HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Regimul Danez
Energie
mesaj 4 Feb 2008, 03:10 PM
Mesaj #1


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



M-am gandit sa tin acest regim, sa mai dau jos din cele 105 kilograme pe care le-am acumulat cu succes.
As vrea, daca a mai urmat cineva acest regim, sa-si spuna pareri, eventual sa dea ponturi...
O prima intrebare e daca in timpul regimului e ok sa fac si sport.
Dar astept orice alte informatii disponibile...
Multumesc. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 4 Feb 2008, 04:19 PM
Mesaj #2


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.490
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



Eu nu am auzit de regimul danez, dar urmaresc cu interes emisiuni despre diete si persoane care incearca sa slabeasca. E cel putin interesant!

Oricum, daca ai ajuns la 100kg, eu as zice sa-ti schimbi stilul de viata - nu ai nevoie de regimuri drastice, asa ceva nu da rezultate decat in clinici, sub supravegherea atenta a multor persoane (cu exceptiile de rigoare). Ce vreau sa zic prin a-ti schimba stilul de viata? Pai sa mananci exact ceea ce nu mananci acum, sa faci miscare exact atunci cand de obicei stai/te odihnesti; sa bei multa apa si sa consideri miscare si o simpla plimare (care e opusul statului in scaun/fotoliu/pat etc). Sper ca nu te deranjeaza mesajul meu off-topic - daca da, atunci il pot sterge.


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 4 Feb 2008, 04:28 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Eu te sfatuiesc sa discuti cu un nutritionist care sa-ti faca un regim adaptat tie si stilului tau de viata si sa faci sport de minim 3 ori/saptamana (cardio in principal). Ideea e sa slabesti si apoi sa te mentii. Un ritm firesc de slabit este de cca 1 kg/sapt la inceput, apoi 0,5 kg/sapt.

Despre regimul asta pot sa-ti spun ca l-am tinut cu strictete acum ceva ani buni si n-am slabit decat un kil. Este mult prea restrictiv (in special pentru un barbat) si efectul de yoyo e cu atat mai puternic. Plus ca, in general, in primele 2 saptamani de dieta se pierde apa... Parerea mea e sa nu te gandesti la el si sa optezi pentru un regim echilibrat.

Daca nu ajungi la nutritionist, parerea mea e sa excluzi o vreme cartofii, orezul, morcovul fiert, porumbil din alimentatie, sa te axezi pe carne slaba, lactate slabe, legume cat de multe, fructe (moderat la inceput, apoi cate un-2 fructe/zi), apa minim 2l/zi, zahar si alcool exclus, paine exclus initial, apoi paine de secara sau grau integral. Si desigur sport. Cam asta in mare.

Bafta! smile.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 4 Feb 2008, 04:28 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Energie
mesaj 4 Feb 2008, 04:28 PM
Mesaj #4


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



E aici:
http://regimurislabire.gradinamea.ro/Dieta...2545_538_1.html


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 4 Feb 2008, 04:30 PM
Mesaj #5


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



QUOTE(Mara @ 4 Feb 2008, 04:28 PM) *
Eu te sfatuiesc sa discuti cu un nutritionist care sa-ti faca un regim adaptat tie si stilului tau de viata si sa faci sport de minim 3 ori/saptamana (cardio in principal). Ideea e sa slabesti si apoi sa te mentii. Un ritm firesc de slabit este de cca 1 kg/sapt la inceput, apoi 0,5 kg/sapt.

Bafta! smile.gif


Multam de urari. Ai vreun regim exact in acest sens?
Mi-ar fi mai usor un regim cap-coada decat sa ma gandesc eu cam ce sa mananc. rolleyes.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gavrochette
mesaj 4 Feb 2008, 04:32 PM
Mesaj #6


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 351
Inscris: 6 September 07
Din: in iarba
Forumist Nr.: 10.485



Mi se pare foarte riscant, 20 de kile in 13 zile e mult, foarte mult. Nu cred ca "nu se ia in greutate timp de 2 ani", eu as zice ca se iau 25 de kile in urmatoarele 2 saptamani rofl.gif
Nu, serios acum, te sfatuiesc calduros sa cauti un regim mai moderat, cum a zis si Mara, sa nu-ti distrugi sanatatea.


--------------------
I got PMS and a gun, so don't push it.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 4 Feb 2008, 04:38 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



N-am in format electronic decat dieta Montignac. Lasa-mi o adresa de email pe PM si ti-o trimit diseara. Problema e ca in momentul in care calci pe bec se vede repejor. Bine, ideea la tine este sa ajungi la o greutate decenta si apoi sa te mentii, iar asta cu mentinerea o sa ajungi sa o cunosti la momentul respectiv. In sensul ca mananci azi o prajitura, compensezi prin alergat mai mult, prin atentie la alimentatie in ziua urmatoare si tot asa. Ce trebuie sa-ti fie clar este ca nu slabesti acum si apoi te lasi pe tanjeala, ca o sa ajungi mai rau ca-n prezent. Alimentatia sanatoasa trebuie sa ti se formeze ca deprindere. Eu nu pot sa mai mananc paine alba, nu-mi place efectiv! La fel, nu mai suport vinul alb dulce, in schimb ador vinul rosu sec, cafeaua n-o mai suport dulce... si tot asa. Daca as reusi sa mi se para dulciurile oribile as fi extrem de fericita, dar n-am eu norocul asta. rolleyes.gif laugh.gif

Dar tot cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la un nutritionist, in special pana inveti regulile. biggrin.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Veritas
mesaj 4 Feb 2008, 06:27 PM
Mesaj #8


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



Energie, daca poti si ai rabdare sa-l respecti, tine-l! Barbatii slabesc mult mai usor ca femeile, ai mai mari sanse.Nu spera la 20 de kg, dar daca e prima oara cand il tii si nu trisezi, poti sa dai jos vreo 7...Eu l-am tinut de cateva ori ( nu dau jos mai mult de 3 kg. la o "tura").Depinde de cata vointza ai, cumpara-ti cu o zi inainte tot ce ai nevoie pt. ziua urmatoare ca sa nu intri in "pana" de ingrediente si sa mananci altceva...

Bea multa apa si fa cat de mult sport poti...in mod sigur te va ajuta mult!

PS Daca simti ca crapi si nu mai poti, poti sa maresti portiile de carne/salata (proteine in general), dar in nici un caz paine sau alti carbohidrati....

Succes,

V


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 5 Feb 2008, 10:27 AM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



So... am vorbit cu cineva care se pricepe la trebuie gen nutritie si mi-a spus ca regimul asta te poate face sa slabesti, doar ca o faci prin eliminarea apei din organism si a calciului din oase, ceea ce nu e un lucru prea bun. biggrin.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 5 Feb 2008, 11:16 AM
Mesaj #10


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



M-am distrat cu regimul asta!
First:de ce l-a pus cine l-a pus pe portalul despre casa si gradina? blink.gif probabil e la fel de util.
Second: ma gandeam ca pe HA i-ar sta mai bine la Corpul uman...

Am si intrebari pe marginea lui:in ziua 4 la pranz zice sa maninci (de fapt sa bei!) suc de portocale cu iaurt natural...deci se presupune ca pina-n ziua 4 te-ai constipat si acu' e momentul sa scapi de tot ce-ai acumulat?! eventual sa te si deshidratezi nitel...
Daca tot micul tau dejun este un morcov mare (ras),nu inteleg de ce trebuie sa-l mai si razi?probabil ca sa faci si sport...in plus God,cita vointa trebuie sa ai ca la micul dejun sa maninci morcovi rofl.gif

mai am si alte nedumeriri cum ar fi: de ce s-o fi numind danez? dar cred ca i-am acordat oricum prea mult timp si mai bine ma intorc pe portal sa caut despre cum pot schimba metabolismul casei sau gradinii rofl.gif

Acest topic a fost editat de Michelle: 5 Feb 2008, 11:22 AM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 5 Feb 2008, 11:40 AM
Mesaj #11


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Pai am inteles ca ar fi fost "inventat" la ceva universitate din Danemarca.

Cat despre observatiile tale: rofl.gif
Foarte tari. Mda, nestiutorii (ca mine) se uita peste tot sa vada idei/variante etc.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 5 Feb 2008, 12:10 PM
Mesaj #12


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Sfat personal: daca vrei sa slabesti...nu urma retete asa zis" consacrate", nu vei putea sa te tii de ele!
Citeste mai bine cartea lui Bilic aia care "le-a slabit" pe Raduleasca si pe alte vedete,n-am rasfoit-o dar Bilic mi se pare o tipa desteapta si pregatita si ceva ponturi utile sigur vei gasi in ea! (ca sa se vanda!!!) Desigur nu cred sa spuna ea tot,caci cine i-ar mai veni apoi la cabinet. ohyeah.gif

In plus ai grija cum iti dozezi asteptarile pentru ca 20 kile in 13 zile este IMEEENS. 20 kile ca sa dai jos cu adevarat si forever iti ia cel putin 6 luni,nu e asa de usor sa pacalesti un organism naravit la acumulari si sedentarism.Am o prietena care de la 118 a ajuns la 70 in 2 ani si ceva si mie tot mi s-a parut spectaculos.N-are rost sa-ti spun ca mai mult facind foamea si ca eu am crezut ca o sa moara,nu de cit de putin minca ci de ce fel de prostii,dar uite ca i-a iesit.Intre timp a mai trecut un an in care a oscilat nitel,dar acum vad ca a si inceput sa puna.A ajuns pe la vreo 80.Deci,n-as putea sa ti-o dau drept exemplu.

In fine,e mult de spus pe tema asta.Eu zic ca pentru inceput,ca sa te dezveti de miracole,incearca sa faci doar 3 lucruri foarte bune intr-o dieta.Sa mergi zilnic 2-3 km pe jos,sa bei zilnic 2-3 l de apa si sa nu maninci niciodata, dar niciodata mai tarziu de ora 19.Daca reusesti sa te tii de asta,e un mare pas inainte,de vointa in primul rand si poti continua cu selectiile atente alimentare. thumb_yello.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 5 Feb 2008, 12:39 PM
Mesaj #13


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Asta cu mersul se rezolva. Apa beau chiar mai multa, sunt zile in care ajung la 5-6 l.
Cu mancatul dupa 19 e o problema, dar sper sa se rezolve. smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 5 Feb 2008, 02:31 PM
Mesaj #14


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Pacaleala mare. Mai bine adopta, vorba Marei, un regim de viata echilibrat, evita fainoasele dulciurile, grasimile, e-urile, hormonii (ii gasesti cu brio in produsele de fast-food, patiserie) si nu manca dupa ora 6 seara!!! Si...berea, bogata caloric.
Urasc regimurile drastice, first, pentru ca slabitul brusc imbolnaveste inima, conduce la decalcifiere, pierderea mineralelor si second, cum renunti la dieta, pui triplu. Daca dai 10 kg. intr-o luna, in perioada imediat urmatoare "castigi" cel putin 20.
Nu se recomanda sa slabesti mai mult de 3-4 kg/luna. Restul, basme. Eu i-as da in judecata pe acesti "cercetatori" care pun dietele pe site-uri si inbolnavesc populatia tanara. Daca ar fi justitie in lumea asta, ar intra la parnaie pt. modul in care practica medicina.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 5 Feb 2008, 07:59 PM
Mesaj #15


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Cine zice ca sunt medici astia de scriu diete? ca de cercetatori ma indoiesc si mai mult? unsure.gif A gasit si baiatu' pe un site oarescare o dieta de-i zice daneza si gata la panaie cu medicii! devil.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 5 Feb 2008, 09:51 PM
Mesaj #16


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



QUOTE(Energie @ 5 Feb 2008, 12:39 PM) *
Apa beau chiar mai multa, sunt zile in care ajung la 5-6 l.


ohmy.gif Cum reusesti sa bei atata??? O sa faci broaste in burta! laugh.gif


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 6 Feb 2008, 10:29 AM
Mesaj #17


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Pai nu depun eforturi speciale, am debit mare... huh.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 6 Feb 2008, 11:50 AM
Mesaj #18


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



Si eu am o problema in sensul asta. In trecut, cand vroiam sa slabesc, mergeam la aerobic. Anul trecut, insa am fost cam lenesa (am mers doar sporadic si nu a avut efect). In schimb, am zis eu ca am compensat cu traseele montane (aiurea ca si astea au fost sporadice). In fine .... ideea este ca pernitele si colaceii sunt tot la locul lor. Am un surplus de greutate cam de 10-15 kg (adica am 73kg la inaltimea de 172cm). Nu or fi ele prea multe dar, totusi se simt kilogramele astea in plus.
Problema care ma framanta acum, e ca nu mai pot sa merg la sala si nici la munte pentru un timp nedefinit (sa zic asa) deoarece am facut de curand o descoperire: am un inceput de hernie de disc. Deci pana aici cu efortul fizic.
In concluzie, am si eu mare nevoie de sfaturi privind alimentatia. Teama cea mare este sa nu continui sa iau in greutate, acum ca nu pot sa fac miscare (am dureri puternice de coloana si cand merg - asta de cateva saptamani - si le tin sub un oarecare control doar cu antiinflamatoare)


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 6 Feb 2008, 11:56 AM
Mesaj #19


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Mda, si sa stii ca kilogramele in plus nu sunt deloc bune in cazul problemelor de coloana, asa ca ai mare grija.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 6 Feb 2008, 12:24 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Sfatul lui Michelle e foarte bun, cautati cartea Mihaelei Bilic, e scrisa bine, cu ce ai voie si ce nu, exemple de meniu zilnic, etc. Cam aceleasi lucruri le afli si de la nutritionist, dar pe mai multi bani, desigur. wink.gif

Fiica lunii, nu ma pricep la medicina, dar ma gandesc ca o gama de exercitii mai blande, gen Pilates, nu ti-ar face rau. Oricum, trebuie sa intrebi un medic, clar.


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fiica_lunii
mesaj 6 Feb 2008, 12:51 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.042
Inscris: 4 March 05
Din: Bacau
Forumist Nr.: 5.853



@Mara: Pilates faceam cand mergeam la sala, la aerobic (profa imbina exercitiile de aerobic cu pilates, cu pasi de dans, cu tai-bo, cu exercitii pe steppere), dar momentan ma doare cam la orice miscare.... noroc de movalis si mydocalm ca mai fac durerile suportabile. Poate dupa ce voi face fizioterapie, o sa pot sa ma misc fara dureri.
Pana atunci cred ca trebuie sa ma axez pe o alimentatie corecta..... numai ca, pentru mine, cea mai buna leguma e carnea smile.gif ..... noroc ca imi plac fructele.
Ah si apa nu reusesc sa beaumai mult de 1litru/zi.... poate doar vara.

@Energie: ai dreptate.... asta nu prea o luasem in calcul.


--------------------
E loc sub soare pentru toata lumea. Mai ales ca toata lumea vrea sa stea la umbra. (Jules Renard)
blogul meu cu icoane: http://madebyioanadaria.blogspot.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 6 Feb 2008, 01:38 PM
Mesaj #22


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(fiica_lunii @ 6 Feb 2008, 12:51 PM) *
Ah si apa nu reusesc sa beaumai mult de 1litru/zi

Ar trebui sa faci un efort in sensul asta. Altfel, pe langa greutate, te vei pricopsi si cu alte probleme (la rinichi, continut mare de uree in sange si altele).


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 6 Feb 2008, 01:41 PM
Mesaj #23


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Carnea daca e slaba ,nu ingrasa.
Depinde insa si cu ce o combini.Deci,NU cu cartofi,NU cu fainoase-paste,orez;merge insa carne slaba pe gratar sau innabusita cu legume gen salata verde,castravete,telina tulpini sau o salata de varza la care pui maxim o rosie si patrunjel, sau cu ceva legume verzi innabusite ,nu fierte sa nu le distrugi chiar toate vitaminele si mineralele sa ramina in zeama.
Merge vita(daca ai dinti buni! ohyeah.gif ),pieptul de pui sau de curcan,pestele alb-salau,cod(somonul si calcanul e cam gras).
NU micii,sarmalele,chiftelele,hamburgerii.
De evitat mezeluri pe cit posibil,merge insa sunca slaba.
Daca-ti faci o salata poti pune ou fiert sau piept de pui sau branza,nu toate odata!
Interzis maioneza!Mai bine putin mustar daca simti ca nimic n-are gust sau zeama de lamiie.Paine putina sau deloc.Berea=paine.Alcool=calorii multe.Prajiturile =abandonarea dietei.
Daca vrei ceva dulce -fructe,dar si aici multe sunt interzise.Dar chiar si la alea interzise poti da organismului putin,daca nu maninci ca Haplea.Nu carbogazoase indiferent cit de diet scrie pe ele.
Cam astea-ar fi citeva lucruri de bun simt.
Daca consumi multe proteine trebuie, cum zicea si abis, muuuulta apa.

Acest topic a fost editat de Michelle: 6 Feb 2008, 02:45 PM


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 7 Feb 2008, 06:32 PM
Mesaj #24


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Are dreptate Michelle. In plus, trebuie sa consulti un doctor pt. a vedea cauza durerilor de coloana. Poate iti indica o gimnastica medicala potrivita.
Intr-adevar, orice kg. in plus iti amplifica durerile de spate.

Energie, nici 5-6 l pe zi nu e sanatos. Surplusul de lichide este la fel de daunator pt. rinichi ca si hidratarea insuficienta.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 7 Feb 2008, 06:34 PM
Mesaj #25


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Pai si daca mi-e sete, ce sa fac?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 7 Feb 2008, 09:33 PM
Mesaj #26


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



La gabaritul tau,5-6 l nu sunt o problema,stai linistit.De speriat poti sa te sperii cind ai retentie de apa in organism,respectiv edeme(picioare umflate,pleoape umflate)

Citeam zilele astea despre alpinistul roman care si-a pierdut viata pe Aconcagua.Intamplator o cunosc bine pe nevasta-sa.Spunea ca la ultimele asalturi 5000-6000m si de acolo in varf consumau fiecare 5-6l apa zilnic sa dreneze toxinele.Iar ea e o tipa de 50kg.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 April 2024 - 12:58 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman