HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Amintiri, ~amintiri~
Anca_M.
mesaj 13 Jun 2008, 04:11 PM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



A trecut ceva vreme de cand nu v-am mai vizitat si mi-a fost dor de voi mwah1.gif , dar acum ca am revenit propun o discutie care sa fie ca o calatorie prin trecutul nostru. Incep eu cu cele mai vesele amintiri care nu pot fi altfel decat din liceu. Perioada cea mai frumoasa in care faceam nazbatii cat cuprinde, cam pe atiunci prin clasa a 9a am luat contact prima oara cu internetul si era o moda atunci cu mircul. Ei bine mergeam noi fetele vesele la sala de internet si ne inregistram cu tot felul de nick-uri sugestive gen: Superba,Sexy girl etc. ne descriam ca superbe,blonde, inalte si ne puneam pe agatat, mai amuzant era ca ne dadeam tot felul de intalniri si de multe ori ni s-a intamplat sa dam nas in nas cu amici rofl.gif Apoi mai aveam in liceu o profa foarte simpatica de biologie care era foarte sugestiva in explicatii prin afirmatii gen:Celuula suuugeee! rofl.gif
Va tzuc pe toti si va astept sa depanam impreuna amintiri.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 12 Aug 2009, 11:12 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



Amintiri.... cat de multe am... si mai placute si mai putin placute, mai amuzante sau mai triste....

Azi imi amintesc din faculta un profesor care semana foarte bine la fata si la ochelari cu Victor Ciorbea. Era foarte antipatic si toti radeau(pe la spate) de el ca mai avea si un stil de a vorbi foarte agramat, de ex: in loc de "debitul contului 401 " el spunea "debitu contulu 401", asa ca un coleg de al meu il poreclea "prostulu". Noi, restul il porecleam "Ciorbea" si o colega din grupa a fost foarte simpatica intr-o zi cand astepta pe cineva care avea cursuri cu domnul Huminiuc(asta era numele real al profului) se plimba in fata usii unde avea loc cursul respectiv si nu stia daca sa intre sau nu(nu stia daca a iesit profesorul din sala). In acel moment trece pe hol profesorul de info si ea il intreaba "Nu stiti daca a iesit domnul Ciorbea din sala de curs?" la care proful de info se uita nedumerit la ea si intreaba "Cine?". Cred ca va inchipuiti ce fata a facut colega cand si-a dat seama ce spusese. Eu abia imi stapaneam rasul, iar proful de info s-a uitat la sala in fata careia eram, s-a "prins" despre cine era vorba si nu a mai raspuns. A dat din cap ca si cum ar fi zis "Voi nu sunteti sanatoase!" dar si el abia se abtinea sa nu rada. Imi inchipui ce a fost pe urma in cancelarie caci am senzatia ca nici intre profesori nu era foarte agreat domnul "Ciorbea"(pardon, Huminiuc). smile.gif


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 12 Aug 2009, 03:56 PM
Mesaj #3


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(Anca_M. @ 13 Jun 2008, 04:11 PM) *
propun o discutie care sa fie ca o calatorie prin trecutul nostru. Incep eu cu cele mai vesele amintiri

Anca nu te supara flowers.gif hai sa continuam aici, ca nu mai am chef s-o scriu inc-odata smile.gif
http://www.hanuancutei.com/forum/content/B...ntiri-Traznite/



--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 07:02 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman