HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Insemnari Pe Un Html: Menthoru'
Mihai
mesaj 4 Sep 2003, 01:39 PM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Un gand, o idee, un cuvant ... ale Menthorului vor putea fi citite aici.
Lectura placuta! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 4 Sep 2003, 02:08 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Un start obositor

Cu mintea contorsionata de oboseala ultimelor 2 nopti nedormite, ma retrag in scaunul de la birou. Imi asez picioarele pe birou, iau tastatura in brate si scriu. Ce scriu? Nu stiu sigur nici eu, polemici cu Catalin despre Dumnezeu si Satana, un versus in cuvinte cu Cameron, o recomandare de local, un vers ...

Astept cu mare interes aparitia unei persoane pe forum. Ahh... e ora 15:00 si pic de somn. Nu mai sunt foarte lucid asa ca ma opresc aici. Am atatea de spus si totusi nu-mi vine nici macar un lucru din ele in cap la momentul acesta.
Revin ...


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 6 Sep 2003, 02:33 PM
Mesaj #3





Guests






Eheeeii, daca ai stii de cate ori mi s-a-ntamplat sa am "atatea de spus" si totusi sa nu-mi vina nimic in cap!!....
Ce persoana astepti pe forum? Hai ca m-ai facut curioasa biggrin.gif
Scuze ca te-am invadat de la primul mesaj, daca nu vrei sa mai scriu aici, sa-mi zici,ok? Pup iu blush.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 6 Sep 2003, 02:33 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
menthoru'
mesaj 6 Sep 2003, 05:58 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Revenire in fortza

E f###-i sambata si e ora 18:10. La ora asta orice om normal se odiheste sau se distreaza. Orice om normal ... dar nu am avut niciodata pretentia ca sunt normal. Sunt putin dus asta e clar smile.gif.
Drept dovada, la ora asta stau pe Yahoo! Messenger si-mi fac o tona de nervi cu un englezoi cu impresii de programator. Nemernicul, in inconstienta lui mi-a distrus o baza de date la care am lucrat 3 nopti. Uff... gata m-am calmat.

Trebuie sa inceapa meciul (Romania-Luxemburg) iar eu nu am unde sa-l vad.
M-am hotarat sa particip si eu la intalnirea forumistilor. Sper sa fiu available. Ar vrea sa ii cunosc pe unii dintre ei.
Chiar imi place forumul asta.
In ultimele zile mai mult pe forum decat la lucru. smile.gif Not good.

Stau si ma intreb: Oare cand si-or schimba romanii mentalitatea asta de rahat ( ex: Nu facem asta pentru ca ne consta prea mult, chiar daca este de o calitate exceptionala! Preferam sa lucram cu ei pentru ca ne iau de 3 ori mai putin, cu riscul ca peste o saptamana produsul sa se dovedeasca a fi un fiasco total. )

Romanilor!!! M-am saturat sa lucrez pentru straini! M-am saturat ca nemernicii aia sa faca bani pe spatele nostru. De ce sa nu profitam NOI de NOI. Oare suntem atat de MASOCHISTI? Oare nu vedem cat avem de pierdut?

INCA SPER.
Stiti, Andrei Gheorghe, un personaj care mie imi este 100% antipatic, a spus ceva ce mi s-a parut extrem de adevarat. Romania este cel mai bun lucru care li se putea intampla romanilor! O meritam. Si daca nu facem ceva o sa fie mai rau.

MESAJ: WAKE THE F*** UP PEOPLE!!

PS: @ afrodita: esti bine-venita in intimitatea jurnalului meu care dupa cum vezi nu e chiar atat de intim smile.gif.

Raspunsul: O asteptam pe Cynthia. La momentul acela nu vorbisem decat cu ea si cu genicon si mi-a facut o parere extraordinara, mai ales ca ne potrivim supermult la gusturi + sunt baiat deci e normal (sau cel putin ar trebui sa fie_exista exceptii) sa astept o fata biggrin.gif.

Poti lasa oricand impresii despre inscrisurile mele aici. Pup-iu 2 19.gif



--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 6 Sep 2003, 06:12 PM
Mesaj #5





Guests






Orice om normal? Pai deh, dupa cum vezi nici eu nu sunt normala, la ora asta tot pe net...Cu un sictir existential fantastic, dar pe net...Asteptand cu messengerul deschis, doar-doar o intra careva, adik acel cineva pe care tot il astept, cu hanul deschis, doar-doar o mai posta careva ceva si eu repede-repede sa-i raspund si tot asa...Cu o groaza de treburi care ma asteapta, da', mai da-le dreq, sa ma astepte, ca de treaba sunt satula...Al meu e afara cu prietenii lui...Eu, pe net, cu prietenii de pe net...Mai bine zis asteptand prietenii de pe net, gandindu-ma ce dracu' o avea fasolea si mancarica de cartofi de nu-s mancaruri, gandindu-ma cand naiba voi mai apuca si eu distractiile de care mi-e dor si visand la una-alta, unii-altii...
Ma bucur ca nu te incurc si ma bucur ca am cu cine ma conversa....
Cat despre mentalitatea noastra, dragul meu, avem foarte mult de asteptat...Momentan ne cam batem cu morile de vant, noi si cu Don Quichote(asa se scrie?? )...
Anyway, cred ca am aberat destul...Ma bucur ca ti-e draga Cynthia si mie mi-e...Plus ca nici Genicon nu e de lepadat, insa e normal sa nu-l astepti pe el laugh.gif De fapt,ce tot dracu' scriu? Ce e normal si ce nu?? Ca eu una sigur nu-s normala laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 8 Sep 2003, 11:37 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Poema rozelor ce mor

Sunt roze-n gradini, sunt roze ce mor
Petalele lor se-nalta si zbor
Sau cad ofilite pe lutul uscat
Sunt roze-n gradini ce mor neincetat

Sunt roze-n gradini si timpul lor trece
Gonite sunt toate de vremea cea rece
Petalele lor fac covor pe pamant
Sunt roze-n gradini ce zboara in vant

Sunt roze-n gradini, de-un rosu bolnav
Petalele cad pe trupul firav
Strivite, uscate de ceasul tarziu
Sunt roze-n gradini pe lut cenusiu

Sunt roze-n gradini, sunt roze uitate
Uitate de secole-s rozele toate
Traiesc doar povesti cu roze de-amor
Sunt roze-n gradini, sunt roze ce mor


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 8 Sep 2003, 11:44 PM
Mesaj #7


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Imi aduce aminte de Macedonski si ale sale Rondeluri.
Frumos, frumos...


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decât o zi fadă, mai bine obscuritatea decât o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 8 Sep 2003, 11:50 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



sunt un simbolist da. iar la noi nu am reusit sa citesc poezie simbolista mai buna decat cea a lui bacovia si rondelurile lui macedonski. iata de unde acest rondel...inspirat de macedonski. ma bucur ca mi-ai simtit sursa inspiratiei


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 9 Sep 2003, 12:14 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Tablou de toamna

Toamna isi plimba frunzele-n zbor
Si frunzele par un stol calator
Departe, in zari, incept sa coboare
Nascand zeci, si sute, si mii de covoare

Covor de rugina-n amurgul roscat
Covor de rugina sub ceru-nnorat
Pastelul e rosu, e trist, monoton
Imaginea-nseala ochiul afon

Acest topic a fost editat de menthoru': 9 Sep 2003, 12:15 AM


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 9 Sep 2003, 08:43 AM
Mesaj #10





Guests






Heheee, Macedonski, unul din preferatii mei...Cred ca de asta mi-a si placut mult "Poema rozelor" wink.gif Anyway, nu stiu daca mai e necesar sau nu, dar iti spun ca-mi plac intr-adevar foarte tare poeziile tale!! Si mi-ar place sa le citesc intr-o carte...Te rog mult, cand mai ai timp , daca ai si inspiratie, scrie poezii, cat de multe wink.gif Te pup biggrin.gif 31.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 9 Sep 2003, 11:34 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



dulcika as always

KISS ME KISS ME

Acest topic a fost editat de menthoru': 9 Sep 2003, 01:35 PM


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 9 Sep 2003, 01:33 PM
Mesaj #12





Guests






PAi normal ca sunt dulcica, la cate tone de dulciuri am bagat in mine pana acum ar fi trebuit sa am de 10 ori diabet laugh.gif Anyway, azi sunt un pic mai amara ca din jumatate de cana de cafea 3 sferturi e zatz laugh.gif Se mai intampla rolleyes.gif
Hihi, te mai pup o data ca vad ca-ti place tongue.gif 31.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marky
mesaj 10 Sep 2003, 11:25 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.146
Inscris: 13 May 03
Din: Bukale
Forumist Nr.: 287



Menthore' uite o poezie simbolista.. de care ar trebui sa ti cont biggrin.gif

Blonda, vesela, dragutza,
Noapte, stele, luna plina,
Un licheor, o camarutza,
Sarutari, penicilina.

32.gif

Un special request daca se poate.. poezia compusa de tine cu "Milioane sparg in cazinouri" biggrin.gif


--------------------
Life is a sexually transmitted disease.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 10 Sep 2003, 11:31 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



a trecut mult timp marky .. si aia era doar din inertie ... mi-am jurat sa nu mai fac prostii!!!


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 10 Sep 2003, 11:46 AM
Mesaj #15





Guests






Oooo, Marky, bine ai revenit printre noi...31.gif ca mi-era dor de tine biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 10 Sep 2003, 09:32 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



URLUUUUUUUUUUUUUUU

CUUUUUUUM? UNDE ESTE STIMATE ALEX AKA DUMNEZEUL CU CARE TA BATI IN PIEPT? IN SUFLETELE CELOR 23 DE MILIOANE DE ROMANI VADUVITI DE CEL MAI FRUMOS CADOU? IN SUFLETUL MEU? RASPUNDE-MI DACA AI CUM!!!

CUM ESTE POSIBIL CA O C**** A ARBITRAJULUI MONDIAL SA UCIDA SPERANTELE UNEI NATIUNI INTREGI? UNDE ESTE DREPTATEA DRAGI ROMANI? NU PLANGETI! OARE MILENIILE PE CARE POPORUL NOSTRU LE ARE IN SPATE NU NE-AU INVATAT INCA MARELE ADEVAR:
NU SUNTEM DORITI, SUNTEM PREA BUNI.

INCA NU POT INTELEGE CE SE INTAMPLA? CUM DE LE ESTE PERMISA ACEASTA MARSEVIE ATAT DE VOALATA, ATAT DE PE FATA.

ATATA TIMP CAT AM SANGE IN VINE ACESTE VA FI SANGE DE ROMAN. VOI IUBI ACEASTA TARA SI VOI SUFERI PENTRU EA. MERITA. ORICE ATI SPUNE VOI. MERITA. POATE CA NU AU VALOARE CUVINTELE MARI. POATE NICI NU STIU DACA AM CARE CINE SA INALT ACEASTA RUGA, DACA NU E RUGA, E BLESTEM

JAVRA DE ARBITRU,

ITI DORESC SA NU MAI APUCI SA MAI ARBITREZI UN MECI. ITI DORESC SA NU TE MAI POTI BUCURA DE ZAMBETUL FAMILIE TALE.


UN ROMAN IN DOLIU, menthoru'

HAI ROMANIA

Acest topic a fost editat de menthoru': 10 Sep 2003, 09:34 PM


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cameron
mesaj 10 Sep 2003, 09:41 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.407
Inscris: 4 August 03
Forumist Nr.: 542



Groaznic ce s-a intamplat. Nu se poate spune in cuvinte.. Marsavie e prea putin.
La un curs de economie un prof a spus ceva ce nu am inteles,..sau nu voiam sa inteleg. "Europa nu ne vrea. Nu existam pentru ei. Ne vor accepta poate in UE pt teritoriul si geografia noastra. Schimburile economice le fac intre ei 99%. Nici nu ii intereseaza daca pierim sau nu."
In seara asta am primit o dovada ca ce a spus e adevarat. Vor sa castige cu orice pret. Chiar prin furt.
Si totusi..dupa sfarsitul meciului..bulevardul rasuna de strigate " RO-MA-NIAA!! RO-MA-NIA!!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 10 Sep 2003, 09:43 PM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



pt. cine simte ca mine in aceste momente:
VA IUBESC CA SUNTETI ROMANI.


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Valheru
mesaj 10 Sep 2003, 09:49 PM
Mesaj #19


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 554
Inscris: 7 September 03
Din: Bucharest
Forumist Nr.: 724



nu pot sa zic decat : 24.gif 50.gif 50.gif 50.gif


--------------------
Adevarul manuit cu pricepere este cea mai buna minciuna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 10 Sep 2003, 10:16 PM
Mesaj #20


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



...

Acest topic a fost editat de Catalin: 10 Sep 2003, 10:26 PM


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 10 Sep 2003, 10:18 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



catalin. in primul rand daca ma dezaprobi fa-o in alta pare. daca ma jignesti mai bine nu o face. nu vreau sa mai vad posturi ale tale in JURNALUL MEU.


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marky
mesaj 10 Sep 2003, 11:30 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.146
Inscris: 13 May 03
Din: Bukale
Forumist Nr.: 287



Lasand la o parte aranjamentele din fotbalul international si coruptia din conducere... ma intreb .. cum poti .. ca OM.. sa-ti bati joc de o tara intreaga si de munca unor sportivi de performanta.. unde este morala.. cum de mai poate dormi noaptea acel nemernic?


--------------------
Life is a sexually transmitted disease.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 11 Sep 2003, 01:39 PM
Mesaj #23





Guests






Sunt de acord cu tine Menthore, e o javra...Daca as putea l-as sfasia 24.gif 50.gif 24.gif 50.gif 24.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 11 Sep 2003, 01:59 PM
Mesaj #24


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Mda... voiam sa scriu in jurnalul meu, dar vad ca aici s-a strans Romania indoliata. Mai rau ca Hitler Ursu' asta cacacios... a distrus 23 000 000... rusine sa ii fie...

Si nu pot decat sa imi amintesc cum, inainte de meci, inainte de a pleca, eram la mine acasa cu prietenii mei. Luasem special pentru aceasta ocazie Nicolae Furdui Iancu - Noi suntem Romani. Nu radeti... poate parea ciudat, dar nu stiti cum te inalta o astfel de melodie in asemenea momente. A fost pur si simplu inaltator. Am scos boxele pe balcon, am dat la maxim si am ramas toata melodia afara, toti. Trecea lume, jos, si aplauda. Am plecat spre localul in care am vazut meciul cantand "Noi suntem romani".... Urat ca a trebuit o **** de arbitru sa ne arate ca noi putem fi cat vrem romani, daca el e un tampit. Asa cum am mai zis - pana in minutul 86 plangeam de fericire. In 95 era jale. Am urlat. De geaba... Am uralt. In zadar. Toata lumea urla... de geaba... Romaniei i-au fost taiate aripile din nou. Pana cand????????????????????


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 13 Sep 2003, 12:45 AM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Back once more

"Am stat si-am meditat un pic pe bara
Acum sunt mai ghidush, si ca odinioara
Dau pace..." Hanului

N-am prea multe de scris, nici prea multe de zis
Ma simt bine, produc rime si duc o viata de vis
Din cartea de pe noptiera citez una bucata:
"Septembrie 2003 ... ERATA"
Ce carte meseriasa, am terminat-o-ntr-o secunda
E plina de-ntelesuri ce minte iti inunda
Si iti afunda, gandirea intr-un perpetuum BLACK
Sunt menthoru', va pup, I'm back on the track

Over and out!


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 13 Sep 2003, 02:15 PM
Mesaj #26





Guests






"Sunt menthoru', va pup, I'm back on the track"--Hehe si eu te pup 30.gif biggrin.gif 31.gif Bine ai revenit biggrin.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 22 Feb 2004, 02:41 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Atata timp...

Cat a trecut oare? Mi-era dor de Han, de oamenii de aici. Mi-era dor de unele vremuri. Mi-e dor de intalniri de genul celei din Mat Sports. Oare cei ce trag la Han nu mai sunt cum erau?
Ce m-a facut sa revin dupa atata timp la Han?
Imi lipsea entuziasmul Afroditei. Imi lipsea agitatia lui Genicon. Ei mi-au fost mereu cei mai dragi clienti ai Hanului. Toti imi sunteti dragi insa ei m-au facut sa nu plec de la Han. Ei m-au tinut aici. Va salut prieteni.
Afrodita, sweety. Nu lasa Hanu' fara abundenta mesajelor tale. Creezi dependenta. sorry.gif


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nefertiti-old
mesaj 22 Feb 2004, 02:58 PM
Mesaj #28


Coffee woman
******

Grup: Membri
Mesaje: 8.981
Inscris: 7 September 03
Din: Timisoara
Forumist Nr.: 721



Hmmm, chiar zilele trecute ma intrebam de ce tocmai tu ai abandonat Hanul. Bine ai revenit! mwah1.gif


--------------------
"Libertatea de a respinge e singura libertate." (Salman Rushdie)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 22 Feb 2004, 02:59 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Multumesc Nefertiti. Feels good to be back!


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 23 Feb 2004, 01:45 AM
Mesaj #30





Guests






Hahaaa rofl.gif Io creez dependenta? Hanul in sine creeaza,mamicule, voia buna, vinul fiert, nu eu smile.gif Eu, sunt un umil calator smile.gif Ce mai poposesc pe aici, caci ale naibii drumuri, tot in fata Hanului se sfarsesc biggrin.gif Wellcome back mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 28 Feb 2004, 12:00 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Sunt fericit ca in sfarsit am reusit sa-mi pun cap la cap site-ul personal. Am reusit sa strang cateva piese la care am lucrat de-al lungul timpului si pe care le consider mai reusite. Nu stiu exact ce vreau sa fac cu site-ul asta. Poate doar sa fie acolo, cine vrea sa asculte, sa asculte. Nu cred ca am avut vreodata intentia sa devin vreun mare artist, o fac ca un hobby. Anyway. Daca cineva de aici are curiozitatea sa asculte vreo piesa va spun de pe acum ca toate sunt electronice, sunt realizate pe calculator si in mare se incadreaza in aria breakbeat - drum and bass. Exista si cateva piese trance, hard trance. Nu pot decat sa va spun auditie placuta daca le veti asculta.

Site-ul il gasiti la adresa asta: http://phonikray.has.it
In ciuda adresei este hostat pe un server romanesc deci merge bine.

Am lansat si un sondaj pe Han in ceea ce priveste piesele mele. Il gasiti aici:
http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...wtopic=2808&hl=

Acest topic a fost editat de menthoru': 28 Feb 2004, 12:22 PM


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 9 Mar 2004, 04:18 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Ce zi oribila ... de cand nu am mai scris ceva ... ieri am scris din nou ... in sfarsit ... mi-era dor de rime ... de versuri. Am luat si o decizie. De acum incolo nu voi mai posta aici decat versuri. Si incep...

Nimic nou

Ma rog, ma rog incet la cer
Iar pe icoana vad o lacrima de sange
Incerc sa rup imensul lant de fier
Care incetul cu incetul se tot stringe

Si simt cum mor…

O blasfemie ucigasa e cantata-n cor
Se face-orice in numele lui Dumnezeu
Patrunsi de-al avutiei mare-amor
Se zbat toti in noroi si nu-i mai vreu

Si simt cu mor…

Vor spune: “Doar noi stim ce-i bine si ce-i rau!
Tu nu ai dreptul sa gandesti sau chiar sa speri!
Tu ingrijeste-te de ce-i al tau!”
Si astfel totul e la fel ca ieri

Si simt cum mor…


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 9 Mar 2004, 05:03 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Amurg de toamna

Amurg de toamna-ntunecat
Cu ceru-i gri si corbi in zbor
Cu vantu-i care-mpinge-un nor
Cu frunzele plutind usor pe inserat

Amurg de toamna-ntunecat
Cu ploaie grea, sinistra, rece
Ce cade neincetat si nu mai trece
Precum potopul, vrea sa-nece-un tarm uscat

Amurg de toamna-ntunecat
Pe campul gol doi corbi apar
Se-aseaza amandoi pe plopul solitar
Si-ncep sa croncane cu glas amar pe innoptat

Amurg de toamna-ntunecat
Lumina cenusie a apus
O zi uda si putreda s-a dus
Iar gandul nostru zboara tot mai sus…

…spre cerul devastat


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 10 Mar 2004, 12:15 AM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Zbor printre stele

Stele se-aprind din nou sus pe cer
Nu-i pata de nor, nu-i sunet de zbor
Natura tace si sunt mai usor
Sa plutesc peste toate eu sper

Stelele-al lor spatiu il cer
Cand stele se nasc, oamenii mor
Si stele se-aprind din nou sus pe cer
Nu-i pata de nor, nu-i sunet de zbor

Nu-mi pasa c-am aripi de fier
Natura e moarta si zbor
Pasesc sublim de pe nor pe nor
Ii vad pe Rubens, Goethe, Homer
Ca stele se-aprind din nou sus pe cer


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menthoru'
mesaj 10 Mar 2004, 12:17 AM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 1.033
Inscris: 3 September 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 706



Singur iar…

Sunt singur pe strada pustie
Sunt singur si ora-i tarzie
Sunt singur si vantul adie
Sunt singur si nimeni nu stie

... daca citesti asta ... pentru tine e ... da.


--------------------
I have given it much thought / It seems, disaster must come / At best, only postponed / Shaolin Kung-Fu to survive / Must now be taught to more young men / We must expand, get more pupils / So that the knowledge will spread
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 April 2024 - 02:42 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman