HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

46 Pagini V  « < 44 45 46  
Reply to this topicStart new topic
> U.s.a. Politica Noului Presedinte B.h. Obama, Discutii despre politica americana sub administratia Obama
Marduk
mesaj 19 Jan 2016, 06:00 PM
Mesaj #1576


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



wacko.gif unsure.gif blink.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 9 Mar 2016, 09:06 PM
Mesaj #1577


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Mexic-ul vrea sa ridice un zid īnspre Texas, daca Trump va ajunge presedinte.
Asta e gāndita īmpotriva milioanelor de Texas Rangers, care au īnvatat smecheriile lui McGyver cum sa dizolvi cu o guma de mestecat si o prastie zidul chinez.

Ca atare, mexicanii se pisa deja din Guadalajara pe reteua electrica de US sa-i slabeasca pe cei din Washington, Quantico, etc, si prin permisia lui Quetzalcoatl cu nevasta-sa Chocolatl īsi dau drumul si pe Langley.

Experti romāni de la Universitatea "Tequila Forever" spun ca e un pericol mare, ca si cum pocnitoarea unui pusti din Turgiulesti, jud Covasnicia, cānd a pleznit-o si toti fluturii din Canada au luat-o īspre Mexic, fara sa zica ca e era sete de femele.

Acest topic a fost editat de Cla: 9 Mar 2016, 09:22 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 9 Mar 2016, 09:24 PM
Mesaj #1578


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Apropos Trump:
Deja se gāndeste care arma e mai buna si care calibru e mai bun. Remember, JFK.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 9 Mar 2016, 09:24 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 10 Mar 2016, 10:48 AM
Mesaj #1579


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Ce zici, cum ar arata USA daca Trump ar castiga alegerile?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 10 Mar 2016, 01:21 PM
Mesaj #1580


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Nu stiu, Marduk, ei au o alegere dintre democrati si republicani, alte partide nu exista, deci americanul alege cine-i taie capul.

Toate tesele se īnteseaza prin Washington, noi nici n-avem habar ce se īntāmpla, dar e important pentru economia globala.
Lui establishment din Wasington si īn propriul partid (Republicanii) le merge curul, pentru ca nu-l pot stopa pe Trump.

El zice ce nu a zis nimeni, si nimereste exact unde doare. Daca stii ce e īn Detroit, stii despre ce e vorba.

Daca Hellary va cāstiga alegerile, fiti pregatiti de un nou razboi, CIA stie cum se-nvārt lucrurile, la fel ca odinioara cu Condoleeza.

Trump se gāndeste la America, Hellary vrea tot globul.

Trump e un cutit īn coastele Washingtonului pentru ca are destui bani sa fie independent de toata gasca aia, si tocmai asta īi enerveaza pe astia, ca au mult de pierdut.

Deci: Dupa cum de pe vremuri : īl cumparam.

Numai ca asta nu merge cu Trump, cum sa cumperi un miliardar... tocmai asta e bārna īn ochi, deci īl vom asasina, asa ca sa nu stie nimeni nimic, e un accident tragic, de vazut la CNN.

Apropos CNN, jurnalisti de prima spita... sa credem. Habar n-au de geografie si fetele citesc de pe Teleprompter orice prostii.
Cum de exemplu, Australia a īnchis granita cu Slovenia.



La fel ca Ukraina ar fi īn Pakistan




Nici nu te miri ca soldatii americani veniti din Middlewest habar n-au despre ce e vorba, dar stiu de bombe, cica aruncate pe teroristi, hi 5.

Crede-ma, urmatorul razboi va fi īmpotriva Coreei de Nord, (Bonjour Madame Hellary) nu conteaza de ce. E aproape de China, CIA gaseste ceva pretexte pe care le-a inventat.
Se va bolborosi ceva de democratia adusa din America. Gāndesteti-va la mine, va fi tot o minciuna gigantica, buna pentru Pentagon sdi buna pentru trafic de armament.
Ach da, si niste droguri pe lānga, ca īn Afghanistan cu Opium, Heroina.

Acest topic a fost editat de Cla: 10 Mar 2016, 02:04 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 5 May 2016, 10:23 AM
Mesaj #1581


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Cine-l opreste pe Trump? D.T. va fi desemnat de catre republicani, care n-au alta solutie, caz in care D.T. se va infrunta pentru un mandat prezidential cu Hillary Clinton. Eu cred ca suntem in preajma unei mari schimbari in politica USA, in politica internationala in cazul in care americanii il vor alege pe D.T. Ascensiunea sa politica dovedeste deja ca ceva se intampla cu alegatorii americani, dar in acelasi timp spune multe si despre mandatul lui B.H. Obama, despre democratia din USA.

Acest topic a fost editat de Marduk: 5 May 2016, 10:24 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 5 May 2016, 04:28 PM
Mesaj #1582


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Trump nu trebuie fi oprit, e singurul independent.

Daca Hellary va cāstiga alegerile, se vor naste razboaie noi.

Acest topic a fost editat de Cla: 5 May 2016, 04:30 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Jun 2016, 11:38 AM
Mesaj #1583


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am aflat din presa despre atacul armat din USA, pus la cale de un scelerat, admirator al Daesh. USA, UE democratiile occidentale in general se vor confrunta in viitor din ce in ce mai mult cu astfel de situatii, venite din partea propriilor cetateni, educati de sistemele de invatamant occidentale, dar neintegrati in societatile respective. Terorismul mizeza pe acesti nemultumiti, din cate stiu in USA exista o comunitate destul de mare de afro-americani trecuti la islamism, profund nemultumiti de valorile democratiei americane. Nu trebuie uitat ce s-a intamplat cand populatia afro-americana si-a unit efortul in a protesta impotriva status quo-lui democratiei americane. Episoade ca cele din anii '60 ("Black Panther Party"), evenimentele ce au avut loc in timpul marilor pene de curent electric, a uciderii unor afro-americani de catre politie etc. pot sa fie mai distructive, datorita sprijinului islamismului radical. Civilizatia asa cum o cunoastem este pe cale sa se schimbe datorita islamismului radical, al radicalizarii tinerilor musulmani "scoliti" de imami radicali, iar in vartejul acestor schimbari USA pare sa devina o tinta predilecta a islamului radical, datorita abundentei de arme existente in aceasta tara la indemna oricui.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 13 Jun 2016, 03:17 PM
Mesaj #1584


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



"de valorile democratiei americane" Care-s astea, Marduk ? Razboaie ? La asa ceva se pricep.

Acest topic a fost editat de Cla: 13 Jun 2016, 03:19 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 9 Jul 2016, 10:07 AM
Mesaj #1585


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Un alt atac armat care spulbera mitul democratiei americane. De data asta atacatorul nu este islamist radical, este un afro american, fost militar al USA, nemultumit de atitudinea albilor fata de populatia afro americana. Nu stiu care este procentul musulmanilor afro americani, dar nu vreau sa-mi imaginez ce-ar insemna pentru USA o crestere a acestora, pe fondul nemultumilor generate de arogantele si rasismele dintre cele doua rase, caucazieni si afro americani. USA se poate prabusi sau diviza pur si simplu, in urma acestor gen de actiuni, chiar daca sunt unii care inca mai cred in coabitarea dintre albi si afro americani, exista atata URA si lipsa de RESPECT intre cele doua rase incat cu greu s-ar ajunge la o solutie in cazul unui conflict generalizat.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 28 Sep 2016, 03:21 PM
Mesaj #1586


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



In ultimul moment, inaintea alegerilor, un subiect fierbinte agita politica USA. Unii zic ca B.H. Obama ar fi impotriva mentinerii dreptului USA de a da prima lovitura atomica, celor care incalca interesele USA, o rezolutie ONU, o lege internationala, sau cine stie ce un tabu. Curios este de ce vor unii politicieni americani sa prezerve acest drept al USA! de ce n-ar putea sa aiba acest drept India? adica indienii sunt mai prosti, nu vad in perspectiva etc. De ce vrea USA sa-si pastreze acest atu atomic, de prim lovitor al disparitiei acestei specii? parca am asista la un meci de baseball, cine loveste primul mai repede si mai puternic!!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 9 Oct 2016, 12:43 AM
Mesaj #1587


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Demult deja am zis ca americanii joaca un rol pervers cu toata lumea.
Azi, se joaca "de-a razboiul" prin Siria. S-au īnjosit īn asa hal ca bombardeaza oamenii cu avioane fiind vopsite ca cele rusesti, pāna si cu steaua ruseasca.
Aici vedeti F/A-18 Hornet modificate prin culori, ca sa arate ca avioane rusesti.





...si asta numai sa-i atāte pe "partenerii" NATO, ca oricum generalii din Washington vor un razboi cu Rusia, dar nu pe teritoriul lor, ci afara, prin Europa.
Si asa se face ca un criminal (Obama) primeste Premiul Nobel pentru Pace. Si ailalta criminala, Hellary, are sanse sa devina Presedinte.
Asta īnseamna mai multe razboaie pe lume.

Sa nu uitam ca si Yassir Arafat l-a primit. (Premiul Nobel pentru Pace, ce cinic !! Cred ca Alfred Nobel s-ar īntoarce īn groapa de rusine...)

Si versiunea originala ruseasca, Suchoi sau Mig 5 (nu ma pricep prea bine cu avioanele rusesti)



Acest topic a fost editat de Cla: 9 Oct 2016, 01:18 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 9 Oct 2016, 08:51 AM
Mesaj #1588


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(Marduk @ 13 Jun 2016, 12:38 PM) *
Am aflat din presa despre atacul armat din USA, pus la cale de un scelerat, admirator al Daesh.

Exista si alte puncte de vedere referitoare la acest sinistru personaj.

QUOTE
'Omar Mateen was gay': Orlando terrorist pursued a relationship with male classmate, was a regular at gay bars including Pulse for the past decade, and used hookup apps like Grindr to meet men

It emerged that Omar Mateen's former-wife said he had 'gay tendencies' and a former classmate said the mass murderer asked him out in 2006

'He's a homosexual and he was trying to pick up men,' said Jim Van Horn, who had talked to Mateen at Pulse before

Mateen had been visiting gay clubs in the Florida area for the past decade and had no issue dancing with other men at the venues

Kevin West and Cord Cedeno both said that Mateen contacted them on gay hookup apps and Cedeno blocked him because he was 'creepy'

These new developments have investigators investigating whether Mateen's shame over his sexuality may have motivated the attack

His own father said in a Facebook video posted on Monday that 'homosexuals will be punished by God'

See more news on the Orlando gunman as his ex-wife says he was gay


Citeste si aici wink.gif


--------------------
*_*_*

Pierdut Ʈn Geometria Uitării
CăutĆ¢nd Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 9 Oct 2016, 12:27 PM
Mesaj #1589


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



...si asa se īntāmpla ca mor oameni nevinovati, numai ca altii sunt bolnavi la cap... sad.gif

Dar ca sa revin la avioanele vopsite: Asta nu e prima operatiune prin Steag fals.
La 8 Iunie 1967 a bombardat Israel USS Liberty cu avioane care aratau a fi egiptene.
Au sperat ca americanii arunca o bomba atomica asupra Cairo. (era asa-numitul Razboi de sase zile)
Īn ultima secunda a venit din Washington un ordin de retragere, avioanele deja erau īn zbor pe Mediterana...
Mai tārziu s-a musamalizat treaba, oficial s-a zis ca israelienii "au confundat" nava, "crezānd" ca este una egipteana... cine crede asta, traiasca-n pace. spoton.gif

Si, @ Marduk: Ai descris-o bine asta cu India si Pakistan, demult deja se iau la rost despre Kashmir.
Si la fel demult Israel ameninta Iranul. De ce nu odata o bomba asupra Tel Aviv? Pentru ca atātatorii stau īn New York si īn Golful Persic. Sefii lui Netanjahu.
Asta doar ar fi un pretext binevenit pentru americani sa declanseze un nou razboi, vāndut prin CNN ca iranienii totusi fac parte din "The Axxis of Evil".
La fel ca Coreea de Nord, vai de capu' lor... bine ca au bani pentru bombe, dar nu destul orez pentru oameni.

Ieri am vazut un reportaj despre Coreea de Nord, īnscenat de ei.
Si am vazut ce excelent le merge lor prin comunism, a fost filmata o familie si s-au falit ca prin grija "Generalului Ultim" au si un frigider.
Din cauza "celui mai iubit fiu al poporului", de parca am mai auzit asta.
Penibil a fost cānd reporterul a adus copilului o banana ca sa arate ce bine le merge.
Saracul al mic nici n-a stiut cum se deschide si cu ce se manānca... sad.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 9 Oct 2016, 01:43 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Oct 2016, 11:04 PM
Mesaj #1590


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Na America, esti pregatita dintre mocirla si noroi ? rofl.gif

Hai na: Ia-o precum e


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 16 Oct 2016, 11:40 PM
Mesaj #1591


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Si hai, cine credeti ca cāstiga alegerile americane ?
Credeti chiar ca Hellary sau Trump ?

Nuu.. Big Money cāstiga, adica Hellary. Hellary e doar dintii din toata catastrofa aia.
Dupa cum am spus mai demult, asteptati-va la mai multe razboaie.
Vor īncepe (iarasi) cu niste teroristi, Patriot Act, Al Qaida, IS samd...

Lumea e prea proasta sa vada ca toate sunt reglate de Washington si se da vina pe rusi.
Singurul pe care īl avem deoparte, e Putin.

Sper ca nu-i sara tandara, ca atunci... Bussi si adio

Apropos, se īntālneste Terra cu o alta planeta.
Zice ailalta: - Boah, cum arati azi, esti bolnava ?
- Na, am Oameni...
- Ah, asta trece... ai trecut si peste dinozauri. Hai la un praf intergalactic. smile.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 16 Oct 2016, 11:52 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 17 Oct 2016, 10:20 PM
Mesaj #1592


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ieri s-a trezit Obama.

De ce ? Mai are ceva bani la niste miliardari de platit, ca doar īl scarpina pe undeva.
Si orice e de vorba, el o sterge si rusii-s de vina.
Nu (sau da) va fie frica, a pregatit-o pe Hellary.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 18 Oct 2016, 12:15 AM
Mesaj #1593


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Obama nu se astāmpara. Mai are niste zile pāna ce nu mai e presedinte, asa ca a dat ordinul sa se taie Julian Assange de Internet. Scurt.
Ar fi ceva īn brānza īmpotriva lui Hellary, ce nu le-ar mirosi bine "Democraticilor".
'Tu-i mama ma-si, politica e o cu.rva.

Acest topic a fost editat de Cla: 18 Oct 2016, 12:16 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 18 Oct 2016, 10:17 AM
Mesaj #1594


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Asta trebuie s-o savurezi...
https://akahnnyc.blogspot.de/2016/10/the-ti...illary.html?m=1

smile.gif Cla

* a fost acum multi ani cānd am zis ca Hugo Chavez a fost atacat de CIA, dar nimeni nu m-a crezut.
Era vorba despre resurse petroliere, de fapt, ce vrea America ? Petrol.

Si va zic īnca una: De ce se deschide asa deocamdata Cuba spre americani ?
Pe naiba democratie.
Americanii au gasit spre Cuba o gramada de "Oil", si daca fac cu Cuba "jumi-juma" tot mai ramān niste miliarde de dolari.

Cum se zice ? Interesul poarta fesul.
Gāndeste-te daca māine te duci la Benzinarie, platesti pentru ceva kilometri sau pentru niste magnati din Texas ?
Si cāt din pretul benzinei mai manānca statul ?
De fapt, suntem sclavi. Cine poate sa existe fara ulei ? Nici n-am avea lumina sau frigider. Masini? pahh !!
Nici macar apa, unde poti sa te speli pe dinti sau sa-ti faci o supa frusty.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 18 Oct 2016, 11:17 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 Oct 2016, 12:01 AM
Mesaj #1595


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ieri s-au īntrebat studentii de la Universtatea Harvard pe cine ar alege ca Presedinte si de ce.
Eu am crezut ca-s oameni destepti.
Rezultatul a fost: O votam pe Hillary.
- De ce ?
- Pentru ca e femeie, trebuie sa se schimbe ceva īn tara asta.

Si uite asa se duce lumea de rāpa... multe felicitari !! si Felis Navidad.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 19 Oct 2016, 11:20 PM
Mesaj #1596


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Astia stālpi de inteligenta sunt alegatorii lui Hellary rofl.gif

.


Acest topic a fost editat de Cla: 19 Oct 2016, 11:22 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 25 Oct 2016, 08:16 PM
Mesaj #1597


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Asta e pentru voi, am bagat-o pe google translate:

https://translate.google.de/translate?sl=de...&edit-text=

..deci stiti ce ne asteapta...

Acest topic a fost editat de Cla: 25 Oct 2016, 08:17 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 26 Oct 2016, 10:28 AM
Mesaj #1598


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



O pun la Politica pentru ca ne apartine tuturor pe Planeta

Un ramas- bun


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 26 Oct 2016, 10:35 AM
Mesaj #1599


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



El macar a facut ceva. Noi ce facem ? Ne cacam īn pantaloni asteptānd ca Bruxelles sa rezolve problema.
Nu-i asa īn politica de azi ? Mergem la Bruxelles, facem un pic de Wellness, ceva curve si na, bolborosim ceva la TV pentru prostime, daca ne permite timpul de a numara bani.
Pun pariu ca multi nu stiu ce e verbul "A fi"
Eu nu vorbesc despre romāni, Doamne Fereste, ci de tembeli la fel.
Si ce face Wallonia ? Singura regiune care a zis NU la CARE.
De ce ? Ca celelalte se comporta ca oile si-si mai si aleg macelarul.
La fel ca īn America la 8 Noiembrie, oile merg la alegeri care li se taie gātul, si mai si dau bani pentru asta.

HALAL Democratie. Sau e interzis sa zici Halal ?? Esti asteptat de camere de luat vederi ? Unde e FBI, CIA, NSA...

Nu-i pervers ? Toti americanii sunt niste paranoici, prin orice stuf vad vreun terorist.
Tocmai ceea ce au creat ei, teroristii.

La noi pe vremuri, erau Haiduci. Prin Anglia - Robin Hood

Haiduci


Unde-s ? Īn Bruxelles cu burtile pline si p.ula goala ? spoton.gif

Acest topic a fost editat de Cla: 26 Oct 2016, 11:09 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 26 Oct 2016, 09:44 PM
Mesaj #1600


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Asta mai e normal ?

https://translate.google.de/translate?sl=de...xt=&act=url


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 30 Dec 2016, 07:07 PM
Mesaj #1601


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Obama se compoarta ca un copil de gradinita caruia i-a fost luata mingea, si se face de rusine.
Bine ca Putin nu se revanseaza si nu face nimic la fel. Asta chiar ca e o palma pt Obama spoton.gif
Oricum peste vreo 2 saptamāni, Trump va pune retours hotarārile lui Obama, abia astept si o sa rād... devil.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 31 Dec 2016, 01:16 PM
Mesaj #1602


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



In timp ce USA pierde initiativa in OM, H.B. Obama expulzeaza diplomati rusi din cauza interventiei rusesti in alegerile din USA. Daca exista probe in acest sens ar fi bine ca administratia Obama sa le prezinte publicului azi, nu peste 50 de ani. De cealalta parte Putin nu pare sa fie de acord cu masuri similare. Sa vedem ce mutare va face D.T. in acest caz!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 31 Dec 2016, 02:13 PM
Mesaj #1603


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Chestia e ca nu au dovezi, e un rahat īn ploaie, ca deobicei inscenat de CIA
Numai ca de-asta data, Obama e prostu. Nu stiu daca tocmai asa si-a īnchipuit decesul, dar el nu a vrut-o altcumva.
Putea sa plece cu capul sus. Va ramāne īn istorie ca un idiot al Democratilor din America, care a comandat Drohne

Acest topic a fost editat de Cla: 1 Jan 2017, 05:30 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Jan 2017, 07:34 AM
Mesaj #1604


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Ar fi cazu sa o stearga, Obama, baga degeaba paie pe foc. Pe focul lui!! Sau ce foc se vede din Rusia? Nimic.
Americanii n-au invatat nimic din istorie, si asta le rupe cāndva gātul, asa de 1inchipuiti ce sunt.
The Grand Nation are mai multe probleme inside, decāt sa se puna cu ursul rusesc, ghici cine va pierde...
Eu sunt bucuros ca e un Vladimir Putin, care garanteaza STABILITATE. Fara el, am avea un haos global.

Acest topic a fost editat de Cla: 2 Jan 2017, 07:56 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 4 Jan 2017, 08:16 AM
Mesaj #1605


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



O sa fie 20 Ianuarie cānd o sa fie presedintele Trump. Dar el deja a reusit īn 2 saptamāni ce n-a reusit Obama īn opt ani.

Poate sa zica ce vrea, de facut n-a facut nimic. Yes, we can !! asa s-a zis



--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 12 Jan 2017, 04:41 PM
Mesaj #1606


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



B.H. Obama si-a plans administratia ce-a lasat USA cu mandria stirbita. Nu sunt filoamerican nici fliorus, cum cred unii, nu sunt nici macar filoeuropean, cu poate ar trebui sa fiu. Sunt roman, un cetatean cu oarece cunostintede istorie, care nu se lasa manipulat de politica corecta, ultraliberalism si in general de politicieni, dar am o credinta nestramutata in "zodia" acestui popor. USA condusa de B.H. Obama s-a lasat manipulata de idealuri nerealiste, pentru starea in care se afla azi civilizatia, al carei reprezentant de prim rang vrea sa fie USA. Lumea este asa cum este, e nevoie de schimbari profunde la nivel individual pentru ca lumea ultraliberala sa devina realitate, as spune ca este nevoie de interventii imorale pentru a transforma indivizii care populeaza azi aceasta planeta, in entitati constiente de unicitatea si unitatea acestei civilizatii, fara nicio legatura religioasa, politica etc. Toti traim pe o planeta super exploatatata de umani, fie ca sunt americani, britanici, olandezi, francezi, rusi sau chinezi, Terra a ajuns la momentul in care dezechilibrul se poate transfoma intr-o noua "stare". Ne putem trezi peste noapte traind pe o noua planeta, ce poate face USA de una singura in acest caz? nimic sau poate doar sa-si salveze o parte din cetatenii sai care vor duce cu ei acelasi mituri, religii, cutume etc. B.H. Obama n-a reusit sa schimbe mai nimic in USA, sa reformeze o natiune profund divizata rasial, desi politica, religia si presa incearca sa ne convinga ca nici vorba de asa ceva. B.H. Obama a fost, urmeaza Don(ald) Trump, un alt "actor" al politicii americana, sa speram ca va fi tot la fel de bun ca si Ron(ald) Reagan.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 14 Jan 2017, 02:56 AM
Mesaj #1607


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Zi-o pe sleau Marduk. Oamenii, Homo Sapiens au ruinat aceasta planeta. Ar fi cazul sa disparem ca dinozaurii, ca natura sa se reculeaga.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 15 Jan 2017, 12:17 PM
Mesaj #1608


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



N-am prea inteles care-i mza cu obamacare dar pare ca politicienilor republicani nu le place acest sistem. Unul din cele mai rasunatoare proiecte ale fostului presedinte B.H. Obama este pe cale de a fi revocat din sistemul american de sanatate. Se va transforma B.H. Obama intr-un presedinte invins de sistem?!


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

46 Pagini V  « < 44 45 46
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 01:15 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman