HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Mp3 Player Sony, .... cu bucluc :(
Serenity
mesaj 17 Dec 2007, 08:38 PM
Mesaj #1


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Mi-am luat zilele astea un Mp3 Player de la Sony si nu reusesc deloc sa pun muzica pe el. Am mai multe cunostinte cu aceeasi problema.

Poate cineva sa ma ajute cu un sfat? :-S

Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 18 Dec 2007, 08:15 AM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Solutia este foarte simpla. Returneaza-l.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 18 Dec 2007, 08:40 AM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Cauta un calculator unde sa fie Windows autentic. rolleyes.gif

PS: si eu tot Sony am. devil.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 18 Dec 2007, 08:40 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
mutulica
mesaj 18 Dec 2007, 09:04 AM
Mesaj #4


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



cam asa cu rahaturile astea cu pretentii de mare firma... dupa ce ca dai o gramada de bani pe ele, mai fac taraboi sa mai dai bani si pe alte cele adiacente


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Felina
mesaj 18 Dec 2007, 12:56 PM
Mesaj #5


bulina
******

Grup: Membri
Mesaje: 10.489
Inscris: 19 January 05
Forumist Nr.: 5.473



QUOTE(Serenity @ 17 Dec 2007, 06:38 PM) *
Mi-am luat zilele astea un Mp3 Player de la Sony si nu reusesc deloc sa pun muzica pe el. Am mai multe cunostinte cu aceeasi problema.

Poate cineva sa ma ajute cu un sfat? :-S



Inapoi cu el la magazin. Ori iti pune ceva muzica pe el ca dovada ca se poate, ori iti ceri banii inapoi. Ar trebui sa aiba un cd de instalat din cate stiu...

Cum anume incerci sa pui muzica pe el si unde anume te blochezi?


--------------------
"Be kind, for everyone you meet is fighting a hard battle."
Never asume.
A friend told me I was delusional. I almost fell off of my unicorn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 18 Dec 2007, 05:20 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



MP3-urile Sony merg numai cu programul lor (vin cu cd de instalare, normal). Problema e ca atunci cand transferi muzica se blocheaza programul si o iei de la capat, iar se blocheaza si tot asa. Este, Sere?


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Energie
mesaj 18 Dec 2007, 05:27 PM
Mesaj #7


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 864
Inscris: 29 November 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.914



Din cate stiu (eu am un mp3 player Samsung), are niste cerinte minime cu privire la tipul de media player pe care sa-l folosesti. Eu pot copia muzica doar cu media player 9. hmm.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 19 Dec 2007, 04:59 PM
Mesaj #8


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Da, Mara... exact cum spui. Pot transfera muzica (de pe comp pe mp3player) doar cu programul lor (SonicStage-ul de rahat tongue.gif ). Cand il deschid imi apare o eroare si mi se inchide (programul). Asta mi-a spus si fratele colegei de camera.... ca e de la Windows. Deci cineva cu Windows autentic, fara erori.... Minunat! biggrin.gif De-acum, cand vreau sa imi pun muzica, trebuie sa umblu pe la unii si altii....

Tu cum ai reusit? tongue.gif

P.S. Eu ma indoiesc ca o sa mi-l accepte aia inapoi doar pe motivul ca nu imi functioneaza programul....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 19 Dec 2007, 06:05 PM
Mesaj #9


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



macar incearca


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 19 Dec 2007, 08:05 PM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



Imi pun muzica pe stick, o descarc pe calc de la munca, apoi pe player... de fapt am inceput sa prefer radioul! rofl.gif


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 19 Dec 2007, 08:37 PM
Mesaj #11


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Am reusit sa rezolv problema!!! (un prieten a reusit, de fapt tongue.gif ) yay.gif Se pare ca idiotul de program dat de Sony instaleaza o "chestie" care e incompatibila cu Windows XP (si nu numai). Asa ca daca modifici fisierul SetupSS.ini in asa fel incat atunci cand instalezi programul, "chestia" aia sa nu mai fie instalata, totul merge in regula. Dar pana sa ajungi aici trebuie sa faci multa cercetare cu prietenul Google.... sad.gif Nu-mi vine sa cred cat de neseriosi pot fi cei de la Sony.

O sa pun aici instructiunile de rezolvare, pentru cine mai are sau va mai avea problema asta. Si decat sa le traduc prost, mai bine le las pe engleza... tongue.gif

1. Locate the SetupSS.ini file for SonicStage4.3.

2. Modify the SetupSS.ini.
Open the SetupSS.ini file with any of your favorite Text Editor, find all lines like this:
"Dx,Wmf,Wmf9,Mdac,Msc,SetupReg,OmgSetup**,OmgLP,Ss Setup,SsAddon**,DrvPA,PDIn
fo**,VideoDL,WmLaunch**", Delete the text "OmgLP," of this line. plz notice do not forget the last comma(,).

3. Uninstall the previous version of the SonincStage if it has been installed.
You should uninstall the sonicstage with the normal windows controlpanel uninstall program.

4. Uninstall the previous version of OpenMG Secure Model if if has been installed.
Well, same as the uninstallation of SonicStage you should uninstall the OpenMG Secure Model with the normal windows controlpanel uninstall program too.

5. Restart your computer.

6. Delete the remain files belonging to the previous version of SonicStage and OpenMG Secure Module.
Delete all the remain files manually. Do not forget the files under the directory "C:\Program Files\Common Files\Sony Shared" especially.

7. Reinstall the SonicStage 4.3.
Locate to the directory "D:\SS4.3", Just run the file SetupSS.exe, and be under the conduct of it. After it has been finished restart your computer.


Edit: Mara, incearca sa faci chestia asta mwah1.gif

Acest topic a fost editat de Serenity: 19 Dec 2007, 08:44 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 20 Dec 2007, 05:12 AM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE(mutulica @ 18 Dec 2007, 10:04 AM) *
cam asa cu rahaturile astea cu pretentii de mare firma... dupa ce ca dai o gramada de bani pe ele, mai fac taraboi sa mai dai bani si pe alte cele adiacente

Eschiuzmi, dar mp3 player Sony nu este de firma jamie.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 20 Dec 2007, 06:01 AM
Mesaj #13


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



te eschiuz... dar ce mp3 e de firma
numa apple sa nu spui ca m-am lamurit si de aia


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mara
mesaj 20 Dec 2007, 08:54 AM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri SpecialPM
Mesaje: 2.145
Inscris: 30 January 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.040



mwah1.gif mwah1.gif mwah1.gif Bless you!


--------------------
Freedom is just another word for nothing left to lose.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 20 Dec 2007, 08:56 AM
Mesaj #15


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



De-aia-i bun un amarât de (de ex.)TrekStor la 25€, îl bagi la USB si copiezi pe el fara fitze si supersoftware... si cu banii pe care nu i-ai dat pe altceva mai scump îti iei niste casti calumea smile.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 20 Dec 2007, 09:09 AM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE(mutulica @ 20 Dec 2007, 07:01 AM) *
te eschiuz... dar ce mp3 e de firma

Pe langa Apple (care stabileste tonul in domeniul asta) mai sint de firma (asa, pe jumatate) Sandisk, Creative si inca cateva (Samsung parca). Facute mai pentru bugetari sau pentru cei care au un cui impotriva lui Apple.
Sony exista in domeniu doar din cauza reputatiei de acum muuuuuuuuuuuuulti ani. Reputatie neintretinuta de mult prea multi ani. Dar numai firma nu este... Masoara lungimea instructiunilor lui Serenity ca sa vezi cat de bune calitativ sint...

QUOTE
numa apple sa nu spui ca m-am lamurit si de aia

Ma intreb daca n-ai dat accidental peste knock-off-uri chinezaresti in loc de produse autentice (adica Apple iPod). Pentru ca experienta mea de pana acum cu ele a fost de "just work". In mare contrast cu ceeace descrie Serenity sau altii despre cele de la Sony jamie.gif

Acest topic a fost editat de axel: 20 Dec 2007, 09:13 AM


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 20 Dec 2007, 02:17 PM
Mesaj #17


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Nu stiu de ce imi intrase mie in cap ma Sony ar fi printre cele mai bune.... Oricum, eu am avut noroc cu prietenul care a avut rabdare sa studieze problema si sa ma ajute, asa ca dupa o saptamana am putut pune si muzica pe el. Dar am o prietena care de 6 luni sta cu el gol laugh.gif

Trebuia sa va cer sfatul inainte sa-l cumpar sorry.gif

Cla, sa stii ca zilele trecute ma injuram ca nu am ales un noname ieftin tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moneyhoney
mesaj 20 Dec 2007, 03:09 PM
Mesaj #18


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 20 December 07
Forumist Nr.: 11.004



QUOTE(Cla @ 20 Dec 2007, 08:56 AM) *
De-aia-i bun un amarât de (de ex.)TrekStor la 25€, îl bagi la USB si copiezi pe el fara fitze si supersoftware... si cu banii pe care nu i-ai dat pe altceva mai scump îti iei niste casti calumea smile.gif

Te rog mult imi zici si mie daca iti trebuie vre-un program anume ca sa-ti recunoasca mp3-u? ca eu il bag si nu merge ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 20 Dec 2007, 04:06 PM
Mesaj #19


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(axel @ 20 Dec 2007, 11:09 AM) *
Ma intreb daca n-ai dat accidental peste knock-off-uri chinezaresti in loc de produse autentice (adica Apple iPod). Pentru ca experienta mea de pana acum cu ele a fost de "just work". In mare contrast cu ceeace descrie Serenity sau altii despre cele de la Sony jamie.gif

doar daca cei de la apple nu au facut cadouri din knock-off-uri rolleyes.gif
inclin sa cred ca ma pricep putin la ce se misca prin industria asta, si pot sa garantez ca iPoad-ele mele sunt chiar de la apple. daca te intrebi de ce am mai mult de o jucarie desi nu sunt happy... o sa iti spun:
- pentru ca tine bateria fantastic de mult (in comparatie cu altele)
- pentru ca muzica se aude la calitate super
- pentru ca imi place in genere designul de la apple si mai ales performantele mac-ului

de ce sunt ofticat?
- ia incearca sa bagi un nano sau un shuffle in alt calculator sa vezi ce iese.. ca ai toate sansele sa suprascrie muzica noua peste cea veche, sau sa defineasca partitie/lista noua pe care sa nu o recunoasca cea veche... si te trezesti cu 10 melodii in 3 GB ocupati... iar daca ti-ai luat jucaria ca sa poti dormi in avion cu castile pe urechi.. ce misto e sa asculti aceleasi 10 melodii 2 ore...
- ca daca re-instalezi softu pe acelasi calculator... sa vezi distractie cum schema de mai sus se repeta

ii inteleg pe astia cu nume mari ca antipiracy policy, dar gatzii mamii lor.. daca am doua calculatoare nu am voie sa pun muzica decat pe unul?


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 20 Dec 2007, 06:24 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE(Serenity @ 20 Dec 2007, 03:17 PM) *
Cla, sa stii ca zilele trecute ma injuram ca nu am ales un noname ieftin tongue.gif

Ai ales un noname ieftin rolleyes.gif Dar nu la pret [ieftin]...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 20 Dec 2007, 06:30 PM
Mesaj #21


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE(mutulica @ 20 Dec 2007, 05:06 PM) *
- pentru ca tine bateria fantastic de mult (in comparatie cu altele)
- pentru ca muzica se aude la calitate super
- pentru ca imi place in genere designul de la apple si mai ales performantele mac-ului

De asta imi plac si mie cele de la Apple. In plus, adaug:
- they just work

QUOTE(mutulica @ 20 Dec 2007, 05:06 PM) *
de ce sunt ofticat?
- ia incearca sa bagi un nano sau un shuffle in alt calculator sa vezi ce iese.. ca ai toate sansele sa suprascrie muzica noua peste cea veche,

Am impresia ca ai lasat setata chestia cu sincronizarea automata. Nu e vina lui ca tu i-ai cerut sa sincronizeze automat muzica, si tu de fapt nu vroiai asta...

QUOTE(mutulica @ 20 Dec 2007, 05:06 PM) *
sau sa defineasca partitie/lista noua pe care sa nu o recunoasca cea veche... si te trezesti cu 10 melodii in 3 GB ocupati...

Never happened to me.

QUOTE(mutulica @ 20 Dec 2007, 05:06 PM) *
- ca daca re-instalezi softu pe acelasi calculator... sa vezi distractie cum schema de mai sus se repeta

Never happened.

QUOTE(mutulica @ 20 Dec 2007, 05:06 PM) *
ii inteleg pe astia cu nume mari ca antipiracy policy, dar gatzii mamii lor.. daca am doua calculatoare nu am voie sa pun muzica decat pe unul?

Ceeace ai mentionat tu n-are nici o legatura cu anti-pirateria. Ci are legatura cu sincronizarea automata intre calculator si un device mobil. Pe care problema, imho, Apple a rezolvat-o mult mai elegant decat competitia.
Asa ca... incearca sa ii pui sincronizare manuala in loc de automata.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Serenity
mesaj 20 Dec 2007, 06:36 PM
Mesaj #22


Hipopotamu' Somnoros
******

Grup: Moderator
Mesaje: 5.493
Inscris: 18 April 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 3.143



Ei, sa vedem cum merge domnul mp3 player de la Sony acum ca am reusit sa trec peste problema asta.... Daca functioneaza bine, nu o sa ma plang. Dar nici nu o sa recomand nimanui... tongue.gif

P.S. Hai mai axel, ca Sony nu e un no-name. O fi no-name la mp3 playere... dar eu nu am stiut asta tongue.gif

Acest topic a fost editat de Serenity: 20 Dec 2007, 06:38 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 20 Dec 2007, 07:36 PM
Mesaj #23


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(moneyhoney @ 20 Dec 2007, 02:09 PM) *
Te rog mult imi zici si mie daca iti trebuie vre-un program anume ca sa-ti recunoasca mp3-u? ca eu il bag si nu merge ...

(vb. de Trekstor): Am bagat cablul USB si XP-ul mi-a recunoscut noul hardware... atât. Fara alt program.
Daca ai Windows '98 sau altceva... nu stiu sa-ti spun... unsure.gif

btw: han.gif , moneyhoney smile.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moneyhoney
mesaj 21 Dec 2007, 12:13 AM
Mesaj #24


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 2
Inscris: 20 December 07
Forumist Nr.: 11.004



Mersi mult...mi l-a recunoscut ca "usb device" da` e unknown device sad.gif nu inteleg de ce...

Acest topic a fost editat de Mihai: 20 Feb 2008, 12:31 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 21 Dec 2007, 06:42 AM
Mesaj #25


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



@Axel - nu stiu despre ce sincronizare automata cu device mobil vorbesti tu, ca eu tocmai iti spuneam de nano si shuffles care se baga in usb...
si oricat de proasta ar fi parerea ta despre anume capacitati ale mele de a ma descurca cu un gadget din asta... nu e vorba de nici o sincronizarea automata, ci pur si simplu de un bug sau de o decizie tampa a celor de la apple.
eu am reusit sa rezolv problema, am copiat fisierul cu glume in program si gata, dar am prieteni care nu se descurca cu asta, si care nu sunt deloc fericiti ca vine gadgetul cel mic, sterge muzica si apoi ii invita sa isi cumpere alta de pe site-ul definit de apple

si apoi... daca au pus la punct un sistem de sincronizare... ar trebui sa functioneze in orice conditii.. ca la nokia de ex


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 21 Dec 2007, 08:15 AM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Te duci (sau va duceti) la Edit - Preferences - Syncing (tab in fereastra de dialog) si dai activezi checkboxul "Disable automatic syncing for all iPhones and iPods" (asta e operatia in iTunes 7.5. In alte versiuni poate este altfel)

iTunes de face fix ce trebuie sa faca - fiind setat cu sincronizare automata (adica sa iti ia biblioeca locala de muzica si sa o puna pe iPod, in locul muzicii care e deja pe iPod), sterge ce e pe iPod si nu e in biblioteca de muzica locala din iTunes (care nu e neaparat muzica cumparata din magazinul lor online) si pune ce e in biblioteca locala - banui ca nu e nimic. Nu are nici un bug. Singura "problema" este ca setarea by default este sincronizare automata (intre biblioteca locala si cea de pe iPod) si nu manuala (faci tu drag and drop la ce vrei). Dar Apple a pus asa setarea by default ca asa este cel mai bine pentru 95% din utilizatori. Nu sunt toti ca mine, cu biblioteca de muzica intretinuta manual, pe hard drive extern, si folosind WinAmp in marea majoritate din cazuri. Dar, pentru oameni ca mine, exista acea setare.

Device mobil este un PDA, un mp3 player, un telefon mobil, etc. Adica ceeace se baga in USB.


Morala este: iti inteleg frustrarea, pentru ca nici eu nu m-am prins la inceput ce vrea de la mine (cu sincronizarea automata/manuala si cu alte chestii de prin iTunes). Dupa ce m-am prins, mi s-a parut genial de bine conceput si de simplu de folosit.

Acest topic a fost editat de axel: 21 Dec 2007, 08:26 AM


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 21 Dec 2007, 10:55 AM
Mesaj #27


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(moneyhoney @ 20 Dec 2007, 11:13 PM) *
mersi mult...mi l-a recunoscut ca "usb device" da` e unknown device sad.gif nu inteleg de ce...

Ce conteaza ca e unknown, poate nu stie sa citeasca chinezeste biggrin.gif ... poti sa deschizi fereastra cu Windows Explorer?


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 21 Dec 2007, 04:31 PM
Mesaj #28


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



@Axel - nu aveam syncronizarea automata activata... dar in fine, pentru linistea ta sunt eu mai fraier


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoyoMan
mesaj 11 Jul 2008, 05:50 PM
Mesaj #29


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.930
Inscris: 3 November 03
Forumist Nr.: 1.126



QUOTE(Cla @ 20 Dec 2007, 09:56 AM) *
De-aia-i bun un amarât de (de ex.)TrekStor la 25€, îl bagi la USB si copiezi pe el fara fitze si supersoftware... si cu banii pe care nu i-ai dat pe altceva mai scump îti iei niste casti calumea smile.gif


Da Cla.... "decat ca" TrekStor este doar in Germania la Saturn biggrin.gif . Aici se gaseste, dar mai greu, cu comanda de pe net si alea alea. Nu am vazut niciodata in magazin electronice TrekStor. Eu mi-am luat unul cand eram in Germania si a mers intr-adevar atat de bine, incat mi-am luat altul si mai bengos - Maxfield cu casti Senheisser si e superbissim. Si da, il bagai in USB si mergea, fara alte rahatzisme. Deci Deutsche waren - am besten! biggrin.gif


--------------------
"Marile fericiri ie mute...."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cla
mesaj 11 Jul 2008, 08:21 PM
Mesaj #30


Cla
******

Grup: Membri
Mesaje: 16.086
Inscris: 7 May 04
Din: Noris Rock City
Forumist Nr.: 3.415



QUOTE(YoyoMan @ 11 Jul 2008, 05:50 PM) *
Da Cla.... "decat ca" TrekStor este doar in Germania la Saturn biggrin.gif .

Ups, nu stiam ca nu-s worldwide... unsure.gif
QUOTE
Deci Deutsche waren - am besten! biggrin.gif

Nuu, tot chinezarie e! rofl.gif
Deci, mi-am luat si eu unul nou, tot TrekStor, dar cu radio FM. Sa vezi aici fenta: pe calculatorul meu nu se deschide fereastra pt copiat pe el, in schimb se poate asta cu Windows Media Player.
Pe calc. lui fiu-meu (acelasi), cu XP (ca la mine) se deschide fereastra aia nenorocitaaaaaa! Sch...-Technik!! biggrin.gif


--------------------
Cea mai buna inventie e dormitul, de c�nd au fost obositii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 06:18 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman