HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Bucurestiul Vazut Altfel, sau unde-i plimbam pe vizitatorii straini
Michelle
mesaj 24 Jan 2008, 09:44 AM
Mesaj #1


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Cica se cauta la primarie o mascota pentru Bucuresti.Unii au propus maidanezul ohyeah.gif
Si autoritatile nu vor sa le mai recomandam strainilor care ne viziteaza ca si obiectiv turistic,Casa Poporului. Poate ii deranjam pe parlamentari din somnic...sau din biznis.

Voi pe unde v-ati duce prietenii de-afara sa cunoasca Bucurestiul? Cu ce minunatii i-ati da pe spate? Ce program le-ati face(pe zile eventual)?
Se pot face comentarii scrise sau in imagini.


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tikky
mesaj 24 Jan 2008, 12:03 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



Le-am aratat bineinteles Casa Poporului care dadea pe-afara de turisti, Cotroceniul, e fain palatul, dar trebuie sa ai un ghid bun, muzeul satului, Ateneul, Stavropoleos wub.gif , intr-o vara am vizitat si sinagoga (cea din spate de la Unirii, era prima data cand o vedeam si eu). La nivel de parcuri: am fost prin Cismigiu, dar mai mult le-a placut Herastraul (iar eu am ramas socata de ce cladiri se construiau pe acolo huh.gif )
Un tur al Bucurestiului by night, in masina, poate fi iarasi foarte interesant.

Acest topic a fost editat de tikky: 24 Jan 2008, 12:07 PM


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Superunknown
mesaj 24 Jan 2008, 12:15 PM
Mesaj #3


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 911
Inscris: 15 February 04
Forumist Nr.: 2.236



I-as duce cit mai departe de Bucuresti, care mi se pare cel mai respingator oras din cite am vazut (la concurenta cu township-urile din jurul Cape Town-ului). Sa fim seriosi, nu exista nimic in Bucuresti care sa "dea pe spate" un turist strain (doar daca e incredibil de slab de inger sau vine din Tadjikistan).


--------------------
"Screw you guys, I'm going home" (E. Cartman)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 24 Jan 2008, 12:15 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
tikky
mesaj 24 Jan 2008, 12:19 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.330
Inscris: 16 September 05
Forumist Nr.: 6.952



QUOTE(Superunknown @ 24 Jan 2008, 02:15 PM) *
I-as duce cit mai departe de Bucuresti, care mi se pare cel mai respingator oras din cite am vazut (la concurenta cu township-urile din jurul Cape Town-ului). Sa fim seriosi, nu exista nimic in Bucuresti care sa "dea pe spate" un turist strain (doar daca e incredibil de slab de inger sau vine din Tadjikistan).


... ei, si tu acuma! Ai discutat pana acum cu turisti straini care au vizitat Bucurestiul?


--------------------
I'm a superbutterfly, and superbutterflies don't cry!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 24 Jan 2008, 12:29 PM
Mesaj #5


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Si totusi...presupunem ca esti in situatia sa-i tii macar 3 zile in baza,adica in Bucuresti! Presupunem ca nu le plac cluburile si nu-i intereseaza fetitele(domeniu la care excelam!).Unde-i plimbam? Hai sa ne sfortam ca poate gasim ceva...n-o fi devil.gif asa de negru!


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 25 Jan 2008, 08:39 AM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



QUOTE(Michelle @ 24 Jan 2008, 12:29 PM) *
Si totusi...presupunem ca esti in situatia sa-i tii macar 3 zile in baza,adica in Bucuresti! Presupunem ca nu le plac cluburile si nu-i intereseaza fetitele(domeniu la care excelam!).Unde-i plimbam? Hai sa ne sfortam ca poate gasim ceva...n-o fi devil.gif asa de negru!


Zona Lipscani! Da stiu, e plina de "culoare", dar mie imi place si a placut foarte mult si oamenilor pe care i-am plimbat pe acolo. Apoi Muzeul Satului, mai ales daca e vara, Antipa, Hanul lui Manuc... nu stiu, ma mai gandesc si la altele.


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 24 April 2024 - 07:53 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman