea asta ar trebui sa scoatem toti ...   19 Mar 2005, 09:07 PM
thunder   QUOTE (edinide @ 19 Mar 2005, 09:17 PM)De ace...   19 Mar 2005, 09:10 PM
edinide   QUOTE Consider ca aici este punctul terminus in dr...   19 Mar 2005, 09:16 PM
thunder   QUOTE (edinide @ 19 Mar 2005, 10:16 PM)QUOTE ...   19 Mar 2005, 09:34 PM
saldora   QUOTE (thunder @ 19 Mar 2005, 09:10 PM) Altul...   19 Mar 2005, 10:30 PM
bishop   QUOTE (thunder @ 19 Mar 2005, 09:34 PM)- sa a...   19 Mar 2005, 10:42 PM
edinide   QUOTE Minte sanatoasa in corp sanatos. Thunder, A...   19 Mar 2005, 11:13 PM
thunder   QUOTE (bishop @ 19 Mar 2005, 11:42 PM)QUOTE (...   19 Mar 2005, 11:27 PM
edinide   Thunder, Cum am mai spus inainte, tu esti Fratele ...   19 Mar 2005, 11:42 PM
edinide   QUOTE Eu prefer sa actionez precum Iisus ne invata...   20 Mar 2005, 12:03 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 20 Mar 2005, 12:13 AM)QUOTE ...   20 Mar 2005, 12:04 AM
edinide   QUOTE eu nu am o configuratie tipic crestina si im...   20 Mar 2005, 01:18 AM
edinide   QUOTE Minte sanatoasa in corp sanatos.  Thun...   20 Mar 2005, 02:08 AM
edinide   QUOTE Din lumea asta ar trebui sa scoatem toti mah...   20 Mar 2005, 03:32 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 20 Mar 2005, 01:03 AM)QUOTE ...   20 Mar 2005, 03:44 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 20 Mar 2005, 12:42 AM)Thunde...   20 Mar 2005, 04:48 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 20 Mar 2005, 02:18 AM)QUOTE ...   20 Mar 2005, 05:34 AM
edinide   QUOTE Daca ceea ce se face in biserica e in totali...   20 Mar 2005, 06:31 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 20 Mar 2005, 03:08 AM)QUOTE ...   20 Mar 2005, 06:37 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 20 Mar 2005, 07:31 AM)QUOTE ...   20 Mar 2005, 07:13 AM
edinide   QUOTE - daca tot ai trecut la partile practice, sa...   20 Mar 2005, 09:38 PM
thunder   QUOTE (edinide @ 20 Mar 2005, 10:38 PM)QUOTE ...   21 Mar 2005, 12:34 AM
edinide   QUOTE ce fericit trebuie sa fi sa gasesti o asa z...   21 Mar 2005, 05:32 AM
edinide   QUOTE Daca aceasta zona a Romaniei este binecuvint...   21 Mar 2005, 08:36 AM
saldora   QUOTE (edinide @ 21 Mar 2005, 05:32 AM) Stii ...   21 Mar 2005, 09:51 AM
bubu   Matei 6 "Luaţi seama să nu v...   21 Mar 2005, 03:32 PM
thunder   QUOTE (edinide @ 21 Mar 2005, 06:32 AM)QUOTE ...   22 Mar 2005, 05:17 AM
thunder   QUOTE (edinide @ 21 Mar 2005, 09:36 AM)QUOTE ...   22 Mar 2005, 05:40 AM
edinide   QUOTE sa vedem care e vinovatul si sa-l tragem la ...   22 Mar 2005, 06:37 AM
axel   QUOTE (edinide @ 22 Mar 2005, 07:37 AM) Vinovatul ...   22 Mar 2005, 07:44 AM
IO   QUOTE (thunder)Nu ai tu habar ce haine mi-a dat Du...   22 Mar 2005, 11:05 AM
thunder   QUOTE (IO @ 22 Mar 2005, 12:05 PM) QUOTE (thu...   23 Mar 2005, 01:00 PM
edinide   QUOTE - evident sarmanule orb, insa nu in varianta...   23 Mar 2005, 08:41 PM
bishop   QUOTE (edinide @ 23 Mar 2005, 08:41 PM) Ioan a fos...   23 Mar 2005, 09:19 PM
Mentosana in corpore sano   Vrei o parere strict istorica sau din pct de veder...   23 Mar 2005, 09:49 PM
bishop   Adevarul istoric   23 Mar 2005, 10:07 PM
2 Pagini V   1 2 >


Closed TopicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 2 June 2024 - 09:54 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman