HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

4 Pagini V  « < 2 3 4  
Reply to this topicStart new topic
> Cum Inseala Femeile...
Cum inseala femeile...
Nu puteti vizualiza rezultatele sondajului inainte de a vota. Va invitam sa va logati si sa votati pentru vizualizarea rezultatelor.
Nr. Voturi: 30
Musafirii nu pot vota. Va invitam sa va logati / inregistrati. 
Anca_M.
mesaj 3 Dec 2007, 10:10 AM
Mesaj #106


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(Michelle @ 1 Dec 2007, 10:27 AM) *
Sa nu ai dubii.Chiar exista oameni care-ti ofera dragoste neconditionata si nu sunt neaparat idealisti,visatori care nu stiu sa lupte cu viata.

Uite ,ma uitam aseara la Dansez pentru tine.Era un cuplu de oameni batrani,surzi amandoi, iar ea,sotia,era si oarba pe deasupra.Ma indoiesc ca omul ala ar fi avut vreun "interes" sa stea cu o femeie cu un asemenea handicap toata viata,altul decit dragostea neconditionata.

Acuma nu stiu pina la cit se extinde termenul de "neconditionat" la tine.Caci desigur daca nu exista nici un fel de potrivire intre cei doi,n-are cum sa mai fie dragoste,darmite si neconditionata.Dragostea e conditionata pina la urma de potrivire,de un schimb reciproc avantajos.Intotdeauna ,pe o anumita latura a relatiei lor,unul din cei doi este lider,celalalt subordonat.Important e ca fiecare sa aiba partea lui de suprematie , iar celalalt sa accepte bucuros ca partenerul lui este "mai bun" ca el in acel ceva.Sa primeasca si sa dea altceva in schimb cu aceeasi bucurie.Si cu dragoste thumb_yello.gif



Si eu am intalnit cupluri de oameni varstnici care se tineau de mana pe strada si iti era mai mare dragul sa-i privesti, plus ca ii mai am pe ai mei ca exemplu, dar asta nu inseamna ca de-a lungul timpului nu au existat probleme in cuplu, pe care cei doi le-au depasit evident. Neconditionat prinde mai multe sensuri pentru mine in functie de situatie, dar m-am convins ca nu e bine sa iubesti neconditionat pe nimeni, trebuie sa-ti pastrezi oarecum independenta si personalitatea, sa nu te pierzi in EU-l celuilalt, pentru ca altfel devii un sclav.........asta referitor la iubirea neconditionata.
In rest..........sunt total de acord cu tine smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 3 Dec 2007, 10:34 AM
Mesaj #107


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



"dacă îi spui partenerului/ei dinainte se mai cheamă înşelat? " nu, asta e preaviz.

de fapt, inselat nici nu exista .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Anca_M.
mesaj 3 Dec 2007, 02:17 PM
Mesaj #108


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 596
Inscris: 8 November 07
Forumist Nr.: 10.832



QUOTE(freeman @ 3 Dec 2007, 10:34 AM) *
"dacă îi spui partenerului/ei dinainte se mai cheamă înşelat? " nu, asta e preaviz.

de fapt, inselat nici nu exista .




Pe ce se bazeaza opinia ta? Cum ca nu exista inselat? Ce intelegi prina insela?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 3 Dec 2007, 02:17 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 08:25 AM
Mesaj #109


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



Inselatul este o chestiune legata in special de genetica.
Sunt si trasaturi comune femeilor si barbatilor:
Inselatul din plictiseala.
In rest nu vad motive si caracteristici comune.
Pina mai ieri femeile erau dependente de barbat dpdv financiar si acesta, barbatul, adica, era important ca sursa de venituri necesare cresterii copiilor. Daca barbatul e un "good provider" atunci e OK. Dar ce face femeia daca respectivul ei sot este steril sau nedodat genetic? Simplu. Isi va insela sotul cu un barbat ai carui insusiri pozitive ea, ca mama, le vrea pentru copiii ei. O alta posibilitate: va purcede la inseminare artificiala. Ambele metode ar putea avea pentru ea aceeasi semnificatie morala si sufleteasca si barbatul nici nu va sti ca in casa lui creste copilul altuia.
Si cum e cu noi, barbatii? Noi vrem sa populam globul cu genele noastre si de aceea dorim sa fecundam cit mai multe femei cu conditia ca una din doua:
Sa fim suficient de bogati pentru a ne putea creste copiii, sau ca femeile sa-si ia asupra lor cresterea copiilor.
Pina acum am scris de chestiuni nelegate de pofta sexuala.
Se naste intrebarea. Cum e daca copiii nu sunt motivul?
Ce parere aveti?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 25 Feb 2008, 09:06 AM
Mesaj #110





Guests






Sincer? Ma indoiesc ca in ziua de azi copii mai sunt un motiv de-a insela. Cel putin nu in majoritatea cazurilor.

De asemenea, n-ai luat in calcul ca in ziua de azi majoritatea femeilor sunt independente financiar, asa ca iarasi nu au nevoie de un barbat langa ele.

Cat despre pofte sexuale: se spune ca suntem fiinte inteligente si ca ne putem infrana poftele cand e vorba de un scop anume: acela de-a nu rani persoana de langa noi, persoana pe care pretindem ca o iubim...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 09:08 AM
Mesaj #111


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE
o femeie cat de frumoasa ar fi nu ma atrage daca atunci cand deschide gura spune idiotenii, daca ma priveste bovin fara nicio sclipire in ochi

Sunt femei care ma impresioneaza prin inteligenta lor, dar nu neaparat sunt atractive sexual vorbind.
Sunt si "bovine" inzestrate cu caracteriristici fiziologice care "vorbesc" inteligent prin ele insele.
Caracteristicele, adica.
Doamne, da-mi timp pentru amindoua!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 25 Feb 2008, 09:11 AM
Mesaj #112


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Desi nu prea am incredere in statistici, ar fi interesanta una din care sa reiasa cat de des inseala barbatii si cat de des femeile. La fel de interesante ar fi motivele, de o parte si de alta.


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 09:18 AM
Mesaj #113


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Afrodita @ 25 Feb 2008, 09:06 AM) *
Sincer? Ma indoiesc ca in ziua de azi copii mai sunt un motiv de-a insela. Cel putin nu in majoritatea cazurilor.
...De asemenea, n-ai luat in calcul ca in ziua de azi majoritatea femeilor sunt independente financiar, asa ca iarasi nu au nevoie de un barbat langa ele.

OK. Atunci esti de acord ca in ziua de ieri copiii erau un motiv de-a insela?
Daca raspunsul este afirmativ, atunci spun ca "in majoritatea cazurilor", chiar si in ziua de azi, femeile mai sunt dependente financiar de barbati. Cel putin e ceeace vad eu in jurul meu. A creste un copil, nu trebuie sa-ti spun, necesita si timp si nu orice femeie poate gasi un serviciu suficient retribuit daca nu lucreaza o norma intreaga si chiar mai mult.

QUOTE
Cat despre pofte sexuale: se spune ca suntem fiinte inteligente si ca ne putem infrana poftele cand e vorba de un scop anume: acela de-a nu rani persoana de langa noi, persoana pe care pretindem ca o iubim...

Da. A nu rani persoana de langa noi e f important si acest lucru se poate realiza prin diverse metode. Daca dragostea este satisfacatoare inselatul devine inutil.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 25 Feb 2008, 09:19 AM
Mesaj #114


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



QUOTE(ben_gal @ 25 Feb 2008, 10:25 AM) *
Inselatul este o chestiune legata in special de genetica.
Sunt si trasaturi comune femeilor si barbatilor:
Inselatul din plictiseala.
...
Ce parere aveti?

parerea mea e ca daca ajung sa se plictiseasca unul de altul asta nu e inselat din plictiseala ci de frica. ca le e frica sa se desparta desi se plictisesc de moarte unul cu celalalt

ar mai fi inselatul din razbunare... cand femeiea incearca sa nu se lase mai prejos, desi s-ar putea sa fi luat o decizie pripita - ca poate el chiar munceste pina tarziu, si poate chiar nu are relatie cu secretara

cel de consolare... cand fata se consoleaza cu ce apuca pana se intoarce ele de la munca din italia/ sau din parnaie.. dupa caz

cel de curiozitate... de obicei cu cel mai bun prieten.. care a fost atit de laudat pina i-a deschis apetitul fetei, plus ca e si cel ce o intelege cel mai bine


sunt atitea motive... nu vad de ce sa generalizam... ca si daca le terminam pe cele stiute, maine pot apare altele
important e sa ne bucuram de viata devil.gif

etc....etc...


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 09:22 AM
Mesaj #115


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(nefertiti @ 25 Feb 2008, 09:11 AM) *
Desi nu prea am incredere in statistici, ar fi interesanta una din care sa reiasa cat de des inseala barbatii si cat de des femeile. La fel de interesante ar fi motivele, de o parte si de alta.

Exista o statistica in Anglia dupa care 1/3 din copii sunt procreati in afara casatoriei {!!!}
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 25 Feb 2008, 09:37 AM
Mesaj #116





Guests






rofl.gif

Si stii ce inseamna "in afara casatoriei" in Anglia/ UK? laugh.gif

Hai sa-ti spui eu: copii intre 15 si 19 ani, care cred ca e "cul" sa ti-o tragi in fiecare zi de week end - beat fiind - cu altcineva. Ete de-acolo vin copii aia din statistici, ca atatia copii din flori cu tatzi "autori necunoscuti" n-am vazut in Ro in 20 ani, cati am vazut aici intr-un an!

Da, sunt de acord ca "ieri" ala era principalul motiv - referitor la de ce inselau femeile, nu masculii - insa "ieri" s-a dus de mult, cam de cel putin 50 ani, asa...

Stiu cat costa sa cresti un copil. Insa mai stiu ca femeile in ziua de azi isi vad de cariera intai. Cele care fac copii si ii cresc singure - se descurca cumva, nu de alta, da' nu a fost mama singura femeie cu doi copii de crescut de-o stiu in Ro si nici nu a fost ultima. Si nu, in "majoritatea" cazurilor - ai TU impresia ca femeile sunt dependente de barbati financiar vorbind, dar crede-ma ca nu e asa. Daca e ceva - am intalnit in Ro, in ultimii 5 ani, destule femei care-si intretineau toarta (printre care am fost si eu la un moment dat), asa ca motivul cu "masculul sa fie bun provider" cam pica (daca nu ne referim la cele de 18 ani ce se marita cu putred de bogati de 70 ani ).

In rest, mutu asta virgin le cam stie el, vaz... hmm.gif harhar.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 10:01 AM
Mesaj #117


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Afrodita @ 25 Feb 2008, 09:37 AM) *
rofl.gif

Si stii ce inseamna "in afara casatoriei" in Anglia/ UK? laugh.gif

Hai sa-ti spui eu: copii intre 15 si 19 ani, care cred ca e "cul" sa ti-o tragi in fiecare zi de week end - beat fiind - cu altcineva. Ete de-acolo vin copii aia din statistici, ca atatia copii din flori cu tatzi "autori necunoscuti" n-am vazut in Ro in 20 ani, cati am vazut aici intr-un an!

Statistica aceea se referea la cupluri casatorite.
Si apropo. Unde "aici"?
Ai auzit de bebelusi abandonati sau vinduti pentru comertul de organe in Romania?
Cei norocosi sunt infiati de striini bogati.
Se pare ca departarea de tara ne face sa uitam realitatea.

QUOTE
Da, sunt de acord ca "ieri" ala era principalul motiv - referitor la de ce inselau femeile, nu masculii - insa "ieri" s-a dus de mult, cam de cel putin 50 ani, asa...

Inexact.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 25 Feb 2008, 10:30 AM
Mesaj #118





Guests






Aici = Marea Britanie.

In afara casatoriei, statistica despre copii, date luate din cupluri: se mentiona cumva ca acei copii erau doar din inselat? Sau ar putea fi si copii avuti cu altcineva dinaintea casatoriei?

Si inca o chestie: aici daca ramai gravida si nu aflii in primele 2-3 luni, cat astepti pana esti programata la avort, deja esti in luna a 5-a sau a 6-a si - desi ei fac avorturi si in a 6-a luna - ca femeie, nu-ti mai vine sa avortezi in acea perioada, ca pana in 6 luni ajungi sa te atasezi de ala micu' de creste in tine.

Ce vreau eu sa spun e ca UK - Anglia, cum ii spui tu, desi UK are 4 tari in componenta - nu e neaparat un "model" din care sa dai statistici si dupa care sa iei niste decizii bine informate.

Si off-topic: bebelusi abandonati, aruncati la ghena de gunoi, vanduti pentru organe sunt peste tot in lume, nu sunt cazuri de genul numai in Ro, insa aparent stiristii din Ro nu prea va ofera voua stirile astea "minunate" de prin alte tari...
De asemenea: cat de norocosi sunt cei infiati de straini bogati, dar pedofili? Sau de personaje din lumea interlopa ce pozeaza in straini bogati? Stii in cat timp se falsifica niste acte si cat iti ia sa iti plasezi oamenii tai in locuri strategice ca sa fie "de referinta" si sa convinga autoritatile ca toate-s bune si frumoase cu "cuplul" zambitor din fata lor? Iti spun eu: maxim o saptamana - cand ai banii necesari! Asa ca nu ma lua pe mine cu "departarea de tara ne face sa uitam realitatea", pentru simplul motiv ca e posibil sa stiu mai multe despre realitatea de care spui!

Si acum te poftesc frumos sa revii on-topic si sa vorbesti de inselaciuni in cupluri de maturi, nu de copii si de Ro, pentru astea doo is destule alte topicuri wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mutulica
mesaj 25 Feb 2008, 11:15 AM
Mesaj #119


piticanie oPsedata
******

Grup: Membri
Mesaje: 7.280
Inscris: 7 January 04
Din: ***
Forumist Nr.: 1.726



deja ma gandesc la un business cu tineret feminin britanic care sa vina la un avort mic in romania...
nici nu mai conteaza cine pe cine inseala deja.. important e sa faca bine aia din UK si sa si-o traga in continuare


--------------------
Viitorul tau depinde de visele tale. In consecinta nu pierde timpul, du-te si te culca.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 12:29 PM
Mesaj #120


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Afrodita @ 25 Feb 2008, 10:30 AM) *
Si acum te poftesc frumos sa revii on-topic si sa vorbesti de inselaciuni in cupluri de maturi, nu de copii si de Ro, pentru astea doo is destule alte topicuri

Tot asa te rog si pe tine nu inainte de a mentiona ca printre rudele mele apropiate creste un copil infiat nascut in Rumania impreuna cu alti frati si surori "naturali".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 12:32 PM
Mesaj #121


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(mutulica @ 25 Feb 2008, 11:15 AM) *
deja ma gandesc la un business cu tineret feminin britanic care sa vina la un avort mic in romania...
nici nu mai conteaza cine pe cine inseala deja.. important e sa faca bine aia din UK si sa si-o traga in continuare

Cum adica sa si-o traga in continuare
Pt asta trebe avorturi mari.
Te rog sa revii on-topic ca se supara sefa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 12:50 PM
Mesaj #122


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Leonardo @ 29 Nov 2007, 02:10 AM) *
E bine sa spui stop si sa mai incerci odata.
era vorba despre a-l intelege si a impartasi aceleasi valori. adica tocmai contrar spuselor tale: sa nu fie nevoie sa faci compromisuri imense, sa-ti pierzi personalitatea ca sa te intelegi cu el.

in principiu asta e greseala frecventa a doamnelor si domnisoarelor: se doresc emancipate dar au idei preconcepute despre barbati, au impresia ca daca intra intr-o relatie li se va impune un statut de sclav, celebrele 'la cratita', 'turnat copii' si 'supunere oarba'. Lucrurile s-au mai schimbat, cel putin in zonele urbane si in segmentul celor cu studii superioare 'pe bune'. Frica asta reflex de orice relatie e de fapt a doua cauza (ca frecventa) a esecului unei casnicii

Asa e. Emanciparea, mama ei! Noi barbatii nu avem nevoie sa fm emancipati?
Cine a contribuit la emanciparea femeii mai mult decit barbatul care a inventat masina de spalat rufe? Daca miine un barbat va inventa un incubator de copii si posibilitatea de a se reproduce fara femei, atunci femeile vor putea fi "emancipate" atit cit vor dori ele, dar fara noi.
Zisei.
Apropo, eu iubesc femeia. Ce frumoasa era Gina Lollobrigida inainte de a "emancipat-o" virsta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 12:56 PM
Mesaj #123


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Afrodita @ 29 Nov 2007, 03:01 AM) *
Eu una am incetat sa-mi mai caut scuze. Am facut-o si cu asta basta! Viata merge mai departe. Nu am cautat/cerut iertare si nici n-am de gand. Oricum nu cred ca eu as ierta asta.

Pai, Afro, asa gindesc si barbatii.
Barbatul are voie si femeia nu?
Sfat: fa ce spune Popa si nu fa ce face el.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elena Z
mesaj 25 Feb 2008, 01:16 PM
Mesaj #124


[Ileana]
*****

Grup: Membri
Mesaje: 963
Inscris: 19 November 03
Din: Cuba
Forumist Nr.: 1.242



ben_gal, mai poti? rofl.gif

Am inselat, si am fost inselata pt cei care nu imi citesc jurnalu' rofl.gif Am inselat prima data pt ca m-am simtit singura, neiubita, ne**tuta etc. Am inselat a 2 oara, ca sa ma razbun, ca sa ii arat ca nu is mai prejos ca el unsure.gif Pararea mea e ca o femeie trece mai repede peste faptul ca a fost inselata ca un barbat. O femeie, 'tre' sa il ierte pe barbat, pt ca el este barbat si pt el inseala asa de fun, de plictiseala si nu pune sentimente ca o femeie blink.gif Un barbat in schimb, nu trece asa de repede peste. Pararea mea. Oricum asta e o discutie care poate duce la infinit si in fond, tot nu o sa ajungem la un punct comun, asta e claaar (vb celor de la Vacanta Mare rofl.gif )



--------------------
Power is the ultimate aphrodisiac ! - Henry Kissinger
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 25 Feb 2008, 01:17 PM
Mesaj #125





Guests






Explica si mie unde e Rumania asta pe harta, ca n-o gasesc....

Nu zice nimeni ca masculii nu pot fi emancipati, depinde ce intelegi prin emancipare.
Si nu dragule, masina de spalat nu are nimic de-a face cu emanciparea femeii rofl.gif Offf, ce va mai poate debita mintea rofl.gif

Nu mi-s nici sefa, nici popa. Ah si nici n-am spus ca femeia are voie sa insele si masculul nu.

Cred ca ar trebui sa citesti mai cu atentie ce spune lumea, ca vad ca nici pe mutulica nu l-ai inteles.

Mutule, buna idee de afaceri rofl.gif Desi cred ca ai chistiga mai mult daca ai avea un cabinet particular in Amsterdam, ca britilor le place orasul si e mai ieftin sa se duca acolo, decat sa vina in Ro wink.gif tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 01:49 PM
Mesaj #126


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Ileana @ 25 Feb 2008, 01:16 PM) *
ben_gal, mai poti? rofl.gif

Am inselat, si am fost inselata pt cei care nu imi citesc jurnalu' rofl.gif Am inselat prima data pt ca m-am simtit singura, neiubita, ne**tuta etc. Am inselat a 2 oara, ca sa ma razbun, ca sa ii arat ca nu is mai prejos ca el unsure.gif Pararea mea e ca o femeie trece mai repede peste faptul ca a fost inselata ca un barbat. O femeie, 'tre' sa il ierte pe barbat, pt ca el este barbat si pt el inseala asa de fun, de plictiseala si nu pune sentimente ca o femeie blink.gif Un barbat in schimb, nu trece asa de repede peste. Pararea mea. Oricum asta e o discutie care poate duce la infinit si in fond, tot nu o sa ajungem la un punct comun, asta e claaar (vb celor de la Vacanta Mare rofl.gif )

Ileana! Ai scris o intrebare si ai raspuns la o alta.
La intrebare, desi e off-topic - sa nu se sucareasca sefa - raspunsul este afirmativ. Cel putin asa sustin niste doamne emancipate suficient de timpuriu.
In rest: ai dreptate.
Noi suntem barbatii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 01:57 PM
Mesaj #127


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Afrodita @ 25 Feb 2008, 01:17 PM) *
Nu mi-s nici sefa, nici popa. Ah si nici n-am spus ca femeia are voie sa insele si masculul nu.

Cred ca ar trebui sa citesti mai cu atentie ce spune lumea, ca vad ca nici pe mutulica nu l-ai inteles.

Afro!
Cu timpul vei vedea ca ineteleg mai mult decit crezi TU.
Bineinteles ca nu ai spus "ca femeia are voie sa insele si masculul nu", desi pt. etichetate sau scrii "ca femela are voie sa insele si masculul nu", sau "ca femeia are voie sa insele si barbatul nu".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 02:31 PM
Mesaj #128


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(Serenity @ 27 Nov 2007, 05:04 PM) *
‏Dupa mine barbatul e construit genetic sa fie bigam si oricat de minunata ar fi femeia de acasa, tot va fi tentat sa-si "imprastie samanta" ce oribil suna) si prin alte gradini.... Nu sunt de acord ca atunci cand inseala o face pentru ca ar fi neaparat ceva in neregula in cadrul relatiei pe care o are.
...
‏nu as da cu piciorul acestei relatii doar pentru ca el a calcat stramb o data. Sunt convinsa ca barbatul poate sa faca sex fara sentimente. Ca poate sa insele si sa isi iubeasca foarte mult femeia de acasa

Asa e. Chestie de genetica, dar atunci el nu "inseala" si nici nu calca "strimb".
Cel mai important este iubirea femeii de acasa si daca ea il asteapta sa termine cu genetica, atunci femeia merita sa fie iubita.
Daca omul ei e usa de biserica, atunci poate ca ceva nu e in regula, genetic vorbind.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ben_gal
mesaj 25 Feb 2008, 02:43 PM
Mesaj #129


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 320
Inscris: 25 November 06
Forumist Nr.: 8.994



QUOTE(coconut @ 28 Nov 2007, 09:22 AM) *
Cam aşa ceva... cu ei înşişi! laugh.gif biggrin.gif ohyeah.gif

Atunci si pe ei înşişi se inseala asa ca echilibrul este restabilit. thumb_yello.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Pagini V  « < 2 3 4
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 28 March 2024 - 12:52 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman