HanuAncutei.com - ARTA de a conversa!
Haine Dama designer roman

Bine ati venit ca musafir! ( Logare | Inregistrare )

7 Pagini V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Melodii Stupide
genicon
mesaj 20 Jun 2003, 01:38 PM
Mesaj #1


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Reascultand noua piesa a celor de la O-Zone, a incoltit brusc in sufletelul meu dorinta de a afla si parerile voastre despre melodiile stupide. Nu conteaza daca sunt noi, vechi, de aici sau de "afara" - voi le considerati stupide, ne ziceti si noua si ne prapadim de ras ascultandu-le.
Pana atunci insa, nominalizatii mei sunt, momentan, asa cum am zis, baietii de la O-zone, care il invie pe Picasso si il pun sa dea BIP, desi... nu vrea nimic smile.gif (oamenii astia au obsesie cu telefonia mobila, nu-i asa? biggrin.gif ) Penibil de-a dreptul...


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Carmi
mesaj 30 Jun 2003, 08:07 PM
Mesaj #2


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.677
Inscris: 29 March 03
Forumist Nr.: 141



Alo?Aloooo? tot O-zone....nu ma, nu ma, nu ma iei.....


--------------------
Am zis!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Elle_G
mesaj 1 Jul 2003, 10:38 PM
Mesaj #3


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 27
Inscris: 3 June 03
Forumist Nr.: 357



larulei laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Promo Contextual
mesaj 1 Jul 2003, 10:38 PM
Mesaj #


ContextuALL









Go to the top of the page
 
Quote Post
Elle_G
mesaj 4 Jul 2003, 09:41 PM
Mesaj #4


Musteriu
*

Grup: Musterii
Mesaje: 27
Inscris: 3 June 03
Forumist Nr.: 357



fetele astea de la bambi au o piesa tare tampita, difuzata mai nou pe posturi >> "eu, sunt o fata complicata [...] vreau decat sa ma distrez" 24.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 5 Jul 2003, 10:12 AM
Mesaj #5


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Da... celebrele greseli din piesele romanesti... le intalnesti cu nemiluita. De la "dezacoarde" la alaturari ilogice, pleonasm, "agramaticalitati" biggrin.gif si altele, multe, multe.

Am observat si eu ca o greseala destul de des intalnita este aceasta formulare de genul "vreau decat sa..." , asa cum ai zis tu elle, la bambi, dar am mai remarcat-o si pe la alte trupe. Nu-mi amintesc decat de Animal X momentan cu versurile "vreau decat sa sti..." urat biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aggelos
mesaj 11 Sep 2003, 02:14 AM
Mesaj #6


Vataf
***

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 181
Inscris: 11 September 03
Din: Romania
Forumist Nr.: 749



Din cite imi aduc aminte "trupa" Sexxy zice la un moment dat "vreau sa te sun dar tu esti aici "
Nu prea aveam inspiratie ... am schimbat postul tv pe Atomic sa ma informez in legatura cu subiectul ...nimic interesant , inca 2-3 care incearca sa-l imite pe Eminem....
Pentru mai multe amanunte in legatura cu subiectul tre sa imi cumpar albumele Andreei Balan ph34r.gif


--------------------
"Stairway to Heaven"

Gazduire Web www.hostdomain.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
(cretze)
mesaj 11 Sep 2003, 09:01 AM
Mesaj #7





Guests






QUOTE (genicon @ Jun 20 2003, 02:38 PM)
Reascultand noua piesa a celor de la O-Zone, a incoltit brusc in sufletelul meu dorinta de a afla si parerile voastre despre melodiile stupide. Nu conteaza daca sunt noi, vechi, de aici sau de "afara" - voi le considerati stupide, ne ziceti si noua si ne prapadim de ras ascultandu-le.
Pana atunci insa, nominalizatii mei sunt, momentan, asa cum am zis, baietii de la O-zone, care il invie pe Picasso si il pun sa dea BIP, desi... nu vrea nimic smile.gif (oamenii astia au obsesie cu telefonia mobila, nu-i asa? biggrin.gif ) Penibil de-a dreptul...

... ozonii sunt pe departe pe primul loc la capitolu' asta ... poate incearca sa invete limba romana si inca nu au resit sa inteleaga sensurile la toate cuvintele blush.gif


Cretze ph34r.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Catalin
mesaj 11 Sep 2003, 09:26 AM
Mesaj #8


Filosof boem
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.222
Inscris: 10 July 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 445



Pe mine m-a pasionat paradoxul din melodia aia folosita drept promo la PROFM

QUOTE

Asculta-ti muzica si n-asculta de nimeni!


Adica, mai intai se pleaca de la premisa ca trebuie sa asculti de cei care cinta, dar ei iti spun sa nu asculti de nimeni... non-sens.


--------------------
A nation cannot prosper for long when it favors only the prosperous - Obama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 11 Oct 2003, 12:11 AM
Mesaj #9


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



Pai everybody in the casa mare....si in general cele de la zdob si z...etc


iar mai nou Fara Zahar-Sandu....stupida faza...stupide versuri...stupida chitara ...stupida vaca!:)


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
axel
mesaj 11 Oct 2003, 02:12 AM
Mesaj #10


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 6.255
Inscris: 3 October 03
Forumist Nr.: 899



Nu cred ca e o noutate site-ul pentru 99% dintre voi, dar poate procentul ramas apreciaza post-ul meu inutil.
O colectie impresionanta de versuri de "calitate": http://www.muzicabuna.ro/versuri.php

Acest topic a fost editat de axel: 11 Oct 2003, 02:12 AM


--------------------
Azi avem.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 11 Oct 2003, 04:01 PM
Mesaj #11


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



QUOTE (AIWA @ Oct 11 2003, 01:16 AM)
Pai everybody in the casa mare....si in general cele de la zdob si z...etc. asa ca


iar mai nou Fara Zahar-Sandu....stupida faza...stupide versuri...stupida chitara ...stupida vaca!:)

in general cele de Z si Z? poate si explici putin...in fine, la unele piese Z&Z sunt de acord, sunt putin stupide, dar nu se compara cu Bambi, O-zone, Akcent, Spicy, etc. asa ca te rog, nu-i baga in aceeasi oala fara sa si explici de ce.

Iar acea melodie de la Fara Zahar e super. E o parodie, as spune eu reusita, a piesei lui Eminem - Stan.

Daca tie nu iti place o piesa nu inseamna ca acea piesa e stupida, maria ta ohyeah.gif


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rose
mesaj 11 Oct 2003, 04:13 PM
Mesaj #12


child in time
*****

Grup: Membri
Mesaje: 551
Inscris: 12 August 03
Forumist Nr.: 590



Si mie care chiar imi plac Zdob si Zdub biggrin.gif ...sau in fine...cel putin imi placeau, ca "Everybody in the casa mare" e chiar stupida shifty.gif ...


--------------------
"In fapta, lumea-i visul sufletului nostru..."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 11 Oct 2003, 10:39 PM
Mesaj #13


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



black ice din pacate...am tangenta cu partea muzicala aproape zi de zi...plus ca uneori datorita serviciului mai trebuie sa si suport NONVALORI (http://www.hanuancutei.com/forum/index.php?act=ST&t=356&) Vad ca ceri sa explic de ce! Oare gusturile mele trebuie sa coincida exact cu ale tale? smile.gif
Everybody in the casa mare! de ce eu spun ca e stupida...pentru simplu fapt ca insusi titlul e stupid! De ce in general....uf e greu de explicat....am avut ocazia sa asist la un concert sustinut de Z&Z si sincer atit inainte cat si in timpul concertului cat si dupa dispretul fata de tot ce e "made in Romania" s-a vazut
In legatura cu SANDU...parerile sint impartite...pe unele locuri prinde ...pe altele nu!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GExGE
mesaj 11 Oct 2003, 10:44 PM
Mesaj #14


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 148
Inscris: 31 July 03
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 525



Fara Zahar - Sandu ... e o super parodie ! O parodie nu poate avea versuri stupide, nu`i asa ?

"si am juraaaaaat cä cāt o sa traieeesc" .... ati inteles bine ... toate manelele au versuri stupide + trupele cu fotomodele wink.gif


--------------------
GExGE Design - www.gexge.com
Sex Shop - (18+) - www.sexstuff.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 13 Oct 2003, 04:13 PM
Mesaj #15


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



AIWA, in ceea ce-i priveste pe cei de la Z&Z nu am ce comenta. Nu i-am vazut, doar auzit in ceea ce au cantat pe la MTV, in rest nimic. Totusi, au o melodie faina, ceva cu Haiducii...in fine, am spus si eu ca unele piese sunt stupide.

In ceea ce priveste faptul ca gusturile tale nu trebuie sa fie aceleasi cu ale mele sunt de acord, dar asta nu inseamna ca acele melodii care tie iti plac sunt stupide. E ca si cum ai spune ca Eminescu e stupid pt. ca nu-ti place. Da, recunosc, e stupida comparatia dar intelegi ideea smile.gif


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Soarele
mesaj 13 Oct 2003, 05:19 PM
Mesaj #16


Musteriu
*

Grup: EmailInvalid
Mesaje: 49
Inscris: 30 September 03
Forumist Nr.: 879



Am inteles ca toata lumea rade de "fetitele" alea de la O-Zone <pe care ne "le"ia nimeni>, ca nu va plac cei de la z&z (nici mie), ca trupele cu manechinuite sunt "varza" mai ales "alergatoarele" de la Laguna care pe deasupra le mai imita si pe alea de la "tactu"....bine, bine, da' nu zice nimeni de cei de la Fara zahar care au un 'super cantec"->Pe mine ma cheama Sandel/ Cum? Sandel/ Ce? Sandel/Cand? Sandel etc???
La melodia aceasta am ras cu lacrimi. rofl.gif
Sau Ca$$a Loco?


--------------------
Veni Vidi Vici!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GExGE
mesaj 13 Oct 2003, 09:34 PM
Mesaj #17


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 148
Inscris: 31 July 03
Din: Drobeta Turnu Severin
Forumist Nr.: 525



Soarele ... eu zic ca s`a adus vorba de Sandel ... ;p


--------------------
GExGE Design - www.gexge.com
Sex Shop - (18+) - www.sexstuff.ro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Black_lady
mesaj 14 Oct 2003, 03:57 PM
Mesaj #18


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 125
Inscris: 5 October 03
Forumist Nr.: 912



Oameni buni, daca voua nu va plac cei de la Zdob & Zdub nu inseamna ca sunt "stupizi" sau asa ceva... au multe melodii misto, nu numai aia cu Haiducii... si recunosc si eu ca Everybody in the Casa Mare e cam imbecila... desi sa stiti ca varianta ruseasca e mai misto wink.gif

Melodii imbecile: cei de la O-Zone conduc detasat in topul "Cele mai cretine versuri", urmati de nenumarate trupe ca Candy, Bambi, Simplu, si majoritatea trupelor "pop", "dance", romanesti.

Ca sa nu generalizez aiurea: stie careva vreo trupa (in afara de cele rock) romaneasca care sa nu aiba versuri stupide? Ma tot gandesc si nu-mi vine nimic in minte... blink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flu
mesaj 14 Oct 2003, 04:17 PM
Mesaj #19


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 537
Inscris: 5 October 03
Din: Bucuresti
Forumist Nr.: 914



Desi si eu ascult o gramada de rock wink.gif , cred ca versurile celor de la Parazitii nu pot fi catalogate drept stupide. Asadar, in afara de rock si unele trupe de hip-hop au versuri "destepte".


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 16 Oct 2003, 12:44 PM
Mesaj #20


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu vorbim aici despre genurile muzicale. Pentru ca, cel putin teoretic, si o persoana care canta manele poate avea o piesa "inteligenta".... greu, dar posibil cel putin dpdv teoretic.
Aici vorbim despre trupe si in special despre melodii. Daca "Everybody in the casa mare" e stupida, nu inseamna ca toate melodiile sunt stupide. Daca "Dragostea din tei e stupida"... ma rog, aici e alta problema... rofl.gif Oricum, sper ca ati prins ideea - nu vorbim despre genuri, ci despre trupe. Si incercam sa nu ne certam wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Black_lady
mesaj 18 Oct 2003, 12:53 PM
Mesaj #21


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 125
Inscris: 5 October 03
Forumist Nr.: 912



Flu, ai dreptate. Nu am ascultat niciodata Parazitii, dar ascultam intr-o vreme (acum mult timp) BUG Mafia si pot sa spun ca aveau si niste versuri interesante. La fel si La Familia in zilele sale de glorie. Apropo, mai exista La Familia? huh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 18 Oct 2003, 03:52 PM
Mesaj #22


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Mai exista La Familia dar sunt cam...stupizi...in opinia mea biggrin.gif


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 21 Oct 2003, 01:52 PM
Mesaj #23


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



QUOTE (Black_lady @ Oct 18 2003, 01:58 PM)
Apropo, mai exista La Familia? huh.gif

Nu se stie sigur. Se zvoneste ca Sisu ar fi fost arestat pentru posesie si trafic de droguri (heroina) si ca il asteapta cativa ani la inchisoare. Partea cea mai ciudata este ca Puya, colegul sau de trupa, il acuza ca a stricat imaginea trupei (pentru a intelege toata lumea ca hh-ul nu inseamna indemnuri de a consuma droguri wink.gif ). Deci... raspunsul la aceasta intrebare momentan nu poate fi cunoscut.... Oricum, mie nu mi-au placut niciodata cei din La Familia... insa stiu, gusturile nu se discuta...

Blacky - las ca trec eu un calculator in stanga, sa te pot trage de urechi tongue.gif Cer banarea tongue.gif biggrin.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Black_lady
mesaj 23 Oct 2003, 01:35 PM
Mesaj #24


Vataf
***

Grup: Membri
Mesaje: 125
Inscris: 5 October 03
Forumist Nr.: 912



nici mie nu mi-au placut niciodata La familia... sorry Geni... sorry.gif Oricum mersi pentru raspunsuri
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 23 Oct 2003, 02:29 PM
Mesaj #25


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



De ce imi ceri scuze? blink.gif unsure.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 24 Oct 2003, 02:23 PM
Mesaj #26


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Mi-e frica, mi-e frica, sa dorm singurica... SPICY loooooooool

Papusea Masculina- ce jeg (scuze de expresie dar asta e literalmente)

Tot ce canta Taxi e de neascultat si ma bruiaza groaznic.

Ackent sau cum s-o scrie... cu muschii lor marfa si aparatul cel sexy de dinti.

Andra si libidinosul ala de Tiger1 ... bleah 6.gif

Dca sunt persoane pe care le urasc cu adevarat, acelea se numesc BJORK si JAMIROQUOI. Un camion in plus are cineva? Poate le facem existenta ceva mai usoara. Sa nu se mai planga atat.

Ma mai gandesc si revin.


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 24 Oct 2003, 06:48 PM
Mesaj #27


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



"Tot ce canta Taxi e de neascultat si ma bruiaza groaznic."
Loool
Pacat au ceva piese chiar apreciate...dar asta e gusturiole nu se discuta! In fine subiectul era MELODII STUPIDE nu trupe stupide!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 25 Oct 2003, 01:01 AM
Mesaj #28


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Da, TAXI chiar au niste piese cu adevarat frumoase. Pacat ca se judeca aceasta formatie dupa acele cateva melodii idioate....(le stim cu totii: comunitarul, agentul 008, etc.)

Iar Bjork de asemenea, are partile sale bune.

Cum a zis si AIWA, aici se discuta melodiile stupide si nu cele care nu plac.


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bufnitza
mesaj 25 Oct 2003, 09:12 AM
Mesaj #29


Vornic
****

Grup: Membri
Mesaje: 264
Inscris: 23 October 03
Forumist Nr.: 1.040



subscriu la parerea generala!
o-zone au cele mei tembele versuri!
si nici cu spicy evrika sau mai stiu eu ce trupe nu mi-e rusine la capitolul asta!
si andrelele! nu le pot "ierta"! ohyeah.gif


--------------------
"Sunt om, si nimic din ceea ce e omenesc nu mi-e strain" Terentius.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 25 Oct 2003, 01:09 PM
Mesaj #30


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Nu mai fiti mai rai cu fata tongue.gif Probabil ca daca ei nu ii plac, i se par stupide. Si.. intr-adevar nu vorbim despre trupe, ci despre piese... dar cum ei i se par toate stupide... tongue.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
black ice
mesaj 25 Oct 2003, 11:53 PM
Mesaj #31


blue-eyed dreamer
******

Grup: Moderator
Mesaje: 1.367
Inscris: 14 April 03
Din: Cluj / Bucuresti
Forumist Nr.: 192



Mey, cu cat te plateste ca bodyguard? 43.gif
Are peste 18, e vaccinata, cu buletinu'-n regula asa ca poa' sa-si poarte si singura de grija, ce dreaq! ohyeah.gif

si btw, esti off-topic devil.gif
rofl.gif


--------------------
"Mai bine o noapte eternă decāt o zi fadă, mai bine obscuritatea decāt o lumină ştearsă" (E. Cioran)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 27 Oct 2003, 03:00 PM
Mesaj #32


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



Blackice... o sa cer banarea ta pe termen nelimitat pentru ca TU ai postat off-topic, nu eu tongue.gif Chiulangiule! (iar n-a venit omu' asta la cursuri... biggrin.gif )

Ca sa fiu on ( tongue.gif ) mi-am amintit de o melodie care, la vremea ei era de o stupizenie rara... Genius parca o canta si piesa era aceea cu ciocolata (e a mea... laugh.gif )


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tyra
mesaj 28 Oct 2003, 03:54 PM
Mesaj #33


Domnitor
******

Grup: Membri
Mesaje: 1.951
Inscris: 19 October 03
Din: bucuresti
Forumist Nr.: 1.018



Mi se pare stupida orice melodie cantata de Taxi. Vocea tipului e de-a dreptul deplorabila.
Si o alta melodie naspa: "Ea nu vrea decat banii"-Cain (fara referire la colegul nostru)


--------------------
Welcome to the jungle
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AIWA
mesaj 28 Oct 2003, 09:21 PM
Mesaj #34


Dregator
*****

Grup: Membri
Mesaje: 938
Inscris: 11 March 03
Forumist Nr.: 69



TYRA Esti putin confuza!?
"Mi se pare stupida orice melodie cantata de Taxi. Vocea tipului e de-a dreptul deplorabila. " Deci dupa tine datorita vocii solistului orice melodie e stupida!@

Genicon...tu ai initiat acest topic te rog sa explici ce inseamna STUPID sau mai bine spus ce reprezinta MELODII STUPIDE vad ca ...termenul se confunda!


--------------------
Bertrand Russel: Unii oameni ar prefera mai degraba sa moara decit sa gindeasca. Si asta si fac , viata o demonstreaza zilnic !!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
genicon
mesaj 29 Oct 2003, 12:57 PM
Mesaj #35


Cronicar oPsedat
******

Grup: Moderator
Mesaje: 3.227
Inscris: 8 March 03
Din: Din sud
Forumist Nr.: 45



AIWA... fiecare persoana are propria-i definitie a "stupidului" thumb_yello.gif Daca pentru ea o voce stupida transforma o melodie intr-una stupida.. ata ete..

Este drept insa ca in momentul in care am deschis acest subiect (facand referire la O-zone - Dragostea din tei) vizam versurile in special. Si, la fel de drept este ca niciodata nu am considerat o melodie ca fiind stupida din punctul de vedere al vocii interpretului. Asadar, pentru ca toata lumea sa fie multumita (si sa continuam discutia in spiritul in care a inceput wink.gif ) propun ca in viitor sa nu privim melodiile din perspectiva interpretari ci in special a versurilor, eventual lipsei de concordanta dintre ele si videoclip/imaginea trupei...

Deci... melodii stupide = nonvaloare lirica wink.gif Daca doriti sa discutati pe baza calitatii vocii... sau a lipsei ei, puteti deschide un nou subieect wink.gif


--------------------
Am incalcat cel putin 5 din 10 porunci/Ma pocaiesc la 90 de ani, pacatuiesc pana atunci

PreaoPsedatul genicon
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Pagini V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic

 



RSS Versiune Text-Only Data este acum: 25 April 2024 - 02:29 AM
Ceaiuri Medicinale Haine Dama Designer Roman