HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> City Fm - Radio Exclusiv Dedicat Pop-rockului
Mihai
mesaj 16 Jun 2004, 12:17 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



City FM, primul post de radio exclusiv dedicat pop-rockului

Chiar daca postul se afla in eter deja, de pe data de 10 a lunii curente, City FM se va lansa oficial astazi. Particularitatea postului o reprezinta profilul muzical al statiei. City FM (ce poate fi receptionat pe frecventa 106.2) este primul post de radio ce va difuza strict muzica din gama pop-rock. in dorinta de a intra in elita posturilor bucurestene, City FM (ce alearga dupa o paleta de audienta destul de larga, ascultatori intre 25-50 de ani, educati, majoritari din mediul urban, cu venituri medii si mari) pleaca la drum cu talkshow-uri interactive si stiri marca BBC. Startul este dat de o echipa redactionala sanatoasa, printre DJ-ii postului numarandu-se veteranul Bogdan "Baghera" Calu, Gabi "Pipai" Andries, Tibi Oprita, Kirk. Directorul City FM este Paul Opris. (Libertatea.ro)


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Raspunsuri
Ares
mesaj 16 Jun 2004, 07:55 AM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 805
Inscris: 5 September 03
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 711



Ascult de cateva zile CityFM si pot sa spun ca mi-a lasat o impresie placuta... Desi ei zic ca vor sa dea numai un anumit tip de muzica, pana acum mi s-a parut cel mai variat playlist din cate am auzit in ultima vreme...
In comparatie cu KissFM, Radio 21 sau EuropaFM (ce ascultam eu mai mult), ai avea impresia ca CityFM are o sursa suplimentara de CD-uri smile.gif Printre DJ am auzit ca este si unul dintre nebunii radio-ului din trecut - Lucian Boariu..
In plus, luptele greco-romane - cu un DJ grec si unul roman seamana un pic cu ce se intampla pe la ProFM, dar totusi suna bine smile.gif


--------------------
Atat de multe carti si atat de putin timp... Vizitati "Pagina Cronicarului".
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Mesaje in acest topic


Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 12 June 2024 - 08:13 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman