HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Informatii Subforum

Acest Subforum este dedicat discutiilor având ca temă principală Integrarea Romaniei in Uniunea Europeana. Vă invităm să folositi un limbaj decent. Dacă este cazul, contraziceti argumentat idei, nu atacati forumisti. Totodată, vă rugăm să nu citati mesajul imediat precedent, iar, in cazul articolelor din ziare, redati numai paragrafele importante, nu intreg articolul si mentionati sursa. Vă invităm la un dialog care să promoveze Arta de a conversa!

2 Pagini V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Alegeri Europarlamentare - 25.xi.2007
coconut
mesaj 25 Nov 2007, 07:57 PM
Mesaj #36


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



Care alegeri?!


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Uncle Sam
mesaj 26 Nov 2007, 08:37 AM
Mesaj #37


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.526
Inscris: 12 October 06
Din: Romania
Forumist Nr.: 8.789



Toti sunt castigatori.
Boc e in delir, Geoana e triumfal iar Tariceanu e victorios. Unde au castigat astia frate, la LOTO?
Ca prezenta asta redusa la vot este o palma pentru fiecare din ei.
Chiar si castigatorii adevarati, maghiarii din Romania, au motive sa fie nemultumiti pentru ca daca Tokes nu ar fi candidat separat, ei ar fi avut probabil patru parlamentari, nu doi si un independent, ca acum.
Si-au ocupat locurile meritate PRM, PNG, PC (cu cristoi, ciutaci, stani si gazi la un loc).
Agitatie lipsita de efect pentru Gusa, nu a fost suficient sa o afiseze pe Lavinutza peste tot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Nov 2007, 11:15 AM
Mesaj #38


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Pana si un semioficios este nevoit sa recunoasca ! tongue.gif

La cald: infrangerile de orgoliu ale lui Traian Basescu au continuat la europarlamentare. PD-ul s-a subclasat fata de estimarile de peste 40%. Pe ansamblu, dreapta a triumfat (suma PD + PNL + PLD da un scor istoric), dar schisma provocata in burta Aliantei DA, arata cit de trist si pagubos a fost acest conflict mentinut cu indarjire.
Ca un adaos la umilinta presedintelui tutelar, PNL a renascut fata de estimari iar PSD-ul si-a recapatat calmul. O lectie incasata pripit, dar folositoare, ca orice lectie, la urmatoarele planuri de normalitate. Totusi, sa pastram proportiile personajului Basescu. Parafrazandu-l pe Mark Twain (si aici il corectez pe Emil Hurezeanu): vestile despre moartea lui sint MULT EXAGERATE. Sint si vesti bune: PNG (multumita lui Hagi) si PRM fac tusa. Lucru care arata ca ROMANII incep sa-si recapete reflexele de popor inteligent.
( "Cotidianul" )

Acest topic a fost editat de March: 26 Nov 2007, 11:19 AM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 26 Nov 2007, 11:15 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
coconut
mesaj 26 Nov 2007, 12:39 PM
Mesaj #39


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 922
Inscris: 18 August 05
Din: Bucureşti
Forumist Nr.: 6.802



PNG (multumita lui Hagi) thumb_yello.gif


Şi mie-mi pare bine că Hagi l-apus cu botul pe labe!


--------------------
Felix qui, quod amat, defendere fortiter audet - Ovidiu, Amores


Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 26 Nov 2007, 12:52 PM
Mesaj #40


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Ti se pare normal ca un partid extremist precum cel al lui Laszlo Tokes a trecut pragul electoral?

Inca o data, cine este Becali, pe cine are in spate, cine l-a propulsat pe arena politica? V-am mai facut atenti ca este un pion pe o tabla, face un joc, merita reflectat mai mult asupra problemei.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Nov 2007, 01:01 PM
Mesaj #41


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(andra_v @ 26 Nov 2007, 12:52 PM) *
Ti se pare normal ca un partid extremist precum cel al lui Laszlo Tokes a trecut pragul electoral?

Despre care partid vorbesti?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leonardo
mesaj 26 Nov 2007, 03:14 PM
Mesaj #42


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.199
Inscris: 25 October 05
Forumist Nr.: 7.146



partidul Laszlo Tokes, de buna seama biggrin.gif


--------------------
"As a well spent day brings happy sleep, so life well used brings happy death" L. da Vinci
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 26 Nov 2007, 03:47 PM
Mesaj #43


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(andra_v @ 26 Nov 2007, 12:52 PM) *
Inca o data, cine este Becali, pe cine are in spate, cine l-a propulsat pe arena politica?

Hai sa-ti raspund si la asta, daca isisti, desi nu cred ca nu stii, si mai e si off-topic aici. Cine este Becali? Un personaj fara scrupule, fara respect pentru lege sau pentru semeni. Pe cine are in spate? Nu stiu daca are pe cineva, cel sau cei care l-au lansat cred ca l-au scapat oarecum de sub control, individului i s-a urcat la cap ca e cel mai tare din parcare. Cine l-a propulsat in politica? Hrebenciuc. Despre alte chestiuni legate de Becali, vorbim daca vrei pe topicul dedicat individului.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 26 Nov 2007, 04:06 PM
Mesaj #44


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE(abis @ 26 Nov 2007, 05:47 PM) *
Cine l-a propulsat in politica? Hrebenciuc. Despre alte chestiuni legate de Becali, vorbim daca vrei pe topicul dedicat individului.

Si cu cine se sprituia in vazul lumii si spargea seminte impreuna la meciuri ? Da' mai bine vorbim dincolo.


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
actionmedia
mesaj 26 Nov 2007, 09:27 PM
Mesaj #45


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 5.298
Inscris: 9 June 04
Forumist Nr.: 3.787



Nu ziceti hop pana nu trecem "pragul".
Conform datelor de la BEC, de la ora 17:00, PNG este cotat cu 4,86%. Adica cu doar 0,14% mai putin decat Pragul electoral.
Conform aceluiasi comunicat al BEC, mai sunt de centralizat cca 0,59% din voturi. Totul pare foarte clar. Poate ca statistic 0,59% nu mai poate schimba nimic. Dar, toate aceste voturi sunt din iubitul nostru Bucuresti, fieful lui Jiji in opinia mea. Daca mai sunt si din Ghencea, putem avea surpriza sa vedem ca PNG prinde ultimul metr... pardon Maybach spre PE. Sa vezi atunci lovitura de imagine la Jiji, ar aparea ca un Mesia mort si reinviat. Sa speram ca nu se va intampla asa, desi ca show mediatic ar fi interesanta o astfel de lovitura de teatru. Ar fi ca la fotbal cand Steaua (in vremurile ei bune) se califica in extremis, cand nimeni nu se mai astepta...

Edit:
Vroiam doar sa mai remarc surpriza placuta pe care mi-a facut-o PLD-ul. Surpriza la care am contribuit si eu. Avem nevoie de un partid liberal autentic in politica romaneasca. Nu spun ca PLD ar fi, dar nici PetroNL nu este un partid liberal autentic. Poate totusi in cateva cicluri electorale, din concurenta intre cele 2 partide liberale va iesi un partid liberal autentic, care sa reprezinte cu adevarat interesele electoratului de orientare liberala.
Voi sustine in continuare PLD si la locale si la parlamentare, daca nu apare o optiune mai buna.

Acest topic a fost editat de actionmedia: 26 Nov 2007, 09:32 PM


--------------------
viata e simpla si misto!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 26 Nov 2007, 09:54 PM
Mesaj #46


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



Bey,si ce si-a mai luat-o el in freza saracutu' caci candidand independent lua ,evident,tot atatea voturi si se califica pentru PE! da' n-a mai fost nimeni sa-l invete ca a avut el grija sa-i dea pe toti afara,inainte...si a mai scos si niste porumbei pe gura in legatura cu nea Traian,deh!
Nu stiu daca l-a inventat hrebenciuc,dar e clar ca fenomenul Gigi Becali s-a nascut din nevoia de a neutraliza un alt fenomen,numit Vadim! Acum nu mai este nevoie de el,deci PA JIJI!

Cum erau versurile acelea? si fiindca toate acestea trebuiau sa poarte un nume...s-au numit JIJI! rofl.gif


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Nov 2007, 09:02 AM
Mesaj #47


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



QUOTE(actionmedia @ 26 Nov 2007, 09:27 PM) *
Vroiam doar sa mai remarc surpriza placuta pe care mi-a facut-o PLD-ul. Surpriza la care am contribuit si eu.

Si eu. M-am razgandit pe ultima suta de metri si nu am mai votat PD, cum intentionam, ci PLD. Insa in 2008... mai vedem.


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Nov 2007, 11:30 AM
Mesaj #48


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Aici aveti o analiza a minciunilor institutelor de sondaje de dinaintea alegerilor cand l-au umflat cu pompa pe PD !


Fruntea manipularii o detin INSOMAR si CSOP ale caror rezultate ni le baga pe gat "Loialitatea TV" ! Inclusiv minciunile de la exit-polluri !



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
abis
mesaj 27 Nov 2007, 11:33 AM
Mesaj #49


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 22.306
Inscris: 8 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.507



Cum iti explici prezenta in lista "manipulantilor" a BCS-ului? Dar a IMAS-ului?

PS: Cat despre Civis, care apare si el in lista ta, am gasit aici un sondaj care "nimereste" destul de exact procentele PD-ului, dar nu si pe ale PNL sau PLD.

Acest topic a fost editat de abis: 27 Nov 2007, 11:37 AM


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Nov 2007, 02:14 PM
Mesaj #50


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



De la Timisoara , acum in toata tara !
Laszlo Tokes a intrat in PE cu ajutorul "regatenilor !! tongue.gif
Total obtinut pe tara : 3,43 % ( avea nevoie de numai 2,8 %)

Vrancea - 841 voturi
Iasi - 1475 voturi !!
Bucuresti - 3352 voturi ( 0,9 % din totalul voturilor)
Dolj - 474 voturi
Gorj - 240 voturi
Botosani - 3,8 % din voturi !!

urmeaza altele din Moldova si sudul tarii : Ilfov, etc.

Acest topic a fost editat de March: 27 Nov 2007, 02:15 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 18 April 2024 - 10:35 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman