HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Despartire
Michaela*
mesaj 20 May 2008, 10:47 AM
Mesaj #176


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 151
Inscris: 20 May 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.274



pentru bdl

1. ... Daca tu ai puterea (ipotetic vorbind) sa-ti petreci viata linga un prost doar datorita faptului ca e al tau sau ca e bun la suflet, imi pare rau, dar nu toata lumea are puterea asta...Unii sint mai transanti si nu se mint singuri.
- sa inteleg ca a convietui cu un prost/proasta inseamna a te minti singur? blink.gif

2. .. Poate pentru unii singuratatea e buna
- singuratatea nu este buna pentru nimeni.. omul nu este facut sa traiasca in singuratate...consider ca izolarea este un caz de forta majora

3. ...Si acu, doar de dragul de a nu ramine singur, lost trebuie sa suporte prostia in pat cu el?
- prostia nu este cea mai mare nenorocire ..sunt altele mult mai grave smile.gif

4. Mihaela, sa zicem ca unul din copiii tai , major, vaccinat, casatorit, vine intr-o zi la tine (ca deh, vine si el la mama lui, cui altcuiva sa se destainuie si sa se plinga) si-ti spune ca el nu-si mai iubeste partenerul/a.....ca e nefericit, ca il riciie zi de zi faptul ca partenera/ul da dovada de prostie in fiecare zi sa zicem....Si tu il vezi si-l simti ca e nefericit, adica nu vorbim de o toana ....Ce-i spui sa faca, ce sfat ii dai? Sa ramina mai departe cu respectivul/va chiar daca va fi nefericit pina la moarte ?
- i-as spune asa: ok, my son, time out...ia o pauza, respira, aduna-te si reconsidera situatia..cauta toate solutiile posible de a salva ceva..daca nici asa nu iti gasesti linistea, renunta si plecati fiecare pe drumul vostru

5. De acord cu tine, nu exista casnicie perfecta.....dar daca valul vine in fiecare zi si e din ce in ce mai mare.....teoria ta nu mai tine....Nu vorbim de o cearta pe motivul culorii covorului din sufragerie, vorbim despre faptul ca unul din parteneri nu mai are "respect" fata de celalalt...Il desconsidera pur si simplu prin faptul ca il face prost si e convins ca e prost...Asta nu mai e val, e tsunami pt o casnicie...
- da, aici sunt de acord cu tine..cand respectul dispare cauza e pierduta..am inteles insa ca pe lost il macina situatia in gand....este doar confuz..nu a ajuns inca la jigniri publice vis-a-vis de sotia lui

6. rofl.gif nu inteleg ce vina are ursul in situatia asta de trebuie pedepsit?
- ursul Baloo e cel mai prost..mai prost decat el nu poate fi nimeni..poate doar Bula rofl.gif

7. totul are o limita.....altfel acea casnicie va fi arata ca un portelan spart in sute de cioburi si lipit cu leucoplast ....privit in ansamblu, da , poti "zice" ca e o vaza, dar in fapt e o adunatura de cioburi care incearca sa "arate" ca o vaza....
- bdl, exista vaze facute din cioburi..asta se numeste arta ohyeah.gif

8. ....Ma refer la situatia in care apare o problema in cuplu, se discuta deschis problema, se aduc in discutie toate variantele, se incearca toate solutiile dar nici unul din parteneri nu poate renunta la mai mult din acest punct de vedere, recunosc deschis ca nu pot trece cu vederea acea problema, atunci mai bine divorteaza si au o sansa sa fie fericiti cu alti parteneri decit sa fie doi oameni neferici toata viata...
- perfect de acord smile.gif

pentru nevvermind
"..din partea voastra n-am observat nimic.."
- ?ce anume doresti? concret...pune intrebari clare si vei primi raspuns mwah1.gif


--------------------
prietenia-adevarata continua sa existe chiar si la distanta
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 20 May 2008, 02:03 PM
Mesaj #177


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



QUOTE
Problema e ca mi-o spun si mie intr-una si nu reusesc sa imi revin... am incercat sa discut o eventuala separare, s-a ajuns la lacrimi, nu am mai fost in stare sa continui... Ma simt las si nu stiu incotro sa o apuc



Femeia asta merita mult mai mult decat lacrimi. Un adevarat prost nu plange niciodata.


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blakut
mesaj 20 May 2008, 03:41 PM
Mesaj #178


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.405
Inscris: 16 May 04
Din: Bucuresti, the belly of heck
Forumist Nr.: 3.508



Sincer eu nu prea inteleg cum poate cineva sa stea 10 ani intr-o relatie naspa? Eu dupa un an de relatie 'perfecta' tot ma plictisesc...Cum scapa unii de plictiseala si agaseala nu stiu.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 20 May 2008, 03:41 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
fiica_lunii
mesaj 20 May 2008, 05:42 PM
Mesaj #179


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



QUOTE(lost @ 28 Apr 2008, 05:43 PM) *
[...]Suntem casatoriti de 4 ani, suntem impreuna de 7. [...]
[...] Tot incercam sa ajungem la un rezultat cu viata noastra, scoli, cursuri, diverse... si mi se pare ca-i ... "proasta".. ca nu pricepe nimic, ca nu a reusit in 10 ani sa faca nici macar un pas in fata, ca nu se ridica la nivelul meu intelectual... Si apoi, ma uit (chiar la ceea ce am scris mai sus) si mi se pare (sunt convins de fapt) ca aberez intr-una, ca spun numai tampenii..


@bdl:
Eu, din spusele lui Lost, nu deduc neaparat ca ar fi proasta ea, ci doar ca se supraapreciaza el. Daca era intr-adevar o femeie proasta cred ca el si-ar fi dat seama mai devreme, nu dupa 7 ani (Totusi!!!!).
Sa te trezesti dupa atat amar de ani sa spui despre omul de langa tine ca e prost, inseamna ca:
1. ori esti si tu la fel de prost (daca nu ai descoperit pana acum si daca nu te-a deranjat asta in atatia ani), dar nu iti dai seama si vezi doar paiul din ochiul ei, ignorand barna din ochiul tau
2. ori aveti amandoi acelasi nivel de inteligenta (sa zicem mediu), dar ai ajuns sa te crezi tu prea destept, ai inceput sa te supraapreciezi.
In concluzie, eu am impresia ca diferenta de nivel intelectual dintre ei nu este reala, ci doar in mintea lui. Daca era reala s-ar fi vazut de la inceput, nu dupa atatia ani.

Si cred ca atunci cand nu iti mai place un om, cand nu il mai respecti, ii gasesti nod in papura foarte usor si iti pare cel mai prost de pe pamant orice ar face.

Deci, bdl, ceea ce vreau sa spun este ca nu cred ca ea este cu adevarat proasta, ci doar ca asa o vede Lost acuma, din cauza pierderii respectului fata de ea sau poate din cauza ca se supraapreciaza el.


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 20 May 2008, 10:31 PM
Mesaj #180


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



QUOTE
Deci, bdl, ceea ce vreau sa spun este ca nu cred ca ea este cu adevarat proasta, ci doar ca asa o vede Lost acuma, din cauza pierderii respectului fata de ea sau poate din cauza ca se supraapreciaza el.


poc!poc!poc! Să pofcească doamna... ăăăă.... blink.gif Lost Mărie! Grefier, bagă indigou nou, să să vadă bine! Dom' procuror, martoru' să gioare pă Bible că să pricepe mai bine ca capra la ea!

rofl.gif rofl.gif rofl.gif



--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 24 May 2008, 11:39 AM
Mesaj #181


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



ohmy.gif

Lost, cine te-a pus sa postezi pe forum problema ta? Deja esti judecat. Daca pierzi prin neprezentare?
Am auzit un zvon, ca ti se pregateste streangul..... blink.gif


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 09:28 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman