HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

> Vrei si tu un Jurnal?

Daca doriti si dumneavoastra un Jurnal, trimiteti un mesaj in acest sens in cadrul topicului Detalii Forum.
Nou: Autorul unui jurnal are dreptul de a decide ca un mesaj scris in cadrul Jurnalului sau de catre altcineva sa fie sters. Daca doriti acest lucru, trimiteti-mi un PM cu adresa mesajului in cauza si acesta va fi sters (bineinteles, atat timp cat nu se exagereaza).

3 Pagini V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> Jurnalul Iarinei
(Afrodita)
mesaj 25 Sep 2003, 04:18 PM
Mesaj #71





Guests






Uhh, da si mie-mi place tacerea...Insa nu stiu cum se face ca uneori o alung, uneori nu-mi place...Plus ca fac parte din oamenii aia de care ai zis tu, care vorbesc mult...Dar nu ca sa acopar tacerea , ci pt ca ceea ce am de zis mi se pare amuzant, interesant sau e important pt mine...
Aaaa, acu' trebuia sa tac? rolleyes.gif Sper ca nu biggrin.gif
31.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iarina
mesaj 6 Oct 2003, 08:28 PM
Mesaj #72


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 308
Inscris: 3 April 03
Forumist Nr.: 160



Sunt o anonima, cu ganduri normale si cu o viata (cat de cat) normala. Nu imi este dedicat nici un monument si numele imi va fi curand uitat. M-am schimbat totusi atat de mult si uneori nu imi vine sa cred ca am facut atatea greseli dar incep sa cred ca ma maturizez indeajuns pentru a nu le mai repeta. Nu sunt perfecta, am ranit si m-am ranit, am plans ca orice alt om si am ras ca orice alt om. Cateodata am impresia ca viata este ca un puzzle gigantic si nu iti dai seama intotdeauna unde trebuie sa pui piesa care lipseste... cateodata nici nu gasesti piesa lipsa- asta e cel mai rau. Si totusi, daca ar fi sa mor maine... cred ca as muri fericita. Noapte buna...

Acest topic a fost editat de Iarina: 6 Oct 2003, 10:14 PM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  fluturas.jpg ( 54.05K ) Numar descarcari: 14
 


--------------------
Success usually comes to those who are too busy to be looking for it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(Afrodita)
mesaj 7 Oct 2003, 09:33 AM
Mesaj #73





Guests






Hihi, iubita si eu as muri fericita...Mai ales ca e atat de superb fluturele tau biggrin.gif 31.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 7 Oct 2003, 09:33 AM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Iarina
mesaj 9 Oct 2003, 09:36 PM
Mesaj #74


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 308
Inscris: 3 April 03
Forumist Nr.: 160



M-a apucat acum un dor nebun de mancarea romaneasca. M-am saturat pana peste cap de chicken dipers, de chicken nuggets, de chicken brests, de chicken curry, de jack potatoes, de beef burgers, de ciuperci cu paste, de laptele cu cereale (deci mananc in fiecare dimineata) si de painea prajita cu unt si cu gem de capsuni.... si de toate semipreparatele si balariile pe care le gasesc aici si mai ales m-am saturat ca nu am timp sa gatesc cate ceva mai normal :-) Si as manca acum niste sarmalute cu mamaliguta si branza cu smantana si o ciorbita ca la mama acasa.... si o salata boef (chiar nu stiu de ce nu imi fac eu aici).... si acum m-a lovit alt gand; ce aiurea trebuie sa fie sa scrii intr-un jurnal despre mancare. Pai... ma opresc.

Astept cu maaaare nerabdare ziua de maine cand exact la ora 8:30 ma voi intalni cu iubitul meu si vom merge la cumparaturi.... hihi, eu sper in secret ca imi cumpar un pulover frumos asortat cu fularul si caciulita pe care le-am cumparat week-end-ul trecut. Si dupa ce vom cumpara toate bunatatile de care imi va fie mie pofta, vom merge acasa si vom sta de vorba.... ca n-am apucat sa ne vedem saptamana asta sad.gif. Pe urma nu stiu ce o sa mai facem, dar sigur iesim in sambata seara iar duminica poate vizitam ceva frumos in Londra; duminica trecuta am fost si ne-am plimbat dimineata, am mancat intr-o gradina de trandafiri la pranz si pe urma ne-am distrat prin Trocadero, dupa care am mai si ajuns la un concert de orga- nu a fost asa reusit cum ne asteptam.

Sunt tare obosita .... si trebuie sa ma duc sa citesc ceva, ca sa-mi fie mai dulce somnul....
Nite Nite


--------------------
Success usually comes to those who are too busy to be looking for it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iarina
mesaj 13 Oct 2003, 03:52 PM
Mesaj #75


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 308
Inscris: 3 April 03
Forumist Nr.: 160



Iaca poze :-)
Asta care va sa zica este Millenium Bridge- Londra

Acest topic a fost editat de Iarina: 13 Oct 2003, 06:15 PM
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Millenium_Bridge__Podul_Mileniului_.jpg ( 68.59K ) Numar descarcari: 16
 


--------------------
Success usually comes to those who are too busy to be looking for it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iarina
mesaj 13 Oct 2003, 06:14 PM
Mesaj #76


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 308
Inscris: 3 April 03
Forumist Nr.: 160



Imi pare rau ca pozele nu au iesit asa de bine, ce sa fac.... daca nu am un aparat mai performant... da' lasa ca imi cumpar eu tongue.gif
Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Turnul_Londrei.jpg ( 63.95K ) Numar descarcari: 32
 


--------------------
Success usually comes to those who are too busy to be looking for it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iarina
mesaj 13 Oct 2003, 06:18 PM
Mesaj #77


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 308
Inscris: 3 April 03
Forumist Nr.: 160



unde altundeva decat la... Lego Land? smile.gif

Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  LegoLand.jpg ( 114.97K ) Numar descarcari: 29
 


--------------------
Success usually comes to those who are too busy to be looking for it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iarina
mesaj 13 Oct 2003, 06:20 PM
Mesaj #78


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 308
Inscris: 3 April 03
Forumist Nr.: 160



o bucatica din Bushey Park


Descarca fisierul/ele
Fisier atasat  Bushey_Park.jpg ( 81.42K ) Numar descarcari: 26
 


--------------------
Success usually comes to those who are too busy to be looking for it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Iarina
mesaj 16 Oct 2003, 06:20 PM
Mesaj #79


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 308
Inscris: 3 April 03
Forumist Nr.: 160



In week-end am intrat de placere intr-un magazin cu jucarii. N-am crezut ca o sa ma intristez intr-atat.... si poate ca e motiv stupid, dar, cand am vazut jucariile minunate pe care le au copiii azi, mai sa-mi dea lacrimile. De ce? Mi-a stat inima-n loc cand am vazut ca o bluzita de schimb pentru o papusa, costa 12 £. Papusile din ziua asta sunt mai mult ca niste bebelusi adevarati decat ca niste papusi. Au de toate, inclusiv olita si mai fac si pipi. Mi-a fugit atunci gandul la ce aveam noi cand eram copii dar mai ales la ce au copiii care traiesc astazi in tarile lumii a treia. Nici n-au visat asa ceva. Nu stiu ce sa zic, nu am copii, si nu pot zice ca nu am facut niciodata cheltuieli inutile dar parca mi s-ar rupe inima sa iau haine de schimb pentru papusi la pretul acesta cand vad atatia copii infometati, cu priviri la care nu poti raspunde nimic. Si am mai observat un lucru: copiii de astazi, ma refer mai ales la cei mici, pana in 5 ani, sunt satui de jucarii. Au cosuri pline cu jucarii in casa si arareori pun mana pe ele. Le-ar placea mai mult ca mami si tati sa le dea atentie, sa se joace c-un bat si sa se catere in copaci, sa observe furnicile si sa puna mana pe toate lucrurile "cah" de pe jos. Invata despre lumea din jur fara jucarii simandicoase si costisitoare si un jos de-a prinselea sau de-a gadilatul sau v-ati-ascunselea cu parintii valoreaza mai mult decat sclipitoarele jucarii din jur. Sper ca atunci cand o sa am un copil, sa nu-i umplu cosurile inimii cu jucarii, ci cu atentie, cu dragoste si cu jocuri impreuna cu parintii lui. Iar daca o sa uit cumva de asta, o sa am Jurnalul de aici care o sa-mi aminteasca de promisiunea facuta.


--------------------
Success usually comes to those who are too busy to be looking for it.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SORIN
mesaj 16 Oct 2003, 07:06 PM
Mesaj #80


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.344
Inscris: 8 March 03
Forumist Nr.: 41



Draga Iarina smile.gif Habar nu am cati ani ai, dar felul tau de a vedea dupa culise ma, lasa paf de fiecare data cand citesc cele gandite si apoi scrise de tine 40.gif

Daca as lua in tara toate jucariile copiilor mei, as poate deschide un intreg magazin de jucarii.

Fata mea are toata colectia originala de Barbie, dar cu adevarat nu conteaza....cand mama ei sare pe mese la vederea unui gandac sau soricel, ea il prinde cu mana si-l scoate afara:jump:

Banditu sta cu degetul pe toate furnicile din curte, mangaie toti cainii din cartier se " cearta " toata ziua cu cateua lui Shoco.

Dragi prieteni....materials e foarte important in viata, dar nu e totul, cel putin pt. copii.

Incercati si altfel....


--------------------
When you have to shoot, shoot, don't talk.

Mai usori ca vulturii, mai tari ca leii.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Pagini V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 02:17 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman