HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

 
Reply to this topicStart new topic
> Ocazie Speciala: Fapta Buna De Paste!
Mihai
mesaj 26 Mar 2007, 09:51 AM
Mesaj #1


Gazda Hanului
******

Grup: Admin
Mesaje: 8.578
Inscris: 22 February 03
Din: Hanu Ancutei
Forumist Nr.: 1



Cu prilejul Sfintelor Sarbatori de Paste, avem o ocazie speciala la Han, de a le face (putin mai) fericite sarbatorile celor oropsiti de soarta. smile.gif

Actiunea, denumita "Propunere Indecenta de Sarbatori" a fost initiata in 2003 de atta si consacrata in 2004 de bdl:

QUOTE
Fratilor, uite cum sta problema: suntem destul de multi useri pe aici, vorbim zilnic, ne distram, ne impungem, ne-ntilnim, birfim, asta e, se cheama ca sintem un fel de mica si virtuala comunitate.... Si mi-ar placea sa sper ca in ciuda tuturor divergentelor de opinii, SUNTEM o comunitate.
Asa ca uite cum sta treaba: vin Sarbatorile, e un sezon... mai special al anului.
Anul trecut cineva (adica Atta parca) a facut o chestie care mi-a placut. Si pe parcursul anului, Diana-Maria, la fel, a reusit sa faca niste chestii care au multe in comun cu ideea de comunitate.
Propun o actiune, sau cum vreti sa-i ziceti, un "ajutor" sa-i zicem pentru citiva copilasi din orfelinate. Deci ceva de genul actiunii de anul trecut facuta de Atta.
Nimeni nu are nici o obligatie, sa fie clar. Nimeni nu judeca pe nimeni.
Dar eu, in situatia mea vorbesc, pot sa-mi rup citeva beri de la gura sa incerc sa "indulcesc" sarbatorile unor copii pe care guvernul oricum nu-i ajuta f mult.
Si ca mine mai sint multi prin strainatate, tot de aici de pe forum, care sint sigur ca asteapta doar un pretext sa ajute.... 
Si sint sigur ca si in tara mai sint destui care pot ajuta, pe masura posibilitatilor lor...



Pastele acestea donatiile vor merge la Valea Plopului, lacas pentru multi copii orfani si mame nevoiase.
Le puteti face o surpriza de Sarbatori printr-o mica (sau mare smile.gif) donatie. Detalii gasiti la adresa http://www.hanuancutei.com/forum/index.php...ndpost&p=554473 sau trimitand PM forumistei mda!, care se ocupa de aceasta campanie.


Va multumim si va dorim Sarbatori Senine! smile.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 7 May 2024 - 06:10 PM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman