HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Puscaria, vizite parlamentare
mutulica
mesaj 16 Mar 2005, 08:42 PM
Mesaj #1


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



in ultima vreme sunt intens mediatizate vizitele unor parlamentari in puscarii.
va propun spre dezbatere un subiect care sa evidentieze ce cred musterii hanului ca este puscaria:
- loc de penitenta
- scoala pentur infractori si loc de asociere al acestora
- centru de recreere pentru infractori


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
mutulica
mesaj 17 Mar 2005, 09:29 AM
Mesaj #2


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



de ce am inceput topicul de fapt... pentru ca in ultima vreme sunt intens mediatizati unii parlamentari care o tot dau cu drepturile infractorilor.
inteleg ca sunt grupuri de interese, in unele cazuri sustinute de familiile celor ce sunt "inside", in alte cazuri de idealisti, sau chiar de indivizi care se gindesc ca pot ajunge dupa gratii, dar nu pot intelege de ce parlamentarii sa faca atita vilva

ma irita si idea ca taxele pe care le platesc eu sunt pentru bunastarea infractorului, adica, dupa ce ma fura si imi da in cap, sa ii mai asigur si 3 stele in vacanta... (in cazul in care e prins)

apoi televiziunea se plingea ca nu sunt lasati sa filmeze... pai trebe ca tare prost sa fie comandantul ala, sa lase tv inauntru, ca sa aiba toti gusterii filmul pe masa, in caz ca au nevoie sa isi faca planuri de evadare


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 1 June 2024 - 04:04 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman