HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

2 Pagini V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Detoxifierea Organismului, Cum se pot curata ficatul si alte organe
ilie
mesaj 6 Jun 2007, 08:16 AM
Mesaj #1


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



Postati aici retete sau tratamente pe care le stiti sau le-ati incercat (bineinteles despre detoxifierea ficatului si a altor organe). Cum se face, cu ce, cat timp dureaza?
Nu vorbiti de curatirea totala ca va trimit la Irinel Popescu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 27 Jun 2007, 02:47 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



acid fulvic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 27 Jun 2007, 03:20 PM
Mesaj #3


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Ce e cu acidul asta ? hh.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 27 Jun 2007, 03:20 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
axel
mesaj 27 Jun 2007, 04:12 PM
Mesaj #4


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Baiatu' iti sugereaza sa manci pamant rofl.gif


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Eclectic
mesaj 27 Jun 2007, 04:22 PM
Mesaj #5


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.926
Inscris: 6 April 04
Forumist Nr.: 2.950



Pai nu stiu, ca doar l-a trecut acolo, fara niciun comentariu. hh.gif


--------------------
Nu semnez.
I love flowers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 27 Jun 2007, 05:35 PM
Mesaj #6


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



QUOTE (freeman @ 6 Jun 2007, 10:16 AM)
Postati aici retete sau tratamente pe care le stiti sau le-ati incercat (bineinteles despre detoxifierea ficatului si a altor organe). Cum se face, cu ce, cat timp dureaza?
Nu vorbiti de curatirea totala ca va trimit la Irinel Popescu.

Silimarina ( Milk Thistle in engleza) e o planta foarte folosita pentru ficat. Se gaseste sub forma de tablete la toate magazinele ce vand plante medicinale precum si la farmacii.

Acest topic a fost editat de March: 27 Jun 2007, 08:48 PM


--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 27 Jun 2007, 07:17 PM
Mesaj #7


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Cum se foloseste?
Valabil si pentru freeman. smile.gif
Ignorandu-l pe axel, chiar ar fi interesant sa stim si cum se folosesc substantele/plantele respective. Reteta nu inseamna numai ingrediente. smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 27 Jun 2007, 07:56 PM
Mesaj #8


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Acidul ala este un acid care se gaseste in pamant. Din cate m-am prins, e un acid organic.

Problema e ca unii ii atribuie atat de multe proprietati curative... imi cam aduce aminte de snake oil acum o suta si ceva de ani... sau de saruri de radium (da, radium!) de acum vreo 80 de ani...


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 6 Jul 2007, 10:33 AM
Mesaj #9


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



este o substanta despre se spune care ajuta la detoxifierea celuleor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Olaf
mesaj 6 Jul 2007, 10:34 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.591
Inscris: 22 September 03
Forumist Nr.: 826



Ok, sa o luam altfel. Ca sa ajute la detoxifierea celulelor, ea trebuie sa ajunga in organism. Cum ajunge, in ce cantitate si cand trebuie folosita?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 6 Jul 2007, 10:54 AM
Mesaj #11


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



iata ce se spune despre acidul fulvic: intra in celule, colecteza toxinele si le elimina fara a afecta celula.
se ia pe cale orala sub forma de picaturi amestecate cu apa.

ma asteptam sa postati si alte remedii pentru detoxifierea organismului sau a unor organe... de exemplu pentru ficat, rinichi, pancreas, antifumat, etc.

Acest topic a fost editat de freeman: 6 Jul 2007, 10:56 AM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 6 Jul 2007, 12:28 PM
Mesaj #12


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



freeman, iti recomand calduros tinctura de papadie care se gaseste in toate magazinele plafar...eu mi-am facut singura tinctura. am adunat planta, am uscat-o la soare in strat subtire, am maruntit-o in mixer am pus intr-o sticla de culoare inchisa jumatate planta uscata si maruntita si jumatate alcool 70°, se ia cite o lingurita inainte de masa dar se poate pune si in ceai. papadia se poate consuma si ca salata sau infuzie dar cel mai bun efect il are tinctura.
De asemenea incearca sa bei in fiecare dimineata pe stomacul gol un suc de grepfruit si bineinteles trebuie sa fii foarte atent si la alimentele pe care le consumi.


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 6 Jul 2007, 12:33 PM
Mesaj #13


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



iata si un link: PAPADIE


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 6 Jul 2007, 12:34 PM
Mesaj #14


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



n-ai spus pentru ce e buna tinctura si pentru ce e bun sucul...
topicul nu l-am deschis pentru mine...deci nu eu am nevoie de felurite tratamente mwah1.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
March
mesaj 6 Jul 2007, 12:52 PM
Mesaj #15


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 18.844
Inscris: 30 January 04
Din: EU
Forumist Nr.: 2.042



Ceaiul de PEDICUTA ( Lycopodium Clavatum) numita in popor si Branca-ursului sau Bradisor. ( este o planta medicinala ce contine radiu !)

- Ceai : peste o lingurita rasa de Pedicuta se toarna 1/4 litru de apa in clocot , apoi se lasa sa stea cca 3-4 minute. Se bea numai o ceasca pe zi si anume dimineata pe stomacul gol, cu 1/2 ora inaintea micului dejun, inghititura cu inghititura. In caz de ciroza hepatica sau de cancer hepatic se beau doua cesti pe zi.

- Tinctura ( de la "Dacia Plant") : 1 lingurita in 100 ml apa , de trei ori pe zi, cu 15 minute inainte de masa, inghititura cu inghititura.



--------------------
Un prost gaseste intodeauna unul mai prost , care sa-l admire

Nicolas Boileau


Go to the top of the page
 
+Quote Post
flori
mesaj 6 Jul 2007, 01:18 PM
Mesaj #16


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.024
Inscris: 6 September 04
Din: somewhere over the rainbow...
Forumist Nr.: 4.413



QUOTE (freeman @ 6 Jul 2007, 01:34 PM)

topicul nu l-am deschis pentru mine...deci nu eu am nevoie de felurite tratamente  mwah1.gif




freeman smile.gif scuza-ma daca te-a afectat cu ceva faptul ca m-am adresat tie, nu am vrut sa sugerez ca ai avea vre-o afectiune sau ceva ...ideea este ca in zilele noastre toti avem nevoie de detoxifierea organismului chiar si copii, iar papadia tocmai la asta ajuta.


[QUOTE=freeman,6 Jul 2007, 01:34 PM]
n-ai spus pentru ce e buna tinctura si pentru ce e bun sucul...

Criza de timp hh.gif
Am crezut ca nu are rost sa mai specific deoarece am raspuns la intrebarea din titlul topicului. De altfel in link-ul pe care l-am dat mai jos este foarte bine explicat. Atit tinctura cit si celelalte produse din papadie (suc, ceai, salata) ajuta la detoxifierea organismului.

Acest topic a fost editat de flori: 6 Jul 2007, 01:20 PM


--------------------
Nu anii din viata mea sint importanti ci viata din anii mei...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ilie
mesaj 7 Jul 2007, 09:29 PM
Mesaj #17


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 2.816
Inscris: 16 March 04
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 2.605



ok, multumesc pentru mesajul postat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Veritas
mesaj 25 Jul 2007, 02:30 PM
Mesaj #18


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 423
Inscris: 8 July 07
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 10.056



QUOTE(March @ 6 Jul 2007, 01:52 PM) *
- Tinctura ( de la "Dacia Plant") : 1 lingurita in 100 ml apa , de trei ori pe zi, cu 15 minute inainte de masa, inghititura cu inghititura.


Trebuie stiut ca Branca Ursului este folosita cu (cica) mare succes pentru imbunatatirea fertilitatii( la ambele sexe) - in caz ca nu va doriti asta... rolleyes.gif

Ca detoxifiant am mai folosit( la recomandarea unui medic care e si homeopat) "Drenor hepato-renal" 7 zile, apoi" Drenor hepato-biliar" alte 7 zile.Remediile se cumpara de la o farmacie homeopata Cristiana, undeva pe str.Delea Noua, si costa 1,5 RON.

V


--------------------
Dubito, ergo sum....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 26 Jul 2007, 09:58 AM
Mesaj #19


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



Spirulina este cel mai eficient detoxifiant (şi nu numai) pe care l-am folosit vreodată. Şi am tot încercat. tongue.gif

Unele dintre cele mai importante proprietăţi ale sale sunt că:

QUOTE
- are rol antitoxic prin facilitarea eliminarii metalelor grele, toxinelor si radionuclizilor, cu rol important în aparitia bolilor maligne;
- previne scaderea numarului de leucocite dupa roentgen terapie;


Interesant este că poate înlocui alimentaţia pe perioade foarte scurte de timp (câteva zile), după cobaltoterapie sau alte proceduri inhibitoare sau privative. Această proteină vegetală a salvat multe vieţi, cândva şi pe a mea. Funcţionează pentru oricine, curaj! wub.gif Nu are contraindicaţii. ohyeah.gif

Găsiţi mai multe informaţii aici.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exergy33
mesaj 26 Jul 2007, 12:32 PM
Mesaj #20


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 4.959
Inscris: 9 August 05
Din: marginea viselor
Forumist Nr.: 6.763



Pentru detoxifierea ficatului iranienii folosesc ulei natural de masline obtinut prin presare la rece smile.gif. Dimineata, inainte de a pune ceva in gura, se ia o gura de ulei ... dar nu se inghite. Se clateste timp de 1-2 minute gura, dupa care se da afara. Operatia poate fi repetata de doua sau de trei ori. Am inteles ca este foarte periculos sa inghiti uleiul acela plin de toxine , si de aceea se recomanda ca cel ce face operatia sa stea pe un scaun cu capul aplecat in jos.

Tot pentru ficat, dar nu numai, se consuma pe stomacul gol un pahar de suc de grapefruit ... daca se poate suc din fructele cu miezul roz. Contin lycopene, substanta cu recunoscute proprietati impotriva tumorilor canceroase.


--------------------
*_*_*

Pierdut în Geometria Uitării
Căutând Ipote(nu)zele Fericirii -
Trecătorul -X-

https://exergy33.wordpress.com/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 26 Jul 2007, 01:30 PM
Mesaj #21


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Cat mai putine medicamente, tigari, cafele, e-uri, conservanti. Cat mai multe fructe (de preferinta, de sezon), legume proaspete, ceaiuri, miere.
Exergy, si doctorita mea de familie mi-a recomandat o lingurita de ulei de masline presat la rece pe stomacul gol.

PS La plafar sunt si produse cu adevarat naturale de buna calitate, dar si multe tampenii. Toate tincturile, spirulinele, ginsengurile, vitaminele si alte minunatii sunt prelucrate sintetic, unele chiar cancerigene. Astazi am vazut o substanta care, chipurile, elimina radiatia electromagnetica din corp. Vrajeala curata.
Oare cand se va aplica legislatia comunitara privind protectia consumatorului? Multe companii care fabrica si comercializeaza "naturiste" ar trebui scoase de pe piata. E-uri, hormoni, conservanti, chimicale si ti le servesc drept naturale. Rima involuntara.

Pt. ficat si bila folosesc ceai de sunatoare, ceai hepatoprotector si hepatocol. Toate de la plafar. Ceiaul de musetel, de asemenea, curata caile biliare.
Pt. cei cu probleme hepatice mai mari este recomandat ceaiul de anghinarie, de care nu ma ating, fiind foarte amar.
Ceaiul de galbenele face pansament gastric.
Prefer un amestec de sunatoare, galbenele, musetel. Adaug si coada calului/cozi de cirese, deoarece retin extrem de multe lichide.
Ceiaul de soc este iarasi o minune. Un detoxifiant puternic, dar nu tincturi sau pastile de la plafar.
Ultimul trend: ceaiul verde, un antioxidant puternic. In plus, este extrem de energizant.

Acest topic a fost editat de andra_v: 26 Jul 2007, 01:42 PM


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fantasee
mesaj 26 Jul 2007, 03:52 PM
Mesaj #22


Soul feeder
******

Grup: Membri
Mesaje: 3.735
Inscris: 7 November 05
Forumist Nr.: 7.214



QUOTE(andra_v @ 26 Jul 2007, 02:30 PM) *
Toate tincturile, spirulinele, ginsengurile, vitaminele si alte minunatii sunt prelucrate sintetic, unele chiar cancerigene.


Măi să fie! laugh.gif Sper că cei de la Hofigal nu văd declaraţia asta. laugh.gif Este pe propria răspundere, andra_v?

Exergy, se spune că şi roşiile conţin o sursă considerabilă de licopen. Din păcate, lectina specifică tomatelor este toxică pentru majoritatea persoanelor, cu excepţia celor cu grupa sanguină O, care o tolerează ceva mai bine. Detoxifierea se realizează, defapt, prin programe personalizate, generalizările pot dăuna unora dintre noi.

Până la urmă, cine doreşte un program real de detoxifiere se adresează medicului gerontolog, după efectuarea unui set deosebit de analize, apoi are nevoie şi de colaborarea unui nutriţionist.


--------------------
Tărâmul Poveştilor.

Loc cu povești

Let your weird light shine bright, so the other weirdos know where to find you.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albrech
mesaj 7 Mar 2008, 10:16 PM
Mesaj #23


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 50
Inscris: 7 March 08
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 11.361



QUOTE(freeman @ 6 Jun 2007, 08:16 AM) *
Postati aici retete sau tratamente pe care le stiti sau le-ati incercat (bineinteles despre detoxifierea ficatului si a altor organe). Cum se face, cu ce, cat timp dureaza?
Nu vorbiti de curatirea totala ca va trimit la Irinel Popescu.


O reteta suedeza citita in AS, care ajuta la detoxificare. Dureaza 3 zile si se repeta la interval de 6 luni si nu mai putin. Scoate apa din organism si se slabeste in 3 zile 4 kg sigur:

se amesteca 1/2 kg cartof fiert cu 1/2 kg telina fiarta, cu un manuchi de patrunjel verde si o lingura de seminte de in. Aceasta compozitie se mananca pe tot parcursul unei zile si se bea apa cca 2 litri.

Acest topic a fost editat de Albrech: 7 Mar 2008, 10:18 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 8 Mar 2008, 08:20 AM
Mesaj #24


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE(Albrech @ 7 Mar 2008, 10:16 PM) *
O reteta suedeza citita in AS, care ajuta la detoxificare. Dureaza 3 zile si se repeta la interval de 6 luni si nu mai putin. Scoate apa din organism si se slabeste in 3 zile 4 kg sigur:

se amesteca 1/2 kg cartof fiert cu 1/2 kg telina fiarta, cu un manuchi de patrunjel verde si o lingura de seminte de in. Aceasta compozitie se mananca pe tot parcursul unei zile si se bea apa cca 2 litri.

Eu stiu ca deshidratarea este foarte rea pentru organism.


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nefertiti
mesaj 8 Mar 2008, 08:22 AM
Mesaj #25


[Vera]
******

Grup: Moderator
Mesaje: 4.054
Inscris: 25 October 06
Din: pe plaja
Forumist Nr.: 8.842



Cred ca se refera la retentia de apa din organism. wink.gif


--------------------
passionate about latin america

Cafeneaua
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michelle
mesaj 8 Mar 2008, 08:48 AM
Mesaj #26


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.750
Inscris: 8 January 05
Din: ???
Forumist Nr.: 5.402



reteta asta e mai mult pentru constipatie,semintele de in sunt puternic laxative;evident daca te scoate la buda de 5 ori intr-o zi te detoxifica suficient ohyeah.gif

o altfel de detoxifiere o face sauna


--------------------
Life is about having the mixture of the curiosity of an older person and the imagination of a child
Daphne Guiness

Mai bine sa fii urat pentru ceea ce esti, decit iubit pentru ceea ce nu esti!
Anatole France
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albrech
mesaj 8 Mar 2008, 08:53 AM
Mesaj #27


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 50
Inscris: 7 March 08
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 11.361



QUOTE(nefertiti @ 8 Mar 2008, 08:22 AM) *
Cred ca se refera la retentia de apa din organism. wink.gif

Nu scoate mai multa apa decat trebuie si de aceea nu se repeta foarte des. Detoxifica si organismul. La mine a dat rezultate. Am mai spus-o cuiva si a spus ca a facut o eruptie cutanata... Eu cred ca datorita detoxificarii...Apoi, semintele de in...

Asadar, la mine a dat rezultate la slabit. Singura care a dat, alaturi de alta. Regim Oshawa cu orez, pe care toata lumea cred ca il cunoaste, de 10 zile cu 3 kg slabite.
Herbalife... etc etc snt doar povesti!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 8 Mar 2008, 10:18 AM
Mesaj #28


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



QUOTE(Albrech @ 8 Mar 2008, 08:53 AM) *
Asadar, la mine a dat rezultate la slabit. Singura care a dat, alaturi de alta.

Pierderea de apa doar da iluzia ca slabesti. Lipidele raman la fel.

Daca vrei sa slabesti, cea mai buna solutie e sa pui mana pe fiare. Sau piciorul pe bicicleta sau pe threadmill. Nu risti sa pierzi tesut muscular cu ocazia "curei de slabire".


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 8 Mar 2008, 10:40 AM
Mesaj #29


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Bineinteles, "cura" respectiva nu are nimic de-a face nici cu detoxifierea organismului, nici cu slabirea.


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albrech
mesaj 8 Mar 2008, 11:27 AM
Mesaj #30


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 50
Inscris: 7 March 08
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 11.361



Incercati-o, sa va convingeti! Nu pui la loc dupa cura respectiva.
Problema cu "fiarele" este ca te poti face maaare... ohyeah.gif si ai o pofta de mancare teribila. Cand nu mai practici, de faci "patratel", ca oricum ai scheletul format! Nu mai spun pentru fete, ca fac niste muschi la picioare, de nu mai pot purta mini toata viata, daca baga la presa prea tare!

Cine vrea sa slabeasca, poate tine cura doar cu apa de la 3 la mai multe zile. Nu moare nimeni si organismul se graneste din resurse proprii! Daca ajungi pe la ziua a doua, te simti ca un inger, nu mai simti nici emotii negative si nici altele... Incercati!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andra_v
mesaj 8 Mar 2008, 11:32 AM
Mesaj #31


Cronicar
******

Grup: Moderator
Mesaje: 2.799
Inscris: 9 September 06
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 8.652



Albrecht, bine ai venit si nu uita ca toti suntem aici pt. a impartasi celorlalti experienta.

Nu vrem sa ne punem in pericol sanatatea, nu ne da autorul "retetei" rinichii inapoi. Amice, cum iti pastrezi organismul asa il ai.
In general, sunt impotriva curelor drastice; un regim de viata echilibrat, fara excese si incluzand neaparat multa miscare, o cale garantata pt. o dezvoltare armonioasa fizica si psihica.
Dimpotriva, pt. detoxifiere se recomanda intotdeauna o cantitate suficienta de apa, mai ales plata. Privarea organismului de lichidele necesare, pe langa deshidratare, conduce la blocaj renal si retinerea toxinelor. Elimini pe moment apa din tesuturi (am patit si eu, paream atat de slaba o zi-doua....) si, n-ai grija, revii repede la forma initiala, pt. ca nu arzi grasimile.
PS Sportul, pe langa arderea grasimilor, modelarea corpului si echlibru mental, favorizeaza super-bine detoxifierea: transpirand, elimini foarte multe toxine, odata cu arderea lipidelor.

Acest topic a fost editat de andra_v: 8 Mar 2008, 11:43 AM


--------------------
An Appeal From James’ Family

An Appeal From James’ Family
Unidentified gunmen kidnapped journalist James Foley in northwest Syria on Thanksgiving Day, November 22 2012.

Jim is the oldest of five children. He has reported independently and objectively from the Middle East for the past five years. Prior to his work as a journalist, Jim helped empower disadvantaged individuals as a teacher and mentor assisting them in improving their lives.

The family appeals for the release of Jim unharmed.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albrech
mesaj 8 Mar 2008, 11:45 AM
Mesaj #32


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 50
Inscris: 7 March 08
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 11.361



Unde am spus eu ca nu se consuma apa? Dimpotriva, fara apa nu se poate... Asemeni, sportul este ideal.

Un supraponderal insa trebuie sa ajunga la greutatea ideala, apoi sa pastreze un regim echibrat.
Eu vorbesc din experienta mea si sunt o persoana care tine mult la sanatate si am analize perfecte. Mananc pentru ceea ce contine alimentul si nu pentru placere.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 8 Mar 2008, 12:23 PM
Mesaj #33


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



Ceai de TURIŢA MARE

Eu îl folosesc de ani şi îl recomand.
Cred că reacţia organismului este diferită de la individ la individ sau de la afecţiune la afecţiune, aşa că nu pot decât să-l recomand.

Link-uri "ajutătoare":
http://tratamente.naturale.din.plante.alb....eupatoria).html
http://www.evenimentul.ro/articol/turita-mare.html
http://www.mariplant.ro/?p=p_453&sName=Turita%20mare

PĂPĂDIA este într-adevăr detoxifiantă, poate fi numită "marea drenatoare". Eu însă, nu am putut bea nici ceaiul şi nici mesteca tijele... Am folosit doar frunzele, la salată.
Dar, există capsule, care conţin păpădie pisată-măcinată, pe care le-am luat iar rezultatele au fost... FANTASTICE!

Acest topic a fost editat de Papadie_62: 8 Mar 2008, 01:39 PM


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albrech
mesaj 8 Mar 2008, 12:53 PM
Mesaj #34


Haiduc
**

Grup: Musterii
Mesaje: 50
Inscris: 7 March 08
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 11.361



Interesanta Papadia aceasta, incat ai decis sa te numesti PAPADIE! ohyeah.gif 62 ce inseamna?
Promit sa consult ce ai scris site-urile. Turita nu stiu ce e!

Acest topic a fost editat de Albrech: 8 Mar 2008, 12:54 PM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Papadie_62
mesaj 8 Mar 2008, 01:32 PM
Mesaj #35


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 708
Inscris: 18 November 06
Din: Hanu' Ancutei
Forumist Nr.: 8.965



QUOTE(Albrech @ 8 Mar 2008, 12:53 PM) *
... incat ai decis sa te numesti PAPADIE! ohyeah.gif

... Paradoxal, dar calităţile plantei le-am descoperit după ce mi-am adoptat nick-ul... wink.gif

QUOTE(Albrech @ 8 Mar 2008, 12:53 PM) *
...62 ce inseamna?
... descoperi tu, nu mă îndoiesc (hint - oricum, pt măsura pantofului e prea mare, pt a taliei, e prea mic)! tongue.gif

QUOTE(Albrech @ 8 Mar 2008, 12:53 PM) *
... Turita nu stiu ce e!

Este o plantă mai mult sau mai puţin cunoscută, iar de curând, la o emisiune pe antena 2, dr. Coldea a făcut afirmaţia că "turiţa mare este planta cea mai complexă, din punct de vedere al numărului de boli asupra cărora acţionează, definind-o chiar planta miraculoasă"
Eu consum acest ceai de circa 10 ani, cu pauze de neglijenţă, evident. Mă bucur că de un an şi jumătate, mi-am "corupt" şi colegii de birou, iar "cafeaua de dimineaţă" este o cană bună de ceai de turiţa.
Se bea foarte uşor şi cu plăcere pt că nu are un gust respingător, chiar în loc de apă...
Prin multe alte materiale citite despre această plantă, am găsit şi acţiune antiglicemică (ceea ce nu scrie şi în link-urile găsite pe net), refacerea celulei hepatice după ciroză, antihepatic (recomandat în toate cele 3 tipuri de hepatite).
Dar... am găsit, tot de curând, într-un material, că "... nu se supradozeaza, putand provoca eliminari bruste de calculi, obturarea cailor biliare si renale si spasme puternice" - aviz celor cu cataroaie (eu am... de fapt, nu-i mai ştiu dimensiunile, s-ar putea nici să nu mai fie).
Oricum, una peste alta, rezultatele sunt f bune...
Aşa că, o recomand în continuare.

Acest topic a fost editat de Papadie_62: 8 Mar 2008, 01:43 PM


--------------------
Sfârşitul lumii dac-ar fi să fie,
Ce-ar fi mai mult
Decat explozia în vânt,
A unui glob de... păpădie?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Pagini V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 19 April 2024 - 07:28 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman