HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

6 Pagini V  « < 4 5 6  
Reply to this topicStart new topic
> Romānii Vor Fi Chemaţi Să Conducă Lumea!
Anca_M.
mesaj 23 Feb 2008, 09:54 AM
Mesaj #176


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(freeman @ 23 Feb 2008, 09:49 AM) *
N-am specificat in ultimul mesaj cu cine sa te compari...

Ideea de nereusita personala mi-a venit in minte cand am vazut ca multi romani care au plecat in strainatate si n-au facut mare branza acolo, precum si unii din Romania care n-au reusit mare lucru acasa la ei, tot acestia zic: vai ce tara de cacat, etc, unii necunoscand nici macar tara lor, nici alte tari. Astia sunt ratatii deveniti carcotasi.

Reusita personala n-are a face cu nivelul statului.



Aici ai dreptate, tara nu e de rahat, cei care o conduc insa.......e ceea ce spuneam in alta parte, ca cei care ne conduc tara pun mai presus de orice interesele personale desi n-ar trebui sa fie asa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 23 Feb 2008, 10:10 AM
Mesaj #177


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Nu zic ca n-ar fi asa...dar,stiti,mai e si vorba aia:avem conducatorii pe care-i meritam!

Deci,unde-i buba?


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 23 Feb 2008, 10:14 AM
Mesaj #178


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(Michelle @ 23 Feb 2008, 10:10 AM) *
Nu zic ca n-ar fi asa...dar,stiti,mai e si vorba aia:avem conducatorii pe care-i meritam!

Deci,unde-i buba?


Nu stiu daca avem conducatorii pe care ii meritam, probabil si sistemul este de vina, ca sa se schimbe ceva ar trebui schimbata structura. Spre exemplu ma uit la strazile noastre care in fiecare an se asfalteaza si in cateva luni se fac varza, vad ca la cea mai mica ninsoare se blocheaza si trafic si tot, atata timp cat fondul e prost nu o sa se schimbe nimic, chiar daca vin alti conducatori.Daca baza este slaba.....si restul e la fel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 23 Feb 2008, 10:14 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ben_gal
mesaj 24 Feb 2008, 02:31 AM
Mesaj #179


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(freeman @ 22 Feb 2008, 10:33 PM) *
Da. Nu are a face una cu alta.

Coconut, prea esti pesimista; unde vezi tu pierzanie? Ai vizitat India, Africa ?

Deh, nici nu stiam ce fericit sunt.
Iar e bine, iar ma'mbat!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 24 Feb 2008, 07:33 AM
Mesaj #180


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(Michelle @ 23 Feb 2008, 12:10 PM) *
Nu zic ca n-ar fi asa...dar,stiti,mai e si vorba aia:avem conducatorii pe care-i meritam!

la cat de tembela a lumea asta... as spune ca ne merita s-o conduca romanii


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 2 Mar 2008, 01:50 AM
Mesaj #181


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



Dragii mei compatrioti Romani, eu nu mai emigrez din Romania. Varul meu Nelu - femeie de serviciu la NASA (fost inginer IT in Romania )
a gasit, stergand folderele de praf, un studiu care ma pune pe ganduri. Din surse secrete NASA, natia Romana a fost aleasa pentru a coloniza planeta Marte.
Din toate natiile studiate au fost alesi Romanii pentru ca intr-un viitor habitat artificial pe Marte ar rezista cel mai bine.

S-au luat in calcul urmatoarele :

1. Romanii rezista fara apa cel mai mult. Nu au nevoie sa faca dus cu saptamanile. Nu folosesc sapun, sampon ori pasta de dinti.
2. Nu au nevoie de spatiu verde. Daca acesta exista, il distrug.
3. Habitatul va fi construit gen scara de bloc cu doua banci la intrare.
4. Romanii nu au depresii sau daca au, le rezolva cu bautura. Pot sa bea de la antigelul statiei orbitale pana la spirtul si frectia din sala de prim ajutor.
5. Pentru divertisment le ajunge un joc numit table. Nu au nevoie de gym sau piscina.
6. In caz de suprapopulare subiectul feminin poate fi convins usor sa-si arunce copiii la ghena de gunoi. Daca decizia s-a considerat gresita, copiii pot fi recuperati dupa trei zile. Culmea, traiesc.
7. Romanii pot fi manipulati si condusi foarte usor. Toate proviziile se vor elibera pe baza de cartela.
8. Toate legile habitatului vor fi facute pentru a fi incalcate.
9. Cheltuielile cu paza si securitatea habitatului vor fi minime. Romanii sunt genetic turnatori si paraciosi. Cand nu au ce sa toarne, incep sa scrie jurnale: Jurnalul National, Jurnalul de la Paltinis etc.
10. Se vor promova manageri nulitatile fara studii, iar oamenii capabili vor fi marginalizati pentru ca acestia atunci pot creea cel mai bine.
11.Romanii se hranesc cu 80 la suta paine, 5 la suta seminte de floarea soarelui, iar restul surogate.
12. Singurul animal insotitor va fi cainele comunitar.
13. Viata Romanilor este foarte simpla. Barfa sau zvonurile sunt ratiunea lor de a trai. In acest scop vor fi introduse in habitat asa numitele panarame, care vor trai cu nulitatile manageri si vor fi invidiate si barfite de nevestele grase si oxigenate ale capabililor cu studii.
14. Habitatul va fi aprovizionat in cantitati suplimentare cu: prize, becuri, clante, capace de WC si robineti. Romanii fura aceste obiecte. Inca nu se stie de ce. Obiectele furate se pot gasi in apartamentele lor in vitrina din sufragerie. Se presupune ca sunt furate in special de capabilii cu studii si aduse acasa ca un trofeu. In acest caz nevestele grase si oxigenate au orgasme multiple exclamand 'Costel este si destept si descurcaret...'.


rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Acest topic a fost editat de Erwin: 2 Mar 2008, 01:53 AM


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 2 Mar 2008, 02:03 AM
Mesaj #182


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



Erwin... tare de tot rofl.gif
"11.Romanii se hranesc cu 80 la suta paine, 5 la suta seminte de floarea soarelui, iar restul surogate." rofl.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 2 Mar 2008, 11:04 AM
Mesaj #183


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Erwin, prin postul tau s-au reliefat doua concluzii privind mamagementul:
1. Tu ai tendinte suicide.
2. Cla e cel mai indreptatit sa dea sfaturi de management datorita experientei sale vaste in bucatarie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Erwin
mesaj 2 Mar 2008, 11:49 PM
Mesaj #184


Cronicar
******

Grup: Admin
Mesaje: 5.082
Inscris: 26 December 05
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 7.531



bagea friman, vezī tu că io scriu cu vānăt p-acia? unsure.gif d-api mai zāc ce-or trimes alţīī carce pă enternetu' ăsta, că pă vremea lu moşu să zācea că īn tătă casa va fi lătrătoare şī oaminii or umbla vorbind sānguri pă drum! rofl.gif rofl.gif


--------------------
pantha rhei
Universul Fractal
The universe appears to be fractal, cyclic and self-regenerating. Implied is that it is eternal and infinite.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 3 Mar 2008, 10:02 AM
Mesaj #185


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.098
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



freeman, franzela cu pāine si seminte pe lānga constipa, stiu sad.gif ... dar tot cu seminte te scoti - presate, bea un paharel si-i bine smile.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de cļæ½nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 11 Mar 2008, 09:30 AM
Mesaj #186


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



cla, vad ca tu esti mare sfatuitor pe la manageriale, ceea ce e si corect; experienta ta este dovada vie ca orice bucatar german (si surubar, ca hobby doar) poate impartasi sfaturi valoroase alora de la GE sau Toyota, tu i-ai ridicat pe ei! bravo!
asteptam sa ne reversi in continuare din experienta culinara la cuptor o ora cu organizarea.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
coconut
mesaj 11 Mar 2008, 10:33 AM
Mesaj #187


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



QUOTE(Erwin @ 2 Mar 2008, 01:50 AM) *
Dragii mei compatrioti Romani, eu nu mai emigrez din Romania. Varul meu Nelu - femeie de serviciu la NASA (fost inginer IT in Romania )
a gasit, stergand folderele de praf, un studiu care ma pune pe ganduri. Din surse secrete NASA, natia Romana a fost aleasa pentru a coloniza planeta Marte.
Din toate natiile studiate au fost alesi Romanii pentru ca intr-un viitor habitat artificial pe Marte ar rezista cel mai bine.

S-au luat in calcul urmatoarele :

1. Romanii rezista fara apa cel mai mult. Nu au nevoie sa faca dus cu saptamanile. Nu folosesc sapun, sampon ori pasta de dinti.
2. Nu au nevoie de spatiu verde. Daca acesta exista, il distrug.
3. Habitatul va fi construit gen scara de bloc cu doua banci la intrare.
4. Romanii nu au depresii sau daca au, le rezolva cu bautura. Pot sa bea de la antigelul statiei orbitale pana la spirtul si frectia din sala de prim ajutor.
5. Pentru divertisment le ajunge un joc numit table. Nu au nevoie de gym sau piscina.
6. In caz de suprapopulare subiectul feminin poate fi convins usor sa-si arunce copiii la ghena de gunoi. Daca decizia s-a considerat gresita, copiii pot fi recuperati dupa trei zile. Culmea, traiesc.
7. Romanii pot fi manipulati si condusi foarte usor. Toate proviziile se vor elibera pe baza de cartela.
8. Toate legile habitatului vor fi facute pentru a fi incalcate.
9. Cheltuielile cu paza si securitatea habitatului vor fi minime. Romanii sunt genetic turnatori si paraciosi. Cand nu au ce sa toarne, incep sa scrie jurnale: Jurnalul National, Jurnalul de la Paltinis etc.
10. Se vor promova manageri nulitatile fara studii, iar oamenii capabili vor fi marginalizati pentru ca acestia atunci pot creea cel mai bine.
11.Romanii se hranesc cu 80 la suta paine, 5 la suta seminte de floarea soarelui, iar restul surogate.
12. Singurul animal insotitor va fi cainele comunitar.
13. Viata Romanilor este foarte simpla. Barfa sau zvonurile sunt ratiunea lor de a trai. In acest scop vor fi introduse in habitat asa numitele panarame, care vor trai cu nulitatile manageri si vor fi invidiate si barfite de nevestele grase si oxigenate ale capabililor cu studii.
14. Habitatul va fi aprovizionat in cantitati suplimentare cu: prize, becuri, clante, capace de WC si robineti. Romanii fura aceste obiecte. Inca nu se stie de ce. Obiectele furate se pot gasi in apartamentele lor in vitrina din sufragerie. Se presupune ca sunt furate in special de capabilii cu studii si aduse acasa ca un trofeu. In acest caz nevestele grase si oxigenate au orgasme multiple exclamand 'Costel este si destept si descurcaret...'.


rofl.gif rofl.gif rofl.gif



rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Faină, Erwin! Să-i transmiţi vărului sănătate şi succes! Dar mai ales să promoveze!


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
tontoi
mesaj 15 Apr 2008, 04:32 PM
Mesaj #188


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 274
Inscris: 15 April 08
Din: Intr-o gubernie
Forumist Nr.: 11.499



QUOTE(Cla @ 3 Mar 2008, 11:02 AM) *
bea un paharel si-i bine smile.gif


cuvantul corect asta-i PAHARELUL.
Il vad ca pe un conducator de osti.
In randul razesilor taria e lux...lucru confirmat in Rusia si plauzibil in Romania jamie.gif

Acest topic a fost editat de tontoi: 15 Apr 2008, 04:33 PM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ovidiu Bufnila
mesaj 14 Jun 2008, 07:24 PM
Mesaj #189


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.430
Inscris: 30 July 03
Forumist Nr.: 523



Asta mi-a mers la inimă!
thumb_yello.gif

QUOTE(Merlina @ 20 Jan 2008, 02:00 PM) *
Eu cred ca bine... O sa invatam si pe altii sa lege cu sfoara, sarma, nu de alta, dar in spatiul cosmic echipele de interventie cred ca ajung mai greu.
smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Pagini V  « < 4 5 6
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 23 April 2024 - 08:35 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman