HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii SubForum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Politica Interna. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

7 Pagini V  « < 5 6 7  
Reply to this topicStart new topic
> Pdl - Viitorul Partid De Guvernamant?
March
mesaj 1 Dec 2009, 09:28 PM
Mesaj #211


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ca sa fie reales " Jupanul" lor, pedelistii sunt in stare sa sustina ca partidul lor a luat nastere in mijlocul manifestantilor din Piata Universitatii .
Sa vedem insa care sunt cu adevarat radacinile si care este istoria PD-L , acest partid care peste nopate a trecut de la stanga la dreapta :

Partidul Democrat este succesorul Frontului Salvarii Nationale, al Partidului Democrat, al Partidului Democrat al Muncii, al Partidului Unitatii Social Democrate ,al Frontului Democrat Roman, al Partidului Alianta Nationala Romana, al Partidului Pensionarilor si Protectiei Sociale si al Partidului Liberal Democrat, partide cu care P.D.L. a fuzionat prin absorbtie.
Aparut ca o larga miscare de masa in timpul Revolutiei din decembrie 1989, F.S.N. isi incepe existenta documentara la 23 decembrie 1989 prin declaratia program redactata de Consiliul F.S.N. Ca organ provizoriu al puterii de stat, F.S.N. a format Guvernul provizoriu condus de Petre Roman

(...) La 11 mai 1993, F.S.N. fuzioneaza prin absortie cu Partidul Democrat, schimbandu-si denumirea in Partidul Democrat (...)

Cine scrie astea ? Nicidecum opozantii pedelistilor ci chiar ei pe blogul partidului lor.

Si despre seful PD-ului cel care tuna si fulgera impotriva fostilor nomenclaturisti si contra fesenistilor lui Iliescu :

În anul 1989 a devenit Inspector Sef al Inspectoratului pentru Navigaţie Civilă în cadrul Ministerului Transporturilor, în cabinetul Dăscălescu, funcţie pe care a îndeplinit-o până la Revoluţia din 22 Decembrie 1989.

***
Guverne FSN cu presedinte al tarii Iliescu

În primul guvern de după Decembrie 1989, Guvernul Petre Roman (1), a ocupat funcţia de subsecretar de stat în Ministerul Transporturilor.

* Ministrul Transporturilor în Guvernul Petre Roman (2) (30 aprilie 1991 – 16 octombrie 1991)
* Ministrul Transporturilor în Guvernul Theodor Stolojan (16 octombrie 1991 – 19 noiembrie 1992)


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 2 Dec 2009, 08:22 AM
Mesaj #212


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



QUOTE(March @ 1 Dec 2009, 09:28 PM) *
QUOTE
Partidul Democrat este succesorul Frontului Salvarii Nationale, al Partidului Democrat, al Partidului Democrat al Muncii, al Partidului Unitatii Social Democrate ,al Frontului Democrat Roman, al Partidului Alianta Nationala Romana, al Partidului Pensionarilor si Protectiei Sociale si al Partidului Liberal Democrat, partide cu care P.D.L. a fuzionat prin absorbtie.

Poate era ma corect, "unul din succesorii FSN" insa adevarul este ca cei care nu impartaseau ideile "democratiei originale", promovate de tovarasul Iliescu si-au facut bagajele si au plecat sau au fost dati afara ca sa faca loc esalonului 2 al PCR.
QUOTE
* Subsecretar de stat în Ministerul Transporturilor in Guvernul Petre Roman (1) (primul guvern de după Decembrie 1989)
* Ministrul Transporturilor în Guvernul Petre Roman (2) (30 aprilie 1991 – 16 octombrie 1991)
* Ministrul Transporturilor în Guvernul Theodor Stolojan (16 octombrie 1991 – 19 noiembrie 1992)

Cam subţire, cam subţire, nu prea a ajuns la cărniţă, mai mult oscioare aruncate de alţii, acum inţeleg de ce nu i-au gasit nimic cu flota aia pe care cica ar fi vandut-o.


Acest topic a fost editat de marduk: 2 Dec 2009, 08:23 AM


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 2 Dec 2009, 10:55 AM
Mesaj #213


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



pentru gugustiucii care pun botul la base a vandut flota.

http://www.romanialibera.com/articole/arti...icol&id=365

vacaroiu de fapt a rupt acordul care a dus la pierderi. ca aveau ei pe grecul lor (katounis) pe teava. care grec a dat teapa.


pana si marele ziarist de investigatii e de acord: http://www.ziua.net/display.php?data=1998-06-18&id=9393

S.R.S.: Imi permit domnule Virgil Toanchina sa adaug ca Guvernul Vacaroiu tocmai isi pierduse grecii lui, obscurul om de afaceri Katounis isi pierduse un contract care era evident fraudulos cu Petromin datorita interventiei hotarate a presei, dar si a lui Traian Basescu, iar Grilakis, membrul de onoare al PDSR, generalul de securitate din Grecia, fusese deja implicat in grave procese pentru politia politica pe care a facut-o in Grecia. Membru de onoare, repet, PDSR.


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 2 Dec 2009, 10:55 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Marduk
mesaj 6 Jan 2010, 04:55 PM
Mesaj #214


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



Am trait sa-l vad pe Stolojan avertizand PDL-ul de un pericol ascuns in mintea si atitudinea membrilor PDL, partidul stat sau dupa noi potopul, pericol care a subrezit si PSD-ul


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 20 Jan 2010, 12:35 PM
Mesaj #215


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Am lipsit ceva timp, vreau sa imi prezint concluziile si eu.

- apreciez campania liberalilor , fara spagi electorale, fara mite - or fi inteles ca asa e moral sau n-au mai gasit sponsori? Raspundeti voi!
- m-a dezamagit inca o data Crin Antonescu prin campania marlaneasca pe care a dus-o, in contrast cu campania liberala din restul tarii (si cand spun marlaneasca imi vine in minte doar faza de la o dezbatere la Palatul Parlamentului televizata de Realitatea, in care, adresandu-i-se lui Base a accentuat cu subinteles cuvantul "succese" ca aluzie la gafa "alei mici". Nimic nu mi se pare mai josnic decat asta! Sa incerci sa iti bati joc de copilul cuiva in fata lui!
- s-a furat la greu/pentru pedeleu inainte si in timpul alegerilor ( inainte de alegeri, doamna Placinta si-a platit din greu fotoliul de ministra prin satele Vrancei, distribuind pachete cu alimente in numele PDL, in ziua alegerilor parlamentara Manolescu Cecilia colinda din greu satele buzoiene, dand ordine primarilor arondati sa care lumea cu microbuzele scolilor la vot). Bine s-a furat, de-aia a iesit Base, dar eu zic "bine ca s-a furat" si n-a iesit Geoana, ca ne lua dracu' violet pe toti daca iesea asta
- observ ca oamenii care l-au facut pe Base prezident isi pastreaza onorurile si favorurile, si zic aici de Berceanu, Videanu, Udrea
- observ un guvern la fel de incompetent ca cel demis, cu diferenta ca Valdescu e mai priceput in ale finantelor decat dom'inginer fost ministru
- observ un buget facut din visele de mai bine ale domnului Boc (da, e trist, dar criza de-abia de acum incepe) si nu e adevarat ca economia Romaniei s-a relansat, e doar relaxarea dupa "rigor mortem ( a se citi "mortis" ca inculturistul de mine scrie dupa ureche, danke schon, frau Michelle)".

In rest, toate bune, la multi ani sanatosi, ca belele curg garla@

Acest topic a fost editat de Cucu Mucu: 20 Jan 2010, 12:57 PM


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 20 Jan 2010, 12:42 PM
Mesaj #216


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



rigor mortis ohyeah.gif

Bine ai revenit !


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 20 Jan 2010, 01:00 PM
Mesaj #217


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Multam!

Aa, si in legatura cu flacara violet, mai sa stiti ca nevasta-sa lu' Manolea parapsihologul violet e direcotare la itm Bucuresti, deci a fost pusa acolo de PDL, ca la itm numirile s-au facut politic. Deci Geoana nu e chiar asa violet pe cat pare. Sau nu e singurul!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 20 Jan 2010, 01:29 PM
Mesaj #218


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



QUOTE(Cucu Mucu @ 20 Jan 2010, 01:35 PM) *
- observ un buget facut din visele de mai bine ale domnului Boc (da, e trist, dar criza de-abia de acum incepe) si nu e adevarat ca economia Romaniei s-a relansat, e doar relaxarea dupa "rigor mortem ( a se citi "mortis" ca inculturistul de mine scrie dupa ureche, danke schon, frau Michelle)".

permite-mi sa am o alta viziune.

economia romaniei nu s-a relansat dar caderea a fost oprita. in centrul financiar al bucalelului , bancherii au prins roz in obraz iar multinationalele inregistreaza deja cresteri fata de anul trecut si mai ales fata de bugetul lor de circa 3-5% , cresteri surpinzatoare pentru ca se asteptau la scaderi chiar si sub buget. romanica este acum in momentul de "pfiu, ce a fost mai greu a trecut, sa mai ne relaxam un pic".

adevarata relansare va veni cand europa va reintra pe crestere si cand sectorul constructiilor va incepe din nou sa miste. nu prea cred ca se va intampla asta anul asta.

cu toate straduintele guvernului boc 1-4, romania nu s-a prabusit. thumb_yello.gif


--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cucu Mucu
mesaj 20 Jan 2010, 01:44 PM
Mesaj #219


From Cooca Macaii
******

Grup: Moderator
Mesaje: 7.228
Inscris: 3 March 04
Din: Pe luna
Forumist Nr.: 2.443



Permit, sefu', dar...

...pfiu, urmeaza 100.000 de salarii ce nu se vor mai cheltui lunar pe produsele si serviciile multinantionalelor. Sa vezi greul ca de-abia incepe pt ei. Primii care se misca (multi au ajuns din nou la 100%) sunt exportatorii, manufacturierii sau producatorii de subansanamble pt Occident. Romania mai are de platit gafele cauzate de incompetenta sau de populism, ale anului 2009! Inca nu s-a incheiat nota de plata!


--------------------
Sometimes, the majority only means that all the fools are on the same side.

If you could reason with religious people there would be no religious people!
Don't pray in my school, and I won't think in your church!
Ziarul de Rimnic
Go to the top of the page
 
+Quote Post
turbo trabant
mesaj 20 Jan 2010, 01:57 PM
Mesaj #220


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.773
Inscris: 27 December 08
Din: za great milky way
Forumist Nr.: 12.719



aici suntem in acord: ue trage de par in sus romanica ( in sens economic). si asa va tot fi mereu, nu numai economic.

masuri populiste au fost si inainte de 2009 si vor mai fi, e inerent pe malurile maloase ale dambovitei. nota de plata a venit acum probabil pentru perioada 2006 -2008 cand era euforia generala cu integrarea si largirea maxima a statului prin angajarea en-gros la stat.

nu sunt fericit ca oamenii de la stat vor ajunge fara slujba ( ba chiar sunt afectat direct) dar e o masura necesara si care nu ar fi fost niciodata luata fara FMI. alternativa era mult mai rea ( gandeste-te la grecia....).

insa sectorul privat s-a revigorat si va sustine economia prin urmare si statul. restul e flacara violeta.



--------------------
Romanii, ca popor, sunt prosti. Nu va chinuiti sa raspundeti, considerati posturile drept opera unui dusman al poporului.

Ba, ia faceti liniste si ordine, ce dreacu!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dox
mesaj 12 Apr 2010, 05:02 PM
Mesaj #221


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 171
Inscris: 19 December 09
Din: Chilia Noua
Forumist Nr.: 15.558



Ziarul "Curentul" prezinta practicile pe langa lege ale senatorului pedelist Mircea Andrei. Si cititi cu atentie cu cine se "incrangureste" domnul senator ! Sa fie Andrei urmatorul client al DNA ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 13 Apr 2010, 10:44 AM
Mesaj #222


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Traian Basescu: Actualul sistem de alegeri din PDL poate duce la bolsevizarea partidului. Cele mai democratice alegeri au fost la PSD



--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Johann_Moritz
mesaj 13 Apr 2010, 11:06 AM
Mesaj #223


[kumarbi]
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.047
Inscris: 24 October 08
Forumist Nr.: 12.188



Gargara. Se spala pe maini fata cu prostimea si trimite cine stie ce semnale catre "initiatii" din partid si din apropiere.


--------------------
Las cabezas frías de la flor están lloviendo sobre mi corazón. Hoyo
del Oh de la ruina, cueva feroz del naufragado.
-----------------------------------------------------------------------------
Usted tragó todo, como distancia. Como el mar, como tiempo. ˇEn
usted todo se hundió!


^^^so not true!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marduk
mesaj 13 Apr 2010, 11:13 AM
Mesaj #224


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 17.291
Inscris: 9 December 06
Din: Din acest univers.
Forumist Nr.: 9.062



eu cred ca foloseste cuvinte (bolsevizare) al caror sens nu-l intelege pe deplin.


--------------------
"Problema cu lumea este că proștii și fanaticii sunt întotdeauna așa de siguri pe ei, în timp ce oamenii înțelepți sunt atât de plini de îndoieli." (Bertrand Russell)

"A fi tolerant nu inseamnă a tolera intoleranţa altora" (Jules Romains)

LINEDRONE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dox
mesaj 13 Apr 2010, 11:14 AM
Mesaj #225


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 171
Inscris: 19 December 09
Din: Chilia Noua
Forumist Nr.: 15.558



Despre cum presedintele Basescu transmite semnale PDL-ului prin cuvantarea sa catre natiune, o analiza scurta aici.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V  « < 5 6 7
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 16 May 2024 - 11:14 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman