HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor avānd ca temă principală Politica Externa. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

46 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> U.s.a. Politica Noului Presedinte B.h. Obama, Discutii despre politica americana sub administratia Obama
Marduk
mesaj 22 Jan 2009, 12:00 PM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



"preşedintele american le-a ordonat comandanţilor militari să īşi transfere trupele din Irak către Afganistan"
"primul oficial străin sunat de Barack Obama, īn calitate de preşedinte al Statelor Unite, a fost preşedintele Autorităţii Palestiniene, Mahmoud Abbas" (EVZ)
In acest topic nou propun sa urmarim si sa comentam deciziile luate de noul presedinte american B.H.Obama. Sunt curios cum va evolua acest presedinte pe care multi il considera presedintele mileniului trei. Tanar, modern, educat, trecut prin patimile tineretii, fara pregatire militara, Obama sustinatorul reinvierii visului american.

Acest topic a fost editat de marduk: 22 Jan 2009, 12:12 PM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coconut
mesaj 22 Jan 2009, 08:05 PM
Mesaj #2


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



Ăsta să fi fost motivul pentru care a fost nevoit să spună din nou jurămāntul? Ce oţi vedea voi la Oabama ăsta, habar n-am, eu nu văd decāt un Băsescu de culoare. Un alt maimuţoi cu care CIA a vrut să lase gura căscată fiindcă - chipurile - e democraţie īn State! E un obamanelism globalizat pe pămāntul ăsta!
O să facă exact ce-i dictează alţii să facă, aia o să facă! O să danseze precum i se cāntă!


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Jan 2009, 03:15 AM
Mesaj #3


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Cica Obama s-a pus pe treaba imediat. Vrea sa inchida Guantanamo, cel tarziu peste un an. Si a interzis CIA Waterboarding.
De ce cel tarziu peste un an, nu stiu.
Dar sper ca nu ma dezamageste, pentru ca inceputul sau ca presedinte nu e rau. Deocamdata.

*edit:paranteza: Tocmai ma gandesc la paralela cu Kennedy. Sper ca nu i s-ar īntāmpla ceva, ca om, Doamne fereste.
Ca presedinte cred, daca i s-ar īntāmpla ceva, ar fi dezastru īn US. Razboi civil si rasial.
Asa ca - pazea, KKK, ati belit-o rofl.gif


Acest topic a fost editat de Cla: 23 Jan 2009, 08:41 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 Jan 2009, 03:15 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 23 Jan 2009, 08:32 AM
Mesaj #4


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



QUOTE(coconut @ 22 Jan 2009, 08:05 PM) *
Ce oţi vedea voi la Oabama ăsta, habar n-am, eu nu văd decāt un Băsescu de culoare.


Bingo! Mi-ai luat vorba din taste! rofl.gif Plus ca megasoul siropos de la investire mi-a facut greata, parca ar fi fost Mesia, asa l-au prezentat.


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 23 Jan 2009, 08:35 AM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Da mai, da el nu a promis nimic. Nu a lasat impresia ca ar fi asa ceva. Cred ca e doar bucuria negrilor ca au un presedinte de-al lor amestecata cu teama americanilor de criza economica.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Jan 2009, 08:57 AM
Mesaj #6


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



In ziua de azi e destul sa le spui americanilor ca le faci promisiuni de un "change".
La cāti au ajuns pe strada, te vor alege.
Si se duc pe strada la Washington DC, 2 milioane, cānd īti tii discursul.
Bineinteles ca a fost un show enorm, dar americanii (oamenii de rānd) chiar ca s-au saturat de starea de 8 ani, si-si doresc altceva.
Un pic "ceva mai bun". Asta e peste tot la fel, nici romānul sau germanul nu procedeaza altfel.
Un pic de speranta īn mai bine īsi doreste omu' smile.gif
Eu nu-i condamn pentru asta, chiar ca nu, noi cu totii ne dorim ceva mai bine dupa alegeri.
Ce va fi dup-aia...


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 23 Jan 2009, 09:39 AM
Mesaj #7


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Un show normal pentru momentul respectiv: investirea unui presedinte in Statele Unite.
Discursul foarte bine cantarit, mesajul cum nu se poate mai potrivit.
Ce nu va convine? Ca sunteti romani? Ca nu sunteti americani? Da, de-aia ei sunt America si noi Romania.
Nu si-a arogat statutul de Mesia (doar in mintea deformata a unor ziaristi), lucreaza impreuna cu o echipa, nu capricios ca presedintele vostru poherist. Era cat se poate de firesc sa vina cu un mesaj de incredere.

Seamana ceva din stilul de guvernare american cu cel romanesc? Discursul lor politic are ceva in comun cu al nostru?

Ma asteptam sa comentati masurile economice anuntate in ultima saptamana, echipa de la Casa Alba, expertiza fiecarui membru in domeniul sau, semnificatia alegerii unei persoane sau alta din staful presedintelui american. Nimic de fond insa in discutiile voastre. Ma rog, si presa din Romanica tot de atat este in stare: sa se lege in mod nesarat de lucruri secundare.




--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Jan 2009, 10:00 AM
Mesaj #8


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Andra, staff-ul l-am discutat demult, daca te-ai fi uitat dincolo. Doar nu crezi ca am chef sa ma repet aici.

QUOTE(andra_v)
Nimic de fond insa in discutiile voastre.

Si ce ai tu de spus in afara de ... nimic?

QUOTE
Ma asteptam sa comentati masurile economice anuntate in ultima saptamana, echipa de la Casa Alba, expertiza fiecarui membru in domeniul sau, semnificatia alegerii unei persoane sau alta din staful presedintelui american

Ce-ar fi sa spui si tu ceva despre asta, daca te arde?

Acest topic a fost editat de Cla: 23 Jan 2009, 10:09 AM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Jan 2009, 10:24 AM
Mesaj #9


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



It was just show for the people... ohyeah.gif



--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jan 2009, 11:00 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(andra_v @ 23 Jan 2009, 11:39 AM) *
Un show normal pentru momentul respectiv: investirea unui presedinte in Statele Unite.
Discursul foarte bine cantarit, mesajul cum nu se poate mai potrivit.
Ce nu va convine? Ca sunteti romani? Ca nu sunteti americani? Da, de-aia ei sunt America si noi Romania.
Nu si-a arogat statutul de Mesia (doar in mintea deformata a unor ziaristi), lucreaza impreuna cu o echipa, nu capricios ca presedintele vostru poherist. Era cat se poate de firesc sa vina cu un mesaj de incredere.


Uite citeste asta aici ca sa vezi cat de normal show a fost !

@Cla : in poza aia cu hahaieli i-ar fi placut sa fie si unui "mare lider regional" din Europa wink.gif

Acest topic a fost editat de March: 23 Jan 2009, 11:20 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jan 2009, 11:18 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pe Hussein Obama au inceput deja sa-l irite intrebarile incomode ale ziaristilor !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Jan 2009, 11:19 AM
Mesaj #12


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(March @ 23 Jan 2009, 10:00 AM) *
@Cla : in poza aia cu hahaieli se incadra bine si un "mare lider regional" din Europa wink.gif

Doi, March: Sarkozy si Merkel.


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jan 2009, 11:21 AM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(Cla @ 23 Jan 2009, 01:19 PM) *
Doi, March: Sarkozy si Merkel.

Aia nu hahaiesc si nu sunt nici " lideri regionali" !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Jan 2009, 11:22 AM
Mesaj #14


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Sunt vasali, March...


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Jan 2009, 12:43 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(Cla @ 23 Jan 2009, 10:24 AM) *
It was just show for the people... ohyeah.gif


Nu se distinge bine ce insigna are Obama la reverul hainei. Este steagul libanez? Ce reprezinta steagul ala, daca este un steag?


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 Jan 2009, 12:48 PM
Mesaj #16


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



O alta rasturnare de atitudine fata de "epoca Bush":

"Sunt in continuare hotarat sa apar libertatea femeilor de a alege (in privinta avortului).... Aceasta decizie nu apara numai sanatatea femeilor si libertatea reproducerii, dar simbolizeaza si un principiu mai larg: ca Guvernul nu are dreptul sa se amestece in afacerile de familie private" - Obama thumb_yello.gif



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Jan 2009, 12:48 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(andra_v @ 23 Jan 2009, 09:39 AM) *
Ma asteptam sa comentati masurile economice anuntate in ultima saptamana, echipa de la Casa Alba, expertiza fiecarui membru in domeniul sau, semnificatia alegerii unei persoane sau alta din staful presedintelui american. Nimic de fond insa in discutiile voastre. Ma rog, si presa din Romanica tot de atat este in stare: sa se lege in mod nesarat de lucruri secundare.

Asteptam reactiile la masurile dictate de Obama, deocamdata a facut doua miscari importante in politica externa, parerea mea, de aceea le-am mentionat in deschiderea acestui topic. Daca ai auzit de niste decizii noi demne de a fi urmarite, te rog sa le postezi. Eu am mai auzit ceva in legatura cu pozitia viitoare a USA fata de Iran, dar nimic concret deocamdata.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Jan 2009, 01:22 PM
Mesaj #18


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(marduk @ 23 Jan 2009, 11:43 AM) *
Nu se distinge bine ce insigna are Obama la reverul hainei. Este steagul libanez? Ce reprezinta steagul ala, daca este un steag?

marduk, daca maresti poza, vezi ca e steagul Israelului.



Steagul libanez are un cidru in mijloc. A nu se confunda cu pileala drunk.gif rofl.gif



Acest topic a fost editat de Cla: 23 Jan 2009, 01:39 PM


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 23 Jan 2009, 01:43 PM
Mesaj #19


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE(coconut @ 22 Jan 2009, 08:05 PM) *
Ăsta să fi fost motivul pentru care a fost nevoit să spună din nou jurămāntul? Ce oţi vedea voi la Oabama ăsta, habar n-am, eu nu văd decāt un Băsescu de culoare. Un alt maimuţoi cu care CIA a vrut să lase gura căscată fiindcă - chipurile - e democraţie īn State! E un obamanelism globalizat pe pămāntul ăsta!
O să facă exact ce-i dictează alţii să facă, aia o să facă! O să danseze precum i se cāntă!

Bleah, ai revenit cu aceeasi placa 6.gif 6.gif 6.gif
FYI, juramantul nu l-a bulit el, ci ala care i-l recita (John Roberts). Ia si citeste: http://www.electoral-vote.com/evp2009/Sena...ps/Jan21-s.html
In plus, cu juramant sau fara juramant, tot presedintele SUA ramane wink.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 23 Jan 2009, 02:20 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.958
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



QUOTE(Cucu Mucu @ 23 Jan 2009, 09:32 AM) *
Plus ca megasoul siropos de la investire mi-a facut greata, parca ar fi fost Mesia, asa l-au prezentat.


Parerea mea e ca de mai multi ani Casa Alba s-a transformat intr-un veritabil Broadway, si din cind in cind mai apare cite o vedeta care tine capul de afis.


--------------------
*_*_*

Pierdut Ʈn Geometria Uitării
CăutĆ¢nd Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jan 2009, 05:21 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(axel @ 23 Jan 2009, 03:43 PM) *
FYI, juramantul nu l-a bulit el, ci ala care i-l recita (John Roberts). Ia si citeste: http://www.electoral-vote.com/evp2009/Sena...ps/Jan21-s.html

Prima data, Roberts a plasat eronat formula “cu credinta”, iar Obama a facut o pauza. Presedintele Curtii Supreme de Justitie s-a corectat ulterior, insa Barack Obama a repetat juramantul asa cum il rostise initial Roberts.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jan 2009, 05:35 PM
Mesaj #22


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Din greseala in greseala spre victoria finala ! A islamistilor , adica .

Noul adjunct al sefului Al Qaida din Yemen este un fost detinut eliberat de la Guantanamo

La doar cateva ore de la semnararea de catre Barack Obama a decretului de desfiintare a inchisorii de la Guantanamo,
o stire publicata de presa internationala ridica deja semne de intrebare legate de oportunitatea acestei masuri. Noul adjunct al sefului Al Qaida din Yemen este un fost detinut eliberat de la Guantanamo

Potrivit CBS, anuntul a aparut pe siteul miscarii islamiste Al Qaida din Peninsula Araba. Pentru identificare, Said Ali al-Shihri sustine ca, in inchisoare, avea numarul de identificare 372. New York Times scrie ca sauditul a fost acuzat de participare la atentatele impotriva ambasadei americane din capitala yemenita. Dupa o perioada de detentie in Cuba, al-Shihri ar fi fost transferat in 2007 autoritatilor saudite, care l-au eliberat, dupa ce a trecut printr-un program de reabilitare destinat fostilor jihadisti. ("Ziua")

Dumnezeu sa apere America de un nou atentat.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 23 Jan 2009, 05:37 PM
Mesaj #23


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Intoxicari maniacal-republicane.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 23 Jan 2009, 05:42 PM
Mesaj #24


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



QUOTE(marduk @ 23 Jan 2009, 12:48 PM) *
[...]Daca ai auzit de niste decizii noi demne de a fi urmarite, te rog sa le postezi. Eu am mai auzit ceva in legatura cu pozitia viitoare a USA fata de Iran, dar nimic concret deocamdata.

Pai cititi si voi presa americana, in campania electorala, in campania pentru desemnarea candidatilor ambii s-au duelat pe programe, nu pe lozinci. Programe economice, de politica interna, externa. Stiu ca e greu pentru Romanica sa creada asa ceva, dar deschideti site-uri americane, franceze, nu numai EVZ, Ziua, Cotidianul. Acolo nu dai decat de bancuri.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 23 Jan 2009, 05:46 PM
Mesaj #25


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(andra_v @ 23 Jan 2009, 07:37 PM) *
Intoxicari maniacal-republicane.


Stirea e data de postul CBS cu profunde simpatii pentru liberalo-democrati !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 23 Jan 2009, 05:53 PM
Mesaj #26


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(andra_v @ 23 Jan 2009, 04:42 PM) *
Pai cititi si voi presa americana, in campania electorala

Peste bancuri veritabile dai doar in campanii electorale.
Daca tu crezi ce scrie presa americana... nu stiu cānd sa-ti zic "Buna dimineata".


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Jan 2009, 06:05 PM
Mesaj #27


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(andra_v @ 23 Jan 2009, 05:42 PM) *
Pai cititi si voi presa americana.

girlchat.gif Da draga, chiar asa ce puii mei astia nu au auzit de presa americana, citesc numai prostiile alea din ziarele romanesti. Te pup mwah1.gif


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 23 Jan 2009, 06:36 PM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



obama e inteligent si secsi foc. cu cat nu face nimic pentru criza economica cu atat mai bine . pentru republicani adica biggrin.gif

LE: http://edition.cnn.com/2009/POLITICS/01/23...bama/index.html

"I think that it's a wise move," McCain said about closing Guantanamo Bay. "But I also think that we should have addressed this whole issue completely, because it did not address the issue of those who we have in custody and can't -- and no country will take them back. We should have addressed the issue of those who we know would pose a threat to the United States, but we don't have sufficient evidence to move forward."

inca o data democratii par picati din luna.

Acest topic a fost editat de turbo trabant: 23 Jan 2009, 06:38 PM


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 23 Jan 2009, 06:55 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(March @ 23 Jan 2009, 06:46 PM) *
Stirea e data de postul CBS cu profunde simpatii pentru liberalo-democrati !

si de NY times astazi
http://www.nytimes.com/2009/01/23/world/mi...tml?_r=1&hp

cel mai obamel dintre ziarele americane, i-au suflat si in iaurt in campanie. 2 surse pro obama le confirma. mwah1.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 23 Jan 2009, 07:04 PM
Mesaj #30


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(turbo trabant @ 23 Jan 2009, 06:36 PM) *
"We should have addressed the issue of those who we know would pose a threat to the United States, but we don't have sufficient evidence to move forward."

Cum ar trebui sa inteleg fraza asta? Cum adica stii despre cineva ca este o amenintare, dar nu ai "evidences" pentru asta? Atunci de unde stii, din luna?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 23 Jan 2009, 08:30 PM
Mesaj #31


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(abis @ 23 Jan 2009, 08:04 PM) *
Cum ar trebui sa inteleg fraza asta? Cum adica stii despre cineva ca este o amenintare, dar nu ai "evidences" pentru asta? Atunci de unde stii, din luna?

probabil ca acele dovezi au fost obtinute prin ascultari de telefoane si alte chestii .

doar nu vrem sa stie seicii ca le sunt ascultate telefoanele erotice date la alqaida sau ce spioni care lucreaza pentru unchiul sam sunt pe langa ei. classified information.

pe vremea lui churchill , dupa ww2 imediat daca intr-un dosar scria "potential high ranking nazi" subiectul era dus intr-o padure si impuscat sau avea un accident. ca doar denazificarea germaniei nu s-a facut doar cu domestos .


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Jan 2009, 10:27 PM
Mesaj #32


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(turbo trabant @ 23 Jan 2009, 08:30 PM) *
pe vremea lui churchill , dupa ww2 imediat daca intr-un dosar scria "potential high ranking nazi" subiectul era dus intr-o padure si impuscat sau avea un accident. ca doar denazificarea germaniei nu s-a facut doar cu domestos .

Exagerezi, iar daca ai dovezi, prezinta-le.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 23 Jan 2009, 10:49 PM
Mesaj #33


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Obama īşi păstrează Blackberry-ul, īnlăturănd īn premieră interdicţia de a avea telefon celular din motive de securitate - primul său triumf politic, după cum susţine autorul articolului din Spacewar Daily



--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 23 Jan 2009, 10:52 PM
Mesaj #34


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Multumesc, acestea sunt stirile pe care vreau sa le comentam. Suntem aici acum, cu un om, o fiinta care vrea si poate va reusi sa sparga tiparele unei societati pe care a ajuns printr-o intamplare fericita sa o conduca. Aceasta este istoria, pe care o traim.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt īntotdeauna așa de siguri pe ei, īn timp ce oamenii īnțelepți sunt atāt de plini de īndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 24 Jan 2009, 10:37 AM
Mesaj #35


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(turbo trabant @ 23 Jan 2009, 08:55 PM) *
si de NY times astazi
http://www.nytimes.com/2009/01/23/world/mi...tml?_r=1&hp

cel mai obamel dintre ziarele americane, i-au suflat si in iaurt in campanie. 2 surse pro obama le confirma. mwah1.gif


Mai toata presa liberala in isteria care a cuprins-o s-a bolsevizat . I-a publicat discursul lui Obama de la inaugurare integral pe prima pagina ! Ceausescu cred ca hahaie pe acolo pe unde e !


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

46 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 29 March 2024 - 05:32 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman