HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Repulsie
gand
mesaj 15 Jul 2003, 02:59 PM
Mesaj #1


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 60
Inscris: 9 July 03
Forumist Nr.: 441



Exista doi oameni pe lumea asta..fata de care simt o repulsie totala, cand ii vad imi vine sa inchid ochii:)), ati patit? ma pot vindeca?smile.gif) blush.gif


--------------------
"Libertatea consta in a spune DA"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
EndLess_Point
mesaj 19 Jul 2003, 01:20 PM
Mesaj #2


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 100
Inscris: 14 July 03
Forumist Nr.: 465



nop, nu sunt atat de idealist sa cred ca toti oamenii pot fi iubiti. NU. Vreau doar sa cred, ca, poti gasi ceva interesant la toti.

Ceea ce incerc sa spun, sa evit, si sa va conving este ca repulsia, ca si descriere este un cuvant greu pentru o chestie care in general este doar neplacuta, iritanta sau doar suparatoare.

Repulsia ca si repulsie este atunci cand (nefericit exemplu, dar se incadreaza) cineva te-ar lega de un scaun, ar aduce o farfurie cu o broasca d-aia verde raioasa, i-ar despica burta, si ar incepe sa-mi serveasca continutul cu lingurita

QUOTE
Ca de ex. cam ce ai simti atunci cand ti-ar spune cineva sa saruti frantuzeste o capra

este totusi vorba de o capra .... ai putea incerca comparatia cu o aurolaca de ex. ? Repulsie ? Acelasi fel de repulsie ?

QUOTE
Daca nu-mi place de cineva, nu-mi place, asta e. O fi o persoana cu multe calitati, chiar imposibil sa nu, dar sa fie la el/ea acolo.

exact ceea ce spun si eu ... nu este repulsie, doar ca ! ... nu iti place

QUOTE
Si EndLess, te rog sa nu-mi spui ca daca cunosti o femeie care nu-ti place initial, ai sa faci tot ce-ti sta in putinta sa vezi frumosul in ea si ai sa te apropii de ea chit ca nu te atrage


nu as putea spune ca fac tot ce imi sta in putinta, dar da, o las sa imi arate CINE este.

Cat despre "placut", faci referire probabil la /// placut, ne placem, ne atragem reciproc, poate iese ceva ///. Nu, aici tine de cu totul altceva, daca iti place o femeie de la bun inceput, iti place, daca nu, nu. Si daca iti place dupa, probabil te-ai indragostit de persoana din interior si nu de femeia de afara

Acum cateva luni mi-am schimbat locul de munca, in aceeasi firma dar in alt oras, iar intamplarea face ca in ultimii 2 ani si ceva sa lucrez impreuna cu multe femei (majoritatea intre 23-29 ani). Ne-am inteles minunat as putea spune, dar DUPA o perioada in care ne-am cunoscut, acceptat, inteles. Este ca intr-o relatie, dar fara sex.
Dupa ce m-am mutat, lucrez doar cu una in birou si inca vreo 3 in biroul alaturat. La prima vedere, cea din birou era o scorpie (de 24 de ani) care a avut un comportament mizerabil la inceput. In schimb, alta de 29 de ani, foarte amabila, saritoare, etc.

Acum, dupa ce a trecut ceva timp (5 luni), cu colega de birou ma inteleg bine, ne completam , ne ajutam, ne acoperim, etc, in schimb cea din biroul alaturat s-a dovedit a fi o persoana extrem de egoista, cu o viata in care ei trebuie sa-i fie bine si restul ... daca ma ajuta cu ceva, ok, daca nu, neimportant. De unde atitudinea de la inceput, de ce a renuntat la ea sau daca a urmarit ceva ? habar n-am, si nici nu ma intereseaza.

QUOTE
Intuitia nu da niciodata gres!


pe ce baza faci aceasta afirmatie fara echivoc ? da, este buna, da in cele mai multa cazuri este buna sa te previna, dar de aici pana la categoricul niciodata mai este multa cale. Si daca imi dai voie, nu exista niciodata exista doar teama noastra de a nu fi pusi fata in fata cu inevitabilul

este usor si simplu sa hotarasti ce este bine sau ce este rau .... dar vine momentul in care trebuie sa alegi care din doua rele este mai mare - si da, intuitia nu minte, dar "te inseala" sau ATUNCI este gresita ... you'll never know

Acest topic a fost editat de EndLess_Point: 19 Jul 2003, 01:24 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic
gand   Repulsie   15 Jul 2003, 02:59 PM
Balauru   Hey,veveritzo,de ce oare sunt eu primul care-ti ra...   15 Jul 2003, 06:56 PM
OMU'BUN   QUOTE Te indepartezi elegant de el si...gata. Gura...   15 Jul 2003, 08:23 PM
bdl   Hombre, Putina rabdare. Umbla cu o broasca strivi...   16 Jul 2003, 12:56 AM
gand   Balaure, Nu stiu cum ai putut provoca repulsie..h...   16 Jul 2003, 08:00 AM
Balauru   La forumuri exista tot felul de copii care o fac p...   16 Jul 2003, 10:08 AM
gand   "...Mai ales aia care traiesc in Romania......   16 Jul 2003, 10:30 AM
genicon   QUOTE (Balauru @ Jul 16 2003, 11:08 AM) Si ce ma e...   16 Jul 2003, 11:36 AM
Balauru   QUOTE sunt moderator aici, da al naibi sa fiu eu d...   16 Jul 2003, 11:55 AM
Afrodita   Draga mea gand: si eu am unele persoane pe care nu...   18 Jul 2003, 07:39 PM
Lilith   Da , cred ca toti avem , la un moment dat repulsie...   18 Jul 2003, 08:36 PM
EndLess_Point   dar ... asta nu inseamna prejudecati ?   18 Jul 2003, 10:06 PM
bdl   End, Prejudecata este atunci cind nu-ti place cin...   18 Jul 2003, 10:16 PM
OMU'BUN   Mai, bdl, dar bine le mai zici, nene? Acuma nu ca ...   18 Jul 2003, 11:00 PM
EndLess_Point   QUOTE (bdl @ Jul 18 2003, 11:16 PM) End, Prejudec...   19 Jul 2003, 07:46 AM
Mistinguett   Endless, adica daca, sa zicem, cunosc pe cineva si...   19 Jul 2003, 08:35 AM
EndLess_Point   adica judeci un om dupa un sentiment despre el, si...   19 Jul 2003, 08:55 AM
Afrodita   Drag/a Endless, crede-ma nu e prejudecata, ci e in...   19 Jul 2003, 09:18 AM
EndLess_Point   off topic Drag/a Endless imi spune ca nu stii in ...   19 Jul 2003, 09:38 AM
Afrodita   Mersi ca m-ai lamurit in privinta balantei Dragu...   19 Jul 2003, 09:54 AM
EndLess_Point   QUOTE Si, ca tot veni vorba de prejudecati, arata-...   19 Jul 2003, 10:21 AM
Afrodita   Dragul meu, de aceea ma tot chinui si eu sa nu jud...   19 Jul 2003, 10:33 AM
Mistinguett   Repulsia este da, un sentiment care il simti fata ...   19 Jul 2003, 10:41 AM
Iarina   Mi s-a intamplat sa am repulsie fata de o persoana...   19 Jul 2003, 11:59 AM
OMU'BUN   Intuitia nu da niciodata gres! Ea nu tine de n...   19 Jul 2003, 12:28 PM
EndLess_Point   nop, nu sunt atat de idealist sa cred ca toti oame...   19 Jul 2003, 01:20 PM
OMU'BUN   Cand spun intuitie, spun viitorul apropiat, adica ...   19 Jul 2003, 01:37 PM
gand   Sunt destul de rezervata in ceea ce priveste prima...   22 Jul 2003, 12:00 PM


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 9 June 2024 - 02:15 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman