HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

 
Reply to this topicStart new topic
> Asteptare, [Jurnalul lui asteptnb]
Mihai
mesaj 4 Oct 2005, 10:20 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Ganduri, scrieri, amintiri din viata lui asteptnb veti putea citi in cadrul acestui Jurnal.

Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asteptnb
mesaj 4 Oct 2005, 10:29 AM
Mesaj #2


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 29 September 05
Forumist Nr.: 7.040



Multumesc. smile.gif

Asteptnb. Astept noaptea buna. Sau altceva. Astept sarutari, mangaieri si curaj.
Sper sa nu fie o asteptare prea lunga.

Probabil voi trece la un jurnal clasic. Acum voiam doar sa-l inaugurez. Ma pregatesc sa redevin eu.

Asteptnb.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
arrianna
mesaj 4 Oct 2005, 02:30 PM
Mesaj #3


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 233
Inscris: 31 March 04
Forumist Nr.: 2.844



Bine ai venit in randul nostru!!!!
Sper ca "asteptarea" sa-ti aduca-n cale ceea ce-ti doresti!
han.gif


--------------------
"Eu cred ca infernul exista.Dar cred ca exista aici,pe pamant.Asa cum aici,pe pamant,e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul."-Octavian Paler
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Oct 2005, 02:30 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
contraste
mesaj 4 Oct 2005, 06:03 PM
Mesaj #4


Forumista Poeta
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.500
Inscris: 20 April 04
Forumist Nr.: 3.171



Uite, iti tau un prim cuvant de care sa te legi DRAG

la fel ca si cuvantul din urarea Te primim cu drag pe han ! flowers.gif flowers.gif flowers.gif


--------------------
Traieste ca si cum ai muri maine.
Invata ca si cum ai trai vesnic.

Indira Gandhi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
asteptnb
mesaj 4 Oct 2005, 06:14 PM
Mesaj #5


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 5
Inscris: 29 September 05
Forumist Nr.: 7.040



Am o singura tigara. Oare cat voi rezista pana sa o aprind ? Stau pe o banca, incerc sa-mi opresc din lacrimi si scriu. Ce frumos ar fi fost daca erai aici, langa mine. E o vreme superba, un soare puternic. De data asta e invers. Chiar daca e soare, ploua. Am in fata imaginea ta. Imi zambesti si ma mangai. Ba chiar privim unul in ochii celuilalt, dandu-ne raspunsuri tacute la intrebari nerostite.
Stiu si simt ca vrei sa fim impreuna. Intr-adevar, n-ai nici un motiv sa ma minti. Insa e greu drumul asta. Printre frunzele copacilor, o raza de soare aproape ma orbeste. Mi-e rau, tremur si cred ca am ametit. De data asta, eu vreau sa fiu cel care adoarme. As vrea atat de mult sa-mi pun capul pe picioarele tale... Sa-mi mangai parul si sa te pot visa. Doare rau sa te stiu departe.
Imi doresc sansa pe care vrei sa ne-o dam. Vreau sa stiu ca suntem impreuna. Poate asa ar disparea izbucnirile.
Inca un cuvant nespus, alta lacrima prelinsa agale pe obraz. Put a transpiratie si a tristete.
Vreau sa visam impreuna, sa fim impreuna, sa facem in asa fel incat sa fie bine. Si nu mai vreau lacrimi, durere si neputinta.
Mi-am aprins tigara. M-am oprit din plans. Pe dinafara.
Iubito, da, as vrea sa facem, nu sa faci si sa fac. Sa putem fi. Si, asa cum ti-am promis, sa te scap de tine.
Cat mi-as fi dorit sa fii aici, langa mine ! Atat de liniste, de verde si de frunze ingalbenite sau rosiatice...
Te rog, iubito, vine aici. Mirosul este tot mai puternic. Trebuie sa scapam de cele doua rele. E greu, pentru ca, pentru a disparea primul rau, ar trebui sa dispara al doilea. Si invers.
Ce facem ? Nu vreau sa cedam. Merita si meritam. Avem atatea de facut... Fiecare pentru sine, dar si unul pentru altul. Poate ar/va fi greu. Dar merita.
Floarea pe care ai refuzat-o in seara asta a inceput sa paleasca. Mirosul ramane. Inca.
Asteptnb.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 5 Oct 2005, 07:13 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



han.gif Noapte buna si nu numai atit chiar su buna dimineata iti doresc sa ai parte de la iubita ta toata viata si sa fii cloud9.gif


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 6 June 2024 - 02:10 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman